Skocz do zawartości


Zdjęcie

kolczyki,soczewki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
wyjmować można, ale dopiero jak się zagoi. w okresie gojenia jest to bolesne, kłopotliwe i podrażnia na dodatek
zresztą sam się przekonasz
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
swojego czasu jak chodzilam na capo to normalnym widokiem byly panny w kolczykach dyndajacych im na pol metra u szyi. po tym jak jakiejs zachaczylo sie uczo i byl wielki krzyk troche, ale tylko troche, sie opamietaly... :lol:
  • 0

budo_szejp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
Uwarzam, że kolczyki powinno się wyjmować. Sama już nie raz doświadczyłam niezbyt miłych rzeczy na treningach. Np. Rozerwałam sobie pępek robiąć mostek i nie było to przyjemne. No ale co poradzić jak ktoś jest cholernie przywiązany do kolców i za nic ich nie wyjmie. (Nie chodzi mi o wykłe kolczyki zwisające z uszu). Trzeba pocierpieć :lol:
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
uroda boli :twisted:
  • 0

budo_szejp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
niestety :lol:
  • 0

budo_johnny_bit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
Jaka uroda? trening to nie pokaz piękności! Trening to trening, a zażda ozdóbka kalecząca ciało jest niewskazana, no może kolczyki kropeczka w uszach, ale to max!
  • 0

budo_szejp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
Może nie wiesz ale dziewczyny lubią ładnie wyglądać w każdej sytuacji.
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
to nie znaczy,ze musze mnosic kolczyki.....kobiety są piękne bez żadnych ozdób,makijaży...
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
no jasne ze trening to nie wybieg... ale nie wszyscy tak do tego podchodza. ale zgodze sie agrawa - kobieta naturalna to kobieta piekna :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
Kilka lat temu nosilem... kolczyki i inne takie... Ale odkad zaczalem cwiczyc grapling (w kopanych mi nie przeszkadzaly), wciaz mialem z tym problemy. Co prawda hasla, ze mozna stracic ucho uwazam za przesadzone, ale kilka razy na macie zostawilem krwawe plamy, a do domu wracalem ze spuchnietym uchem, no i czasami byl problemy ze znalezieniem mojej "bizuterii", a ze nosilem zlota to... bylo troche szkoda. Zdejmowanie i odkladanie przed treningiem tez bylo uciazliwe. Dzis nie nosze nic.
Uwazam (w tej chwili), ze jedyna "zlota" ozdoba faceta moze byc tylko np. taki Rolex. A skoro go nie mam... (Acha, czasami nosze na rece mala male, o koscianych paciorkach, to tak, zeby od czasu do czasu pokazac, ze nie jestesmy w 100 proc. katolickim krajem, choc nic nie mam do katolikow).

Poza tym, jak kolczyki zaczeli nosic nawet kierowcy ciagnikow (podobnie bylo za tatuazami), uznalem, ze pora z tym skonczyc, podobnie bylo takze z moim strzyzeniem na 3mm - kiedys "za moich czasow" robili to tylko skini i buddysci, teraz wyglada tak prawie kazdy dresik. Wiec na glowie mam minimum 9 mm.

Jesli chodzi o szkla kontaktowe to cwicze bez nich, choc jestem krotkowidzem. Jakos nie potrafie bez problemu zwlaszcza wyjmowac sobie z oczu szkiel, choc to podobno banalnie proste.
Tym, ktorzy na codzien nosza okulary, polecam od czasu do czasu sparingi bez nich "na slepo", co sie moze np. przytrafic w walce ulicznej.
K_P
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
wszystko zależy od dioptrażu. ja mam zaledwie 1,25 i 1,0 więc okulary potrzebne mi nie są, chociaż słyszałem od osób z kilkoma dioptriamii, że mają spore problemy z oceną odległości podczas walki.
przy kopanych kolczyk w uchu rzeczywiście nie przeszkadza. ale jeśli masz w łuku brwiowym (miałem - "wyszedł" sobie), albo w wardze (miałem, ale nie odważyłem się nigdy sparować z nim) to już insza inszość. podobnie jest pewnie z pępkiem czy sutkiem, tu jednak doświadczenia nie mam.
pozdrawiam w przeddługoweekendowy poranek
art
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
Ja walczac "na slepo" pare razy w w ryj niezle dostalem i nie bede twierdzil, ze to nie mankament. To taki duzy punkt ujemny juz na poczatku starcia. Tylko ja wade mam wieksza... Moja doswiadczenia z "kolczykowaniem" dotycza tylko uszu...
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
a macie jakies doswiadczenia co do sparrowania z kolczykiem w nosie?
  • 0

budo_agrawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna str. księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
moja dziewczyna ma kolczyk w nosie i kiedyś sobie sparowaliśmy;dosyć ciemno było i w ferworze walki :wink: uderzyłem ją przypadkiem w nos....inby wszystko ok,ale jak wróciła do domu to okazało się,ze bzię całą ma we krwi.....raczej nie polecam....dlatego też,ze ćwiczący z tobą musi cholernieuważać,a to na dłuższą metę jest troche męczące(tu mnie nie udr=erzaj,tu tez nie...oj nie tylko nie tu)
pozdr.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: kolczyki,soczewki...
ale o czym my w ogóle rozmawiamy??
za chwilę pojawi się wątek o sparringach w gipsie.
ludzie nie sparujcie w kolczykach.
są w życiu sprawy, które się wykluczają. albo trenuję sumo, albo skoki narciarskie. nie można jednocześnie się tuczyć i latać.
z kolczykami jest tak:
w okresie gojenia kolczyka nie powinno się go wyjmować, a wyjęcie na kilka godzin niejednokrotnie sprawia, że włożenie jest cholernie trudne i bolesne, nie wspominając już o zwiększonym ryzyku infekcji.
okresy gojenia to od kilku dni (dla wargi sromowej, języka) do kilku miesięcy (dla źle przebitego pępka, sutka). względnie krótko się goi nos, łuk brwiowy jest pośrodku, chrząstka ucha to insza inszość, bo zależy gdzie, czym itd. żeby nie podniosły się głosy protestów uprzedzam, że podałem czasy statystyczne. jeśli ktoś potrafi na ten okres zrezygnować z treningów, to ok, może spróbować, potem kolczyk można wyjmować przy graplingu, lub próbować zaklejać (łuk brwiowy, pępek) przy uderzanych. moim zdaniem jest to kłopotliwe, ale jak ktoś słusznie zauważył, uroda wymaga poświęceń.
wszystko zależy co chcecie przebić i jak dużą rzecz w tak powstałej dziurze nosić.
ogólnie jak ktoś musi już coś mieć to polecam język; dyskretne i miłe w dotyku, odradzam zaś sutki. sam nie miałem, ale znam kilka osób i podobno kurewsko boli każde uderzenie, nawet jak wygojony jest.
po łukach brwiowych zostają wyraźne dziury, podobnie jak w chrząstce ucha. po ustach i nosie zostają małe dziurki. raczej nie szpecą, dla niewprawnego oka wyglądają jak znaczek po źle wyciśniętym pryszczy przed laty.
w przypadku pechów typu wyrwanie kolczyka zostają raczej nieciekawe szarpane blizny. moja najciekawsza blizna znajduje się pomiędzy obojczykami. nosiłem tam srebrne kółko o średnicy ok 1 cm...
w razie pytań - jestem.
art
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024