Skocz do zawartości


Zdjęcie

Custom - realia są okrutne ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)

Znalazłem nazwe firmy i adres gdzie kupowałem, producent tarcz KLINGSPOR firma DANA w Gdańsku :wink:


Do częstochowy docierają sprowadzane przez profix (głównie sieć OBI)

Pozdrawiam

mlodyraduh
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)

Jezeli chodzi o wiertła to niemam juz zdrowia dzisiaj nic pisac i ide spać jak ktoś jest zainteresowany dokładnymi parametrami wierteł niech da znac zeskanuje tabele i podeśle albo zamieszcze tu.


jestem jak najbardziej zainteresowany, jezeli nie chcesz na forum to slij na priva...

a co do reszty, to dzieki za info - bardzo sie przyda! :)
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
jak chcesz to niema sprawy zaraz zaczynam skanowac ale nie wklejałem tu nigdy zdjęc to pozaj mejla to ci przesle wtedy mozesz je zamieścić




Pozdrawiam

mlodyraduh
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
Ja też poprosze, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
Również bardzo poproszę:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
oto mail:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
mejle poszły
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
Ślicznie dziękuję!!!!!

poklon
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
ja rowniez... :D
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
I ja :D
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
Eeeeee, stary, pare sugestii
1. Nigdy nie wycinaj osadki ostrza(tego co ma na tym być rękojeść). Tego się nawet nawiercać nie powinno, inaczej będzie się w tym miejscu będzie rozwalać i to zawsze. Nie ma rady trzeba albo przekuwać albo stosować osadki równej szerokości co ostrze.
2. Nigdy nie stosuje tzw. skali temperaturowej do hartowania. Zawsze "patrze" jaka jest temperatura, tzn. w zaciemnionej kuźni bez świateł hartuje i obserwuje ostrze. Do hartowania w wodzie rozgrzewam do ciemnowiśniowego z akcentem na ciemno, tzn. metal ledwo się czerwieni.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)

Eeeeee, stary, pare sugestii
1. Nigdy nie wycinaj osadki ostrza(tego co ma na tym być rękojeść). Tego się nawet nawiercać nie powinno, inaczej będzie się w tym miejscu będzie rozwalać i to zawsze. Nie ma rady trzeba albo przekuwać albo stosować osadki równej szerokości co ostrze.
2. Nigdy nie stosuje tzw. skali temperaturowej do hartowania. Zawsze "patrze" jaka jest temperatura, tzn. w zaciemnionej kuźni bez świateł hartuje i obserwuje ostrze. Do hartowania w wodzie rozgrzewam do ciemnowiśniowego z akcentem na ciemno, tzn. metal ledwo się czerwieni.


8O 8O 8O
kolejny spec.
Skonczyles metalurgie czy bawisz sie w to na codzien??

KKamiLL
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)

1. Nigdy nie wycinaj osadki ostrza(tego co ma na tym być rękojeść). Tego się nawet nawiercać nie powinno, inaczej będzie się w tym miejscu będzie rozwalać i to zawsze. Nie ma rady trzeba albo przekuwać albo stosować osadki równej szerokości co ostrze.


Dobra albo ja nie rozumiem co masz na mysli pod nazwa osadki ostrza albo nie rozumiem jak chcesz rekojesc przczepic bez wiercenia ? Hmm nie kapuje :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
a jak hartujesz w zaciemnionej kuźni...? 8O większy "fun", czy też lepiej "widać" jak stal dochodzi...? :?: :?

...daleko mi do kowala, ale pare razy widzialem na wlasne oczy jak sie wykuwa stal pod noze i musze powiedziec, ze czegos takiego jak zaciemniona kuznia (aby zobaczyc jakiego koloru jest stal) to nie widzialem - ale tak jak pisałem - takie ze mnie kowal jak z koziej d....y traba :)

nie zebym sie czepial, tylko próbuje sobie to jakoś wyobrazić... :D
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)

Eeeeee, stary, pare sugestii
1. Nigdy nie wycinaj osadki ostrza(tego co ma na tym być rękojeść). Tego się nawet nawiercać nie powinno, inaczej będzie się w tym miejscu będzie rozwalać i to zawsze. Nie ma rady trzeba albo przekuwać albo stosować osadki równej szerokości co ostrze.
2. Nigdy nie stosuje tzw. skali temperaturowej do hartowania. Zawsze "patrze" jaka jest temperatura, tzn. w zaciemnionej kuźni bez świateł hartuje i obserwuje ostrze. Do hartowania w wodzie rozgrzewam do ciemnowiśniowego z akcentem na ciemno, tzn. metal ledwo się czerwieni.


Akurat nie pękało tam gdzie "osadka" ;)
A co do temperatury to mam piec elektryczny na którym jest termometr i według tabel wybieram teperatury dla poszczególnych stali np. dla powyższej N9E 760-780 stopni bo przecież temp. hartowania różne jak i różne stale. Tym niemniej dzięki za wskazówki, napewno też wypróbuje :) Może nawet jutro,ups, jeszcze dziś :)
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
Tzn., metalurg ze mnie raczej żaden, troche sie bawie czasem w kowalke. Zaciemniona kuźnia czyli taki półmrok i to do hartowania a nie do kucia. Secundo, mam dużo więcej do czynienia z mieczami niż z nożami, i wiem że takie wycięte osadki powoduje łamliwość w okolicach jelca. Po prostu metal podobnie jak drewno ma coś w rodzaju słoi i jeśli go tak oszlifuje to je uszkadzacie i tym samym niszczycie ostrze. Tertio, otwór robie przy użyciu punktaka i młotka, i go sobie potem troche profiluje i ewentualnie doszlifowywuje. A osadka, to termin jakiego używam na tą część ostrza która jest rdzeniem rękojeśći, choć tu nazwy są różniste, a mnie ta pasuje. A kuć to można i w bardzo jasnej kuźni. Natomisat przechartowanie metalu bierze się właśnie stąd, że starasz się bawić w małego chemika podczas gdy większość robi to łopatologicznie. Ostrze robi się takie a takie to wyciągamy i bach w wode i już. Pare zabawek już zrobiłem i żadna nie pękła.
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)

Natomisat przechartowanie metalu bierze się właśnie stąd, że starasz się bawić w małego chemika podczas gdy większość robi to łopatologicznie. Ostrze robi się takie a takie to wyciągamy i bach w wode i już. Pare zabawek już zrobiłem i żadna nie pękła.


Mi same nie pękają ;)
Poprostu robie ostrze, hartuje, ładuje je w imadło, wale młotkiem, obciążam i czekam aż pęknie :) Później w zależności ile testów przetrzyma taką metodę wybieram która jest optymalna.
To nie jest tak zaHartowane że jest kruche jak szkło, poprostu szukam najlepszej drogi metodą prób i błędów i trochę ostrzy spisuje na straty.

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
Eeeej, a ja zdjęć nie widzę... To czemu tak jest..??

Pozdrawiam z wielkim szacunkiem

Mithr
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)
Już powinno być ok.
  • 0

budo_kamil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3-miasto zawsze i wszedzi

Napisano Ponad rok temu

Re: Custom - realia są okrutne ;)

Po prostu metal podobnie jak drewno ma coś w rodzaju słoi

8O :rofl: :nie: .... rozjebałeś mnie :lol: ..... A odnośnie pękania materiału to myśle że spowodowane jest to przegrzaniem w piecu.Stal robi sie za twarda i za krucha . Nie mam pieca hartuję palnikiem na oko raz wychodzi raz nie .pozdro.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024