Skocz do zawartości


Zdjęcie

sztylet z wielofunkcyjnym futerałem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

sztylet z wielofunkcyjnym futerałem
Witajcie, Panowie

Niestrudzenie poszukuję swojego noża. Teraz, po bardzo głębokich :wink: przemyśleniach, doszedłem do wniosku, że musi to być sztylet z futerałem dającym wiele wariantów mocowania. Przede wszystkim musi mieć klips, umożliwiający zamocowanie noża od wewnętrznej strony spodni [nie musicie komentować, jak idiotycznie to zabrzmiało :D ]. Gdyby dawał też możliwość mocowania poziomo do paska, byłoby nieźle. Jeśli chodzi o wielkość, to ideałem jest 20 cm, z tego około 9-10 cm ostrza. Znakomitą większość tych kryteriów spełnia SOG Pentagon Mini [przy tym świetnie leży w dłoni], ale wykonany jest ze stali 440 A [co chyba oznacza dość przeciętną jakość - jeśli się mylę, to poprawcie mnie, proszę. Za te pieniądze liczyłem na 440C]. No i jego cena... 300-350 zł [zależnie od miejsca]. Dla mnie trochę sporo.

Czy jest jeszcze coś dostępnego za około 200-250 zł, spełniające postawione warunki? A w najgorszym razie, może jest nóż [nie sztylet], który ma wielofunkcyjny futerał [oczywiście o wymiarach podanych powyżej]?

Pozdrawiam,

M. M. W.
  • 0

budo_elwood
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem
W niewielkiej cenie bedzie trudno - zerknij moze np na aitory (botero).

Dołączona grafika

Bez zadnych cudow, ale solidny kawalek niewielkiego w sumie noza za niewielkie pieniadze

Z poziomym mocowaniem na pasku bedzie klopot, jak sie zaprzesz to mozesz przerobic pochwe :oops: :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem
hmm, ja bym nie powiedzial ze taki solidny ten aitor. Ale w sumie w lapach nie mialem tego modelu.
Wiem tylko tyle ze aitor to nie najlepszy wybor.

KKamiLL
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem
Mam osobiście sztylecik Herbertza i jestem szczerze zadowolony. Co prawda stal troszeczkę nie ta ale za 150 - 200 zeta całkiem miły sprzęcik. Nie ma klipsa i tylko poziome mocowanie w skórzanej pochwie ale nieźle odrobiony i mnie się podoba. :-)
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem
Nie upieram się przy sztylecie - może być nóż, byleby miał około 10 cm ostrza, pewny chwyt [do tego najlepiej jelec] i futerał z klipsem. Problem tkwi w tym, że w opisach noży [szczególnie na polskich stronach] rzadko są szczegóły na temat futerału. Jeśli będzie to stal AUS8 bądź 440C, to jestem gotów wydać ok 300 zł.

doradźcie :-)

M. M. W.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem
Jeszcze jedno, konkretne pytanie:

czy poniższy sztylet posiada futerał, który można umieścić od wewnętrznej strony spodni? :-)
Jakoś ze zdjęcia nie potrafię tego wywnioskować.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I czy to możliwe, że faktycznie wykonany jest z dobrej ponoć stali, czyli 440C?????

Pozdrawiam,

M. M. W.
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem
Proponuję Cold Steel'owskie Peace Keepery ( większy Peace Keeper I i poręczniejsza wersja Peace keeper II). Stal 420 SUB Zero pochwa z Scure-Ex'u ( takie kydexopodobne), rękojeśc z kreatonu. Jednak do takiego "wszechstronego" noszenia nalezy kupić Tek-Lock albo pokombinowac samemu.
Koszta zakupy i przesyłki z New Graham powinny wynieśc ok 200 PLN.
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem

Proponuję Cold Steel'owskie Peace Keepery ( większy Peace Keeper I i poręczniejsza wersja Peace keeper II). Stal 420 SUB Zero pochwa z Scure-Ex'u ( takie kydexopodobne), rękojeśc z kreatonu. Jednak do takiego "wszechstronego" noszenia nalezy kupić Tek-Lock albo pokombinowac samemu.
Koszta zakupy i przesyłki z New Graham powinny wynieśc ok 200 PLN.


Strasznie tanio 8O Szkoda tylko, że serwer New Graham nie działa :( Gdyby istniała możliwość kupna za 200 PLN, nie wahałbym się [w Polsce kosztuje ponad 300 PLN].

M. M. W.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem
no ja nad tym S&W sie raczej zastanowil - ostatnio zastaanwialem sie nad kupnem go bratu ale - ma metalową rękojeść i cieżko poweidzieć jak bedzie z jego ciezarem i wyważeniem, co do pochwy to ma ona klis po drugiej stronie ale tylko do noszenia pionowo - sztylet do buta - moim zdaniem zrobiony wlasnie tak abu pochwa byla w wewnetrznej części buta wiec i na spodniach da sie tak nosic, co do stali jednak to niesądze zeby to była 440C a nawet gdyby to z tej firmy to żadna rewelacja raczej
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
znajdz sobie tutaj - nóż ten sam jednak jak podaja - stal 420 a wiec troche niżej. Jak bedziesz chcial - bede niedlugo z tej strony zamawial
może jednak zobacz na CRKT i folderek M21 - ja go bede sciagal - gdybys cos chcial z tej stronki mozemy sie zgadac. a sztylet jest jeszcze jeden ze S&W mneijszy ale moim zdaniem porecznijeszy - troche niżej na tej stronie
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem

no ja nad tym S&W sie raczej zastanowil - ostatnio zastaanwialem sie nad kupnem go bratu ale - ma metalową rękojeść i cieżko poweidzieć jak bedzie z jego ciezarem i wyważeniem, co do pochwy to ma ona klis po drugiej stronie ale tylko do noszenia pionowo - sztylet do buta - moim zdaniem zrobiony wlasnie tak abu pochwa byla w wewnetrznej części buta wiec i na spodniach da sie tak nosic, co do stali jednak to niesądze zeby to była 440C a nawet gdyby to z tej firmy to żadna rewelacja raczej
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
znajdz sobie tutaj - nóż ten sam jednak jak podaja - stal 420 a wiec troche niżej. Jak bedziesz chcial - bede niedlugo z tej strony zamawial
może jednak zobacz na CRKT i folderek M21 - ja go bede sciagal - gdybys cos chcial z tej stronki mozemy sie zgadac. a sztylet jest jeszcze jeden ze S&W mneijszy ale moim zdaniem porecznijeszy - troche niżej na tej stronie


Mam wrażenie, że to ten sam nóż, tylko ktoś świadomie bądź nie podał nazwę stali o klasę wyższej. Za te pieniądze nie jest możliwe, by to była 440 C [przynajmniej tak wnioskuję po krótkiem zwiadzie zrobionym w internecie]. A jeśli jest ten sam, to nie warto ściągać z zagranicy, skoro na military.pl koszuje coś koło 120 PLN.

Pozdrawiam,

M. M. W.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem
a przyznam ze na military nie patrzylem - ale fakt - masz racje - jak brejdak bedzie chcial to latwiej z polski sciagnac - ale generalnei na tej stronce czasami ceny maja niezle - glowniem ysle o CRKT M21 - sporo taniej niz w innych sklepach
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem
S&W HRT Boot - tak sie sklada ze z ciekawosci niedawno zamowilem ten nozyk do kolekcji :) tak wiec trzymajac go teraz w lapce napisze conieco :
1.rekojesc nie jest ze stali ani aluminium jak pisza po stronach - a z zytelo - nie wiem kratonu ? (ale raczej to drugie - bo zytel nie strzela pod paznokciami :>)
2.ostrze calkiem ladnie zrobione,czernienie tez wydaje sie w miare porzadne i jest odziwo rowno nalozone(nie jest to niedbale chlapnięta black farba jak w wydaniu niektorych herbertzow ;) ...)
3.pochewka - nie ma sie w sumie do czego przyczepic a i nie ma tez nad czym wzdychac - ot porzadnie wykonana pochewka z clipsem
4.stal - na boczku drobniutkim druczkiem pisze ...440 C..hina - podejzewam ze jest to stal moze ciut lepsza od 420 w wydaniu np gerbera(ale tez nie ma co za wiele wymagac ;) ).
5.ostrosc z prosto z boxu - moze sie przyzwyczailem zabardzo do microtechowo spyderkowej ostrosci ... ale noz ten byl dla mnie tepy poprostu - musialem zrobic mala sesje na crock sticku - teraz jest dobrze ;] jak noz jest nowy to wlosy maja same spierd*** z przedramienia ;)
6. ostrze ma niecale 4,5 cala a nie jak pisza na stronach 4.95 - 5.25 :)


S&W ma bardzo nierowną linię produkcyjną - niektore noze wolaja o pomste do nieba z powodu bylejakiego wykonania itp ... ale akurat seria HRT jest ok jak za ta cene.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mmw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sztylet z wielofunkcyjnym futerałem

S&W HRT Boot - tak sie sklada ze z ciekawosci niedawno zamowilem ten nozyk do kolekcji :) tak wiec trzymajac go teraz w lapce napisze conieco :
1.rekojesc nie jest ze stali ani aluminium jak pisza po stronach - a z zytelo - nie wiem kratonu ? (ale raczej to drugie - bo zytel nie strzela pod paznokciami :>)
2.ostrze calkiem ladnie zrobione,czernienie tez wydaje sie w miare porzadne i jest odziwo rowno nalozone(nie jest to niedbale chlapnięta black farba jak w wydaniu niektorych herbertzow ;) ...)
3.pochewka - nie ma sie w sumie do czego przyczepic a i nie ma tez nad czym wzdychac - ot porzadnie wykonana pochewka z clipsem
4.stal - na boczku drobniutkim druczkiem pisze ...440 C..hina - podejzewam ze jest to stal moze ciut lepsza od 420 w wydaniu np gerbera(ale tez nie ma co za wiele wymagac ;) ).
5.ostrosc z prosto z boxu - moze sie przyzwyczailem zabardzo do microtechowo spyderkowej ostrosci ... ale noz ten byl dla mnie tepy poprostu - musialem zrobic mala sesje na crock sticku - teraz jest dobrze ;] jak noz jest nowy to wlosy maja same spierd*** z przedramienia ;)
6. ostrze ma niecale 4,5 cala a nie jak pisza na stronach 4.95 - 5.25 :)


S&W ma bardzo nierowną linię produkcyjną - niektore noze wolaja o pomste do nieba z powodu bylejakiego wykonania itp ... ale akurat seria HRT jest ok jak za ta cene.

Pozdrawiam


Serdeczne dzięki za recenzję :D
Teraz już wiem, czego mogę się spodziewać.

Pozdrawiam,

M. M. W.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024