Skocz do zawartości


Zdjęcie

Daito-Ryu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
też jestem ciekawy z kim, ekipa nieco się rozwaliła, niemal wszyscy "starzy" odeszli, a centrum hakko ryu jest na prawobrzeżu.
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?

Nie ma zadnego Daito ryu w Polsce. Floquet byl u Kondo sensei tydzien i tyle jego nauki daito ryu.
mozesz co najwyzej znalesc Hakko ryu,ale to zupelnie nie to samo.

Takk się składa, że sensei Floquet długo ćwiczy Daito-Ryu , ma tytuł (zobacz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Kyoju Daïri de Daïto Ryu Aïki Jujutsu (awarded by the Soke Takeda Munemitsu) - taki jakby odpowiednik 4 dana.

Troche historii Daito-Ryu można przeczytać na podanej stonie
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?

Takk się składa, że sensei Floquet długo ćwiczy Daito-Ryu , ma tytuł (zobacz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Kyoju Daïri de Daïto Ryu Aïki Jujutsu (awarded by the Soke Takeda Munemitsu) - taki jakby odpowiednik 4 dana.

Troche historii Daito-Ryu można przeczytać na podanej stonie

Adam,
Ja znam doskonale historie cwiczenia Floqueta w dojo Daito ryu. Cwiczyl tam tydzien, a potem juz go nikt nigdy nie widzial, choc obiecal przyjezdzac regularnie. To od swiadka naocznego, ktory byl przy tym, jak Floquet po tygodniu prosil o nadanie mu 3 dana , aby to powaznie wygladalo w oczach innych federacji we Francji.
Natomiast jak cie interesuje historia Daito ryu to polecam raczej anglojezyczne zrodla typu e-budo.com. Tam sa powazni ludzie ze wszystkich odlamow ktore legitymuja sie lineage do S.Takeda.

ps ten tytul to "soke" Takeda Munemitsu sam sobie nadal, bo przeciez w ogole nie cwiczy Daito ryu i Tokimune Takeda nikogo nie wyznaczyl na soke, a przekazal administrowanie ryu dla Kondo sensei.
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
Szczepan z ust mi to wyjąłeś. Poza tym w Aikibudo jest ćwiczone z Daito ryu tylko Ikkajo Idori.
  • 0

budo_adam pieprzycki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?

Szczepan z ust mi to wyjąłeś. Poza tym w Aikibudo jest ćwiczone z Daito ryu tylko Ikkajo Idori.


A skąd to wiesz? od Pana Janseensa, który uczy w/g programu technicznego Aikibudo. Nawet nazwa Yoseikan jest bezpodstawnie używana a w Polsce o technice z Yoseikanu prowadzący i ćwiczący mają nikłe pojęcie (nie mówiąc o Daito Ryu czy Katori Shinto Ryu). Tylko Ikkajo Idori? Ciekawe może tyle tylko widziałeś nie mówiąc już o ćwiczeniu. Umiejętniości zawsze można skontrolować.
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
Zapraszam skontroluj
Warszawa Karate Klub Wesoła ( w wesołej :) )
ul.Armii Krajowej 9
poniedziałki, srody, piątki (sparnigi i makiwara).
18.30-21 (najpierw karate potem yoseikan)
wez kimonko.
Co do nazwy Yoseikan i techniki skomentuje to tylko tak, ze na
swoim dyplomie widze odreczny autograf Minoru Mochizuki, a nie buraka z Otwocka.

Muszę ci przeprosic wymagniach od 3 dan Aikibudo (na podanej przez ciebie stronie) znalazłem jeszcze Ikkajo Tachi Ai, a wiec pierwszy poziom. Teraz mozesz nam opisac coz tam jeszcze cwiczycie z Daito ryu.
Mozesz sie rozpisac miejsca jest duzo. Ja zgadzam się ze Szczepanem.
  • 0

budo_klepa
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

potem: how to join -> dojos -> poladn
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?

[Ja znam doskonale historie cwiczenia Floqueta w dojo Daito ryu. Cwiczyl tam tydzien, a potem juz go nikt nigdy nie widzial, choc obiecal przyjezdzac regularnie. .


Szczepan, nie zgadzam się z tym stwierdzeniem... akurat całkiem niedawno rozmawiałem w Londynie na ten temat... i okazuje się, że Floque ćwiczył więcej niż tydzień, bo niecałe dwa tygodnie...
Tak więc sutuacja wygląda korzystniej....dla niego...

no cóż, ale taki jest świat! :roll:

pozdrawiam...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Daito-Ryu ?
No rozsmieszyles mnie Eryku niesamowicie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024