Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

budo_ghostek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach

1. Sprawdziłem działanie gazu na psie, ktore mnie obszczekał przez płot (...)
Co ciekawe, na psie, poza chwilowa dezorientacja, nie zrobiło
to zadnego wrazenia, mimo dośc długiej "salwy".


Znajomy kumpla też kiedyś dla zabawy psiknął gazem przez siatkę kaukazowi. Pies dostał takiego *&^%$#@! ,że przegryzł siatkę i radośnie pobiegł sobie za delikwentem ...

2. Dostałem gazem na imprezie (...)

Znajomi byli na dyskotece i szatniarzowi chyba spodobały się rzeczy jednego z nich, bo za nic nie chciał ich oddać i udawał, że nie słyszy, co się do niego mówiło. Kumpel po wielu kulturalnych prośbach nie wytrzymał i stwierdził krótko "Albo dostaję swoje rzeczy albo sobie inaczej porozmawiamy". Szatniarz czując się pewnie ( znajomy wygląda dość niepozornie jak na swoje możliwości :twisted: ) psiknął gościowi gazem w oczy. Kumpel przeskoczył ladę i uderzył szatniarza. Trafił i to właściwie wystarczyło, ale zdążył się zdenerwować ... Później mówił, że miał też trochę szczęścia, bo przez chwilę nic nie widział.
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
8) przeciez jak dajesz pieprzowym jak debil w oczy zamiast w uklad oddechowy to sie nie dziw ze nie dziala bo w oczy tylko wkurzasz go i on cie na oslep zabije a w uklad oddechowy to lezy.nie sluchajcie palanto ktorzy mowia ze sie w oczy daje
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
Ja głupi sie połakomiłem na Cannona za 20 zeta i teraz strach pomyslec ze chodze z takim gównem :? .
A było Sabre Red kupic :cry:
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
ostatnio podczas kilku realcji w newsach z zadym na swiecie widzialem jak policja / milicja uzywa zelu albo pianki, kierujac ja w strone napierajacych demonstrantow (napierajacych na tarcze lub barierki rzecz jasna). efekt z tego co widzialem cienki, funkcjonariusze mieli problemy z trafieniem w twarz podczas szamotaniny, no i niegrzeczni demonstranci nie ustepowali (jeden spot byl chyba z chin nawet, zdzwiwilem sie ze tak humanitarnie traktuja tlum, no no, swiat sie zmienia, chociaz na tle wydarzen na ich prowincji...).

rozne gazy testowal moj kolega w podstawowce rozpylajac je na korytarzu, efekty zawsze byly zadowalajace z obecnego punktu widzenia :) (na mnie takze)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
Też to widziałem. To był błąd taktyczny policji, na demonstrantów, szczególnie jak są zamaskowani, to tylko chmurka pod dużym ciśnieniem. Wszystko gęste służy raczej do puktowego rażenia pojedynczych osób i to w pomieszczeniach zamkniętych. Te ich miotacze w ogóle jakoś słabo psikały, nikt tą pianą dobrze po pysku nie zebrał.
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach

Też to widziałem. To był błąd taktyczny policji, na demonstrantów, szczególnie jak są zamaskowani, to tylko chmurka pod dużym ciśnieniem


na razie najlepszym srodkiem jaki widzialem w akcji do rozpedzania tlumu jest policja konna - zaden gaz nie moze chyba rownac sie z poplochem jaki wywoluje w tlumie kon (chyba ze sarin hehe).

ale w temacie - dolaczam sie do opinii ze "psi" gaz niezle dziala na ludzi.
dzisiaj wczesnie rano podczas spaceru z suka spotkala mnie przykra niespodzianka - dwoch panow zacheconych chyba miejscem w ktorym mnie spotkali i zaciemnieniem jakie panuje rzecz jasna na polach postanowilo mnie zaczepic. pomine przebieg sytuacji i do brzegu - spryskalem obu dosc solidnie, po czym z charczenia ktore wydawali dowiedzialem sie ze jestem kurwa, ze mnie znajda i zajebia. jeden chyba nawet sobie ukleknal. oddalilem sie czym predzej z miejsca konfrontacji razem ze zwierzem i po powrocie do domu postanowilem poczytac co na tej puszce jest napisane - NIE UZYWAC PRZECIWKO LUDZIOM :-) . data waznosci tez zostawia wiele do zyczenia jak sie okazalo...
  • 0

budo_twarog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
Witam wszystkich!

NIE UZYWAC PRZECIWKO LUDZIOM Smile . data waznosci tez zostawia wiele do zyczenia jak sie okazalo...


dobre :D

Ja niedawno mialem podobna sytuacje.
Wracalem spokojnie z imprezy(lekko podchmielony) i nagle slysze jakies dziwne spiewy. Nie przejmujac sie szedlem dalej. Gdy ci spiwacy(byli pijani) zobaczyli mnie od razu zaczeli biec w moim kierunku. Wyjalem gaz i bez wahania spryskalem gebe jednego z nich. Gaz podzialal od razu i koles wogole sie odsunal. Gdy chcialem spryskac drugiego zorientowalem sie ze nie ma juz gaz zostal wyczerpany :lol:
Gaz ulatwil mi zadanie bo mialem juz 1vs1 a nie 2vs1.

Gaz ktorego uzylem zostal wyprodukowany w niemczech i powinno uzywac sie go wylacznie na psach. Termin jego waznosci tez pozostawia wiele do zyczenia :D

Z moich doswiadczen z gazem wnioskuje ze taki gadget czasem sie przydaje... Trzeba tylko troche wyczucia w uzywaniu go. Chcialbym sie dowiedziec jak dlugo trzymal kolesia gaz i czy zostawil na nim jakies skutki na drugi dzien.

Pozdrawiam!!
  • 0

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
Mi się takowym gazem pieprzowym w żelu na psy (kupiłem w opakowaniu które zajmuje najmniej miejsca) na nogę przez kieszeń psiknęło przypadkiem. Jakoś przy schylaniu do sznurowania butów klucze w tej samej kieszeni wcinęły i trochę poszło.
Skóra bardzo piekła- tak jak bym się oparzył. Szczypało nawet po zmyciu.
Nie chciałbym czymś takim dostać po twarzy... Sama skóra piecze a co dopiero jak by się dostało na błony śluzowe...
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
a tak na marginesie, moze ktos polecic dobry, sprawdzony gaz? (nie na zadne psy, tylko na ludzi) Obojetnie na co bedzie dzialal (u. odech. czy oczy) byle by byl dobry. :?:
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach

data waznosci tez zostawia wiele do zyczenia jak sie okazalo...


ofkoz to nie data waznosci a produkcji, moja pomylka
nadruk na spodzie puszki:

Prod.Dat. 12.10.05
Garantie:10/2010

gaz nazywa sie Anti Hund, czarna puszka, producent F.W. Klever Gmbh, importer: Incorsa Ltd.

porady dotyczace uzycia na czlowieku: splukac zimna woda, lub wyjsc na swieze powietrze (no to drugie akurat tamtym panom nie pomoglo).
  • 0

budo_m4ris
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z brzucha mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
"...pierwszy dzien wiosny tego roku na meczu Ruchu z Piastem w starciu jako, ze bylem na szpicy w szturmowej zrobilo sie dosc goraco..."
bardt widze, że pracujemy w tej samej branży :D
powiem tak. raz pojechaliśmy na przycisk pod pewien lokal.nie istotne co się działo i o co poszło ale w pewnym momencie z tegoż lokalu wypadło ok 10 sterydów na nas (6). w ruch poszły pały i gazy. no właśnie gazy :-) mamy na wyposażeniu "gaśnice" czyli takie gazy o poj ok 500ml, czerwone lub srebrne butle z czerwonym gazem pieprzowym. jak się okazało sterydki byli naćpani i nieźle nachlani bo pokaźny strumień gazu w jego ryj, który spływał po jego niewyjściowej facjacie spowodował tylko odruch przecierania oczu i chwilowym (ok pół minutowym) upośledzeniu wzroku. czego nie zrobił gaz zrobiły "długie lole" vel. szturmówki :twisted: (zainteresowani wiedzą) :wink:
pozdro
  • 0

budo_m4ris
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z brzucha mamy

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
aha dodam jeszcze tylko, że na meczach wykorzystujemy z powodzeniem...gaśnice proszkowe :twisted: efekt murowany :lol:
  • 0

budo_twarog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
Witam ponownie :D

Tak wiec Diriz uzywamy tego samego produktu.
Niestety ja ze swojej nic juz nie przeczytam bo lakier sie zdrapal.

Jakie dzialanie maja gasnice proszkowane??

Czy gazy zostawiaja jakies trwale obrazenia na czlowieku??

Pozdrawiam
  • 0

budo_baster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
przeczytalem sobie caly topic i jak widze jakie bzdury niektorzy wypisuja to nie wiem czy sie smiac czy plakac.
1. gazy jest dobrym rozwiazaniem ale nie ma co liczyc ze rozwiaze sytuacje i powali przeciwnika (zwlaszcza jak kosztowal 10zl), to raczej srodek wspomagajacy efekt zaskoczenia i dajacy czas na atak lub ucieczke
2. gazy CS coraz mniej sprzedaja sie na swiecie z dwoch podstawowych powodow:
a) duza dawka prosto w oczy moze uszkodzic wzrok
B) NIE ZAWSZE dziala na ludzi pod wplywem alkoholu lub narkotykow
a w Polsce trzeba jeszcze dopisac:
c) bo wg genialnych polskich przepisow gorszy gaz moga sprzedawac tylko sklepu z koncesja na obrot broni a lepsze pieprzowe moze nawet jakis Heniek na stoisku z pietruszka
3) gazy pieprzowe dzialaja bardzo dobrze na ludzi (i niewazne ze pisze ze to na psy) zwlaszcza jak sa to dobre gazy o dobrym stezeniu a nie jakies w cenie dwoch paczek fajek
4) powazni producenci podaja na opakowaniu dwa parametry istotne w okresleniu jakosci gazu:
a) stezenie srodka w opakowaniu (dobre maja min. 10%)
B) zawartosc OC (ekstraktu z pieprzu) podawana w jednostkach Scoville'a (dobre min. 2mln)
5) conajmniej dziesiec opisanych tu sytuacji to fikcja literacka zeby nie powiedziec sciema
poprobujcie na sobie to przestaniecie pieprzyc takie glupoty.
Ja akurat testowalem wiekszosc gazow ktore sa na rynku na sobie.
Dla zainteresowanych tematem chcialem jeszcze wspomniec o urzadzeniu pepperball - troche jak paint ball ale zamiast farby gaz, jak znajde filmiki jak tym rozpedzaja bunty wiezniow w USA to udostepnie
pozdr i apeluje do bajkopisarzy, przestancie pieprzyc bo ludzie uwierza i beda mieli problemy pozniej
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach

przeczytalem sobie caly topic i jak widze jakie bzdury niektorzy wypisuja to nie wiem czy sie smiac czy plakac


baster mam tylko pytanko z ciekawosci, na jakiej podstawie twierdzisz ze to bzdury, bo wypowiadasz sie takze w w topicu "przyŻad do samoobrony"

wg mnie baton jest baardzo dobry ale nie dla kazdego
1) sa specjalne szkolenia z walki batonem ale nie sa dla wszystkich dostepne
2) nie kazdy bedzie potrafil sie wytlumaczyc przed policja/sadem z uzycia batona


czy zaliczyles jakies szkolenie o ktorym wspominasz z poslugiwania sie srodkami przymusu, ewentualnie posiadasz doswiadczenie policyjne ktore pozwoliloby autorytatywnie zweryfikowac tresci zawarte w tym topicu?
pozdro
  • 0

budo_baster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach

baster mam tylko pytanko z ciekawosci, na jakiej podstawie twierdzisz ze to bzdury, bo wypowiadasz sie takze w w topicu "przyŻad do samoobrony"


nie chcialem nikogo tu cytowac ani obrazac ale mam wrazenie ze sporo osob czerpie wiedze z opowiesci znajomych albo swoich przypadkow uzycia jednego gazu noszonego latami w kieszeni (kto wie czy nie przeterminowanego)

ale OK pare cytatow i wyjasnien:
,,Zależy jaki gaz, bo jak taki na bazie pieprzu czy papryki, to nie zawsze zadziała, tym bardziej, jak ktoś jest pod wpływem alkoholu lub/i narkotyków. Gaz paraliżujący jest o wiele bardziej skuteczny...''
1) jest dokladnie na odwrot - to CS dziala na uklad nerwowy w postaci bolu i jak ktos jest pod wplywem to moze to slabiej odczuwac a pieprzowy powoduje palenie skoru i oczu bez wzgledu na to co wczesniej brales
2) gaz paralizujacy? to ze na opakowaniu pisze ,paralisant' tzn tylko tyle ze z francuskiego to jest obezwladniajacy. paralizujace gazy to ma tylko armia n.p. jak ruscy wpuscili do teatru na Dubrovce

,,zgadzam sie z uzytkownikiem najskutezniejsze sa cs czyli paralizujace''
,,W usa sa chyba ogolnie dostepne bo wlasnie stamtad sprowadzalem dla siebie''
,,We Francji tez chyba sa, ale na pewno nie wiem''
patrz wyzej

,,Po pierwsze jak nazwa wszazuje antidog jest na psy''
to zwykly gaz pieprzowy i bardzo dobrze dziala na ludzi tyle ze nie ma atestu ze mozna uzywac na ludzi

,,Najlepiej wylot gazy kierować na wysokość klatki piersiowej-szyi gdyż wtedy najwięcej dostanie się go dróg oddechowych. pryskanie w twarz jest mało sensowne gdyż oczy nie są organem oddechowym, łzawienie to skutek podrażnienia zatok. ''
ciekaw jestem jak przez klatke ma sie dostac do drog oddechowych (no chyba ze wczesniej przestrzelisz mu pluco)

,,jak dajesz pieprzowym jak debil w oczy zamiast w uklad oddechowy to sie nie dziw ze nie dziala bo w oczy tylko wkurzasz go i on cie na oslep zabije a w uklad oddechowy to lezy.''
1) ciezko gazem trafic w oczy i ominac uklad oddechowy
2) lezy? chyba jak sie bedzie chcial polozyc bo nie bedzie nic widzial

to tak po krotce


czy zaliczyles jakies szkolenie o ktorym wspominasz z poslugiwania sie srodkami przymusu, ewentualnie posiadasz doswiadczenie policyjne ktore pozwoliloby autorytatywnie zweryfikowac tresci zawarte w tym topicu?
pozdro


zaliczylem kilka roznych szkolen m.in z walki batonem
stosowania srodkow przymusu tez sporo
doswiadczenie policyjne posiadam jedynie od znajomych policjantow (a jest ich paru)
pozostale doswiadczenia posiadam ze szkolen, materialow fachowych oraz wlasnego doswiadczenia i testow

na koniec dla jasnosci:
1) nie uwazam sie za super fachowca ale mam taki zwyczaj ze jak sie na czyms nie znam to nie wymyslam sobie swoich teorii zeby poprzec to co mi przyjdzie do glowy tylko szukam u zrodel, i drazni mnie jak ktos to robi

2) sporo osob ma bledne zalozenie na samym poczatku:
cywilny gaz obronny nie jest po to zeby powalic przeciwnika, to tak jakbys chcial zeby samolot latal i analizowal ktory jest lzejszy, ma lepsza aerodynamike i dalej poleci

3) rozne osoby maja rozna tolerancje na gaz w normalnym stanie a tym bardziej w chwili skoku adrenaliny itd
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
spoko
z kilkoma bzdetami ktore tutaj padly takze sie nie zgodze (np punkt celowania - nie widze roznicy miedzy klata a morda, chyba ze ktos uzywa pianki). nie mowie juz o gazie paralizujacym (bo z tego co pamietam dziala na uklad nerwowy a nie na sluzowki), bo jak ktos ma sarin czy vx w rmg to chcialbym uscisnac dlon miedzynarodowego handlarza bronia ;)

mam wrazenie ze sporo osob czerpie wiedze z opowiesci znajomych

dobre wrazenie ;)

pozdro
  • 0

budo_baster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
ale zeby nie bylo ze tylko marudze to z zyczeniami spokojnych swiat
wrzucilem wam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] artykul z gazety Strzal w pdf'ie.
co prawda nie wyczerpuje on tematu ale ogolne pojecie mozna sobie wyrobic.
pozdr
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach

ale zeby nie bylo ze tylko marudze to z zyczeniami spokojnych swiat
wrzucilem wam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] artykul z gazety Strzal w pdf'ie.
co prawda nie wyczerpuje on tematu ale ogolne pojecie mozna sobie wyrobic.
pozdr


niezle opracowanie, utnie sporo spekulacji mysle, ale za chuja nie przystaje do [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:rofl:
  • 0

budo_baster
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutki zastosowania gazu w realnych sytuacjach
do czego nie przystajesz?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024