Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komentarze do Przygód Miszcza Mariana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
822 odpowiedzi w tym temacie

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
nie kazden jeden taki bystry i oczytany jest - nie bądź kolega taki intelektualny rasista....
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
no... przestałam czytać "przygody" jak się inni wzięli za pisanie marianków- straciły wtedy klimat...
ale po przeczytaniu streszczenia widzę że napisałaeś gotowy scenariusz na tasiemca 8O

:wink:

no nic... muszę nadrobić zaległości w czytaniu to ocenię :wink:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
czekam psze pani drżąc co nieco
  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
pmasz, nie kokietuj tu nas, tylko pisz :)

jak dla mnie bomba, poprosił bym tylko co jakiś czas o przerywnik w postaci klasycznych marianków...
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
"Opowiadanie" odeszło charakterem od pierwotnego nurtu "marianków" już dosyć dawno - zaczął panować realizm a teraz wręcz naturalizm się pojawił.. czekam na turpizm :) :wink:
Autor w osobie pmasza (bo nie zapominajmy, że i inni próbowali sił w tworzeniu) ewoluował, rozwinął się... (choć moim zdaniem ostatnia część o rzezi w willi pisana na szybko pod natchnieniem chwili...)
Z pierwotnych, przesyconych abstrakcyjnym humorem i lekkim piórem pisanych dykteryjek powstała opowieść bez trudu mogąca zdobyć pierwszą nagrodę w lokalnym konkursie literackim 8)
I w mojej opinii powrót do poprzedniego stylu byłby cofaniem się, uwstecznianiem... Oczywiście decyzja należy do autora - ale jeśli pisze tak jak pisze to znaczy, że tak mu pasuje.
Zamiast marudzić, wstrętni malkontenci, chwyćcie za pióra (klawiatury) i czerpiąc natchnienie z poprzednich historyjek stwórzcie coś na miarę pmasza :)
I wklejcie do tematu (ewentualnie pytając najpierw o opinię twórcy lub właściciela praw edytorskich, Gambita) :) :):)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
to ja mam pytanie techniczne:
- ja to pisze w wordzie i przeklejam do vortalu -wtedy text głupieje i wyswietla mi np kwadraty zamiast myslników i kropków. zacząłem ostatnio to w notatniku wczesniej zapisywać ale dalej to samo jest. moze to ma cosik wspolnego z tym ze jak sie na vortalu zaloguje to mi nie wyswietla polskich znakow. rowniez od jakiegos roku przestaly mi przychodzic maile informyjace o postach. moze to jakos powiazane jest.
jest tu jekiś mod? wiem ze to na priva powinno być... :oops:
do kolegi Miziela - z turpizmu kieruje sie do trupizmu. ja amator jestem to szekspira prosze nie oczekiwac - sredni czas powstawania posta marianowego - okoó 5-15 minut. głębi za duzej proszem nie oczekiwać... dodatkowo zauwazyłem ze im wiecej nad tekstem pracuje tym mniej sie podoba :-)
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
Ok. Piszę tego posta (w wordzie) dla testu i chcę mieć już 10 postów, żeby móc wkleić obrazek. Jeśli widać polskie znaki to znaczy, że problem leży może w twoim komputerze. A tak wogóle brak polskich liter dodaje opowiadaniu trochę klimatu…
:wink:
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
Brak polskich znaków dodaje klimatu?Ciekawa koncepcja.
  • 0

budo_joeblack
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
A ja cały czas zastanawiam sie czy nie lepiej byłoby stworzyć 2 osobne posty
1 z Miszczem jakiego znamy z pierwszych odcinków - poezja abstrakcji - tego lubie najbardziej
a 2 z Miszczem ala Wiedzmin - ciekawa powieść przygodowa ( tylko proszę mu oddać oko - Miszcz bez oka wygląda nieszczególnie

A tak wogóle to zawsze nie mogę się doczekać nowych odcinków

pozdrawiam
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
trwają prace nad osobną strona marianową, tam sie to uporządkuje.
  • 0

budo_stelu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
A jakby tak kiedyś opisać co działo się z młodym Miszczem po tym jak opuścił on swoje rodzinne dojo i udał się w podróż śladami przodka? Może jakieś przygody na wschodzie?
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
Miszcz Marian nigdy nie był młody. :)

A słyszałeś by Lenin albo Castro byli mlodzi ?? :lol:

W.
  • 0

budo_stelu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana

zaraz, zaraz � Iwo wstał patrząc Marianowi w oczy niepewnie � mówisz, że jesteś Maniek, syn Pawła? Że jesteś jedyny żyjący z rodziny tych dwóch? Ja pamiętam Mańka � ojciec jego a nasz mistrz wygnał go z domu jak miał lat 16
(...)
I nadszedł taki dzień, kiedy mnie do siebie zawołał i kazał z domu iść precz. Powiedział mi, żebym na 5 lat w świat poszedł i zakazał przez ten czas ani nawet słowo jedno rzec. Kazał mi na wschód przed siebie iść i własną drogą powtórzyć wyprawę Burdulaka.


Młody Maniek odwiedzjący sławnych mistrzów różnych sztuk walki...To mogło by być ciekawe, nie sądzicie?
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
hahaha :lol: ten odcinek poprostu genialny! tak dalej!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
Co to jest pantograf????????????
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
Pantografem zwiemy albo sprzecik kreślarski, albo to takie na trumfajach co zbiera prad z kabla 8)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
No tak, w zasadzie mogłem się domyślić, ale późna pora :) Thx za podpowiedź.
  • 0

budo_jot.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
Witajcie, poklon Miszczu Pmaszu poklon
Nie piszę, bo niegodnam :oops: (a dlaczego, to się na forum publiczne nie nadaje 8) a przynajmniej nie do tego wątku).
Ale skoro sam poklon Miszcz Pmasz poklon pamięcią mnie zaszczyca, to na jego słowa nie zareagować nie mogę.
1. Coś, co wprawiło mnie w osłupienie i sprawiło, żem się w medytacji głębokiej pogrążyła na długie miesiące: ile zakonnic szkolił ksiądz Jerzy. Wiele wskazuje na to, że jedną - siostrę Joannę. Ale nie wszystko. Więc? poklon Miszczu Pmaszu poklon rozjaśnijcie mroki, bo siostry Joanny nie ma już wśród żywych i nie wiem, czy faktycznie można mieć nadzieję, że dzieło sarapackich zakonnic będzie kontynuowane.
2. O takie drobiazgi jak szlak zamiast szlag nie warto się potykać - dawnom poprosiła, aby zechciał poklon Miszcz Pmasz poklon uczynić mi tę łaskę i zezwolić na korektę, co - nie ustaję w nadziei - kiedyś uczyni, chyba że nędzny stopień magistra polonistyki jednak zbyt marny mu się do tego dzieła wyda.
3. Zaczynam mieć to samo do tramwajów, co poklon Miszcz Marian poklon . A do ZTM-u jeszcze bardziej. Ostatnie zmiany rozkładów i tras, szczególnie linii 25, utwierdzają mnie w tych uczuciach. Powiedzcie, zacni mistrzowie, czy to znaczy, żem na właściwej drodze do oświecenia? :oops:
4. Rozwój akcji - zaskakujący, wciągający, choć postaci jakby się narobiło trochę za dużo w pewnym momencie. W sumie całkiem dobrze żeście poklon Miszczu Pmaszu poklon zrobili, że tam trochę przetrzebiliście szeregi.
Na tym na dziś kończę, bo i tak wzruszenie paluszki mi paraliżuje, że poklon Zacny Miszcz Pmasz poklon o głosie moim niegodnym pamiętał... :oops:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
Jot. kope lat....
hahahaha miło panią czytać ponownie...
pierwsza część do bitwy w sarapatach zamierzam rozbudować do wielkosci 200 stronicowej - dopracowanej powiesci - prace trwają.
drugi tom zaczyna się od szwedającego sie slepca - mariana.
zamierzam oba tomy sprzedać w milionowym nakładzie i twardej jak pośladki mariana okładce. zarobie krocie i bede miał willę i dwa małe głupawe pieski z kokardkami a półnagie hostessy bedą nosić jogurt malionowy i grzeski w czekoladzie wokól marmurowego basenu....
  • 0

budo_blutopia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Komentarze do Przygód Miszcza Mariana
To ja z taką prośbą do Szanownego Autora i spółki (w razie gdyby Przygody wyszły drukiem, czy coś):
nie twórzcie portretu (zdjęcia) Miszcza, bo tak mi się coś wydaje, że skończona jego forma, taki, wiecie, ostateczny obraz, pozabija wszystkie wyobrażenia o Miszczu jakie lęgną się w naszych głowach. Wystarczy zdjęcie marianowego dojo, spadnięte listki dębowe, wilk, wiewiórek, pogięty rower listonosza w rowie... nieomylny znak, że Miszcz tu był. To taki klimat niesamowity tworzy, a Marian wciąż nieodgadniony, nieprzewidywalny, tylko w wyobraźni...
Ma to sens, czy bredzę? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024