Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inwencja Twórcza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza
u nas w sekcji jak masz jakiś dobry pomysł to nie jesteś besztany wręcz przeciwnie tylko pomysł musi być dobry wtedy jest akceptowany
W taki sposub doszliśmy do tego co teraz ćwiczymy każdy ma prawo głosu dlatego jesteśmy (tak uważam) zgrani i nasze znajomosci nie konczą sie na macie
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza
A kto ocenia czy pomysł jest dobry? Sensei, czy też demokratycznie poprzez głosowanie. A może przed akceptacją senseia pomysłodawca wypróbowuje go na ulicy ( bo przecież ćwiczycie aikido uliczne ) a reszta sekcji obserwuje z ukrycia.
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza

A kto ocenia czy pomysł jest dobry? Sensei, czy też demokratycznie poprzez głosowanie. A może przed akceptacją senseia pomysłodawca wypróbowuje go na ulicy ( bo przecież ćwiczycie aikido uliczne ) a reszta sekcji obserwuje z ukrycia.


eeee no więc mamy demokracje nie?? no więc powiem tak nigdy nie decyduje jedna osoba tylko najczęście osoba z pomysłem idzie sie chwalic do kolegi wtedy prubują gdzy wyjdzie to ( ja tak robie) ide do pana T.R. gość ma 1kyu i jest mistrzem judo gdy na nim wychodzi wtedy ide do trenera i wszyscy razem jeszcze raz analizujemy sytuacje
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza

To tak jakby początkujący architekt ( dopiero po skończeniu studiów, czyli po 5 latach nauki ) zapytał:
„ Czy my, młodzi architekci również powinniśmy pracować nad indywidualnymi projektami ..........”


Nie wiem nie jestem architektem, ale mogłbyś się pochwalić co tam za techiniki wykombinowałeś we własnym zakresie ;)
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza

Marudka, w takim razie musimy się spotkać.



no ale mam nie pozwala mi sie spotykac z obcymi, poznanymi przez internet :) :) :) :wink:
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza
Zawsze zastanawiałem się dlaczego mądrzy i inteligentni ludzie
( absolwenci wyższych uczelni, studenci, uczniowie ) „głupieją” po wejściu do sali treningowej aikido. Na co dzień są aktywni, pełni pomysłów i potrafią szybko odróżnić rzecz wartościową od bubla nie dając nabrać się na tani blichtr. W dojo aikido zmieniają się nie do poznania. Słuchają z „rozdziawionymi gębami” ( przepraszam za określenie ) jak jakiś żabojad, czy makaroniarz mówi o rzeczach oczywistych z miną geniusza. Na dodatek często używając sformułowań, które świadczą o jego miernym wykształceniu. Całe szczęście, że przeważnie tłumacz „nadrabia” te wpadki. Po takim treningu, już u siebie w sekcji, całymi miesiącami potrafią bezkrytycznie powtarzać zapamiętane „techniki” nie zastanawiając się czy to wszystko trzyma się kupy. I tak do następnego stażu, na którym maestro zaprezentuje kolejny zestaw "super technik" dając zajęcie na parę miesięcy treningów. Najbardziej zagorzali fani takiego mistrza potrafią przejechać pół Polski aby uczestniczyć w tych ceremoniach. A mistrz jest też dowartościowany bo na co dzień w swoim kraju jest np. kierowcą taksówki ( przy całym szacunku dla kierowców, nie tylko taksówek ).
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza
Czyzbys uwazal, ze cale to aikido to jakis rodzaj zbiorowej halucynacji czy tez indoktrynacji w ruchu?
Bardzo jestem ciekawa jakie doswiadczenia i przezycia doprowadzily cie do tak ostro antyaikidowych pogladow.
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza
Obserwacja ( czynna ) tego środowiska od wielu, wielu lat.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza

Czyzbys uwazal, ze cale to aikido to jakis rodzaj zbiorowej halucynacji czy tez indoktrynacji w ruchu?

Ala, jasne ze tak - i wychodzi taniej niz chodowla lub kupowanie grzybków :) :) :)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza
poklon
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza
Oj Optymisto, nie jestes jedyny ktory nad tym nadprzyrodzonym zjawiskiem sie zastanawia.
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza
Czesc wszystkim.

Optymista zadal ciekawe pytanie, ale jak dla mnie odpowiedz jest dosyc prosta. Wszystko wynika, ze stopni, ktore ci ludzie nosza. Dlaczego?
Jak poczatkujacy ma odroznic kto jest lepszy w danej SW. Oczywiscie odroznia po stopniach. Czarny pas (wrecz mityczny wsrod ludzi, ktorzy nie cwicza lub dopiero zaczynaja) a jesli jeszcze 7d czy 8d jest dla nich autorytetem. Niektorym tak zostaje i juz pozniej ciagle biegaja za miszczem. Inni po pewnym czasie patrza troche bardziej krytycznie. Zaczynaja szukac, wyciagac od mistrzow to co najlepsze.

Inna rzecz, to to, ze ludzie w Polsce, uwielbjaja patrzec na lata stazu, a nie na faktyczny staz i umiejetnosc.

Ostatnim elementem jest to, ze w Polsce instruktorzy (nie tylko SW) robia z siebie wszystko wiedzacych bogow, nie potrafia przyznac sie do tego, ze czegos nie wiedza, wymyslaja glupoty, zamiast powiedziec srry nie wiem.
Pare lat temu na obozie mialem taka sytuacje: Cwiczylismy jakas technike (nie pamietam co to bylo), cos zakombinowalem i wyszla mi fajna dzwigienka. Chwile pozniej, sensei przerwal wykonywanie i powiedzial: "Wlasnie przed chwila, wymyslilem taki wariant tej techniki" i tu pokazal to co przed chwila widzial jak ja robilem. Fajne wymyslenie, prawda?

Pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza

Pare lat temu na obozie mialem taka sytuacje: Cwiczylismy jakas technike (nie pamietam co to bylo), cos zakombinowalem i wyszla mi fajna dzwigienka. Chwile pozniej, sensei przerwal wykonywanie i powiedzial: "Wlasnie przed chwila, wymyslilem taki wariant tej techniki" i tu pokazal to co przed chwila widzial jak ja robilem. Fajne wymyslenie, prawda?

Pozdrawiam

Staaaaaaryyyy! to jest niezwykle popularna metoda nieudacznikow i badziewiarzy. Bardzo czesto jestem swiadkiem tego rodzaju zachowan. I tu nawet nie chodzi o jakies nowe, rewolucjonizujace wynalazki. Tacy instruktorzy nie umiejac poprawnie wykonac najprostszej techniki, pokazuja najpierw byle co, potem patrza jak ludzie robia, i jak trafi sie jakis bardziej kumaty co technike zna dobrze, to go podpatruja, przerywaja cwiczenie i wyjasniaja z wielka pompa podpatrzone szczegoly, oczywiscie jako wlasne "przemyslenia" :roll: :lol: :lol:

ale tego nawet nie mozna zakwalifikowac do "tworczosci samorobki" raczej juz do aiki-lamerstwa :wink:

Daleto wlasnie Sokakku Takeda, jak uczyl, to kazal zakleic kazda dziure w dojo, zeby ktos niepowolany nie podpatrzyl jego technik. 8)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza

Daleto wlasnie Sokakku Takeda, jak uczyl, to kazal zakleic kazda dziure w dojo, zeby ktos niepowolany nie podpatrzyl jego technik. 8)


Niepowołany to ten kto nie zapłacił czy obcy ideologicznie :wink: :) :?:

Pancer (zamyślony....)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza


Daleto wlasnie Sokakku Takeda, jak uczyl, to kazal zakleic kazda dziure w dojo, zeby ktos niepowolany nie podpatrzyl jego technik. 8)


Niepowołany to ten kto nie zapłacił czy obcy ideologicznie :wink: :) :?:

Pancer (zamyślony....)

A to juz teraz wiemy skąd te wzorce czerpiecie na stażach :P :) :D :wink:
Dołączona grafika
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza
NO cóż, uczymy się od najlepszych :wink:
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza


Daleto wlasnie Sokakku Takeda, jak uczyl, to kazal zakleic kazda dziure w dojo, zeby ktos niepowolany nie podpatrzyl jego technik. 8)


Niepowołany to ten kto nie zapłacił czy obcy ideologicznie :wink: :) :?:

Pancer (zamyślony....)

A to juz teraz wiemy skąd te wzorce czerpiecie na stażach :P :) :D :wink:
Dołączona grafika

no to ładnie :) :) :) :)
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza
Jezeli dobrze kojarze starz, to pamietam ze i tak sporo ludzi podgladalo.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza

Jezeli dobrze kojarze starz, to pamietam ze i tak sporo ludzi podgladalo.


Bo jak widać to tylko prośby a nie zakaz.

Osobiście obserwując inne staże uważam że dość słuszne.
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inwencja Twórcza
A moze robic tak jak to kiedys zaproponowal moj sensei?
Jesli staz kosztuje np. 50zeta to za wejscie na widownie brac po 2-5zl, a za wniesienie kamery (to juz moje rozwiniecie pomyslu) dajmy na to 10zl (filmowanie oczywiscie do celow prywatnych) :?: :?: :?: ;)

Co o tym myslicie? Przeciez patrzac tez sie uczysz i bardziej szanujesz to, ze tam jestes.
Jedynie egzaminy powinny byc za darmo do ogladania, bo przeciez czesto przychodza znajomi zdajacych, ktorzy o aikido nie maja pojecia i przyszli tylko zeby podziwiac kumpla(kumpele). :lol: :) :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024