Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak blokować uderzenia łokciem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak blokować uderzenia łokciem?
Jak blokuje się ciosy łokciem w płaszczyznie poziomej i z góry?
  • 0

budo_gameness
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
według mnie jako trenujacego boks unik 8)
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
a wedlug mnie sztywna garda dalego od głowy i w momencie łokcia głowe nazwijmy to chowasz barki ia łokcie blokuesz przedramieniem reki na sztywno by przypadkiem nie przeszedł
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
a moim zdaniem rękoma blisko głowy :)
  • 0

budo_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
To jak z tym blokowaniem? rece blisko głowy czy daleko? Przedramiona złączone? Może ktoś kto trenuje MT się wypowie?
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
hi.

No to sie wypowiem. lokiec to dosyc precyzyjna "broń" to raz dwa dobrze wytrenowany jest potwornie szybki, trzy poziome i skosne i od gory o ktore pytasz, bije sie albo z bardzo bliskiego dystansu, albo wychodząc z klinczu, troszke ciezko sie to blokuje w typowo bokserski sposób.
niemniej jednak warto próbowac.
Co do blokowania gardą to osobiscie miedzy innymi do robijania gardy uzywam wlasnie lokcia nie koniecznie nawet w kombinacji tylko powtarzam ten sam, jak wchodzi to bije do skutku, wkoncu ktorys musi wejsc.

Najgorszym rozwiazaniem dla broniacego sie jest totalna defensywa, podwójna lub pojedyncza garda. Powiem jak ja rozwiazuje takie sytuacje sparingowe, czy zadaniowki:

1. pcham sie do klinczu (obie łapki do przodu do szyi - złapie to złapie odepchne to odepchne szkoda czasu na dumanie)

2. pcham sie na przeciwnika (sztywno lokciem na twarz, drugo reka wyprosotwana pilnuje geby szczeka przy klatce schowana za barkami, jezeli uda mi sie go odepchnac robie dystans fronkiem. nie ma co kombinowac, lokiec pieknie tnie skóre i kaleczy twarz nawet przez ochraniacz.

pozdrawiam
Witek
  • 0

budo_scourge
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?

2. pcham sie na przeciwnika (sztywno lokciem na twarz, drugo reka wyprosotwana pilnuje geby


Znaczy sie ta pierwsza, sztywna reka atakujesz idac na przeciwnika ze zgietym lokciem, tak? A ta druga jest wyprostowana?? Ale chyba nie w lokciu? Sorry, ale nie skumalem chyba...
  • 0

budo_sztormik
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
najlepiej jest unikac sytuacji w ktorej przeciwnik moze wsadzic lokiec
  • 0

budo_pablos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
Do łokcia trzeba podejść blisko i odsłonić się, poprostu się uchyl/odsuń a potem przywal
  • 0

budo_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?

Do łokcia trzeba podejść blisko i odsłonić się, poprostu się uchyl/odsuń a potem przywal



A tego to nie rozumiem zupełnie.

Shy1, ta twoja pierwsza metoda wydaje mi sie dosc ryzykowna, ta druga jakos do mnie przemawia, jest chyba instynktowna?
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
Pierwsza tez jest dobra :) tylko trzeba dodac jak juz sie dostanie do szyji to za leb i o kolano :) sprobuj wtedy lokciem uderzyc :)
  • 0

budo_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?

Pierwsza tez jest dobra :) tylko trzeba dodac jak juz sie dostanie do szyji to za leb i o kolano :) sprobuj wtedy lokciem uderzyc :)


Znow sie pogubiłem...Shy1 twierdzi ze uderzenia łokciem stosuje własnie do wychodzenia z klinczu! :) Nie mialem nic wspolnego z MT dlatego prosze o wyrozumiałosc.
  • 0

budo_exkyokushin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
Garda zawsze powinna byc blisko twarzy, poniewaz jesli uderzenie przejdze przez garde to koniec walki. Jesli trzymasz łapy blisko to najwyzej dostaniesz swoją reka a nie przeciwnika. Gardy nigdy niewolno odsuwać od twarzy!!! Generalnie łokcie blokujemy przedramionami. Jest sposób polegajacy na nachodzeniu na cios, wtedy jest mozliwosc tzw. przechwycenia uderzenia i wszystko zatrzymuje sie na przedramionach. Jak zwykle mało obrazowo ale coz, Julian Tuwim to ja nie jestem... :(
  • 0

budo_pablos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
Ok, łokciem z klinczu się wychodzi - fakt
Jak przeciwnik Cię trzyma uderzasz łokciem od góry w jego rękę

A co do tego co napisałem wcześniej to chodzi Mi jedynie o to, że z łokcia nie uderzasz na "dzień dobry" ale dopiero po chwili walki kiedy przeciwnik jest trochę zmęczony.
Mówiąc prościej nie dopuść do takiej sytuacji albo (żeby Cię ktoś łokciem dosięgną) lub po prostu go odepchnij
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?

hi.


2. pcham sie na przeciwnika (sztywno lokciem na twarz, drugo reka wyprosotwana pilnuje geby szczeka przy klatce schowana za barkami


Ja nie kumam tego opisu, suniesz z wysuniętym łokciem do przodu , niczym lodołamacz? A co pilnuje twoje śledziony i żeber?
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
hi.

RobertP.

heh, dobre. nie jak lodołamacz, ten lokiec jest ruchomy, i nie odslaniam korpusu na dlugo, lokiec do poziomu dynamiczne odepchaniecie i front jak tylko jest na tyle miejsca, a lokiec spowrotem do ciała.

ciezko to wytłumaczyc, łatiwj pokazać.

pozdrawiam
Witek
  • 0

budo_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
Podsumowując:

W sytuacji zagrożenia łokciem robimy gardę szczelnie chowając głowę za przedramionami i barkiem. Przedramiona blisko głowy. Łokieć jednej ręki do przodu.

Gdy przeciwnik juz uderza to mozemy (nie wolno byc biernym!):
1. Złapać go w klincz (za szyję)
2. Wejśc na niego ciałem , odepchnąc i kopnąc liniowym kopnieciem.

Czy tak mniej więcej?
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
wawa:

nie wiem co to liniowe kopniecie, ale chiba chodzi Tobie o front kick (kopniecie proste).
tak w skrocie to tak. ale najwazniejsze by lokcia ni przyjac, a to czy zrobimy to co mnie lezy w takiej sytuacji, czy cos zupelnie innego, nieistotne, grunt by skutecznie chroniło nasz twarz.

pozdrawiam
witek.
  • 0

budo_maciekkapec
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?
Najlepszą metodą parowania łokci jest przyjmowanie na skroń :D żart oczywiscie :) Łokieć z góry przyjmuje na złączone przedramiona "przyklejone" do głowy natomiast okrężny staram sie przyjac na bica :)
  • 0

budo_eftestad
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS Kodokan Gliwice / Katedra Odlewnictwa POLSL
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak blokować uderzenia łokciem?

Najlepszą metodą parowania łokci jest przyjmowanie na skroń :D żart oczywiscie :) Łokieć z góry przyjmuje na złączone przedramiona "przyklejone" do głowy natomiast okrężny staram sie przyjac na bica :)


No wlasnie, z gory dlonie na czubek glowy przedramiona kryja twarz Mocno sciskasz przedramiona zeby lokiec sie nie przebil, a jak okrezny to zakladasz dlon na ucho i starasz sie zmniejszych przeswit miedzy bicepsem a przedramieniem przez napiecie reki :)
pozdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024