Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozbliźnić skóre?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rozbliźnić skóre?
Hiuston mamy problem :)

Chodzi o to, ze blizna na ręce, konkretnie na kostce boli przy biciu w worek, gruszke itp. Jest to blizna po tym jak bijac w twrardy i szorstki worek gołymi rękami nabawiłeś sie dosyc głębokich obdarc a własciwe to ran (łacznie z ropieniem, bardzo wolnym gojeniem takie milusińskie sprawy). Wszystko juz jest o.k, pozatym, ze blizny bolą.

Jest jakis sposób zeby temu zaradzic?
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
przylacze sie do pytania... mam podobny problem z bolesna blizna na nodze (mialam drobny zabieg usuwania wlokniaka, blizna powstala po zdjeciu szwow, gdy rana sie "rozeszla" i tak zgoila, a ja nieswiadome niczego dziecie, myslalam ze tak ma byc)
pozdrawiam
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
A nie slyszeliscie o czyms takim jak owijacze, lub taśmy bokserske?! Luuudzie... :roll:
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
Tae... zaloze sobie taka na udo ;) pomoze ?? ;)
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?

Tae... zaloze sobie taka na udo ;) pomoze ?? ;)


No nie doczytalem twojego problemu, sorki, tobie polecam szeroki bandaz, badz ochraniacz na udo (w kazdym sklepie MA) Lepiej :wink:
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
Jak mocno bijesz w twardy worek to Ci tasiemki bokserskie ( a mam markowe Danikena 8) , ponoc najlepsze) nie pomogą co najwyzej troche stłumia ból, ale i tak jest on uciązliwy.

Widać nie masz blizn...
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?

nie pomogą co najwyzej troche stłumia ból, ale i tak jest on uciązliwy.


Jezeli ktos chce sie tego pozbyc to musi poczekac az rany sie zagoia i jezeli nie chce tego miec ponownie niech zalozy TASMY najlepiej elastyczne i owijac w grubych warstwach kostki.

Widać nie masz blizn...


Przeboksowalem 2/3 twojego zycia chlopcze i w/w sposob pozwolil mi uniknac tego problemu jakim jest ZDARTA SKORA NA KOSTKACH
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
Blizny można zmiękczyć, wybledzić, a czasami nieomal usunąć używając specjalnych preparatów. Godny polecenia jest Contractubex (ale niesety dość drogi - ok.38 PLN za małą tubkę). Dużo tańszy jest polski Cepan, który też mogę swobodnie polecić. Czasami jednak pozostaje interwencja chirurgiczna.
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
hmmm mi cepan pomogl, ale nie na tyle zeby blizna przestala bolec calkowicie... jest cos jeszcze oprocz tego co wymieniles?? czy pozostaje mi chirurgia??
  • 0

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?

Blizny można zmiękczyć, wybledzić, a czasami nieomal usunąć używając specjalnych preparatów. Godny polecenia jest Contractubex (ale niesety dość drogi - ok.38 PLN za małą tubkę). Dużo tańszy jest polski Cepan, który też mogę swobodnie polecić. Czasami jednak pozostaje interwencja chirurgiczna.


blizna nie jest juz 'skora' to jest tkanka laczna, wiec nie ma tych samych wlasciwosci. glebokie zmiany pozostaja czesto nie do usuniecia(chodzby po rozstepach-kuracje sterydowe[jak chodzby w przestrzenie barkowe]),
bol nie zniknie, skoro po nadbudowie ciagle jest obecny, moge sie mylic.
jest takie cos jak 'bezbialkowy' przesacz z krwi bydleciej, nazwa leku wyleciala mi z glowy, w polsce powinno to byc, po amputacji tym sie 'smaruje', ewentualnie polseptol,
pozdrawiam
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?

Blizny można zmiękczyć, wybledzić, a czasami nieomal usunąć używając specjalnych preparatów. Godny polecenia jest Contractubex (ale niesety dość drogi - ok.38 PLN za małą tubkę). Dużo tańszy jest polski Cepan, który też mogę swobodnie polecić. Czasami jednak pozostaje interwencja chirurgiczna.

Contractubex jest bardzo dobry . Urzywalem go do blizn na twarzy i juz prawie nie ma sladu :)
  • 0

budo_trygon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków k/ Gliwic

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
Pytanie pokrewne czy blizny takie powiedzmy dwudziestoletnie tez mozna jakaz mascia usunac. W sumie to lubie swoje blizny, ale za jedna z nich to bym nie plakal :) Przyznam, ze stosowalem swego czasu Conractubex (tyle, ze tak w jedenascie lat po powstaniu blizny) i za duzo niestety nie pomogl.
Cepan znam (tez rady nie dal), czym natomiast jest ow Polseptol? I jeszcze jak sie nazywa ten "'bezbialkowy' przesacz z krwi bydleciej" jesli mozna zapytac?

Pozdrowki!
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
Chyba najlepszym preparatem na blizny jest to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Dołączona grafika
  • 0

budo_tachi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?

Pytanie pokrewne czy blizny takie powiedzmy dwudziestoletnie tez mozna jakaz mascia usunac. W sumie to lubie swoje blizny, ale za jedna z nich to bym nie plakal :) Przyznam, ze stosowalem swego czasu Conractubex (tyle, ze tak w jedenascie lat po powstaniu blizny) i za duzo niestety nie pomogl.
Cepan znam (tez rady nie dal), czym natomiast jest ow Polseptol? I jeszcze jak sie nazywa ten "'bezbialkowy' przesacz z krwi bydleciej" jesli mozna zapytac?

Pozdrowki!


bezbialkowy dializat..., :P , pamiec zawodna, po 4 dniach bez snu:(, nazywa sie to solceseryl, warto sprobowac
polseptol, smarujemy tym np. wal paznokciowy po usunieciu paznokcia:p,
wieloletnich blizn nie usuniesz farmakologicznie- to nie skora, ale inny rodzaj tkanki:(, obawiam sie, ze zostaje chirurgia, tereny zupelnie mi obce
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
calkiem przestalo mi sie podobac w takim razie, bo moja blizna ma jakies 6 latek :?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
Stosowanie Solcoserylu albo Polseptu na blizny nie ma najmniejszego sensu. Polsept jest lekiem odkażającym (przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym), a Solcoseryl ma sens tylko w okresie epitelizacji, czyli w czasie trwania gojenia. Bliznę to można równie dobrze miodem posmarować. Też nie pomoże, ale łatwiej się później wylizać :) Duże, szpecące blizny, a zwłaszcza bolące trzeba usuwać chirurgiczne. Innych metod nie ma (chyba, że czarodziejskie).
  • 0

budo_sadow
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
Witam.
Mam takie pytanko.
Mam rozstępu na rękach od kilku miesięcy( zeby uprzedzić czyjeś wypowiedzi nie brałem zadnych koksów) spowodowane jest to nadmiernym ćwiczeniem i przybyciu na masie w okresie zimowym. W związku z tym chciałbym sie zapytać czy są jakieś dobre środki na rozstępy? Są one bardzo widoczne, a nie chciałbym być kojarzony z jakimś łysym koksiażem w dresach. :(
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
Kupiłem Cepan i zaczełem stosować. Ja po dwóch tyg. nie bedzie rezultatów to sie przeżucam na Contractubex.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
Dwa tygodnie to zdecydowanie za mało na efekty.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozbliźnić skóre?
Z tego co wiem Contratubex uzywa wiekszosc kulturystow, jezeli maja problemy rozstepami. Tylko jest jeden maly problem jest drogi i malo wydajny :(

Ja juz sie ze swoimi rozstepami pogodzilem, jak skora jest opalona to tak bardzo nie rzucaja sie w oczy ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024