Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stalowa blacha.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Stalowa blacha.
Hmm, D2(NC11LV) ciężko dostać, ciężko obrobić, jest droga, może na początek coś innego?
Czy ktoś wie gdzie można w Polsce dostać w postaci blach około 3-5mm stale H18, 50HS lub cokolwie co by się na noże nadawało?
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stalowa blacha.
ja ostatnio kulem ze stali chromowo-wanadowej (oznaczen ani skladu nie znam). tj. klucz 41/46 z "Kuźni" (ine firmy tez robia z tej stali). taki klucz kosztowal mnie 50 zl. a kuty noz we wstepnej fazie szifowania wyglada tak:
Dołączona grafika

to bedzie noz dla kolegi, zrobilem wstepny test: przychrzanilem w zahartowana odkuwke nozykiem zrobionym z brzeszczota i co mnie zdziwilo i nozyk i odkuwka sie wyszczerbily. wydaje mi sie ze stal bedzie dobra, jeszcze bede dzwonil do "Kuzni" (moze jutro) i sie spytam co to dokladnie jest.
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stalowa blacha.
Tlim, sprobuj tu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kiedys kupowalem u nich NC11LV, ale 50HS tez chyba mieli.

Duza firma handlujaca stala nierdzewna [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale od nich nic nie kupowalem i nie wiem czy maja np. H18.

pozdrawiam
Fred
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stalowa blacha.
tlimie
rozejrzyj się w okolicy czy nie ma gdzieś warsztatu naprawiającego zawieszenie w samochodach czytaj resory, często mają tam własną produkcję resorów
oni kupują stal w postaci płaskowników 10-15mm, szerokość do 150mm w przybliżeniu (mówię z pamęci)
uwaga
te płaskowniczki mają przewalcowany rowek wzmacniający pośrodku co zmiejszy ilość noży produkowanych z 1 mb bieżącego stali
jeśli mogę się wtrącić
stal sprężynowa o najwyższych własnościach wytrzymałośćiowych połączonych z najlepszą "plastycznośćią" w stanie obrobionym cieplnie (udarność, przewężenie, wydłużenie) to nasza poczciwa 50HF


pozdro
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Stalowa blacha.

tlimie
rozejrzyj się w okolicy czy nie ma gdzieś warsztatu naprawiającego zawieszenie w samochodach czytaj resory, często mają tam własną produkcję resorów
oni kupują stal w postaci płaskowników 10-15mm, szerokość do 150mm w przybliżeniu (mówię z pamęci)
uwaga
te płaskowniczki mają przewalcowany rowek wzmacniający pośrodku co zmiejszy ilość noży produkowanych z 1 mb bieżącego stali
jeśli mogę się wtrącić
stal sprężynowa o najwyższych własnościach wytrzymałośćiowych połączonych z najlepszą "plastycznośćią" w stanie obrobionym cieplnie (udarność, przewężenie, wydłużenie) to nasza poczciwa 50HF
pozdro


Wiem, wiem, ale właśnie dlatego potrzebuje blachy 3-5mm a resorowych piór resorów żeby tylko wyciąć to co chce i następnie szlifować bez zabawy przekuwanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024