Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wysocki w Barze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
121 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze

O tym czy to jest sztuka, czy rekreacja, czy cokolwiek innego decydujesz Ty, twoj nauczyciel i ludzie z ktorymi cwiczysz. Ty w Aikido widzisz sztuke, ale nie odbieraj innym mozliwosci wlasnego pogladu na to co i dlaczego cwicza. :?


jasne Pooh, niech robia co im sie tylko zywnie podoba, combat aikido, mistrzostwa swiata kto piekniej zrobi techniki aikido, chalturki telewizyjne --- moze sie ktos nauczy technik aikido ogladajac showmensko-cyrkowe wystepy "mistrza", a wszystko to w imie, jakze trendy nieprawdaz, otwartosci, tolerancji, wzajemnego zrozumienia............

Proponuje stworzyc Rade GrandMasterow aikido, ktora bedzie mogla przyznawac dyplomy i dany tylko na podstawie podania, gdzie opisane beda dokonania kandydata. Rowniez przez internet. Dla rodziny zapisujacej sie wraz z dziecmi -- beda tansze ceny.
Jesli ktos by sie sprzeciwial: nie odbieraj innym mozliwosci wlasnego pogladu na to co i dlaczego cwicza :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
czyli z wypowiedzi Szczepana, można wyciągnąć wniosek, że aikido ma szansę stać gimnastyką dla każdego który przylezie na salę i da składke. Sorry, jeżeli kogos uraziłem, ale po tym co kilka osób powiedziało to na to wygląda, że są gotowi zaakceptowac wszystko. Dla mnie albo coś ma klasę i klimat, albo jest to gówno dla buraków z podwórka. nie róbmy z aikido gówna, teraz kasa jest ale potem ludzie pójde gdzie indziej ją wydawać. Przykładem spadku popularności sztuki walki jest judo, aikido podąża inną droga, ale podobnie moze sie stać jak własnie w wypadku judo. Aikido jest przejawem kultury japońskiej, i takim powinno pozostać.

do Luin: co ma piernik do wiatraka ?
  • 0

budo_pooh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
Wlasnie tak Szczepan, niech sobie inni robia... i tak dlugo jak oni nie wtracaja sie w to co Ty robisz nie powinno to Ci w zaden sposob przeszkadzac.
Dopoki ja czuje sie dobrze z tym co cwicze nie przeszkadza mi to ze inni pokazuja sie w telewizji, w hipermarketach, czy na festynach, bo dlaczego mialoby mnie to ruszac. Jesli ktos wpadnie na pomysl korespondencyjnego kursu Aikido (a moze to nastapic szybciej niz myslimy, bo widzialam juz taki dotyczacy bodajze Taekwon Do) to nalezy tylko pozalowac tych ktorzy beda chcieli to kupic, ale tak naprawde to nic nam do tego.

Takie moje zdanie :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
pewnie że masz rację co do kwestii robienia przez innych tego co chcą. Tylko zastanównad tym, jak bede ćwcizył korespondencyjnie aikido, to przyjdę na trening albo czy te ludki, co tego tekłonu tak sie uczyli poszli na trening, śmiem watpić. trzeba się przystosować do wymogów kapitalizmu, ale trzeba tez mieć swój styl, klimat, honor i takie tam dla poniektórych dyrdymały. bez tego aikido to bedzie takie byle co, czym każdy sie znudzi na drugim treningu, bo przecież wiekszośc ludzi nie przychodzi na trening by się nanuczyć bić, tylko po to pozanć coś nowego, ciekawego, odmiennego. Tyleze aby cos było, ciekawe to trzeba to odpowiednio podać, nie tedy drogą jak dla mnie, ale jak któs chce to nie ch robi co chce, jego broszka. A co bedzie nowego i ciekawego w aikido jak bedzie je mozna oglądać w barze i tym podobnych klozetowych programach? Nic.
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
Ludzie, czy wyscie powariowali......
Czego chcecie od Wysockiego. Aikido to jego zawod i wykonujac go chce ( jak chyba każdy ) dobrze zarabiac. Ideami nie nakarmi zony i gromadki dzieci .....
Dla aikido porzucil kiedys dobrze zapowiadajaca się kariere naukowa. Może już bylby dzisiaj profesorem ekonomerii ??????
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
do Marcin 954: napisales:...ale trzeba tez mieć nieco kalsy i honoru, jak chce się byc należycie traktowanym i jeszcze: le trzeba tez mieć swój styl, klimat, honor i takie tam dla poniektórych dyrdymały.
To jest wlasnie ten piernik do wiatraka. Wypowiadasz sie w tak gornolotnych slowach o dzialalnosci innych, a sam robisz to, co robisz. No chyba, ze nie widzisz w swojej dzialalnosci nic zlego. Ale wierz mi, ze wielu ludzi widzi.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
Pereł nie rzuca się w wieprze. A frytki, Gulczasy i tym podobna gawiedź brana do reality shows - to właśnie wieprze...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze

Wlasnie tak Szczepan, niech sobie inni robia... i tak dlugo jak oni nie wtracaja sie w to co Ty robisz nie powinno to Ci w zaden sposob przeszkadzac.

Wiec najpierw, to mnie smieszy, potem smuci. Szczegolnie mi glupio, jak jakis powazny koles co cwiczy SW oglada takie rzeczy. Bo na podstawie tego show, sobie wyrabia opinie o CALYM aikido w tym i o mnie.
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
No nieee Szczepan :!: Jezeli jakis powazny koles, cwiczacy sztuki walki wyrabia sobie opinie na temat aikido na podstawie Baru, to chyba nie jest powaznym kolesiem. Ktos powazny, bedzie raczej dazyl do wyrobienia sobie zdania poprzez np. trening, literature czy dluzsza obserwacje. A co do opinii takiego kolesia na Twoj czy moj temat, to chyba powinnismy miec to w nosie.
  • 0

budo_pooh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
I wlasnie w tym momencie wypada mi sie w 100% zgodzic z Luinem.
  • 0

budo_luin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
Dziekuje za poparcie Pooh poklon :-)
  • 0

budo_doncam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
Myślę, że mało kto wie jak to wyglądało naprawdę. Ja wiem bo ćwiczę w sekcji prowadzonej przez J.W. Jeden z jego uczniów, który był razem z nim w POLSACIE opowiedział nam jak to wszystko wyglądało. Po pierwsze to oni nalegali aby do nich przyjechał a nie on sam chciał zrobić z siebie gwiazdę, po drugie trenning trwał 2 godziny a oni w telewizji pokazali 5 min. i to mało istotnych.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze

Wiec najpierw, to mnie smieszy, potem smuci. Szczegolnie mi glupio, jak jakis powazny koles co cwiczy SW oglada takie rzeczy. Bo na podstawie tego show, sobie wyrabia opinie o CALYM aikido w tym i o mnie.

Jesteś w błedzie szczepan, ile procent jest takich ludzi? myślisz że właśnie oni przyjdą na aikido a nie zajmą się własnym interesem?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze

Jesteś w błedzie szczepan, ile procent jest takich ludzi? myślisz że właśnie oni przyjdą na aikido a nie zajmą się własnym interesem?

mnie nie chodzi o przyciagniecie ich do aikido, w ogole to jestem niechetny do przyciagania kogokolwiek. Aikidokow i tak jest juz zdecydowanie za duzo.
oraz zgadzam sie ze takich fachowcow jest malo.
Ale mi chodzi o renome aikido jako SW czy moze lepiej jako Budo, a takie uczestnictwo aikidokow w Barze tej renomy nie podnoci a wprost przeciwnie.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze

oraz zgadzam sie ze takich fachowcow jest malo.
Ale mi chodzi o renome aikido jako SW czy moze lepiej jako Budo, a takie uczestnictwo aikidokow w Barze tej renomy nie podnoci a wprost przeciwnie.

Szczerze powiedz mi na jakiej podstawie tak wnioskujesz? ile masz u siebie ludzi którzy ucierpieli z tego powodu. Kroś ci mówił: "słuchaj stary ale ty jesteś popaprany widziałem to aikido w barze" ?
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
Ta dyskusja przypomina inna, ktora prowadza aktorzy w Polsce:
wystepowac w reklamach i serialach, czy nie......
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze

Szczerze powiedz mi na jakiej podstawie tak wnioskujesz? ile masz u siebie ludzi którzy ucierpieli z tego powodu. Kroś ci mówił: "słuchaj stary ale ty jesteś popaprany widziałem to aikido w barze" ?

Aikido w Barze to tylko kolejny przyklad postepujacej McDonaldyzacji SW. Pisze na rozne fora, tam ludzie(m.inn fachowcy z roznych SW) ogladaja reportaze o SW i sie wypowiadaja, to zdaje sobie sprawe, jak jakis reportaz moze ksztaltowac opinie. Np nie kazdy zawodowy boxer ma okazje czesto ogladac zaawansowanych ludzi z Shorijin Kempo, wiec jak zobaczy jakis showmenski reportaz, to se pomysli, ach, to to jest to przeslawne Shorijin Kempo :roll:
I tak powstaje opinia.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze

Aikido w Barze to tylko kolejny przyklad postepujacej McDonaldyzacji SW. Pisze na rozne fora, tam ludzie(m.inn fachowcy z roznych SW) ogladaja reportaze o SW i sie wypowiadaja, to zdaje sobie sprawe, jak jakis reportaz moze ksztaltowac opinie. Np nie kazdy zawodowy boxer ma okazje czesto ogladac zaawansowanych ludzi z Shorijin Kempo, wiec jak zobaczy jakis showmenski reportaz, to se pomysli, ach, to to jest to przeslawne Shorijin Kempo :roll:
I tak powstaje opinia.

Bardzo mądrze powiedziane...ale teraz proszę o odpowiedź na moje pytanie szczepan.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze
U mnie akurat Bar nie jest zbyt popularna audycja. Ale uzylem go, jakby tu powiedziec,jako przyklad 8)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wysocki w Barze

U mnie akurat Bar nie jest zbyt popularna audycja. Ale uzylem go, jakby tu powiedziec,jako przyklad 8)

Tia, znaczy się pan sobie wot tak sypie z rękawa przykład zupełnie bez poparcia w realu?, ładnie to tak, hę?
Gdzie mój bokken stary...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024