Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż EDC - problemy z wyborem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Nóż EDC - problemy z wyborem
Posiadając sensowne 4 foldery i la griffe (innych bagnetów, nozy nie wliczam) w momencie wychodzenia z domu dylemat - który nóż tym razem :evil:
Boję się, co bedzie, gdy zwiększy mi się kolekcja :?
Też macie z tym problemy? może metoda: parzyste dni Emerson itd.
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż EDC - problemy z wyborem
ja tam nosze jeden a reszte ...postanowilem wysprzedac 8)
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż EDC - problemy z wyborem
Mnie jak narazie to nie grozi chociaż kto wie. Dziś odebrałem mojego pierwszego Microtecha. Boże, dzisiaj święto narodowe i rodzinne u mnie. Jestem taki dobry dla wszystkich jak nigdy, i to mnie martwi. Boje się, że rodzinie spodoba sie taki wesoły ja i każą mi bezprzerwy brać te noże, i co wtedy ze mną będzie? Pewnie ten problem co ty teraz masz. :D
Moim zdaniem 80 litrowego plecaka nie potrzebujesz. wystarczy 25 litrów miejski plecaczek jenysporta albo bergsona i zawsze masz przy sobie nóż na każdą sytuację :) :) :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż EDC - problemy z wyborem
Pas-prawy bok - socom, pas-lewy bok - amphibian, w kieszeni rezerwowy victorinox z tylu na pasie rezerwuje miejsce dla MFSa i zaden Wyat Earp mi nie naskoczy :) :) :) :)
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż EDC - problemy z wyborem
Cynik obydwa twoje mteki są w auto?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż EDC - problemy z wyborem
Socom manual jest, Amphibian auto [tzn chwilowo tez manual :) ]
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż EDC - problemy z wyborem
spoko spoko znamy sprawe, napewno wyzdrowieje 8) :D
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż EDC - problemy z wyborem
na pasie już nie chcę nic nosić bo mi spodnie zjeżdżają ale plecak, i owszem, zawsze mam ze sobą, i to ciężki :paker:
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż EDC - problemy z wyborem

Posiadając sensowne 4 foldery i la griffe (innych bagnetów, nozy nie wliczam) w momencie wychodzenia z domu dylemat - który nóż tym razem :evil:
Boję się, co bedzie, gdy zwiększy mi się kolekcja :?
Też macie z tym problemy? może metoda: parzyste dni Emerson itd.


W zasadzie jako EDC uzywam leathermana micre (w malej kieszonce dzinsow swietnie sie miesci i wzbudza raczej zainteresowanie niz poploch po wyjeciu :) ), a w plecaku mam Victorinox SwissTool 8) Taki mobilny Slodowy :)

Inne noze b. rzadko nosze ze soba po miescie.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż EDC - problemy z wyborem
Tez mialem i w zasadzie mam ten bol - nosilem Emersona Commandera, z tylu w poziomie w etui - balka Benchmade, w tylnej lewej kieszeni LaGRiffe. Na dokladke jeszcze teleskop i kastet. Jak sie rozbieralem przed trenigiem (a ostatnio cwiczylismy, ja na pewno nie tak intensywnie, ale prawie codziennie), to mimo, ze bardzo staralem sie, to zawsze ktos cos z mojego arsenalu zauwazyl i byla... mala sensacja. Acha... czasami jeszcze mialem MOD Razorback.

Teraz tylko EC, ktorego nie widac w noszeniu, a zauwazony budzi srednia sensacje i IMPCAT Kermabit DTL z przymocowanymi do niego kluczami, ktory prawie nikomu nie kojarzy sie z bronia tylko duzym brelokiem. (Duza zaleta!)

Ostatnio zastanawiam sie czy nie nosic tylko balka, ale na klipie nie w etui, zeby bylo troche... szybciej - ma on bowiem zalety foldera (skrytosc) i budzi moje zaufanie jak monolit, choc operuje sie nim mniej pewniej niz np. EC, ktory z reki raczej nie wylizgnalby sie.

Ostatnio w ramach wyrownania szans - zastanawialem sie, czy znowu nie wrocic do kastetu. Do takiej refleksji sklonilo mnie spotkanie na silowni z gosciem, przy ktorym jeden z naszych najwiekszych kolegow (ponad 95 kg i 190 cm) wygladal jak odchudzane dziecko. Takich zwwalow miesni dawno nie widzialem.
Jak sadze, w spotkaniu z takim gosciem, ktory na dokladke by mnie nie bardzo lubil, kastet wyrownalby odrobinee te jakies 50-60 kg roznicy na moja niekorzysc.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024