Skocz do zawartości


Zdjęcie

styl orla?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: styl orla?!
. Co do podstylow fanzi w cjfz, to nie wiem czy funkcjonuja gdzies jako odrebne style. :-) Na razie.[/quote]

No nie wytrzymałem i zanim zrobie sie nachalny na zywo, pomecze troche przez siec. Na stonce w której podawane są podstyle zamieszczony jest Bashanfan - 8 form, a dzieki Tobie miałem okazję obejrzec VCD z podpisem Bashanfan- mały Chińczyk, brunet w białym wdzianku na tle ręcznie malowanego krajobrazu w stylu "domowe przedszkole"(ach te chińskie VCD-majstersztyki wykonania) pokazujacy czasem techniki na dużym Chińczyku z rękami jak POPEYE.
Cos pomieszałem czy akurat ten system jest oddzielny? Z tego co zorientowałem się przez internet to Fan zi ma wiele odmian, czyzby te występujące jako podstyle chuojiao były jakoś specjalnie ukierunkowane ?
Andrzej ratuj bo się zaFanZinowałem do reszty:)
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: styl orla?!

No nie wytrzymałem i zanim zrobie sie nachalny na zywo, pomecze troche przez siec.


OK. To moze przejdziemy na priva, bo odchodzimy od tematu.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: styl orla?!

W mei hua nie bedziesz robil kazdej formy na full predkosci (tzn. mozesz, ale moze byc to dosc trudne), w qi xing przechwyty szponami sa, owszem nie zaprzeczam, ale w tym systemie nie stanowi to podstawy (hmm mozesz przypomniec mi w jakiej technice sa szpony? )
Ciwczyles Ying Zhao Fan Zi Men? Bo zakladam, ze Qi Xing cwiczysz/uczysz sie.


Tanglang to taki system że formy robi się na full czy to mei hua czy qixing czy guanbang. Widziałem na żywo ying zhao rodziny Lau i różni się bardzo od tanglang jest dużo sztywniejsze nioe ma takiej pracy talii jak w tanglang. Charakterystyka tanglang to w skrócie postawa yu huan bu a przede wszystkim krok qilin bu czyli krok jednorożca to także postawa qixing bu, której nie ma w yingzhao. Yuhuan bu jest nawet w szponach ale wykonywany jest trochę inaczej. To tylko w skrócie. Pisanie o podobieństwie tych styli jest naprawdę na wyrost. Szpony w Modliszce np. fan tian yin.

MW
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: styl orla?!

Tanglang to taki system że formy robi się na full czy to mei hua czy qixing czy guanbang. Widziałem na żywo ying zhao rodziny Lau i różni się bardzo od tanglang jest dużo sztywniejsze nioe ma takiej pracy talii jak w tanglang. Charakterystyka tanglang to w skrócie postawa yu huan bu a przede wszystkim krok qilin bu czyli krok jednorożca to także postawa qixing bu, której nie ma w yingzhao. Yuhuan bu jest nawet w szponach ale wykonywany jest trochę inaczej. To tylko w skrócie. Pisanie o podobieństwie tych styli jest naprawdę na wyrost. Szpony w Modliszce np. fan tian yin.

MW

poklon :idea: poklon
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: styl orla?!

"Ying Zhao Fan Zi Men nie ma za wiele kopniec"

Cześć Andrzej
Zwracam się do Ciebie jako do experta bo się pogubiłem w tych naszych Fan Zi. Czy my tez ćwiczymy w naszym przekazie tę odmiane Fan Zi ???
Jedyne co pamiętam na temat Fan Zi to że ucze się Xiao Fanzi (chyba:)


Cześć Jarek,

w chuojiaofanzi nie ma yingzhaofanzi. Co do podstylow fanzi w cjfz, to nie wiem czy funkcjonuja gdzies jako odrebne style. :-) Na razie.



Fanzi znane jest także jako bashanfan pierwsze wzmianki o ile pamiętam pochodzą z dynastii Ming. Fakt że jest wiele odmian fanzi. Do chuojiao dodali go chyba Wang Laozi i Wang Zhan ale mogę się mylić wy już wiecie lepiej.
MW
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: styl orla?!
Fanzi znane jest także jako bashanfan pierwsze wzmianki o ile pamiętam pochodzą z dynastii Ming. Fakt że jest wiele odmian fanzi. Do chuojiao dodali go chyba Wang Laozi i Wang Zhan ale mogę się mylić wy już wiecie lepiej.

Tak własnie ale mozna by pomyśleć, że Bashanfan jest nazwa zamienna ogólnie dla FanZi jako całości styli, tak myślałem do niedawna ale wyszło mi na to, że jest to jedna z odmian FanZi- bardzo ciekawa, polecam VCD, zastosowania, które widziałem w 3-4 miejscach wydały mi sie podobne do Modliszki, podobne uwolnienie ręki z uchwytu, podobne zachaczenie i pociagnięcie nogi itp. no ale w końcu to kung fu więc podobieństwa jakieś muszą być.
  • 0

budo_ali_san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: styl orla?!
styl modliszki przenaczony dla kobiet? :|

wydaje mi sie ze dla obu plci... :P

w koncu owad jakim jest modliszka ma 2 plcie... :P ( samce maja padake... : D )
  • 0

budo_maciekm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: styl orla?!
Witam
info:

od 14 -do 22 sierpnia 2000

na obozie, Krzysztof Brzozowski będzie nauczał shaolinskiej formy orła,
przekaz od Shi de Qi.
Gorąco polecam zinteresowanym .

Maciek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024