Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maczety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_krikra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG

Napisano Ponad rok temu

Maczety
Zawsze wydawało mi się, że moje upodobanie do ostrych nadzędzi to niejaki wyjątek. A tu kilka dni temu trafiłam na to forum i przekonałam się, że jest wielu ludzi, którzy podzielają moje zainteresowanie i co więcej, dużo wiedzą na ten temat (czyli Wy ;) ).
Mam małą prośbę. Czy ktoś może mi doradzić, jaką powinnam sobie kupić maczetę? Potrzebuję jej nie do ścinania badylków i trawy, tylko do ścięcia konkretnej gałęzi, a może i do rąbania drewna (oczywiście raczej od czasu do czasu, ale jednak), więc powinna być jakas porządna. Niestety, nie znam się ani na firmach, ani nie mam pojęcia, na co trzeba zwracać uwagę przy kupowaniu. Orientuję się raczej tylko w scyzorykach i troszeczkę w nożach, maczety to dla mnie kompletnie nieznajomy temat. :o
Znalazłam takie np.:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale czy są dobre, nie mam pojęcia. :?:
Proszę więc o jakiś helpik, podpowiedź... :wink:

  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Maczety
witaj
mam maczete cold steela i jestem z niej zadowolony (nie ten model)
ta dluga (drugi link) moim zdaniem tak sobie - dobra do scianania gałęzi i krzaków jak przez zarośla idziesz (w sumie po to jest maczeta)
maczeta swietnie tnie sie galezie, badyle itp, od bidy mozna anwet grubszych gałązek na ognisko naciac ale uwierz mi ze jak probowalem cos grobszego(sredniaca np. nadgarstka) przerąbać maczeta to można sie za....bać , dużo siły, dużo czasu a efekt taki sobie, pomijam ze momentalnie traci ostrosc i po jednym ognisku juz mialem kawal tepej blachy
do rąbania drzewa najlepszy i bezkonkurencyjny jest toporek - tani lekki i duuuuzo szybciej podziabiesz drzewo na ognisko czy cos
a jak chcesz koniecznie do tego uzywac noza to najtansza i dobra alternatywa bedzie Becke Camillusa BK9
  • 0

budo_krikra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG

Napisano Ponad rok temu

Re: Maczety
Dzięki za odpowiedź. Zamówiłam sobie Cold Steela i teraz czekam na przesyłkę. Zobaczymy, czy się do czegoś nada. 8)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maczety
maczety CS to nieporozumnienie, dno jakich malo. Plus jest taki ze kazdy murzyn w KOngo moze sobie sprawic maczete za 4-5 dolcow.

Ontario nie trzymalem ale wydaje sie nieco solidniejsza...tylko bez pochwy jest i jak to nosic.

Bylo juz troche o maczetach, aj jakbym mial kupowac to Bk6 patrol machete. Drozsza ale generalnie tak jest ze ile zaplacisz tyle dostaniesz.
  • 0

budo_krikra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG

Napisano Ponad rok temu

Re: Maczety

maczety CS to nieporozumnienie, dno jakich malo

Eee, nie jest tak źle. Właśnie ją przetestowałam i da się nią robić, to co chciałam. Przecież o nic innego nie chodzi. :wink:
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Maczety

maczety CS to nieporozumnienie, dno jakich malo. Plus jest taki ze kazdy murzyn w KOngo moze sobie sprawic maczete za 4-5 dolcow.

Ontario nie trzymalem ale wydaje sie nieco solidniejsza...tylko bez pochwy jest i jak to nosic.

Bylo juz troche o maczetach, aj jakbym mial kupowac to Bk6 patrol machete. Drozsza ale generalnie tak jest ze ile zaplacisz tyle dostaniesz.


Cold Steela odradzam ,Ontario polecam fajna solidna maczta ,idealna na wypad za miasto , ja kupiłem na military.pl razem z pochwa
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: Maczety

maczety CS to nieporozumnienie, dno jakich malo. Plus jest taki ze kazdy murzyn w KOngo moze sobie sprawic maczete za 4-5 dolcow.

Ontario nie trzymalem ale wydaje sie nieco solidniejsza...tylko bez pochwy jest i jak to nosic.

Bylo juz troche o maczetach, aj jakbym mial kupowac to Bk6 patrol machete. Drozsza ale generalnie tak jest ze ile zaplacisz tyle dostaniesz.


Cold Steela odradzam ,Ontario polecam fajna solidna maczta ,idealna na wypad za miasto , ja kupiłem na military.pl razem z pochwa

no i co mu odradzacie jak juz kupil :lol: :twisted: :lol:
  • 0

budo_fraktal0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maczety
:) Tak to już jest z doradztwem :)
a CS mam na działeczkę,moja żona b.chwali....
pozdro.
fraktal0
  • 0

budo_krikra
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG

Napisano Ponad rok temu

Re: Maczety

no i co mu odradzacie jak juz kupil :lol: :twisted: :lol:

Właśnie. Jak mi było potrzebne info przed zakupem, to nikt nie pisał. :roll: A teraz wszyscy się zerwali do doradzania. :twisted:
Ale nie jest źle...

  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maczety
coz, trza czasem pare dni poczekac... :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024