Skocz do zawartości


Zdjęcie

Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
Panowie , rozne slowa na tym dziwnym swiecie sa pojmowanie bardzo indywidualnie i takim wlasnie jest okreslnie noza mianem "custom" i
niech kazdy patrzy na to inaczej , bo w przeciwnym wypadku swiat by byl nudny.
Jednak niektorym osobnikom wypisujacym na tym forum slowa , niewyszukanej a nawet obrazliwej krytyki na temat dziel naszych "Stell masterow", polecam tez dac sobie na wstrzymanie , bo custom to przeciez custom.

Na koniec dla zrownowazenia tych "maszynowych" tematow cos naprawde dla nozorobow tradycyjnych ( thanks for Mr Hossom & Mr JOnes)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.

Dla mnie wszystkie noze wyjda z mojego garazu to customy i customami sa dla ludzi ktorym je daje.

Ależ dla mnie też!!! Kurwa, mam cały czas wrażenie, że w zasadzie mówimy o tym samym ale jakoś się dogadać nie idzie...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.

seiken - baaardzo dobry link, dla wszytstkich którzy wierzą, że amerykańskie customy to wszystkie są only-hand-made... :D

Tak na marginesie... te maszyny są nadal prowadzone ręcznie!!! Przecież to nie jest CNC gdzie wszystkim steruje komputer. Co ma wyświetlacz do CNC? Dla mnie bynajmniej ręcznie nie oznacza "pilnik only". Z resztą, już w poprzedniej odp. napisałem, że chyba się mijamy gadając to samo...
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
Em wiecie, a mie sie zawsze wydawalo, ze custom to noz po prostu nie produkowany seryjnie, jak samo slowo wskazuje, noz jedyny w swoim rodzaju... Chodzi o egzemplarz.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
W każdym razie to, co czasem wychodzi z mojego warsztaciku to też custom :) I koniec! :)
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.

Em wiecie, a mie sie zawsze wydawalo, ze custom to noz po prostu nie produkowany seryjnie, jak samo slowo wskazuje, noz jedyny w swoim rodzaju... Chodzi o egzemplarz.

i tu się poniekąd zgodzę, w sumie custom zaprojetkowany osobiście w CADie, odlew rękojeści wtryskowo żwyicą - w sumie nawet mi sie podoba ta idea - niepowtarzalność danego egzemplarza niezależnie od sposobu wykonania. Na pewno za lat kilka znajdą się knifemakerzy, którzy karzą ci sfotografować dłoń w 3D, zadać paramety ostrza - i za kilka dni masz gotowe. Bo jak dla mnie głównym elementem customizującym (ktoś zna fajne polskie słowo?) jest rękojeść.

Pozdrawiam
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.

Kurwa, mam cały czas wrażenie, że w zasadzie mówimy o tym samym


....bo to Piter , trzeba pisac krotko i zwiezle a nie posty na 1/2 strony i pozniej wszystko mi sie myli.
A propo maszyn ,to wlasnie zniszczylem 3 komplet moich polproduktow na raczki do balisonga i nie udalo mi sie wyfrazowac glupich rowkow , maszyna mnie pokonala.
Do trzech razy sztuka , kupilem wyfrezowane...........
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
Seiken ...a wystarczy może szybko czytać i pisać ;) ??

Piter, niestety w moim rozumieniu nie masz racji twierdząc, że mówimy o tym samym (!), ale szczerze mówiąc dalsza dyskusja w tym temacie jest jak dla mnie bez sensu, więc ja osobiście odpuszczam nie widząc potrzeby dalszeego udowadniania własnych racji ;) ot,co!

...ale cieszy mnie bardzo Twój ostatni post, że wsztystko co wyjdzie spod Twoich rąk - to custom! Tak trzymać! ;)

pozdrawiam serdecznie wszystkich!

CUSTOMZ RULEZ... Rebiata!
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
no..Seiken, chyba nie powiesz, że zamontujesz coś czego sam nie wykonałeś...? ;-) )) - to oczywiście był więc bez obrazy! ;) Naprawde daję już spokój! ;) humor mam dziś dobry...więc nie szalejmy z tymi postami! ;-) )

A i jeszcze jedna rzecz - Piter - zauważyłem, że po raz pierwszy chyba na TYM forum padło z twych ust, to jakże brzydkie słowo - K..a, czyżby taka irytacja? ;-) )

peace! ...peace man! ;) ))

naprawde serdecznie pozdrawiam
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
[quote name="PiterM"] ... te maszyny są nadal prowadzone ręcznie!!! Przecież to nie jest CNC gdzie wszystkim steruje komputer. Co ma wyświetlacz do CNC?quote]

Piter, jeszcze jedna rzecz - słyszałeś kiedyś, aby do obrabiarek przemysłowych CNC ... nie podłączano komputera, tylko sterowano nimi "ręcznie"...? Pytam naprawdę ze szczerej ciekawości, tym bardziej, że to nie moja dziedzina, a lubię wiedzieć..
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
sabertooth, napisałem "w zasadzie" o tym samym... może nie wysławiam się dobrze, ale sens jest taki, że to wszystko o czym piszemy to jest custom... bo custom to właśnie pewna niepowtarzalność designu głównie, i coś co robi jakiś tam pan X swoimi metodami. A zakres tych metod... tu można się spierać do końca świata i to już sprawa indywidualna. I tu się nieco różnimy. Dla mnie czy pilnik, czy szlifierka, czy frezarka z odczytem numerycznym... jeden pies. Dla ciebie również CNC tu wchodzi, z czym ja nie do końca się zgadzam JEŚLI CHODZI O WYKONANIE OSTRZA NOŻA. I to jedyna różnica. A poza tym to jest właśnie to samo...

a jeśli chodzi o ostre słowa, to czasem rzucę jakąś szmatą, ale to nie zawsze wynika z forum tylko z ogólnego nastroju :)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
Piter - niestety NIGDZIE nie napisałem że obróbka CNC zalicza się dla mnie do noży typu "custom" - poprostu nie robi mi różnicy JAK powstanie dany noż, ale ważne jest to CO sprawia że jest on jedyny w swoim rodzaju! i jak dobrze napisał Seiken, niestety ktoś kto nie ma pojecia o nożach, ale ma dostęp do obrabiarek CNC też nie zrobi "dobrego" czy ładnego ostrza, takie jest moje zdanie!

moja ostateczna definicja: Pomysł+kunszt+narzędzia= custom

i bez różnicy to bedzie się kryło pod "narzędzia".. ;-)

... więc doszliśmy do konsensusu! ... i bardzo dobrze... ;)
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.

Dla ciebie również CNC tu wchodzi, z czym ja nie do końca się zgadzam JEŚLI CHODZI O WYKONANIE OSTRZA NOŻA. I to jedyna różnica. A poza tym to jest właśnie to samo...

a jeśli chodzi o ostre słowa, to czasem rzucę jakąś szmatą, ale to nie zawsze wynika z forum tylko z ogólnego nastroju :)


Piter to ja takie tylko ostatnie pytanie troche może wpieniające. Jeślu użył bym CNC do wycięcia z kawałka blachy samego obrysu takiego jakim jest też szablon. Nie nadawał bym geometrji ostrza i fazowania go. Poprostu wycięcie po obrysie. A potem był by np pilnik itp. To czy dla ciebie był by to custom czy nie? Tylko sie nie wpieniaj :D :)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
SOKÓŁ - myślę, że kulturalnie zamknęliśmy temat... :) dajmy już spokój z tymi "customami" - a swoją drogą, może wymyślimy jakieś dobre hasło na słowo "custom" w znaczeniu własnoręcznie wykonanego noża? To mogłoby być ciekawe! :)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
oczywiście POLSKIE hasło..! :D
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
"nóż autorski" :)
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
Może być.
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
no nic lepiszego nie umiem na poczekaniu wymyśleć ;)
ale może zarzucić taki wątek na forum, co by się społeczność trochę szerzej wypowiedziała..?
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
jestem za. Najlepiej żeby wszyscy zaczeli operować podobnym słownictwem, bo wtedy będzie mniej nieporozumień. :)
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom Knives a maszyneria CNC, lasery itp.
zeby własnie nie było nieporozumień ja swoich wynalazków na wszeki wypadek nie nazywam ....nozami :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024