Skocz do zawartości


Zdjęcie

Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
LGC to nowa odslona Mocambo. nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ze oni swoja "capoeire" propaguja - jezdza na przyklad do ostrzeszowa i robia im tam "warsztaty". zenadzi
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
zaradzis temu?jedynya rzecza jaka my zrobilismy i chyba najskuteczniejsza to zupelne odciecie sie od nich zero open roda zero warsztatow itepe.niech robia co chca a gwarantuje ze za kilka lat capo sie naprawde zmieni i nie bedzie juz 'miejsca' na samozwancow.

ktos moze powiedziec:no oka ale przeciez dzisiejsza kadra polski tez tak zaczynala.co prawda to prawada jednak po hmm...8-9 latach to sie zmienilo jest kilka grup w polszy i naprawde jest sporo mozliwosci zeby nawiaz kontakt z trenerami.

pozdrawiam
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
oni nie przychodzili na roda? bo wydaje mi sie ze wrecz przeciwnie - powinno sie z nimi grac jak najwiecej :) LGC to rak na zywym organizmie polskiej capoeiry :)

a co do twoich przewidywan - coz, sadze ze to sie nie zmieni. zwlaszcza ze niektore duze grupy wlasnie w ten sposob powiekszaja swoj stan posiadania - ktos chce cwiczyc capo? wysylamy tam goscia, ktory cwiczy poltora roku i jest juz dyplomowanym intrutorem i professoro miazguni.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
poznałem przez neta sympatyczną (i notabene bardzo ładną ;D ) dziewczynę, która u Konrada trenuje, a raczej trenowala. Tam sie dzieje masakra - nie z winy "alunos", ktorzy maja zapal do cwiczenia, ale np. Konrad nie przychodzi sobie na treningi nikogo o tym nie informujac... i musi sie dziac samo... Dziewczyna sama prowadzila za niego.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
Fominha-moze i masz racje ale zobacz z drugiej strony,jesli my nie bedziemy sie nimi interesowac tj. zapraszac ich na roda tylko ludzi z innych miast i innych grup to moze w koncu zobaczy sam Konrad ze cos jest nie tak(?)

uirapuru-nie wiem czy wszyscy wiedza o tym ale 3/4 tej grupy to sa 'ziomale' Konrada i tak naprawde wiekszosc grupy to poprostu kilkanascie znajacych sie juz wczesniej osob ktorzy postanowili cwiczyc kupełejre
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
hmm, chciałbym zwrócić uwagę o powrót do pionu a nie tylko dyskusję o Capoeira Łódź, bo topic jak widać stał się okazją do ponownego wrzucania na stare ekipy. Pytania postawiłem jasne :D
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
no wiec ja osobiscie nie spotkalem sie z wiekszym festynem niz LGC :) uira - akurat rozmowa jak raz toczy sie na temat i wlasnie z wojttem rozwiajmy odpowiedz na twoje pytanie. a tak wogle to czy ty nie miales gdzies wyjechac? :P

wojtt - nic nie zobaczy, tylko bedzie szukal nowych ludzi i mamil kazdego kogo sie da. juz jakis wegier malo co u nich nie wyladowal. na szczescie dobrzy ludzie skierowali go gdzie indziej. moim zdaniem z takimi ludzmi trzeba jak najwiecej grac i starac sie rozmawiac. wiem ze akurat to jest ciezki przypadek i nie bardzo sa szzanse na porozumienie, ale mowie ogolnie. a jesli gadanie nie przemawia, to pozostaje gra w roda.
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
hmm na poczatku tak bylo,czeste rody ale co z tego jak oni nawet nie przychodzili myslelismy rowieniz o jakis 'mini warsztatach' - nic z tego.

uirapuru - LGC jest jakas setna czescia tego tematu i w jakis sposob temat ten dotyczy rowniez tej grupy wiec nie denerwuj sie :-)

ps.milych wakacji Ci zycze :) :)
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.

Pytania postawiłem jasne :D


UWAGA !!! TO SA MOJE I TYLKO MOJE ROZWAŻANIA :)

Ostatnio na trening do gdanska zawitaly 2 osoby z elblaga. Koszulki "grupowe" ( capoeira elblag i jakies rysunki ). Aqrat w ten dzien pauzowalem wiec mialem przyjemnosc obejrzec trening z perspektywy widzia ;) Elblążczanie (?) nie mieli zadnych podstaw capo, widac bylo, ze to poczatki. Jednak po treningu chlopak zaczal wywijac au batido i jakies blizej niesprecyzowane akrobacje. Widac bylo, w jakim kierunku grupa sie rozwija ( lub rozwijalaby, jesli zaczna nas odwiedzac czesciej ;) ). Takich grup sa dziesiatki, a tylko nieliczni (jak oni) maja szczescie trafic na trening majacy naprawde cos wspolnego z capoeira. Niestety...
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
nie ma DZIESIATEK sa JEDNOSTKI. jak na razie dzikich grup nie ma wcale tak duzo.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.

nie ma DZIESIATEK sa JEDNOSTKI. jak na razie dzikich grup nie ma wcale tak duzo.


moze tak, moze nie. Jezdzisz po Polsce i przeprowadzasz wywiad srodowiskowy? szukasz na google? nie kazdy ma przeciez internet. Ja obstawiam dziesiatki ( przynajmniej 2 ;) )
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
dzika grupa to dla mnie taka ktora ma "trenera" i jakas swoja "tozsamosc". kilka osob zbierajacych sie zeby poskakac to nie grupa capo.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.

nie ma DZIESIATEK sa JEDNOSTKI. jak na razie dzikich grup nie ma wcale tak duzo.

i miejmy nadzieje ze sie nie będą rozpszestrzeniac :wink:
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
Dla mnie absolutna dzika grupa to tak która kontakt z Capo miała tylko z filmików ,czy jedna osoba była na warsztatach i nic poza tym i teraz uwaza sie za trenera......... Takich grup na szczeście sa raczej JEDNOSTKI. Wiecej jest grup z mniejszych miast , a treningi prowadzi ktos kto uczył sie w jakiejs duze grupie jakies 2 - 3 lata i wie że nie ma co walic np. tylko akrobacji ,ale i uczyć spiewu , gry na intrumentach , gry w roda (to przedewszystkim ) i angoli czy makulele... Jest juz osoba odpowiedzialna i wie ze w nieskończoność tak ciągnąć nie mozna i w końcy grupa bedzie sie musiała zapisać do jakiejś wiekszej ...
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.

Dla mnie absolutna dzika grupa to tak która kontakt z Capo miała tylko z filmików ,czy jedna osoba była na warsztatach i nic poza tym i teraz uwaza sie za trenera.........


Dokladnie o to mi chodzilo

Takich grup na szczeście sa raczej JEDNOSTKI


I tu, moim zdaniem, tu sie grubo mylisz.
  • 0

budo_alegrim
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skawina

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
Czytam ten topic od poczatku .. przyczepiliscie sie do "dzikich grup" dlaczego?? Sa to ludzie ktorze chca sie czegos nauczyc - nie tylko pić wina po parkach itp. czy to cos zlego? Nie maja wlasnych stronek internetowych nie robia smrodu innym grupom... poporostu sobie "ćwiczą"!! Jesli ktos wczesniej cwiczyl w jakiejs grupie i odlaczyl sie po kilku latach to mysle ze podstawy potrafi a jesli ma checi na dalsze trenowanie (z jakiego kolwiek powodu) to dlaczego nie, zbiera znajomych i jazda na salke po znajomosci zalatwiona czy na trawke przy ladnej pogodzie !!?? ŁGC - hmm... nie wiem jak tam jest ale nie powinno sie czepiac ludzi o to ze sie chca czegos uczyć (Capoeira w tym przypadku) przeciesz nie wzieli nikomu nazwy grupy czy cos takiego... a co do piosenek (ze maja na stronce piosenki z różnych grup) ... fajnie uczą sie wiecej! Jesli to jest kradziez to wybaczcie ale to żałosne - po co w takim razie inne grupy udostepniaja swoje piosenki w necie??
  • 0

budo_alegrim
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skawina

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
takie grupki to nie jednostki a raczej jednak dziesiatki - tylko ze poprostu sie o nich nie slyszy... a jak juz cos tylko zrobi sie glosniej (bo zrobili pokaz czy cos) to takie sa pozniej skutki ze sie wszyscy czepiaja
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
Myślałem, że topic zginął już w czeluściach archiwum...



UIRAPURU.... WRACAJ!!!
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.

Myślałem, że topic zginął już w czeluściach archiwum...
UIRAPURU.... WRACAJ!!!


dlaczego chcesz dusic tak ciekawie rozwijajacy sie temat ? :)
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Festyn w Capoeira? Może czas to rzucić.
Alegrim ... skoro przeczytales temat od poczatku to sie chyba powinenes zorjetowac ze nikt nic nie ma do malych grupek mktore sie ucza i nikomu nie wadza... Sek w tym ze coraz wiecej takich grupek zaczyna cfaniaczyc... Jacys ludzie z kilku miesiecznym starzem kupuja sobie czerwone sznurki i zaczynaja trzepac na nieswiadomych, biednych i Bogu ducha winnych ludziach ciezka kasiore za "lekcje capoeiry pod okiem doswiadczonych instruktorow"

Przejzyj stare tematy... tam bedzie cos o takich tematach... (jak ten gostek sie nazywal ,bo zem (mowiac w jezyku 13'to latek :wink: ) "forgotnal" :P

ps. Nie nawidze kaleczenia polszczyzny... :twisted:

(choc sam to robie nagminnie :D )[/quote]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024