Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masatomi Ikeda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Masatomi Ikeda
Witam!!
Tak odbiegając od tych tematów z pogranicza ekonomii używek i odmian combat aikido chciałem zapytać szanownych forumowiczów o tego shihana. Z tego co wiem pan Ikeda był jednym z pierwszych shihanów wysłanych przez Kisshomau w celu propagowania aikido w europie. Może ktoś z was ma zapis jakiegoś jego seminarium albo jakąś szkoleniówkę.
Może warto sie dowiedzieć czegoś o tym człowieku.
Pozdrawiam i liczę na informacje :)
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda
eee, Hiroshi Ikeda to bym jakieś filmy pirackie znalazł. Czy zbieżność nazwisk jest przypadkowa?
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda
Najwyraźniej tak bo Hirosi Ikeda 7dan jest uczniem Mitsugi Saotome i mieszka w USA a Masatomi Ikeda też 7dan jest uczniem pana Tady i mieszka w Europie :) poza tym Masatomi Ikeda jest dużo starszy niż Hiroshi :)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda
Jak się nie myle wystarczy udac się do Torunia - a tam się dużo dowiesz.
Z plotek :wink: powiem ci, że Sensei Ikeda (zresztą mieszkający w Szwajcarii) został wygryziony :wink: z przewodnictwa w Rosyjskiej Federacji Aikido i Kobudo przez Senseia Yamade (ale nie tego Szczepanowego :wink: ) bo Hinorobu (7 dan).

Pancer (nie wiedzący o co chodzi)
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda
A ja słyszałem, że ze zdrowiem senseia nie jest najlepiej. Nie wiem czy jeszcze prowadzi zajęcia.
  • 0

budo_shin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun^__^

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda
ja trenowac w torun IKEDA DOJO i na naszej stronce jest opis tego pana . . .
Shihan Masatomi Ikeda (7 Dan Hombu Dojo) jest naszym dyrektorem techniczym. Urodził się w 1940 roku
w Tokio. Już jako mały chłopiec uwielbiał sport i budo (trenował sumo i judo). Zanim poznał Aikido, Judo stało dla niego na pierwszym miejscu. W 1960 roku zaczął trenować w Dojo Shihan'a Tady (9 Dan Hombu Dojo). Rozpoczął intensywną i poważną naukę Budo, a przede wszystkim Aikido. Trenował także Judo w Kodokan
i w Dojo Liceum Dokkyo High School oraz Sumo w Sumostll Kise. W 1964 zakończył naukę na Uniwersytecie (Nippon Physical Education University) uzyskując dyplom w dziedzinie sportu i higieny. Miał możliwość nauczania sportu jako pedagog, jednakże wybrał drogę budoki. Udał się do Włoch w celu szerzenia Aikido. Spędził wiele czasu, jako nauczyciel Aikido w Neapolu. W 1971 przybył ponownie do Europy na prośbę A.C.S.A. (Associacion Culturele Suisse d'Aikido), a od października 1971 naucza Aikido w Szwajcarii. Podaczas pobytu we Włoszech nauczał również Judo, jednak po przyjeździe do Szwajcarii poświęcił całe swoje życie Aikido. Jest delegowanym przez fundację Aikikai Homu instruktorem i zajmuje się szerzeniem Aikido w Europie. On i A.C.S.A. idą już od ponad 20 lat wspólną drogą w Aikido. W 1986 zostało otwarte Ikeda Dojo w Zurichu. Przez kolejne lata Shihan Ikeda wizytował jako dyrektor techniczny placówki Dojo A.C.S.A. we wszystkich rejonach Szwajcarii. W ostatnim czasie podróżuje nie tylko jako dyrektor techniczny po Szwajcarii, lecz także prowadzi Aikikai w Czechach, na Węgrzech, w byłej Jugosławii i w Rosji.
Kontakt Shihan'a Ikedy z Polską został nawiązany dzięki Sensei'owi Waldemarowi Gierszowi. W 1998 Shihan Masatomi Ikeda przyjął zaproszenie do Polski i czerwcu tego samego roku po raz pierwszy przyjechał do Torunia, aby poprowadzić staż Aikido. Od tej pory staże z Shihan'em Ikeda odbywają się corocznie.
Jeżeli chcesz przeczytać wywiad z Shihan'em Ikeda kliknij tutaj.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda
No fajnie Shin :) tyle że ostatnie zdania są już nie aktualne bo jak narazie to Toruń wizytuje głównie Michele Quaranta o czym pewnie sam dobrze wiesz. Otwierając wątek chciałem się dowiedzieć jakich ciekawych rzeczy o tym człowieku. Oficjalny życiorys z Toruńskiej strony znam a niedługo Shin spotkamy się na macie jako członkowie jednego klubu :P nie mniej jedak na coś więcej może ci bardziej doświadczeni na forum będą coś więcej wiedzieli może Szanowan Redakcja coś wyszuka o tym człowieku :)
  • 0

budo_shin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun^__^

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda

No fajnie Shin :) Oficjalny życiorys z Toruńskiej Shin spotkamy się na macie jako członkowie jednego klubu :P

jest cos o czym nie wiem :?:
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda
Akira Bayushi napisał:
.......może ci bardziej doświadczeni na forum będą coś więcej wiedzieli może Szanowan Redakcja coś wyszuka o tym człowieku.

A może detektyw Rutkowski ?????
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda
Otymista miałbym taką małą prośbę do Ciebie jeżeli nie masz nic sensownego do dodania poza ironiczynymi tekstami i głupawymi komentarzami to proszę nie zaśmiecaj tego tematu. Jeżeli natomiast wiesz coś na temat pana Masatomi Ikedy nawet od Rutkowskiego to zapodaj chętnie poczytam.

Shin w niedługim czasie przeprowadzam sie do Torunia na stałe. Może mieliśmy nawet okazję poćwiczyć jeżeli jesteś z grupy zaawansowanej a jeżeli nie to napewno taka okazja będzie niebawem pozdrawiam.
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda

Otymista miałbym taką małą prośbę do Ciebie jeżeli nie masz nic sensownego do dodania poza ironiczynymi tekstami i głupawymi komentarzami to proszę nie zaśmiecaj tego tematu.

Na prawo od przycisku 'Cytuj' jest jeszcze taki mały przycisk. Polecam :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda
Shihan Ikeda odwołuje ostatnio przyjazdy do Polski.. choruje i nie ma się co dziwić.. Za to Polskę wizytują Quaranta i Vetter.. Ostatni staz był w 3City u Sensei Siejka na Niedziwiedniku. Stamtad mam info o złym stanie zdrowia Shihana.. niestety kilkoro ludzi zawiodło się, gdyz bardzo chcieli składac egzaminy do Shihana Ikedy...

No cóż.... przykro.. :?
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda
Kyrielejson nie mam zamiaru nikomu ignora dawać bo każdy ma prawo do wypowiedzi byle na temat. Najwyraźniej kolega Optymista pisze wszędzie w sposób ironiczny bo inaczej nie potrafia a chce brać udział w dyskusjach stąd moja prośba by zabrał głos tylko na temat.

Uchideshi a masz moze jakieś materiały z Shihanem Ikeda?? Zapis jakiegoś seminarium albo cos podobnego. Na stronie toruńskiej są tylko krótkie klipy wolałbym coś dłuższego. O stanie zdrowie Shihana słyszałem i smutne to jest bo chciałem jeszcze kiedyś uczestniczyć w jego zajęciach byłem raz ale wtedy to co przekazywał było dla mnie nie zrozumiałe jednak kontakt z Ikeda Dojo w Toruniu dało mi pewnien obraz tego co robi i chciałbym sie teraz więcej o nim dowiedzieć.
Co do panów Quaranta i Vetter to u tego pierwszego ćwiczyłem na seminarium bardzo ciekawy przekaz i świetny nauczyciel pana Vettera znam tylko z opowiadań bo do 3City mam trochę daleko
Pozdrawiam
  • 0

budo_takamori
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Masatomi Ikeda
Ja osobiście (choć młody wiekiem) miałem okazję, i częściowo zaszczyt ćwiczyć u shihana Masatomi Ikedy po raz w pierwszy na terenie Czech cztery lata temu na letniej szkole Aikido Czeskie Budziejowice), a rok później w Gdańsku. Niestety od tego czesu Ikeda sensei praktycznie opuścił scene Aikido pozostawiając swych dwóch asystentów wyżej wspomnianych Vettera oraz Quarante i teraz oni przejeli wszystkie jego obowiązki. Sensei Quaranta związany bardziej z Toruniem oraz z Słowackim aikido, natomniast Vetter z Trójmiejskim Centrum Aikid (do którego sam należę :) ) oraz Czechami (dwa dni temu wróciłem z 10 letniej szkoły w aikido w Czeskich Buedziejowicach prowadzonej już po raz trzeci tylko przez sensei Vettera).

To tyle ile moe powiedzieć. Jest wspaniałym człowiekiem, nauczycielem, lecz już praktycznie nie ma możliwości z nim ćwiczyć :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024