Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_storman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?
Zainspirowany nozykami z wyższej półki (cenowej), w myśl zasady: sprzedam samochód, motocykl, nerkę (może jeszcze wątróbkę), wezmę kredyt to może coś sobie wybiorę... (choć na pewno nie Mad Doga... :lol: )
na stronie Neila Blackwooda znalazłem cyt:

"NEIL BLACKWOOD HUNTER
Very cool small hunter from Neil. This knife features a 4" X 1/8" blade of LIQUIDMETAL. The overall length of the knife is 8 1/4". The scales are hybrid Silver G-10 with blue liners. Knife comes with 2 sheaths. "

LIQUIDMETAL!!! 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Co to jest do cholery???
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?
W takim razie chyba nie patrzyles na stronie blackwooda [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Bo blackwood robi noze z D2.
A liquid metal - to ciekly metal IMHO

KKamiLL
  • 0

budo_storman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?
Robi także (co prawda custom, ale jednak... :wink: ) TALONITE blade...
No ale w temacie (i sorki za dociekliwość...) bo nie spotkałem się w cześniej z takim określeniem... co to jest ciekły metal IMHO?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?
Liquidmetal (w nożach) to nowe (jakoś z połowy zeszłego roku) podejście do tematu formowania ostrzy. Generalnie polega na tym, iż ostrze jest odlewane i nie podlega już żadnej dalszej obróbce. Po prostu ktoś wykombinował taki stop i technologię, gdzie metaliczny stop zachowuje się niemalże jak szkło podczas wlewania (pod wysokim ciśnieniem) do formy. Można w ten sposób osiągnąć taką precyzję odlewu, iż wyjęte z formy ostrze ma krawędź tnącą ostrzejszą niż żyletka. A wymyśliła to firma robiąca... skalpele chirurgiczne(!). Ostrze otrzymane w ten sposób jest metalem bez struktury krystalicznej, można powiedzieć (z pewnym przybliżeniem oczywiście) iż jest to metal w stanie zeszklenia. Ostrza są twarde i doskonale trzymaja ostrość. Niestety, technologia ta ma dwie zasadnicze wady: a) jest droga, B) klingi są dość wrażliwe na złamanie. No i na razie robią z niej ostrza o długości do 5 cali, dłuższych nie widziałem. Ale na nóż myśliwski nadaje się w sam raz!
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?
Warto dodać, iż technologia rozwija się b. szybko więc być może za rok czy dwa będziemy świadkami rewolucji w nożach? Kto wie? Z tego co czytałem w Blade Magazine na razie główny problem polega na tym, iż głownia może być albo twarda i trzymać ostrze, albo sprężynująca i dobrze pracować przy "ciężkich" zastosowaniach. Ale temat ciekawy :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?

Liquidmetal (w nożach) to nowe (jakoś z połowy zeszłego roku) podejście do tematu formowania ostrzy. Generalnie polega na tym, iż ostrze jest odlewane i nie podlega już żadnej dalszej obróbce. Po prostu ktoś wykombinował taki stop i technologię, gdzie metaliczny stop zachowuje się niemalże jak szkło podczas wlewania (pod wysokim ciśnieniem) do formy.


Ty mówisz o szkle metalicznym ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W technice to istnieje od dość dawna, ale o nożach nie słyszałem. Natomiast taki metal ma ciekawe właściwości magnetyczne i na głowice, transformatory itp to się stosuje ładnych parę latek.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?

Ty mówisz o szkle metalicznym ?

Nie wiem, czy to to samo... mówię o tym (właśnie znalazłem): [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_storman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?
No..no... przyznam szczerze, że przychodziły mi do głowy jakieś bardziej "kosmiczne" :) pomysły odnosnie ostrza z ciekłego metalu, choć wyjasnienie Pitera jest tez niezłe :D (tzn sama technika jest b. ciekawa).
Dlatego też dzięki za odpowiedz (wyczerpującą) i poklon za wiedzę!
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?

Warto dodać, iż technologia rozwija się b. szybko więc być może za rok czy dwa będziemy świadkami rewolucji w nożach? Kto wie?


masz na mysli uzyskanie stopu jak mial T-1000 w terminatorze 2? :)
a powaznie, chetnie bym potestowal taki nozyk...
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?

Ty mówisz o szkle metalicznym ?

Nie wiem, czy to to samo... mówię o tym (właśnie znalazłem):


mysle ze to wlasnie to
  • 0

budo_pablos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś ma jakieś sensowne wyjaśnienie?

masz na mysli uzyskanie stopu jak mial T-1000 w terminatorze 2? :) a powaznie, chetnie bym potestowal taki nozyk...


hmmm nożyk zamieniający się w korkociąg w razie porzeby...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024