Skocz do zawartości


Zdjęcie

Eagle Claw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_m.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Eagle Claw
Szanowni użytkownicy tego FORUM, poszukuję informacji, a w szczególności kaset video systemu Eagle Claw Kung Fu. Czy ktoś w Polsce dysponuje takimi? :?: :-)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
Kasety video z róznymi systemami chińskimi sprzedawał kiedyś cżłowiek z Krakowa reklamujący się ww "Kąciku Wzajemnej Pomocy" w "Świecie Nei Jia", możesz uderzyć do niego. Zapewne da się też zamówić coś z Chin ze strony Jarka Szymańskiego. To tyle tipsów na dziś, bo z tego co wiem, nikt się tym systemem w naszym kraju nie zajmuje.

K.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
Być może niedługo ktoś się objawi. :?: :?: :?: Nawet przypuszczam kto to może być.
MW
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
Ja tez chcialem kiedys cos znalezc o yingzhao - zobaczylem gdzies pare starych fotek ktore bardzo mi sie spodobaly - techniki sprawialy wrazenie "prostych", szybkich i niekwiecistych. Opis stylu tez byl zachecajacy.

Zakupilem wiec VCD o yingzhao, ale tam nie ma chyba nic z tego stylu - nauczana jest jakas forma sportowa. Przedstawiane zastosowania sa na poziomie wszystkich beznadziejnie tragicznych chinskich VCD - np. obrona przed ciosem prostym polegajaca na przechwyceniu nadgarstka atakujacej reki, wyciagnieciu jej nad glowe z przejsciem do pozycji z jedna noga podnieciona do gory i atak druga reka ("szponami orla") na krocze - po prostu taka tragedia, ze do dzisiaj nie obejrzałem tego do konca. Absolutne przeciwienstwo tego, co mnie zainteresowało.

Zakupiłem rowniez ksiazeczke Leung Shum-a "The secrets of Eagle Claw Kung Fu". Ksiazeczka taka sobie, przedstawia podstawowe techniki stylu. Te zdjecia, ktore tak mi sie podobały, były wlasnie z tych "ukladzikow" - czegos w rodzaju ichnich "phan don-ów" (to termin z VVD). Tylko ze w ksiazce wygladaja one duzo gorzej - jakos tak sztywno i skostniale. No i nie wygladaja juz na tak proste i nieskomplikowane. Nie ma w nich ani grama tej naturalnosci wykonania z owych starszych fotek.

Ale jesli naprawde jestes zainteresowany tym stylem, to ksiazke bym Ci polecil - bo bedziesz sie uczyl omawianych tam ukladow, wiec Ci sie pewnie przyda.

Sam jestem ciekawy, czy ktos to jeszcze cwiczy tak do zastosowania "praktycznego". Bardzo bym chciał zobaczyc takie yingzhaoquan...
  • 0

budo_simon dan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
Jezeli jestes zainteresowany "Szponami orła" to zapraszam do współpracy.Przemysław Danowski osobisty uczeń mistrza Bae Wen Guanga z Shanghaju szefa wyszkolenia Chin Woo oraz mistrza "Szponów" Ying Zho Fan Ci Men tel 0-605 601 018 :D
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw

Zakupiłem rowniez ksiazeczke Leung Shum-a "The secrets of Eagle Claw Kung Fu". Ksiazeczka taka sobie, przedstawia podstawowe techniki stylu. Te zdjecia, ktore tak mi sie podobały, były wlasnie z tych "ukladzikow" - czegos w rodzaju ichnich "phan don-ów" (to termin z VVD). Tylko ze w ksiazce wygladaja one duzo gorzej - jakos tak sztywno i skostniale. No i nie wygladaja juz na tak proste i nieskomplikowane. Nie ma w nich ani grama tej naturalnosci wykonania z owych starszych fotek.

Ale jesli naprawde jestes zainteresowany tym stylem, to ksiazke bym Ci polecil - bo bedziesz sie uczyl omawianych tam ukladow, wiec Ci sie pewnie przyda.

Sam jestem ciekawy, czy ktos to jeszcze cwiczy tak do zastosowania "praktycznego". Bardzo bym chciał zobaczyc takie yingzhaoquan...


Też kiedyś wpadła mi w ręce ta książeczka i mimo podobnych zastzreżeń też ją polecam. Kasety Leung Shuma można też łatwo ściągnąć z USA. Ale osobiście bym nie polecał tego przekazu jest faktycznie trochę sztywny a qinna niepraktyczna. W Stanach jest jeszcze Lily Lau córka Lau Fat Mang jednego z lepszych mistrzów tego systemu.
MW
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw

... mistrza Bae Wen Guanga z Shanghaju ...


Dołączona grafikaDołączona grafika

Stronka z informacjami o nim: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Przemek, mozesz napisac cos wiecej o swoim treningu?
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw

...mozesz napisac cos wiecej o swoim treningu?


... bo na zdjeciach to wyglada bardzo sportowo... :-(
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
A niech, wkleje jeszcze ze dwie wspolczesne fotki Bao Wen Guang'a:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_zhang guolao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
Kilka zdjęć Mistrza Bao Wen Guanga z Przemkiem Danowskim znajduje się pod tym adresem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
Jezeli jeszcze nie widzieliscie, podaje link do filmiku z forma szponow orla z Szantungu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
Takie xingyiowate nieco, nieprawdaż?

K.
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw

Takie xingyiowate nieco, nieprawdaż?

K.


Rzeczywiscie, jest pare takich momentow.
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
szczerze to nawet trudno dojrzec orla cien :wink:
  • 0

budo_simon dan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
Ten filmik ma niewiele (Nic!)wspólnego ze Szponami których się uczyłem.Formy w orle są długie min 10 ścieżek, bardzo niskie pozycje i ciągle chatakterystyczne przechwyty i wycięcia.Moje treningi w Chinach wyglądały standartowo Podstawy ,podstawy i jeszcze raz podstawy."Nauczylem" się kilku form ,których doskonalenie zajmie mi....sami wiecie...nowy styl,nowa mechanika, Nowe ŻYCIE.Jak powiedział mistrz Kai Uwe Pel,który uczy chińczyków kung-fu na Uniwersytecie i ma wielką!! szkołe w Shanhaju miałem więcej szczęścia niż.....bo mistrz zaczął uczyć mnie od razu szponów, a warunki zostania jego uczniem są bardzo ciężkie.Trzeba min 2 lata trenować podstawy chin woo (10 form teraz jeszcze dodał miecz to 11) by uczyć sie .do tego chiński ...Moi bracia kung-fu z całego świata siedza tam po pare miesięcy ,lat zgłębiając podstawy i ich jeszcze nie uczy szponów .Jeden rekordzista Kanadyjczyk siedział tam 5 lat ,ale udało mu się w końcu.Mistrz bardzo mi zaufał chyba ujęła go moja historia nowego życia, rozwód i takie tam "w skarpetkach po 15 latach,dzieci do hamburgożerców (usa),ale tak naprawdę to chyba miałem szczęście i Kai mi bardzo dużo pomógł.Kai chwalił bardzo naszych Modliszkowców wyrażając się o nich z respektem i szacunkiem do tego co robią !!Tak naprawdę moja droga się rozpoczęła i na koniec moich szczęść Mistrz wyraził zgodę bym nauczał, na razie jednak do czasu egzaminów nie mogę mówić ,że jestem nauczycielem.
Jeżeli kogoś interesuje droga Tradycyjnego Kung -Fu Ying Zhao Fan Zhi Men"Szponów Orła", którą chciałby kroczyć ze mną pod kierunkiem i "skrzydłami" Mistrza Bao Wen Guanga to zapraszam.
Jeszcze jedno , a propo mojej wyprawy .Przez pierwsze kilka dni oddał bym wszystko by móc cofnąć czas mojej drogi kung-fu (serdecznie żałowałem ,że zaprzepaściłem wiedzę i możliwość trenowania modliszki taki dojazd do Wa-wy to był mały pikuś z tym Shangajem,językiem,samotnością i mordęgą jaką trzeba znieść by to chociażby zapamiętać te formy!!itd), ale później zrozumiałem. Napewno była to kolejna lekcja pokory.Za błędy trzeba płacić.Najważniejsze jednak umieć się do tego przyznać i chcieć zmienić swoje nastawienie do trad.kung-fu ,a ćwiczyć trzeba w 100% nie w 99 bo nic z tego nie będzie w tym świecie. Jeżeli mogę WAM coś radzić to szanujcie swojego si-fu bo napewno przeszedł męki i katusze by mógł Was nauczać!!! Pozdrawiam cały Świat Tradycyjnego Kung-Fu Niech moc będzie z Wami!! Pozdrowienia także dla moich byłych braci i Si-Fu.Przepraszam za swoją głupotę i lenistwo .Astral .Dziękuje także Piotrowi Osuchowi ,który polecił mnie w kręgach Chin Woo , a zwłaszcza Kajowi bez którego ta wyprawa mogłabybyć.., ale to już gdybanie .....WAŻNE ,że Szpony są już w POLSCE i moja droga się rozpoczęła!!Przemek Danowski
  • 0

budo_kai uwe pel
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
Hello Chinwoo friends!
We were happy to let Przemyslaw Danowski come to Shanghai to train with our WORLD CHIN WOO MEN Chief-Iinstructor Bao Wen Guang.
Bao Wenguang has accepted him as his own student and they started the study of the 'Chinwoo 10 Basic Routines' and 'Eagle Claw' (Ying Zhao Fanzi Men).
It was a great couple of weeks and a good 'taste' of what's to come later.
Of course, Przemyslaw Danowski has just begun his studies with us and has not been given permission to teach. A teaching certificate can only be given after a whole system has been learnt, this can take 5-7 years or more!
All of our friends in Poland are welcome to come to Shanghai and train with us. Any questions about our oganisation can be forwarded to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]!
Info about us, living in Shanghai and our kung fu can all be found on our website so why not start with our CHINWOOMEN F.A.Q. at [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]!

Best regards,
Kai Uwe Pel
Shanghai, dated April 28, 2004
  • 0

budo_kai uwe pel
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw

Hello Chinwoo friends!
We were happy to let Przemyslaw Danowski come to Shanghai to train with our WORLD CHIN WOO MEN Chief-Instructor Bao Wen Guang.
Bao Wenguang has accepted him as his own student and they started the study of the 'Chinwoo 10 Basic Routines' and 'Eagle Claw' (Ying Zhao Fanzi Men).
It was a great couple of weeks and a good 'taste' of what's to come later.
Of course, Przemyslaw Danowski has just begun his studies with us and has not been given permission to teach. A teaching certificate can only be given after a whole system has been learnt, this can take 5-7 years or more!
All of our friends in Poland are welcome to come to Shanghai and train with us. Any questions about our organisation can be forwarded to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]!
Info about us, living in Shanghai and our kung fu can all be found on our website so why not start with our CHINWOOMEN F.A.Q. at [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]!

Best regards,
Kai Uwe Pel
Shanghai, dated April 28, 2004


  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw

Tak naprawdę moja droga się rozpoczęła i na koniec moich szczęść Mistrz wyraził zgodę bym nauczał, na razie jednak do czasu egzaminów nie mogę mówić ,że jestem nauczycielem.


(translation of above quoted sentence for Kai Uwe Pel: "So my way has begun, an in the end Master gave me constent to teach, but so far (until the exams) I have no right to say I'm an instructor."

Of course, Przemyslaw Danowski has just begun his studies with us and has not been given permission to teach. A teaching certificate can only be given after a whole system has been learnt, this can take 5-7 years or more!


:roll:

K.
  • 0

budo_simon dan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Eagle Claw
Mistrz Bao i Kai wiedzą ,że mam szkołe w Polsce i nauczam tradycyjnego kung-fu.
Chin Woo charakteryzyje się największymi umiejętnościami swoich mistrzów i instruktorów.
stąd troska o jakość i treść przekazywanych technik oraz o kwalifikacje instruktorskie.Taki wyrwany fragment
cytatu wysłany do Kaia nie oddaje sensu całości.W Shanghaju Mistrz wyraził zgodę
bym "nauczał"(jak wolicie pokazywał-promował) swoich uczniów podstaw chin woo będące wprowadzeniem do Szponów Orła.
Dostalem także zaproszenie do Niemiec by dalej kontynuować swoją naukę.Poza tym w grudniu udajemy
się dużą grupą do Chin , gdzie dalej będziemy się uczyć i poprawiać błędy. W kung-fu
istnieje subtelna różnica w słowach "nauczać", "uczyć" itd. Moja droga się rozpoczęła każdy z wielu
nauczycieli rozpoczynal kiedyś swoje "nauczanie" .Ważne są intencje i przekaz.Pozdrawiam
wszystkich nawet tych dociekliwych i mam prywatną nadzieję, że kieruje nimi troska o "dobro"
tradycyjnego kung-fu w Polsce, a nie...Przemysław D.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024