Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening siłowy w sportach walki????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Trening siłowy w sportach walki????
Jak wedluga was powinien wygladac trening silowy w sportach walki wedlug mnie nie moze to byc typowy trening kulturystyczny. Wiem ze idealna sprawa jest trening obwodowy, czasami tak cwicze tylko nie wiem ile czasu powinien trwac taki trening, ile seri powinno sie wykonywac na kazda grupe miesni. Jak ktos ma doswiaczenie zwiazane z tego trypu treingami to prosze o rade ale prosilbym zeby to byly rady fachowe a nie jakies wlasne przemyslenia.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
a co jest Twoim celem?
masa? rzeźba? siła?
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
Moim celem jest sila i rzezba. W tej kolejnosci w ktorej podalem. Tylko nie potzebna mi jest sila statyczna bo co mi z tego ze bede mial sile wycisnac jakis duzy ciezar jak taka sila praktycznie nie przechodzi na sile uderzenia. Dla mnie celem nadrzednym jest szbkos.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????

Moim celem jest sila i rzezba. W tej kolejnosci w ktorej podalem. Tylko nie potzebna mi jest sila statyczna bo co mi z tego ze bede mial sile wycisnac jakis duzy ciezar jak taka sila praktycznie nie przechodzi na sile uderzenia. Dla mnie celem nadrzednym jest szbkos.

na początek radz sie zdecydować co jest Twoim naprawde nadrzędym celem i wybrać odpowiedni trening. Z tego co napisałes wnioskuje ze zalezy Ci na sile, rzeźbie i szybkości. Ja bym nie umial cwiczuc 3 rzeczy na raz, jak jedno to nie drugie. Rzeźbe cwiczysz na małych cięzarach z duzą ilością powturzeń, siłę zaś na bardzo dużych cięzarach z minimalną ilością powturzeń. Jak widzisz to nie idzie w parze, wiec pomyśł nad czym Ci bardziej zależy. Co do szybkości to expertem nie jestem ale moge Ci powiedzieć ze cwiczy sie ją średnim cięzarem z liczbą powturzeń wahającą sie pomiędzy 12-25, ale normalne jest to ze jesli nabierzesz masy to straczisz dynamiczność.
Jak widzisz wybór jest trudny.
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
Terz najbardziej zalezy mi na sile.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
wobec tego przeczytaj to info:
Trening na poprawę siły-każda grupa mięśniowa trenowana raz w tygodniu. Trening na dużych ciężarach z małą ilością powtórzeń w seriach(8-1).Przerwy pomiędzy seriami wydłużamy do 3-5 minut. Na duże grupy wykonujemy 8-10 serii, na małe 6-8 serii(plus 2-3 serie rozgrzewkowe w obu przypadkach).Trening oparty na podstawowych ćwiczeniach(wyciskania, przysiady, uginania i wyprosty ramion, itp.) z użyciem wolnych ciężarów(sztanga, sztangielki).Czas trwania: 4-8 tygodni(nie dłużej) Oczywiście jest to tylko bardzo ogólny zapis, a od tych zasad są odstępstwa, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej na te same bodźce. I tak w rzeczywistości, każdy powinien wypracować sobie osobisty program-adekwatny do indywidualnych predyspozycji organizmu, a zapis ogólny powinien służyć, jako podstawa do dalszych prób wypracowania tego programu.
źródło: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
trzymaj sie tego schematu a powinno byc ok, mam nadziej ze wisz juz na czy mpolega trening na siłe, wiec powodzenia. :-)
  • 0

budo_triceps
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce pod Bodzentynem

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
To jest tak, że fighter nie powinien przykładać zbyt wielkiej wagi do treningu siłowego. Nie oznacza to jednak że należy go całkowicie wykluczyć. Ja na kazdą partię mięśni ćwiczę raz na jakiś czas (nie mam dokładnego planu) i robię takie myki (podaję najważneijsze ćwiczonka):
- pompki - nawet do 100 bardzo szybkich i w dodatku pełnych powtórzeń.
- przysiady - czasem do 300 i tak samo jak powyżej.
- brzuszki - nie liczę i robię różne ćwiczenia (wszak brzuch ma być tylko ładny i twardy)
- podciąganie - bez żadnych tam ubarwień - normalnie

Robienie powtórzeń w dużych ilościach bardzo dynamicznie zwiększa wytrzymałość i po niekąd szybkość.

Oprócz tego zdarza mi się także że na siłowni powyciskam sobie dla jaj ogromne (jak na mnie) ciężary rzędu nawet 100 kg (na klatkę) i 140 kg (na nogi). Tobie to jednak nie potrzebne bo ta siła nie przekłada się na moc ciosu. Możesz nią co najwyżej przyszpanować przed laskami.

Poza tym trzeba pamiętać o waleniu w tarczę/worek. Bez tego nie wyćwiczy się siły ciosu.

A może tak popytaj trenera! On powinien coś o tym wiedzieć.
  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????

To jest tak, że fighter nie powinien przykładać zbyt wielkiej wagi do treningu siłowego. Nie oznacza to jednak że należy go całkowicie wykluczyć. Ja na kazdą partię mięśni ćwiczę raz na jakiś czas (nie mam dokładnego planu) i robię takie myki (podaję najważneijsze ćwiczonka):
- pompki - nawet do 100 bardzo szybkich i w dodatku pełnych powtórzeń.
- przysiady - czasem do 300 i tak samo jak powyżej.
- brzuszki - nie liczę i robię różne ćwiczenia (wszak brzuch ma być tylko ładny i twardy)
- podciąganie - bez żadnych tam ubarwień - normalnie

Robienie powtórzeń w dużych ilościach bardzo dynamicznie zwiększa wytrzymałość i po niekąd szybkość.

Oprócz tego zdarza mi się także że na siłowni powyciskam sobie dla jaj ogromne (jak na mnie) ciężary rzędu nawet 100 kg (na klatkę) i 140 kg (na nogi). Tobie to jednak nie potrzebne bo ta siła nie przekłada się na moc ciosu. Możesz nią co najwyżej przyszpanować przed laskami.

Poza tym trzeba pamiętać o waleniu w tarczę/worek. Bez tego nie wyćwiczy się siły ciosu.

A może tak popytaj trenera! On powinien coś o tym wiedzieć.


Tyle to ja wiem mi chodzi o wskazówki co do treningi obwodowego. Bo z takim cwiczeniem bez planu i kontkretnego zalozenia do niczewgo nie dojde. Najwyzej do przetrenowania i jakiejs niepotzebnej kotuzji.
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
Jak już ci kiedyś powiedziałem, spróbuj treningu dociskań. Sempai dwugłowy
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
Szybkosci nieda sie zwiekszyc jako tako, to niestety mamy poustawiane w genach, i zalezy od ilosci miesni szybko kurczliwych [jesli jakis bład prosze o porpawienie mnie ]
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
nie napisałes(albo przegapiłem)o jaką siłę ci chodzi....jełsi o statyke to nie do mnie,bo treningi siłowe to nie moja dziąłka...ale jeśłi o siłę uderzenia to worek,tarcze....szybkości mozesz zwiększyć,aczkolwiek w niewielkim stopniiu,gdyż jak napisął to zlotyelf zalezne jest to od szybskośic przekazywania neuronu...lecz jesli mnie pamięć nie myli to chodzi tu o szybkośc reakcji,natomiast szybkośc uderzenia..tarcze,worek oraz takie ćwiczonko(stosuje je od jakiegoś czasu):leciutkie hanteli(1kg-2)i przed lustrem machamy tym jak uderzenia....
pozdr.
  • 0

budo_biceps
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????

Szybkosci nieda sie zwiekszyc jako tako, to niestety mamy poustawiane w genach, i zalezy od ilosci miesni szybko kurczliwych [jesli jakis bład prosze o porpawienie mnie ]

Ależ da się zwiększyć! W skład szybkości wchodzi też bieganie sprintem (musisz szybko przebierać nogami). Skoro twoim zdaniem szybkości nie da się zwiększyć, to dlaczego najlepsi sprinterzy świata uzyskują coraz lepsze wyniki?
Tak samo jest z uderzeniami. Istnieje masę sposobów na zwiększenie ich szybkości. Nie chce mi się teraz pisać jakie to są, ale istnieją bankowo.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
Biceps jest granica, dlatego sprinterem niekazdy moze być i najzybszym piesciarzem tez nie kazdy ; )
Szybkosc miesni da sie wyrobic do pewnej granicy, pamietaj ze na szybkosc tez wpływa technika
I tak sprinter to technika jakeis tam diety itd.
To dostajemy od naszych rodzicow i już.
  • 0

budo_xia chang
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kochane Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
jeszcze co do prędkości. Cwiczę kungfu i tam bardzo ważnym cwiczeniem na szybkość jest boksowanie "w powietrze", wykorzystując głównie triceps do "wystrzelenia" ręki, reszta mięśni rozluźniona i jeszcze trzeba pamiętać o łokciu, żeby nie nabawić się wyprostu. W jakiś swoich książkach coś na ten temat pisze też Bruce.
Szybkość dla nóg - skakanka, brzuszki skośne. I tak dalej.

Jak chcesz być szybki, musisz się szybko poruszać - nogi, tułów, ręce, głowa. Zatem raczej uprawnianie jakiegoś stylu WA wchodzi w grę a nie siłownia. I jeszcze jedno - w kungfu szybkość osiągasz poprzez rozluźnienie mięśni. Ale w innych stylach odwrotnie, gwałtownie spinasz pewne mięśnie. Zatem chyba nie ma jednej drogi do szybkości. Ale na pewno nie ma tak, że się urodziłeś szybkim lub nie, jak to pisze ktoś powyżej.

I jeszcze jedno - jak masz rękawice, szybkość nie przekłada się na siłę tak bardzo jak w walce bez rękawic :-)

Pozdrawiam

El Nino
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
Pisalem o tym na forum, wiec tutaj w skrocie.

Szybkosc jest cecha wrodzona. Tylko juz po samej biopsji mozna okreslic, czy ktos jest materialem na sprintera, czy nie. Jesli nie - to chcby sie usral nie dojdzie do zadnych istotnych wynikow.

Szybkosc uderzenia i kopniecia bierze sie... z koordynacji ruchowej. Te mozna poprawiac, to samo dotyczy sprinterow (nie da sie natomiast poprawic czasu rekacji prostej).

Innymi slowy chocbys walil nie wiem ile hantelkami np. proste, to bez techniki beda one niczym. Chocbys nie wiem ile walil w worek, to jest to nic bez umiejetnosci przemieszczania sie i timingu, co Ci latwo moze udowodnic przecietny piesciarz, z ktorym bedziesz mial sparing.
K_P
PS. Silowy trening obwodowy natomiast mozna i trzeba uprawiac. Bowiem w kazdej dyscyplinie walki po opanowaniu podstawowych zasad i zachowan przy znacznej przewadze sily, mozna nia zdlawic "technika." Obwod robi sie co piaty dzien, najrzadziej tydzien (przerwa dluzsza niz 10 dni, powoduje spdek masy miensiowej, a po treningu czujesz sie jakbys dopiero zaczynal wszystko od nowa).
Na jednej sesji treningowej "jedzie" sie po jednej serii na kazda grupe miesniowa. Opis znajdziecie na tym forum.
Sparujemy czasami z judokami - ustepujemy im przede wszystkim przygotowaniem atletycznym. Sila, ktora oni zdobywaja machajac zelstwem i umiejac ja przelozyc pozniej na ruchy walki.
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
Zgodze się w dużej mierze z puchatkiem. Nie mniej jednak jeśli chcecie siły w sztukach walki to polecam nie tylko trening obwodowy, choć można a nawet trzeba go stosować jako podstawe. Jednak założyłem temat gdzie wklejać będę dość obszerne artykuły z zagranicznych stron( po polsku- tłumaczenie własne) na temat różnego rodzaje treningu siłowego w sztukach walki. Narazie troche podstaw siły dynamicznej Mikea Mahlera, niedługo na temat treningu dociskań na rozwijanie siły ciosu. :twisted:
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
Duże partie 3 ćw 3 serie od 12 do 8-6 ruchów m niejsze 3 ćw 3 serie od 18 -14 do10 ruchów potem spompować. To będzie siła , a na dynamikę rzeżbe ,rower ,bieganie , basen ,mata ,worek . Ogólnie ćw na siłe powyżej i aeroby na rzeżbe .Zachowasz w ten sposób siłe i mase mięśniową i tłuszcz się wypali ,a najważniejsze dużo jedz pokarmów przy takim takim treningu jedz wszystko , a nie jakaś dieta :wink: pozdrawiam.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
Oczywiscie sie nie zgadzam z tym. W sztukach walki jak sie robi trening silowy, to trening sily specjalnej dla danej dyscypliny.
A Ty podales trening "nietlustego" kulturysty. Czyli wilk syty i owca cala. Niestety zawansowani sportowcy tacy jak np. profesjpnalni bokserzy nie maja czasu na takie dodatki jak trening kulturystyczny, jest on nie do pogodzenia z uprawiana dyscyplina.
K_P
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
Oczywiście boks nie wymaga dużej siły,natomiast ja miałem na myśli taki sport jak Vale Tudo , a tam im większy tym ma większe szanse wygrać nad lżejszym ,jeszcze ci napisze że bokser na siłowni spedza niewiele mniej czasu od kulturysty różnią się tym ,że jeden ładujemniej ćwiczeń za to podstawowych małe naprawde małe ciężarki , a drugi w zależności czy masa ,rzażba , definicja,czy podtrzymanie, aha i uważam ,że niema wyizolowanego trybu, no chyba tlko że masa.Kulturysta robi dużo różnych ćwiczeń,ja wcześniej napisałem trening kulturystyczny nie sądze ,tam napisałem2-3 ćw na duże partie ,a kulturyści robią przynajmniej5-6 ćw :wink: Przemcio.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening siłowy w sportach walki????
Jak to boks nie wymaga duzej sily? Wymaga duzo sily specjalnej, dynamicznej.
W boksie sa podzialy na wagi i glupota byloby dopakowac sie i pchac sie dwie wagi wyzej. I skonczyloby sie raczej tragicznie. Bo w boksie, w wadze ciezkiej duzy jest duzy, a nie sredni czlowieczek, ktorego stac na doping. Nie znaczy to oczywiscie, ze nie ma dopingu w boksie, ale to osobne zagadnienie.

W vale tudo w zasadzie mamy dwie wagi, dlatego zawodnicy tam m.in. podnosza swoja wage. Nie maja boiem szczegolnego wyboru.
Zapewne jest jednak wielu zawodnikow, ktorzy sztangi nawet nie widzieli -pierwszy z brzegu Mark Rua, a swoje gabaryty ma.

Jest wiele sposobow organizacji treningu kulturytycznego taki jak wspominales, ale praktykowany jest takze taki, gdzie na jednej sesji treningowej wykonuje sie tylko jedna (!) serie na grupe miesniowa. I to tylko pozornie latwy trening.
Kwestia tylko co komu sluzy. Mnie np. wiele serii nigdy nie sluzylo, a im mniej ich wykonywalem i krocej cwiczylem tym bylem silniejszy.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024