Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dr. Greg Ellis czyli jak dieta wygladac powinna...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

budo_wiraha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dr. Greg Ellis czyli jak dieta wygladac powinna...
Witam

Czesto widuje tu pytania i opisy diet - coraz czesciej sa to diety niskoweglowodanowe. Sam jestem ich zwolennikiem. Natomiast nie widze tu, zeby ktos wspomnial o najwiekszym autorytecie w dziedzinie wlasciwego odzywiania, treningu silowego i biochemii. Dla mnie jest nim - prawie nie znany w PL - dr. Greg Ellis. Zanim cos o nim moze link do tego jak wyglada

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wiem, ze widzieliscie juz facetow lepszej budowy, ale ja nie znam dietetyka kolo 60-tki ktory wygladalby w ten sposob.

Ellis pakuje od ponad 40 lat i stosowal prawie wszystkie diety - zdjecia z tego macie tu - dlatego jest nie tylko teoretykiem, ale gl praktykiem

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jesli znacie angielski to warto przeczytac jego artykuly dotyczace odzywiania - przerwaca tak naprawde do gory nogami stare - ale i dosc nowe zasady odzywiania np miazdzy krytyka Atkinsa.

Ponizej podaje pare linkow do jego art i wywiadow, oraz zamieszczam pare podstawowych zasad, ktore poleca

Zla wiaodmosc - jego zdaniem kalorie sie licza. Niestety. Nie ma tak, ze po obcieciu wegli mozna jesc dowolne ilosci. Chudniesz wtedy, kiedy spalasz wiecej niz dostarczasz. To prawa natury - nic w naturze nie ginie. Natomiast latwiej jesc mniej na diecie niskoweglowodanowej, dlatego on ja stosuje i ja poleca. To dlatego czesto na diecie nieskowegl chudnie sie na poczatku szybko a potem nastepuje zastoj.
Sprawa druga - wraz ze spadkiem wagi nalezy redukowac ilosc spozywanych kalorii - im jestesmy lzejsci, tym mniej ich potrzebujemy. Zasada ta jest polaczona poniekad z pkt wyzej
To co podoba mi sie u niego najbardziej, to stwierdzenie, ze wiekszosc diet kladzie nacisk na diete wlasnie - a nie na spalalanie kalorii. Czyli - chcesz chudnac - 1) cwicz 2) zmien diete - sama zmiana zywienia moze byc za malo
Kolejna sprawa - ketoza to sciema. Ciala ketonowe to efekt chudniecia - a nie chudniecie efektem ketozy. Gdyby chudniecie bylo mozliwe tylko dzieki ketozie to niemozliwe byloby odchudzanie sie na diecie wysokoweglowodanowej - a przeciez ludzie je stosuja i chudna - co ponownie udowadnia, ze kalorie sie licza
te 20-30gr wegli dziennie aby chudnac to sciema nr2 - mozna chudnac i na 100% wegli, tylko znacznie trudniej, wiec nie ma wiekszego znaczenia czy zjesz 20gr czy 50 - jednak optymalna ilosc wegli w diecie to ponizej 20% - tylko dlatego ze podnosza insuline, powoduja glod itd itp - sami wiecie
genetyczna uwarunkowania tycia to usprawielidiwanie samego siebie - faktycznie - sa mozliwe, ale w malym % wypadkow. tyjesz bo jesz zle i za duzo - a przede wszystkim - za malo sie ruszasz.

a teraz dla wytrwalych i zainteresowanych

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jeden z wazniejszych tekstow
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

z bodybuilding
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i jeszcze to warto
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

mam nadzieje, ze Wam sie przyda i spodoba - jesli bedzie jakis odzew zainteresowanych, omowie wiecej w tym watku.

zycze powodzenia i wynikow
PS - jego ksiazek nie ma w PL wiec nie probuje niczego sprzedac...

pozd
WiRAHA
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024