Skocz do zawartości


Zdjęcie

taki tam benchmade...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
Z tego co mi wiadomo to "piczki" :wink: (jak to ladnie kolega nazwal) sa jak narazie z 440C, i srubke maja.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

No w PICE.
Tzn wlasnie sie zastanawialem czy to podkladki czy zytel tak uformowany ze to wyglada jak podkladki. Nie rozkrecalem, a tylko jak spojrzalem pod swiatlo to widac szczeline miedzy ostrzem i okladzinami oraz cos co wlasnie sprawialo wrazenie podkladek.
W sumie to nie musza byc oddzielne podkladki, ale to "cos" sprawia ze noz sie nie klinuje w okladzinach

Rozkrecilem jeszcze raz - to jest tylko tak uformowany zytel rekojesci.

Bardzo plaskie sa te "podkladki".
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

No i kolejny kłopot. Ponoć pika z lepszaj (?) N960 nie ma śrubki mocującej ostrze, tylko nit... czyli jak naleci paprochów to mogę je sobie wydmuchać conajwyzej :(

Skad masz takie niusy?

AFAIK nie ma czegos takiego, jak "PIKA z lepszej N690" i "PIKA z gorszej 440C", czyli tak jakby roznych wersji, bo PIKA wg strony BM i katalogu ma byc w ogole robiona z N690 - i ma jak najbardziej srubke.

BM w ogole nie robi nitowanych nozy, przynajmniej obecnie. Nawet w Red Class.

Ktoś ma piczkę z N960 i z śrubką ?

No to jest pytanie za pol krolestwa i konia... A moze Spiaca-Krolewne-Zabke...?

Z tych RC, ktore sa oficjalnie robione z N690 to slyszalem tylko o jednym Gamerze faktycznie z tej stali i to w Polsce - z tego co wiem, to Marecki-san ma takiego. -WAR- ma z 440C.

PIKE swego czasu sprzedawal... Nie pamietam, chyba Gacman-c - i tez byla z 440C.

U mnie - RFN - wg informacji od oficjalnego przedstawiciela nie ma PIK, Gamerow i Rantow z N690, i na razie nie bedzie, sa tylko z 440C.

A czemu? To juz roznie ludzie powiadaja...

W kazdym razie, jesli sie pojawi PIKA z N690, to bedzie miec srubke, nie nit, nie turbuj sie Waszmosc ;)
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
No dobra uściślijmy:
napisałem z lepszej n960, patemu bo jest ona "lepsza" od 440 z której są picze również robione. O to mi się rozchodziło. To że firma trzyma jednakowy poziom wszystkich egzemplarzy to wiem- wkońcu ma swoją renomę.

A o tym nicie dowiedziałem się od kolegi z forum o [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] obserwując to co zazwyczaj pisze można wnioskować ze wie o czym mówi.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

No dobra uściślijmy:
napisałem z lepszej n960, patemu bo jest ona "lepsza" od 440 z której są picze również robione. O to mi się rozchodziło. To że firma trzyma jednakowy poziom wszystkich egzemplarzy to wiem- wkońcu ma swoją renomę.

Nie chodzilo mi o "trzymanie poziomu" produkcji, tylko wlasnie o te stale, o ktorych piszesz.

I dlatego tez bylo w cudzyslowie ;)

A o tym nicie dowiedziałem się od kolegi z forum o ....., obserwując to co zazwyczaj pisze można wnioskować ze wie o czym mówi.

Najlepiej, zeby wrzucil jakies fotki - bo IMO tutaj sie jego wiedza skonczyla ;)

Ale byc moze to ja sie myle. Choc watpie.

Aha, zobacz co regulamin mowi o dawaniu linkow do innych for o zblizonej tematyce ;)
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...
sory, po prostu nie chciałem udowodnić że to nie jest wyłącznie mój wymysł. Pozatym to forum o wiatrówkach, więc chyba nie ma problemu.

Co do stali... z tego co mi wiadomo n960 jest "lepsza" od 440. Do tego mimo że benchmade nic o tym nie wspomina pika, jest robiona z 440- 99% polskich piczek to potwierdzi :D pogmatwane to jak specyfikacje kart ati
  • 0

budo_karol r
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: taki tam benchmade...

sory, po prostu chciałem udowodnić że to nie jest wyłącznie mój wymysł. Pozatym to forum o wiatrówkach, więc chyba nie ma problemu.

Co do stali... z tego co mi wiadomo n960 jest "lepsza" od 440. Do tego mimo że benchmade nic o tym nie wspomina pika, jest robiona z 440- 99% polskich piczek to potwierdzi :D pogmatwane to jak specyfikacje kart ati


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024