Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moj pierwszy noz - moze Kershaw?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_mum1n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
Witam!
To moj pierwszy post na tym forum. Bardzo zainteresowalem sie tymi wszystkimi pieknymi i uzytecznymi nozami! Postanowilem na poczatek kupic sobie jakis egzemplarz, ale nie dysponuje zbyt duzym zasobem gotowki. Do tej pory zastanawialem sie na kilkoma wzglednie tanimi modelami np. Cold Steel Ti-Lite Zytel, pozniej Kershaw Blackout. Ale niedawno zobaczylem nowszy model noza firmy Kershaw - Blur 1670RD - jest w tej samej cenie co Blackout, ale wydaje sie solidniej zrobiony, np. rekojesc jest zrobiona z anodyzowanego aluminium, ale nie poliamidu. (Kolorowy czerwono czarny desing nawet mi sie podoba.) Bardzo podoba mi sie system otwierania SpeedSafe w nozach Kershaw. Prawdziwe automaty sa niestety duzo drozsze. Co o tym myslicie? Prosze o rade.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
Witaj wśród nas!!! :)
Ja tam sobie myślę, że niejeden zaczynał od Kershawa (w tym ja) i że to bardzo dobre noże za rozsądne pieniądze... A w speed safe szybko przychodzi się zakochać i niewiele ustępuje to funkcjonalnością automatom.
Pięknych noży i właściwych decyzji

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
To blur ma speedsafe? I ile toto kosztuje w polsce? Chyba że trzeba to sprowadzać :? Ostatnio się rozglądam za czymś w tym stylu a ten wygląda całkiem całkiem. Tylko ta stal. Ale co to za problem podostrzyć?
  • 0

budo_mum1n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
Dzieki za odpowiedz. :)
A ktory z wyzej wymienionych nozy jest wedlug was lepszy? Kershaw - Blackout czy moze ten nowy Blur? Blur jest chyba lepiej wykonany... Chodzi mi przede wszystkim o dobry noz EDC, ale tez w koniecznosci dobry do obrony.

Pozdrawiam
MuM1N
  • 0

budo_mum1n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
Tak, Blur ma SpeedSafe. Tutaj mozna go zobaczyc [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
W Polsce mozna kupic Blura na militaria.pl w cenie 419 pln. Blackout kosztuje dokladnie tyle samo, z tad ten dylemat. Ktory lepszy?
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
Czy taki SpeedSafe jest bezpieczny ? Nie ma niebezpieczenstwa, ze sie otworzy w kieszeni ?
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?

Czy taki SpeedSafe jest bezpieczny ? Nie ma niebezpieczenstwa, ze sie otworzy w kieszeni ?


Speed Safe dziala dopiero po otwarciu manualnie klingi na jakies 15 stopni.
Wiec jesli normalny folder CI sie w gaciach nie rozlozy to taki tym bardziej IMHO

KKamiLL
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?

Czy taki SpeedSafe jest bezpieczny ? Nie ma niebezpieczenstwa, ze sie otworzy w kieszeni ?

Dla Ciebie - jak najbardziej.
A poza tym - masz bezpiecznik - taki suwany dzundzel, który dba o jajka :)
-wój-
  • 0

budo_mum1n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
Fajnie, ze SpeedSafe jest bezpieczny, ale ktory noz wybrac?
Wprawdzie chcialem niezbyt wiele wydac na noz, ale zobaczylem MINI SOCOM ELITE AUT0 i sie zakochalem... Teraz nie wiem czy nie lepiej wydac jednak wiecej pieniedzy i miec takie cacko? Poradzcie prosze... Zastanawiam sie tez na Kershaw Avalanche...
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
To jak już przeskoczyłeś na wyższą półkę to ja bym wybrał socoma. Chociaż podobno te nowe mają jakieś luzy (??). Z kolei avalanche jest większy. Te noże się sporo różnią. Najlepiej obmacać oba i wtedy wybrać.
  • 0

budo_mum1n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
No roznica w wielkosci ostrza niewielka. Ale ten wyglad Socoma - naprawde mozna sie zakochac! Jeszcze nie mam zadnego noza, a juz mam objawy Microholizmu... Tylko troche szkoda mi wydac tyle kasy na "zwykly" noz. Ale na stronie producenta Mini Socom Elite Auto $125.00-$130.00USD (MSRP) - wiec to nie az tak duzo. Tylko za ile go moge w Polsce kupic?
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
http://www.fabrykasi...pic.php?t=20326 <-- nie auto ale moim zdaniem super....
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
W sklepach zagranicznych można dostać za 99$. A jak nie chcesz ryzykować-napisz do pitera.
  • 0

budo_mum1n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
Sulej dzieki za info, ale ja bym chcial wersje auto.
Fujin jesli Piter to ten z Guns.com.pl to juz napisalem do niego, czekam az odpisze.
Co do zakupow za granica to nie mam z tym doswiadczenia i nie wiem jakby sie miala sprawa gwarancji, jakby co... Szkoda by bylo tyle pieniedzy.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?

No roznica w wielkosci ostrza niewielka. Ale ten wyglad Socoma - naprawde mozna sie zakochac! Jeszcze nie mam zadnego noza, a juz mam objawy Microholizmu... Tylko troche szkoda mi wydac tyle kasy na "zwykly" noz.


Ooo panie kochany, wez pan mnie udowodnij, ze toto jest zwykly noz to flaszke postawie :)

Dzisiaj na wykladzie siedzialem z tylu sali na takiej jakby scenie, na drewnianym schodku. Moj socom sie obudzil z rana i wyszedl z moja prawica na spacer. Jak sie zorientowalem zobaczylem sila wyzezbionych ciekawych rowkow i mnoostwo wiorow pod nogami plus jedno wielkie wyciecie jakby kto siekiera przyrabal, oj niedobry, niezwykly socom :)
  • 0

budo_mum1n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
Wlasnie dlatego napisalem "zwykly" w cudzyslowiu... Ale nadal czekam na dobre rady co do zakupu. Juz mi sie snia piekne foldery po nocach, ehhh.
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
Ja nic nie nowego nie powiem no ale. Rok temu kupilem Kershaw Leek. Przez wielu zaliczany jako nóż dla kobiet. Moim skromnym zdaniem są to noże które, w piękny sposób wprowadzają nożomaniaka w świat noży. Kershaw to pozycja prawie obowiązkowa jeśli nie masz zasobniejszego portfela na microholizm. Lub MODoholizm (mniej znany ale tez rozpowszechniający się wirus) :D
Witam po małej przerwie.
  • 0

budo_mum1n
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moj pierwszy noz - moze Kershaw?
No wlasnie na poczatku chcialem kupic jakiego Kershawa, bo te noze wydaja mi sie bardzo porzadne i sa w razsadnej cenie.
Ale uzbieralem juz troche pieniedzy i chyba zdecyduje sie na malego MT Socoma.
Ale dziekuje za rade.

Pozdrawiam,
MuM1N
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024