Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kershaw Chive pytania techniczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kershaw Chive pytania techniczne
Dzisiaj dostałem nóż Kershaw Chive. Niestety mam kilka wątpliwości:
1. Nóż nie za każdym razem się blokuje po otworzeniu, trzeba ręcznie przesunąć ostrze. Czy to jest kwestia wyrobienia się noża i po kilkudziesięciu razach wszystko będzie OK?
2. Na stronie Pitera [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czytamy "Chive zbudowany jest w układzie FrameLock. Rękojeść tworzą dwie stalowe okładziny (410 stainless steel) skręcone śrubami torx i zabezpieczone dodatkowo niebieskim LockTite’m." i faktycznie na zdjęciu gdzie nóż jest pokazany od tyłu widać takie niebieskie coś :-) Mój nóż jest ze stycznia 2004. Czy firma Kershaw przestała z tego patentu korzystać, czy może jest to to samo tylko nie niebieskie :? a ja lubię niebieski kolor :( :cry:
Z góry thx za odpowiedzi :D
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Chive pytania techniczne

2. Na stronie Pitera [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czytamy "Chive zbudowany jest w układzie FrameLock. Rękojeść tworzą dwie stalowe okładziny (410 stainless steel) skręcone śrubami torx i zabezpieczone dodatkowo niebieskim LockTite’m." i faktycznie na zdjęciu gdzie nóż jest pokazany od tyłu widać takie niebieskie coś Mój nóż jest ze stycznia 2004. Czy firma Kershaw przestała z tego patentu korzystać, czy może jest to to samo tylko nie niebieskie a ja lubię niebieski kolor


loctite jest srodkiem, ktory twardnieje przy odcieciu dostepu powietrza, innymi slowy jak posmarujesz srube z zewnatrz, to nie chwyci, musisz posmarowac gwint i wkrecic srube. Innymi slowy, pewnie niebieski loctite jest na twoich srubach od Chive, tylko go po prostu nie widac. Jak chcesz sie przekonac czy jest, to rozkrec noz, z tym, ze wtedy musisz nalozyc nowy :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Chive pytania techniczne
Ja kupiłem scalliona w Walmarcie w Stanach i od pierwszego otwarcia działał sprawnie. Zresztą podobnie było z innymi nożami Kershaw. No ale może przypadek taki i się faktycznie wyrobi.
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Chive pytania techniczne
Już się wyrobił :) Ale nadal mnie martwi ten niebieski kolor. U Pitera na stronce widać, że z tyłu jest niebieski kolorek a u mnie na są ordynarne srebrne nity :D Chyba, że Piter tuningował coś w tym nożu lub go rozkręcał (jak napisał Vince) :lol: Ale włoski to słabo goli :)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Chive pytania techniczne
To naostrz.
U mnie w Boa jest do tej pory lekko niebiesko, po trzech rozkładaniach, ale spokojnie, człowieku, nie ma to przeciez najmniejszego znaczenia, a jesli loctite wystaje to raczej xle swiadczy o dopracowaniu montażu... :wink:

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Chive pytania techniczne
CHYBA PRZESTALI NIEBIESZCZYĆ...U MNIE JEST NIEBIESKI....TAKIE NIEBIESKIE ŚWIECĄCE KROPKI...SLICZNE..;)...WSPÓŁCZUJĘ BRAKU NIEBIESKIEGO BO JEST TO FAJNIE-ORYGINALNE..
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Chive pytania techniczne
:evil: :evil: :? :? :( :( No to go chyba oddaje, bo się wkurzyłem. Nie ukrywam, że to niebieskie to jeden z głównych powodów którymi się kierowałem przy zakupie :) A z którego roku masz Chive?
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Chive pytania techniczne
Aha jeszcze jedno moze Cougar chcesz sie zamienic 8) moj jest nowka. Tez jestem z trojmiasta. Jakby co to daj znac do 1900 poniedzialek. Pozdro
  • 0

budo_illander
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kershaw Chive pytania techniczne
Moze kup jakis niebieski pisak albo cos i zamaluj te srobki? :)
Czasami takie domowe sposoby moga dac ciekawe rezultaty 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024