Skocz do zawartości


Zdjęcie

noże z klinga z polimerów - co wy na to ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

noże z klinga z polimerów - co wy na to ??
buszujac po sklepach netowych znalazlem takie oto dziwiactwo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
z tego co skumałem to noże z polimerów, niewykrywalne przez bramki do wykrywanai metalu i na lotniskach.
Podobno sa tez bardzo ostre - ciekawość mnie zżera na taki nożyk i ze wzgledu na niska cene jezeli bede zamawial z tego sklepu to chyba sobie taki zakupie. Bede mial kose ktora wniose na impreze przechodzac bez obaw przez bramke :) , nie pytajcie po co - sa nie wiem - tak po prostu dla przechytrzenia baranów na ochronie.
Cold Steel tez takie tanto zrobil
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
na samym dole
- podsumowujac mamy za 12 $ nóż niewykrywalny dla bramek - tylko czy to sie nie połamie od samego noszenia, a moze jak upadnie na podloge to sie stepi albo tez zlamie ?? ciekawi mnie to i odpowiedzia bedzie chyba dopiero kupienie takiej zabawki - jak sie polamie to przynajmniej nie szkoda 12 $ (nie szukajcie zadnych aluzji :-) )
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??

Bede mial kose ktora wniose na impreze przechodzac bez obaw przez bramke :) )


nie chciałbym żebyś się rozczarował ale popatrz na topic http://www.forum-kul...showtopic=65487
(To co wg FBI jest be.. jakby link nie działał)

masz tam pokazane jaki jest obraz ceramicznych noży przy prześwietleniu, więc uważaj na lotnisku :lol:

większość nowocześniejszych bramek może wykazać tzw.zagęszczenie plastiku,a jak bramkarze będą miali wykrywacze ręczne (takie czarne pałąki) to też plastik wykaże 8)

chcesz sobie kupic taki nóz to sobie kup,ale uważaj gdzie z nim włazisz żebyś sobie kłopotów nie narobił (no i oczywiście jak Cię złapią na próbie wniesienia kosy to Ci ją skonfiskują, w klubie możesz dostać kopa a na lotnisku nawet areszt) :roll:
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??
to raczej w ramac żartu było - na lotnisko bym sie nie wybrał nawet z takim nożem bo bym poszedl siedziec jakby co
co do wykrywaczy metalu to właśnie jak kupie to zamierzam sprawdzic u znajomeo ocroniarza czy jest to wykrywalne, i to jest polimer a nie ceramika wiec moze nie wykryloy - fajnie by to bylo jakos dzies sprawdzic
co do wnoszenia to spokojnie do kazdeo klubu mozna wniesc kerambita czy inneo pazura, nidy mnie ocroniarz po jajac nie macał a czesto w tyc okolicac cos wnosilem :) a wykrywacz metalu tam maleo przedmiotu nie rejestruje, reczny owszem ale mozna sie wytlumaczyc rozporkiem i klamra od pasa (trzeba miec metalowy zamek i duza klamre jak sie wnosi cos takieo) i przeciez nie kaze wywalac jaj na wierzc - a jak kaze to mozesz wyjsc bo przeciez z takim camem nie bedziesz adal :)
takze wniesienie niebezpieczneo narzedzia nie jest wcale trudne i nie musi to byc polimer - ale ten pewnie i tak kupie z ciekawosci i do testów
ps. przepraszam za błedy ale mam robala i zjada mi literki - moze ktos wie co z tym zrobic ??
  • 0

budo_zdzisiek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??

ps. przepraszam za błedy ale mam robala i zjada mi literki - moze ktos wie co z tym zrobic ??


Moze kup tego polimerowego CS'a i sprobuj robala zarznac... :wink:

pzdr
Z
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??
z tej pierwszej strony fajniejsza jest drapaczka do szyb
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??

większość nowocześniejszych bramek może wykazać tzw.zagęszczenie plastiku,a jak bramkarze będą miali wykrywacze ręczne (takie czarne pałąki) to też plastik wykaże 8)


Piszesz to powaznie, czy nie ?
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??


większość nowocześniejszych bramek może wykazać tzw.zagęszczenie plastiku,a jak bramkarze będą miali wykrywacze ręczne (takie czarne pałąki) to też plastik wykaże 8)


Piszesz to powaznie, czy nie ?


Ja sie dołączam do pytania, stwierdzenie "zagęszczenie plastiku" budzi u mnie wątpliwości. :) Z tego co wiem to baaaardzo ciężko kupić ceramiczną lub niebezpieczną plastikową broń niewykrywalną w bramkach. Jednym z wymagań służb porządkowych względem producentów jest umieszczenie metalowego paska w takim nożu, bądź innych elementów metalowych umożliwiających wykrycie. Zauważcie że piszę "niebezpieczną plastikową broń", bo ciężko jest zrobić polimerowy nóż jednocześnie ostry i elastyczny (niełamliwy). Plastikową zastawę uważam za groźną jedynie dla nieumiejących się posługiwać nożem i widelcem.
  • 0

budo_kinkong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??


większość nowocześniejszych bramek może wykazać tzw.zagęszczenie plastiku,a jak bramkarze będą miali wykrywacze ręczne (takie czarne pałąki) to też plastik wykaże 8)


Piszesz to powaznie, czy nie ?


użyłem terminu,który wg mnie najbardziej oddawał sens tego co się dzieje - wykrywacz piszczy przy przesuwaniu nad większą ilością plastiku-kompozytu - nazwałem to więc zagęszczeniem plastiku 8) ,ale jak chcecie nawać to inaczej ,wolna droga
sam byłem świadkiem jak na Białej staruszce co na widzenie szła wyczaili plastikowe pudełko z jakimś proszkiem 8O (no chyba że to był sproszkowany ołów),a z innej beczki mnie dwa mentosy w kawałku papierka - no ale w mentosach folia aluminiowa jest

ja użyłem pojęcia plastik w znaczeniu kompozytu,ceramitu ale nie jestem naukowcem więc o ogólny sens mi chodziło
mam parę osób które twierdzą że bramki stojące w pewnych budynkach (sorry ale bez szczegółów )wykrywają noże ceramiczne,jeśli się je odpowiednio ustawi,twierdzili że totalnie plastikowe także,zwłaszcza że akurat tam są uczuleni na takie rzeczy...

ja raz się nabrałem bo mi debil powiedział że Mark3 model 0 ma specjalny niewykrywalny stop metali - po przejściu przez bramkę usłyszałem - Ty se jaj nie rób i wyjmij to badziewie z kieszeni :cry:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??

Z tego co wiem to baaaardzo ciężko kupić ceramiczną lub niebezpieczną plastikową broń niewykrywalną w bramkach. Jednym z wymagań służb porządkowych względem producentów jest umieszczenie metalowego paska w takim nożu, bądź innych elementów metalowych umożliwiających wykrycie.


Kiedyś Seiken dał linki noży ceramicznych. Można odpiłować szyjkę od butelki, ale lepiej nic nie podważać. Są w wersjach cywilnych z paskiem aluminium i militarnych tylko dla sił specjalnych, niewykrywalne bramką. Czasem "wyciekają" na rynek cywilny. Ale to ceramika, plastik tak dobrze ciął nie będzie.
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??
CS-ami na filmie pokazowym przebijali beczki blaszane takze mysle, ze nie ustepuja one wytrzymaloscia nowoczesnym stalom stopowym (przynajmniej po czesci ;) ). Pozdr
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??

CS-ami na filmie pokazowym przebijali beczki blaszane takze mysle, ze nie ustepuja one wytrzymaloscia nowoczesnym stalom stopowym (przynajmniej po czesci ;)). Pozdr


Ale to byly noze z polimerow, czy ceramiczne ?
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??
Byly to noze w calosci wykonane z Zytelu. Nazywa sie to CAT (Covert Action Tanto) cena: 9.00$ :D

Dołączona grafika

Length, Overall: 11.25"
Blade Length: 5.75"
Blade Material: Zytel
Handle Length: 5.5"
Handle Material: Zytel
Weight: 3.2 oz
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??

CS-ami na filmie pokazowym przebijali beczki blaszane takze mysle, ze nie ustepuja one wytrzymaloscia nowoczesnym stalom stopowym (przynajmniej po czesci ;) ). Pozdr


8O 8O 8O

KKamiLL
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: noże z klinga z polimerów - co wy na to ??
no dokladnie taki cce zamowic - ale ja zaplace 12 $ - przeplacam jak colera :)
no ale za tyle kasy to moze zamowic 2 sztuki i jedna zajecac na testac ?? :)
ale to wszystko dopiero jak napsize dyplomowke - jak dostane to w swoje lapy opisze co i jak
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024