Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przekręty na zawodach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach
sluchaj teraz ogladam Euro 2004 Rosja -Portugalia i z powtorek widac ze bramkarz dostal nieslusznie czerwona kartke ( za niby dotkniecie pilki reka poza szestnastka )
w sumie bylem na ostatnich mistrzostwach slaska i nie zauwazylem tego bledu...chociaz wiecej przykuwalem uwage do walk :-) :wink:

tak wiec sedzia tez czlowiek :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach

Co to bylo za kata?
Pewno jakies trudne i malo znane bo skoro zjadl blok a sedziowie sie nie polapali...


Ok, teraz sie ze mnie najzwyczajniej nabijasz :)

A kata po prostu nie znalem, przyznaje bez bicia :oops:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach
To nie wiesz,że telewizja kłamie :) :) :)
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach

tak wiec sedzia tez czlowiek :)




Dobra dobra, tylko jezeli sie do czegos zobowiazujesz to musisz to wykonac solidnie , a w tym przypadku nieznajomosc kata ,jezeli sedziami były czarnepasy, dyskawlifikuje ich jako sedziow i swiadczy o tym,ze sa to osoby niekompetentne.Jezeli czegos nie znasz to poprostu sie za to nie zabierasz, takie jest moje zdanie .
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach
Zgadzam sie, że sędziowie powinni znac kata jeżeli je sędziują, zwłaszcza jeżeli to są zawody stylowe. Pytanie powstaje co zrobić gdy są to zawody open dla wielu styli? Owszem skład sędziowski może być dobrany tak, że każdy sędzia reprezentuje jeden styl. No ale co to daje? Jeden sędzia będzie znał kata jednego stylu a reszta nie. No i jak to sędziować?
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach
Po 1 w wspomnianych zawodach nie brali udzialu zawodnicy z innych styli
Po 2 maniak - jaja sobie robisz czy co ?
byles na zawodach na slasku ?
chociazby osoba z 1 kyu zdajac egzamin na czarny pas musi wykonac na egzaminie perfekcyjnie kazde kata od 9 kyu do 1 dana..
a pamietam ze zadnych kata na stopnie mistrzowski 2 i 3 dan nie bylo ( kanku-dai, geksai-sho, seianchin, pinan sono-ichi ura ,sushi-ho, garyu, seipai, pinan-sono-ni, san i yon ura, Bo-kata-tsyon )


wiec prosze nie gadajcie mi ze senseiowie nie znali kata ktorych oceniali bo szlak czlowieka tez trafia jak to czytam :twisted:
jak mogli nie znac skoro powtarzam poraz drugi musieli je wykonac bezblednie na swoim egzaminie....
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach
Ty byłes na egzaminie danowiskim ,że tak się mądrzysz? To ,że takie kata są na liście nie znaczy ,że na egzaminie są wykonywane , a po drugie w czasie egzaminu wykonuje poszczególne kata cała grupa więc trudno zauwazyć błędy. :)
A dalej nie ma ura na zawodach jaki i bo kata hehhehehhe ,a pozostałe są do wyboru w drugiej turze finałowej :wink:
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach
nie madrze sie
przeczytaj jeszcze raz co napisalem...

moze i trudno zauwazyc male bledy ale nie chce mi sie wierzyc ze osoba nie znajaca kata zdala egzamin.... jesli masz swoje zdanie to zachowaj je dla siebie i nie musisz mi odpowiadac na przekor
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach
Nawet kompletnie nie znajac kata mozna zdac. Trzeba tylko patrzec jak inni robia i szybo dobrze powtarzac za nimi. Pozatym, niektorzy, nawet ze stopniami dan, nie przykladaja do kata wielkiej wagi i sobie je po prostu olewaja.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach

Po 1 w wspomnianych zawodach nie brali udzialu zawodnicy z innych styli
Po 2 maniak - jaja sobie robisz czy co ?
byles na zawodach na slasku ?
chociazby osoba z 1 kyu zdajac egzamin na czarny pas musi wykonac na egzaminie perfekcyjnie kazde kata od 9 kyu do 1 dana..
a pamietam ze zadnych kata na stopnie mistrzowski 2 i 3 dan nie bylo ( kanku-dai, geksai-sho, seianchin, pinan sono-ichi ura ,sushi-ho, garyu, seipai, pinan-sono-ni, san i yon ura, Bo-kata-tsyon )


wiec prosze nie gadajcie mi ze senseiowie nie znali kata ktorych oceniali bo szlak czlowieka tez trafia jak to czytam :twisted:
jak mogli nie znac skoro powtarzam poraz drugi musieli je wykonac bezblednie na swoim egzaminie....





Nie ,nie byem na tych zawdach, ale jezeli wypisujesz takie rzeczy , ze "sedzia to tez człowiek" i zakładasz ze sie myli przy ocenie kata , czy nie widzi błedow u człowieka, ktory robi solo kata przed jego nosem, to wybacz,ale nie jest on w pełni kompetentny do brania udziału w tych zawoach jako sedzia.Poza tym, jaki jest tu zwiazek z mistzrzowskimi kata ?To tym bardziej o nim zle swiadczy i o jego wiedzy jezeli nie widzi błedow w nizszych kata.Po co sie ma zabierac do czegos czego nie zna lub do czego sie nie przygotował ?
Tak swoja droga to nie wiem po co wypisałes te kata , kazdy wie co jest na jaki stopien ... poza tym zapomniałes z rozpedu o pinian kata sono go - ura.A Bo-tsyon to chyba jest na 4 dan , a nie na 2 lub 3.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach
kata z kijem nik juz nie trenuuje w KK ,a na egzaminie danów nawet nie umeja trzymać BO.
Ale sa kluby które mają duzo kata z BO i jest to wzbogacenie treningu!
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach
sorki moze troche zbyt ostro zaczalem moje poprzednie posty
:-)
Bo -tyson dobrze wypoisalem ale rzeczywiscie zapomnialem o pinanie sono go -ura lecz nie oto teraz sie rozchozi
napialem je dlatego poniewaz tylko te kata moga nie znac senseiowie z 1 danem i tyle....

wracajac do watku
chodzi mi o to ze mogli nie zauwazyc malego bledu przy ktoryms z pokazow ale jestem pewny ze kazdy z sedziow napewno dobrze znal ( czyli wykluczam braku pojecia wogole o schemacie )kata skoro zdawal z nich egzamin na stopien mistrzowski lub tez na wczesniejsze stopnie kyu
i jeszcze upowaznienia sedziego
  • 0

budo_menth0l
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraśnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przekręty na zawodach

kata z kijem nik juz nie trenuuje w KK ,a na egzaminie danów nawet nie umeja trzymać BO.
Ale sa kluby które mają duzo kata z BO i jest to wzbogacenie treningu!


Co prawda na podstawowym treningu nie mamy kata ale na obozach czesto sa oddzielne treningi poswiecone kata z bo... Miły dodatek.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024