Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
To z tym basenem to czekałem na reakcje. Jak jest darmowy to czemu mam nie chodzić. Jasne że chodze.

Może mi ktoś napisać podobny plan na pompki :?:

Oto Twój plan na te tygodnie:
1 Biegnij 2 minuty, idź 4 minuty (powtórz 5 razy).
2 Biegnij 3 minuty, idź 3 minuty (powtórz 5 razy).
3 Biegnij 5 minut, idź 2,5 minuty (powtórz 4 razy).
4 Biegnij 7 minut, idź 3 minuty (powtórz 3 razy).
5 Biegnij 8 minut, idź 2 minuty (powtórz 3 razy).
6 Biegnij 9 minut, idź 2 minuty (powtórz 3 razy).
7 Biegnij 9 minut, idź 1 minutę (powtórz 3 razy).
8 Biegnij 13 minut, idź 2 minuty (powtórz 2 razy).
9 Biegnij 14 minut, idź 1 minutę (powtórz 2 razy).


  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
rob pompki az poczujesz, ze nie mozesz. wtedy zrob jeszcze 3.
jesli bedziesz robil postepy [np o jedna pompke wiecej co jakis czas, a nie mniej] to znaczy, ze sie sprawdza.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
glupie forum nie ma edita i jak sie czlowiekowi cos przypomni to musi nowego posta robic..

sam mam zamiar [hehe] zaczac od przyszlego tygodnia cos takiego:

UNNING SCHEDULE I

WEEKS #1, 2: 2 miles/day, M/W/F (6 miles/ week)
WEEK #3: No running. High risk of stress fractures
WEEK #4: 3 miles/day, M/W/F (9 miles/wk)
WEEKS #5, 6: 2/3/4/2 miles, M/Tu/Th/F (11 miles/wk)
WEEKS #7,8: 4/4/5/3 miles, M/Tu/Th/F (16 miles/ wk)
WEEK #9: same as #7,8 (16 miles/ wk)


PHYSICAL TRAINING SCHEDULE I (Mon/Wed/Fri)
SETS OF REPETITIONS
WEEK #1: 4X15 PUSHUPS -pompki
4X20 SITUPS -brzuszki
3X3 PULL UPS -podciaganie
WEEK #2: 5X20 PUSHUPS
5X20 SITUPS
3X3 PULL UPS
WEEK #3,4: 5X25 PUSHUPS
5X25 SITUPS
3X4 PULL UPS
WEEK #5,6: 6X25 PUSHUPS
6X25 SITUPS
2X8 PULL UPS
WEEK #7,8: 6X30 PUSHUPS
6X30 SITUPS
2X10 PULL UPS
WEEK #9: 6X30 PUSHUPS
6X30 SITUPS
3X10 PULL UPS

[by NavySeal]
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
chodz na basen tak czesto jak mozesz, plywaj glownie grzebietem, swietnie wzmacnia kregoslup.
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
pościągaj sobie materiały Navy Seals, ABS II i podobne dobre materiału, szczególnie kompletny Navy Seals Psysical fitness guide, jest tam opisane nawet jedzenie... tylko trzeba się dobrze wczytac.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!

pościągaj sobie materiały Navy Seals, ABS II i podobne dobre materiału, szczególnie kompletny Navy Seals Psysical fitness guide, jest tam opisane nawet jedzenie... tylko trzeba się dobrze wczytac.



Jesoooo! Po co? Na komary nie używa się armaty tylko packi, a z 14 latka nie robi się komandosa, tylko sprawnego młodzieńca!
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!

Koles ja ma 16 lat. 182 wzrostu i 78-80 kg. wagi. Ciwcze na siłowni od lat 3, czyli od 13 roku zycia. Nigdy nie stosowałem odżywek a tymbardziej sterydów, jedyne co to posiłki z białek raz dziennie po treningu, a i to tylko od 3 miesiecy. W tej chwili podnosze na klatke piersiowa 100 kg, jak jestem zdenerwowany to wiecej, zmierzam do tego, ze mam duze rezultaty, ale okupione koszmarnym stanem zdrowia. Mam tak zniszony kregosłup, ze nie moge uprawiac,ŻADNEGO sw, chodze od dwóch lat na rehabiltacje trzy razy w tygodniu, ale nie ały czas cwicze na siłowni, pomimi chorób, a wiesz dlaczego? Bo głupi jestem. Ty nie musisz byc, nie ćwicz.

Ja cwicze 5 razy tygodniowo, nie wygaldam jak koles ze "słonecznego patrolu"(takiego ciała nie da sie zrobic "na czysto", poza tym oni są owiele słabsi niz wygladaja), ale jestem kawał silnego skurczybyka i to mi daje siły. jesli choroba i stan zniszczenia sie nie cofnie to bede na wzózku jeździł, fajnie nie?

Pozdr.


Jaki jest cel tego postu? Chcesz się pochwalić, czy pożalić? To co opisujesz jest przerażające i stawia cię w koszmarnym świetle. To naprawdę ciężka niepełnosprawność, głównie umysłowa. Przecież sam piszesz, że to głupie. Ja już chyba za stary jestem, żeby to zrozumieć.
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
Czlowieku ja w twoim wieku wygladalem prawie tak samo. To chyba kwestia genów bo 10 lat pózniej waze dwa razy tyle i wygladam o wiele lepiej. Oczywiscie troche cwiczen nikomu nie zaszkodzilo, byle tylko nie przegiac. Troche SW i przybedziesz na wadze, uwazaj tylko na brzuch zeby ci nie przeszkadzal. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
Pogubiłem się. To mogę ćwiczyć na atlasie czy nie :?:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
Mozesz cwiczyc na wszystkim! Nie wykonuj tylko np. ciezkich cwiczen obciazajacych kregoslup - typu przysiady ze sztanga. Pamietaj, dobry trening dla Ciebie to - krotki czas trwania (do godziny), dwie, trzy serie na grupe miesniowa na tydzien, do 8 ruchow w serii. I kilka (niewielkich posilkow dziennie, ale bez przesady i obzerania sie na sile).
Wbrew obowiazujacym pogladom okres dojrzewania (np. 14 lat) to dobry moment na trening silowy, ale z uwzglednieniem uwag dotyczacych kregoslupa. Oczywicie nie polecam go tym, ktorzy maja nawet problemy z treningiem z ciezarem wlasnego ciala typu - pompki, drazek, przysiady. Jesli zas, ktos jako dziecko nie mial z tymi cwiczeniami zadnych problemow, to trening z ciezarami bedzie jak najbardziej zasadny.
K_P
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
Dziękuje za cenne podsumowanie. :wink:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!

Mozesz cwiczyc na wszystkim! Nie wykonuj tylko np. ciezkich cwiczen obciazajacych kregoslup - typu przysiady ze sztanga. Pamietaj, dobry trening dla Ciebie to - krotki czas trwania (do godziny), dwie, trzy serie na grupe miesniowa na tydzien, do 8 ruchow w serii. I kilka (niewielkich posilkow dziennie, ale bez przesady i obzerania sie na sile).
Wbrew obowiazujacym pogladom okres dojrzewania (np. 14 lat) to dobry moment na trening silowy, ale z uwzglednieniem uwag dotyczacych kregoslupa. Oczywicie nie polecam go tym, ktorzy maja nawet problemy z treningiem z ciezarem wlasnego ciala typu - pompki, drazek, przysiady. Jesli zas, ktos jako dziecko nie mial z tymi cwiczeniami zadnych problemow, to trening z ciezarami bedzie jak najbardziej zasadny.
K_P



Kubuś, w tym co piszesz jest trochę racji, ale nie ze wszystkim mogę si.ę zgodzić. Jestem wrogiem treningu masowego u osób przed 16 rokiem życia (zależy to oczyweiście od fazy rozwojowej bardziej niż od wieku). Jest to pogląd nie tylko mój, lecz coraz popularniejszy w świecie kulturystycznym. Ponieważ obniżamy wiek rozpoczynania ćwiczenia, modne i chyba słusznie ze względów zdrowotnych staje się wskazanie: "rzeźba przed masą". Co za tym idzie trening u 14 latka ukierunkowałbym raczej na trening ogólnorozwojowy a trening siłowy skierował w stronę intensywnej pracy małym ciężarem. Nie czas tu wg mnie jeszcze na silnie stymulujące przyrost masowy treningi z obciążeniuem umożliwiającym wykonanie krótkich tylko serji. Raczekj poszedłbym w stronę treningu ciężarem pozwalającym zrobić te 15-20 powtórzeń. Silny rozwój mięśni może w tym wieku (u niektórych osóB) spowodować wad;liwy przyrost kośćca, przez ich ściągające działanie. Zwłaszcza przy treningu amatorskim, który trudno jest ustawić równomiernie. Poza tym obiema rękami podpisuję się pod tym co piszesz o kręgosłupie.
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!

Raczekj poszedłbym w stronę treningu ciężarem pozwalającym zrobić te 15-20 powtórzeń.


Po tej seri mam odczuwać silne efekty np: nie moge podnieść 3/5kg (średnio plecak z książkami) czy robić ją z lekkim zmęczeniem?
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!

Koles ja ma 16 lat. 182 wzrostu i 78-80 kg. wagi. Ciwcze na siłowni od lat 3, czyli od 13 roku zycia. Nigdy nie stosowałem odżywek a tymbardziej sterydów, jedyne co to posiłki z białek raz dziennie po treningu, a i to tylko od 3 miesiecy. W tej chwili podnosze na klatke piersiowa 100 kg, jak jestem zdenerwowany to wiecej, zmierzam do tego, ze mam duze rezultaty, ale okupione koszmarnym stanem zdrowia. Mam tak zniszony kregosłup, ze nie moge uprawiac,ŻADNEGO sw, chodze od dwóch lat na rehabiltacje trzy razy w tygodniu, ale nie ały czas cwicze na siłowni, pomimi chorób, a wiesz dlaczego? Bo głupi jestem. Ty nie musisz byc, nie ćwicz.

Ja cwicze 5 razy tygodniowo, nie wygaldam jak koles ze "słonecznego patrolu"(takiego ciała nie da sie zrobic "na czysto", poza tym oni są owiele słabsi niz wygladaja), ale jestem kawał silnego skurczybyka i to mi daje siły. jesli choroba i stan zniszczenia sie nie cofnie to bede na wzózku jeździł, fajnie nie?

Pozdr.


Jaki jest cel tego postu? Chcesz się pochwalić, czy pożalić? .

Chce ostrzec! A myślałes, ze chciałem się pochwalić? 8O
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!


Raczekj poszedłbym w stronę treningu ciężarem pozwalającym zrobić te 15-20 powtórzeń.


Po tej seri mam odczuwać silne efekty np: nie moge podnieść 3/5kg (średnio plecak z książkami) czy robić ją z lekkim zmęczeniem?



Ideą doboru obciążenia do długości serii jest taki ciężar, aby ostatnie powtórzenie wykonywać z trudem (dużym). Przykładowo na mięśnie naramienne:
rozgrzewka bez obciążenia - 5 minut
3 serie wyciskania sztangielek w górę stojąc 20-15-12
4 serie unoszenia sztangi do brody (wąski uchwyt) 15-12-10-8
4 serie unoszenia sztangielek bokiem w pochyleniu (głowa patrzy możliwie wysoko, tułuw wyprostowany i pochylony jakieś 45 st.) 15-12-10-8
rozluźnienie

Przerwy między seriami możliwie krótkie 30-60s. Musisz się poznać i tak dobierać obciążenie i długość przerw, żeby osiągnąć zamierzony prtzez siebie plan treningu. Jeśli ci za lekko, a nie masz możliwości zwiększenia obciążenia, rób ćwiczenie bardzo powoli i starannie i skracaj odpoczynki między seriami. Po całym ćwiczeniu masz mieć mięśnie zmęczone, ale nie obolałe. Boleć powinny cię dopiero na drugi dzień i to też nie tak na full.

Duże grupy: uda, klatka, grzbiet a nawet barki rób raz w tygodniu. Mniejsze triceps, biceps, łydki możesz dwa razy, a brzuch nawet trzy (co drugi dzień). Nie ćwicz, jeśli mięśnie jeszcze cię bolą po poprzednim ćwiczeniu. Staraj się zjeść coś leciutkiego na jakieś 30 min przed treningiem (nawet batonik, albo banana) i koniecznie w ciągu 30 min po treningu (to nawet jeszcze ważniejsze). W przeciwnym wypadku może następować katabolizm mięśniowy i uzyskaszefekt odwrotny od zamierzonego.
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
A zamiast batonika może być kanapka?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
Oczywiście. Chodzi o podchodzenie do ćwiczeń z wyższym niż normalnie poziomem glukozy we krwi (czyli między 30 a 60-120min po posiłku) a bez zawalonego jedzeniem żołądka.
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Jestem załamany. Ratunku!!!!!!!!!!!!
Bardzo wszystkim dziękuje za wypowiedzi i za cenną pomoc
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024