Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szukam kowala


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Szukam kowala
Jakis rok czy dwa temu widzialem w TV bodajze dwoch facetow, z zawodu kowali, ktorzy trenowali costam + iaido i, co najwazniejsze, wykuwali sobie sami katany wedlug wskazowek i technologii japoskich mistrzow. Pytanie - kojarzy ktos te osoby? Wiecie moze, jak ich znalezc? Bylbym wdzieczny za wskazowki.

temat przeniesiony tam gdzie jego miejsce - wasz mod...
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam kowala

Jakis rok czy dwa temu widzialem w TV bodajze dwoch facetow, z zawodu kowali, ktorzy trenowali costam + iaido i, co najwazniejsze, wykuwali sobie sami katany wedlug wskazowek i technologii japoskich mistrzow. Pytanie - kojarzy ktos te osoby? Wiecie moze, jak ich znalezc? Bylbym wdzieczny za wskazowki.

temat przeniesiony tam gdzie jego miejsce - wasz mod...


Polecam zajrzeć tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dwa lata temu miałem w rękach miecz wykuty rękami tego człowieka i byłem pod wrażeniem. Co prawda nie była to katana, lecz miecz wczesnośredniowieczny /tzw.normański/ wykonany techniką damastu skuwanego (rdzeń) i przystosowany do realnej walki /przyjmowanie ciosów na zasłony/. Pięknie wyważony, leciutki, giętki z twardą krawędzią...Z rozmowy pamiętam, że wykuwa każdą broń na zamówienie, w tym np. chińskie miecze, więc z kataną też nie będzie problemu. No, tylko minimum 4-5 tys.zł. musisz mieć w kieszeni.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam kowala
Dla moderatora poklon . Sorki za zle ulokowanie postu :oops:
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam kowala
No i co? Zero zainteresowania? Warto poczytać choćby dla orientacji na temat damastu...
No i taki słodki mieczyk: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
,taniej od MadDoga :wink: , ale czy wytrzyma test War'a :wink: ?
ps: tylko autor tekstu dał plamę, bo nie "romański" 8O tylko normański, wczesnośredniowieczny, ewentualnie "typowy dla mistrzów nadreńskich z IX-XI w...."
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam kowala

No i co? Zero zainteresowania?

Spoko, spoko. Net mam w pracy, oszczedzam :)
Dzieki za stronke poklon przynajmniej cos mam na poczatek. To nie ten gosc, ale skrobne do niego, moze bedzie cos wiedzial, a moze zrobi mi to, co chce. A cena - i tak wychodzi polowe tanej, niz jakbym zamowil idento miecz u kowala w Japonii :)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam kowala
Kumpel za treningowa katane (nawet trzcinki nie przetnie) w Japonskim sklepiku zabulil 600 euro 8O i to jeszcze bez cla 8O 8O
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam kowala

No i co? Zero zainteresowania?

To nie ten gosc, ale skrobne do niego, moze bedzie cos wiedzial, a moze zrobi mi to, co chce. A cena - i tak wychodzi polowe tanej, niz jakbym zamowil idento miecz u kowala w Japonii :)

No gość na bank nie ten, tamtych gości też widziałem w TV, ale kim są i gdzie ich znaleźć nie mam pojęcia :? Ale Sławiński ma tę zaletę, że wykonuje broń w pełni BOJOWĄ, a więc nie tylko do ćwiczenia cięć ale też do sparingów /oczywiście w stroju ochronnym i ze stępioną krawędzią :wink: /
A te "treningowe katany" z 420J2 to mieczykiem wyklepanym z resora można na pół przeciąć, ewentualnie wokół szyi sobie okręciś i z rozpaczy się na tym powiesić.
Pozdrawiam
Heimdall
Ps: 3 tys. zł. za miecz z damastu to chyba całkiem fajna cena 8)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam kowala
No oczywiscie, ze calkiem fajna!!!
....pod warunkiem, ze ktos lubi damascus.... :)
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam kowala

No oczywiscie, ze calkiem fajna!!!
....pod warunkiem, ze ktos lubi damascus.... :)

...Wersja z laminatu jeszcze tańsza 8) i w sumie równie funkcjonalna.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Szukam kowala
Moim zdaniem sprawa jest prosta....smaruj na forum aikido czy iaido zadaj pytanko i ktoś ci gościa namierzy w 3 minuty.A jeśli będzie z tym problem to zgłoś się z pytaniem do szkoły mistrza Kirmiela w Z.Górze kiedyś gdy trenowałem jeżdziłem do niego na seminaria i latali tam wszyscy z katanami więc jakiś namiar ktoś będzie miał.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024