Skocz do zawartości


Zdjęcie

taki tam benchmade...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
Niezla transformacja tego monochrome :)

A o delicy tez kurna mysle bo coraz bardziej zaczyna mi sie podobac. Kupilec plain, combo czy serrated ?
  • 0

budo_juga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
A co? Para.. już ci się znudził?

juga
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
skad ten pomysl ? ;)

Wciaz mam jeszcze miejsce w lewej przedniej i lewej tylniej kieszeni spodni :)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
Ciesz sie Vince, ze nie chodzisz w kamizelce taktycznej tak jak ja i nie wieszasz tez wszystiego na pasku, ja to mam dopiero miejsca do zapelnienia nozami :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
rzeczywiscie cynik niektorzy to maja gorzej :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

A o delicy tez kurna mysle bo coraz bardziej zaczyna mi sie podobac. Kupilec plain, combo czy serrated ?

Co Wy z ta Delica?

Heimdall tez mi cos o Delicy pisal - a przeciez stoi, jak byk, "Endura", nie? ;)

Plain - na moje potrzeby wystarcza calkowicie. A kroi... Co ja gadam, kroi - plynie po prostu. Jest swietna.

Mysle sobie, coby za czas jakis dokupic taka "emergency" wlasnie Delice ze spyderedge, ale jesli to nastapi, to raczej niepredko.

A, i Scorpiuska mialem okazje znowu pomacac, bardzo sympatyczne male ostrze.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
wybacz Rybak, zawsze mi sie myla te dwa modele :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
Siem pochwalic chcialem tylko - kupilem sobie paste szlifierska, pojezdzilem troche monochromem (jak juz "zszedl" z bialych pretow triangla ofkors) po pasku z ta pasta...

Khm, khm... Czegos takiego jeszcze nie grali, nawet za czasow "zwierciadelka".

Pierwszy raz mi sie udalo naostrzyc noz tak, zeby faktycznie golil wlosy w powietrzu.

Poprzednio golil nad skora, ale trzeba bylo jeszcze lekko nacisnac.

Czad ;)
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
Witam,
A jak według was wypada porównanie Pika vs. Monochrome ??
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

Witam,
A jak według was wypada porównanie Pika vs. Monochrome ??


troche malo precyzyjne pytanie
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

Witam,
A jak według was wypada porównanie Pika vs. Monochrome ??

Pomijajac sluszna uwage KKamiLLa, to trudno je porownywac, bo to dwa zupelnie rozne noze, a roznia sie tak wielkoscia, jak i materialami, mozliwym zastosowaniem (jesli potrzebujesz cos przebic, czy tez w ogole potrzebujesz ostry czubek, to lepsza bedzie PIKA), czy rodzajem blokady.

Mono jest przecietnie o polowe drozszy, ale IMO jest to usprawiedliwione.
Jest tez z oczywistych powodow wyraznie ciezszy.

Zreszta to nie sa noze do porownywania - je sie kupuje oba ;)
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

Witam,
A jak według was wypada porównanie Pika vs. Monochrome ??


troche malo precyzyjne pytanie

słusznie, trochę mało precyzyjnie to ujałem.

W takim razie jak pika wypada w orównaniu z monochromem jako nożyk trzymany na codzień w kieszeni.
Pod względem kształtu ostrza, który z nich jest bardziej poręczny przy codziennym użytkowaniu - żarcie, jakiś patyk przystrugać/uciąć, sznurki, jakieś dywany itd. itp.

Jak z trwałością i wytrzymałością obu nożyków- monochrome z wyglądu wydaje się delikatny, a ja potrzebowałbym coś czym można bez obaw operować w czymś twardszym.

Mam jeszcze jedno, zupełnie poboczne pytanie- gdzie za pośrednictwem neta najlepiej kupić pikę (nową). Narazie najtaniej znalazłem w military.pl
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

W takim razie jak pika wypada w orównaniu z monochromem jako nożyk trzymany na codzień w kieszeni.

Jest wieksza, ale lzejsza.

Teraz nie zauwazam roznicy, nosze oba w kieszeni spodni na zmiane, jak to mowia Jankesi: on rotation ;)

Ale latem na jakichs lekkich i luznych ciuchach juz ta roznice mozesz poczuc.

Pod względem kształtu ostrza, który z nich jest bardziej poręczny przy codziennym użytkowaniu - żarcie, jakiś patyk przystrugać/uciąć, sznurki, jakieś dywany itd. itp.

Mono ma wyzszy szlif i na oko mniejszy kat klingi (nie zaostrzenia, bo ten sobie mozesz poprzerabiac), za to jest piaskowany, a PIKA to satin - jesli tniesz np. zarcie, to nie zauwazysz roznicy, ale w twardym kartonie tarcie mono moze byc minimalnie wieksze. U mnie jest to zauwazalne, ale jak dotad pomijalnie male - nie na tyle, zeby przeszkadzalo.

Z drugiej strony PIKA ma dluzsza klinge i nie ma kolka - jesli tniesz cos, do czego potrzebna Ci jest cala dlugosc ostrza (pomidorki :) ), no to u PIKI masz prawie centymetr wiecej.

Poza tym kroja wlasciwie tak samo, jesli sa dobrze naostrzone :)

"Porecznosc" to rowniez kwestia gustu - oba noze maja zupelnie inne rekojesci i byc moze ktorys Ci moze z tego powodu po prostu nie "podejsc". Mokra PIKE trzyma sie z oczywistych wzgledow pewniej, niz mokrego Monochroma.

Mnie pasuja oba, przynajmniej jak na razie - mam je za krotko, zeby stwierdzic zdecydowanie, ze np. jeden mi odpowiada, a drugi nie.

Najlepiej, zebys przed zakupem mogl je potrzymac w rece - a jeszcze lepiej przejdz sie na jakies spotkanie nozomaniakow, jesli masz okazje, to Ci moze ktos da nawet cos nimi pociac, zebys mogl stwierdzic, jak sie nimi pracuje ;)

Jak z trwałością i wytrzymałością obu nożyków- monochrome z wyglądu wydaje się delikatny, a ja potrzebowałbym coś czym można bez obaw operować w czymś twardszym.

Ehkm...

Ten "delikatny" nozyk ma rekojesc ze stali.
A PIKA to zytel.

Ale oba sa raczej lekkie i jesli bedziesz nimi cial, to nie zauwazysz raczej wiekszej roznicy w wytrzymalosci.

A na lomy to sie oba tak samo nie nadaja.

Mam jeszcze jedno, zupełnie poboczne pytanie- gdzie za pośrednictwem neta najlepiej kupić pikę (nową). Narazie najtaniej znalazłem w military.pl

Tu Ci niestety nie pomoge.
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
no to się nazywa porównanie ! Dzięki.

A jeszcze co do okładzin... jak to jest w pice dokładnie, z tego co dojrzałem na zdjęciach to wygląda jakby ostrze było usadowione między 2 płatkami tworzywa, nie metalu jak w większości (a dopiero na tym metalu tworzywo, ew. nic).

Tak sie niefortunnie składa że pomacać zbytnio nie mam okzji. Mieszkam na zadupiu gdzie ludzie niezbyt kojarzą czy benchmade robi czekoladę czy podzespoły komputerowe... :/ A prośba o zamówienie któregoś z noży jednoznaczna była by z tym że jak przyjedzie to go wezmę. Dla samego pomacania mi pewnie nie sprowadzą.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

A jeszcze co do okładzin... jak to jest w pice dokładnie, z tego co dojrzałem na zdjęciach to wygląda jakby ostrze było usadowione między 2 płatkami tworzywa, nie metalu jak w większości (a dopiero na tym metalu tworzywo, ew. nic).

Monochrome ma stalowa rekojesc z teflonowymi podkladkami pod klinge, PIKA ma rekojesc z zytelu.

Klinga jest zamocowana tak jak napisales "miedzy dwoma platkami tworzywa". Nie ma zadnych linersow - i dlatego tez cena jest taka, jaka jest.
  • 0

budo_franz_69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wieluń

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

A jeszcze co do okładzin... jak to jest w pice dokładnie


Tak. W Pice jest sam zytel. Nie ma stalowych liners'ow. Tak jak Rybak napisal do podwazania oba noze sie raczej srednio nadaja wiec i brak linersow niespecjalnie o ile wogole bedzie szkodzil. Wiele nozy jest tak robionych.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
Linersow nie ma, ale podkladki sa.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

Linersow nie ma, ale podkladki sa.

W PICE?

Rozkrecalem przedwczoraj, bo mi jakichs paprochow nawlazilo, nie widzialem.
Jest tam cos, co wyglada, jak podkladki, ale to ta 99% tylko tak uformowany zytel, bedacy czescia rekojesci.

Wyjalem klinge, przetarlem, wlozylem, nie musialem dopasowywac zadnych podkladek, tak, jak np. w monochromie.

Jak wroce do domu, to specjalnie zajrze jeszcze raz.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

W PICE?

Rozkrecalem przedwczoraj, bo mi jakichs paprochow nawlazilo, nie widzialem.
Jest tam cos, co wyglada, jak podkladki, ale to ta 99% tylko tak uformowany zytel, bedacy czescia rekojesci.


No w PICE.
Tzn wlasnie sie zastanawialem czy to podkladki czy zytel tak uformowany ze to wyglada jak podkladki. Nie rozkrecalem, a tylko jak spojrzalem pod swiatlo to widac szczeline miedzy ostrzem i okladzinami oraz cos co wlasnie sprawialo wrazenie podkladek.
W sumie to nie musza byc oddzielne podkladki, ale to "cos" sprawia ze noz sie nie klinuje w okladzinach
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
No i kolejny kłopot. Ponoć pika z lepszaj (?) N960 nie ma śrubki mocującej ostrze, tylko nit... czyli jak naleci paprochów to mogę je sobie wydmuchać conajwyzej :(
Ktoś ma piczkę z N960 i z śrubką ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024