Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak im to wytłumaczyć...???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak im to wytłumaczyć...???
Nie wiem, czy powstał już taki temat. Jeśli tak, to uszedł on mojej uwadze.

Jak się tłumaczycie kupując nowy nóż... drogi nóż? Jakich argumentów używacie? Sam, mam nadzieję, już wkrótce będę musiał coś wymyśleć - stąd pytanie :-) ...


:?: :?: :?:
  • 0

budo_smoku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroków....

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
J tez poproszę o radę. jak wytłumaczyć starszym kuno noża ??
moi już są prawie przekonani, ale starszy ciągle się pyta : "po co ci te nóż?" i czasem nie wiem co powiedzieć, bo "do wszystkiego" to zbyt ogólne :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
... taaaa... zwłaszcza, że to już piąty...
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
dzisiaj kumpel powiedział mi , że jak chcę dać 600 PLN za nóż to ze mnie de... Nawet nie chciało mi się tłumaczyć, że chce dać dużo więcej :) W końcu koleś mojego Lanskiego Delux wycenił na 25 PLN (miał głupią minę jak mu ogoliłem przedramie Herbertzem), a sam kupuje aparaty fotograficzne za 3000 :roll: "Inni" ludzie nas nie rozumieją i tyle... :wink:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
Ja nigdy nie mowie ile kosztuja moje noze (chyba ze dobrym kumplom :) ) i takowego problemu nie mam, a starzy najzwyczajniej w swiecie nie wiedza, co Vince po szafkach chowa :)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
Ja jeszcze niedawno, noze, jawary palki i inne tlumaczylem ze niebezpiecznie itd. ale juz przestalem. Szczegolnie jak mi powiedzieli ze to ja wygladam jak bandyta 8O
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
Ehhh ja tam przewaznie szukam u znajomych ich hobby, na ktore masakryczne wydaja kase, a ze sie z airsoftowcami glownie zadaje to jak sie dziwuja "dales 800 zl za kozik??" to im rzeke zlosliwie wtedy "a ty dales 2000 zl za zabawke?" :)
Stara wie, przed starym mam odruch chowania wszystkiego jak leci co moze byc uznane za niebezpieczne bo zaraz bedzie, ze jestem kryminalista :?
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
skad ja to znam
mój stary ciagle jęczy ze ja nożownik jestem i bandyta, niedawno zdjołem ze sciany kolekcje - gownianych noże - podróbki roznuch znańszych gromadzone za gowniarza, no i pare osob dolowalo widac ponad 20 noży na scianie, kilka mieczy, topór, halabarde i inne palki nunchaka itp
matka tylko zawsze jęczała ze jak policja wpadnie to pojde siedziec za ten złom
teraz niestety człowiek ma poważny zawód i troche niewypada wiec poszlo wszystko do piwnicy.
a mówić komus ile kosztował nóż ?? nigdy - stara by mnie zabila ze zamiast zaplacic studia czy dodatkowa rate za kompa kupilem nóż, powiesilaby mnie za jaja, stary zadzwonil po karetke. Dobrze ze kobita tylko patrzy z politowaniem.....
a kumplom jak powiem to standardowa odpowiedź pytaniem " a po chuj tyle za nóż, przeciez takim za 20 pln też cos potniesz a ożenić komuś to i srubokret mozna"

STARYM NIC NIE MÓW - ja ostatnio powiedzialem ze mój noż kumpel mi sprzedal za 40 zeta - i tak byla zadyma ze nie mam na co kasy wydawac :)

zaczyna męczyć to ze nie ma z kim pogadac o tej pasji kto zrozumie i kto tez bedzie w to wkrecony a nie tylko w 99% takie reakcje.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
a ja olewam uwagi innych. Jak mi sie pytaja po co Ci taki drogi noz to odpowiadam ze nie mam na co pieniedzy wydawac i po klopocie.
Zaufanym ludziom mowie co i jak i rozumieja.
Znajomi dusigrosze udaja ze rozumieja ale i tak nigdy by na noz nie wydali tyle kasy.

Zreszta sa rozni ludzie na swiecie i nie ma sie co dziwic. Kazdy ma swojego pierdolca tyle ze nie wszyscy sa na niego posiwecic swoje oszczednosci.

Przed kobieta nie musze sie kryc z tym wszystkim bo mnie rozumie i wie ze jak cos jest markowe i sie nazywa mercedes to musi kosztowac, tak samo jak microtech. Niewazne czy to jest dobre czy warte tyle co kawal resora z jarmarku

Pozdrawiam
KKamiLL
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
Jak ja się zapytałem grzecznie moich rodziców czy mogę sobie sprowadzić kolejny nóż(i to nawet taki maluuuutki) to usłyszałem twarde "NIE!". Jak się zapytałem odruchowo "ale dlaczego?", to usłyszałem w odpowiedzi: "Bo możesz wpaść w złe środowisko". 8O 8O 8O :(

Na szczęscie udało mi się przekonać rodziców do zakupu szlifierki na wakacje :roll: :) :D
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
staaary- ci od szlifierek sa jeszcze gorsi !
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???

staaary- ci od szlifierek sa jeszcze gorsi !

psychole!!! :)




U mnie, rodzice nie mieli nic do noży... do czasu, tzn.: do 3 ( :? mało do kogo dochodzi, że nie ma noża uniwersalnego... a poza tym, fajnie jest mieć ich więcej).

A znajomymi się już nie przejmuję. Mam kolegę, który stara się zrozumieć, inni doradzają mi wizytę u lekarza. Heh... jedna z moich znajomych stwierdziła, że sie mnie boi... głupia.

W sumie, tylko babcia (w miarę) pozytywnie sie odnosi do tego zboczenia... :D
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
Roznie z ludzmi jest. Wczoraj stalem w kolejce na poczcie to ze zdenerwowania i nudow (dluga historia) wyciagnalem LCC i robilem manicure. Ludzie nie zwracali specjalnej uwagi...... :roll:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???

W sumie, tylko babcia (w miarę) pozytywnie sie odnosi do tego zboczenia... :D

masz cool babcie.

ale ona pewnie pamieta, ze na ciezkie czasy to trzeba miec tyle nozy pochowanych ile sie tylko da i wszedzie, gdzie sie tylko da ;)
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
:) Z moimi nozami to i tak ojczulka nie przebije Nikt nie pyta nie wnika!!!
Moich 15 nozykow w poruwnaniu z 12 dubeltowkami?... Wiezcie mi ciezko przebic taka kolekcje
Kurcze...?!
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
Dzisiejsza rozmowa z moją piękniejszą połówką w samochodzie, niedługo po obmacaniu Spyderco Military.

- chyba będę ściągał nowy nóż
- a ile kosztuje?
- $100
- a, to nie tak źle...

koniec rozmowy :)

Ale mam farta :D

Zdrówka,
AdamD
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
U mnie jest podobnie. Stary bron palna kupuje ja noze i nie ma problemu.
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
mmm...jak to dobrze mieszkac samemu 8) .
Ja u siebie w chalupie mam ekhm maly arsenal...uwielbiam patrzec na miny ludzi ktorzy pierwszy raz widza "to wszystko" :lol: . Nigdy tez nie robie imprez u siebie...wole nie myslec co by sie stalo :wink: :) .
Moja byla kobieta dowiedziala sie o mojej pasji kiedy podczas "przytulania" :roll: wymacala CQB2 na moim pasku :P . Oj...pamietam dobrze jak mi sie wtedy dostalo . Prawde powiedziawszy to wlasnie moje zamilowanie do sw i militariow podzielilo nas..ech :( .
Marze o dziewczynie ,ktora na pokazanie jej np. nowego projektu microtecha i moj komentarz "patrz jaki piekny"...nie reagowalaby "ale z ciebie wariat" :wink: :lol:
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
Żonce nie mówię o cenach kupowanych noży - domyśla się, że to "niezłe" sumki, ale kwoty 1,5 ; 2kg zł to się zapewne nie spodziewa. :)
Wie, że mam na tym punkcie fioła i toleruje .... no - powiedzmy ...

Zazwyczaj mówię, że ściągam nóż dla znajomego etc, później po cichaczu się nim bawię a po miesiącu już oficjalnie wyciągam .... nie orientuje się, czy już go miałem, czy to jakiś nowy :) :) :)

Cóż kaskę odkładam tak, aby nie naruszyć budżetu domowego .... taaaa, kanapę nową mieliśmy kupić a mi już świta w głowie następne ostrze - kanapa nie ucieknie :wink: .....

Znajomym zazwyczaj nie mówię ile kosztują moje "zabawki" i tak nie zrozumieją 8)
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak im to wytłumaczyć...???
a ja z moja zona nie mam takich problemów - z reguły daje się przekonać do zakupu, pod warunkiem że:
a) nie ma pilniejszych wydatków domowych
B) podoba jej się ten nóż, miecz czy inny szpikulec :) i "podoba się" znaczy, że uważa go za "ładny" i "estetyczny"... A jest bardzo wybredna zarówno jeżeli chodzi o kształt ostrza jak i rękojeści...
I tak jak ja nie przepada za folderami :)
Czyli narzekac nie mogę :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024