Skocz do zawartości


Zdjęcie

oj dogu dogu...mad dogu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
na stronie mission jest napisane ze wlasnie noze mad doga wygraly
dopiero po partii probnej on sie wycofal i walka toczyla sie miedzy mission i sogiem (oczywiscie na stronie mission jest ze oni wygrali, na sog'u ze odwrotnie :wink: )
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Gwoli sprostowania nie chodzi mi o to kto wygral tylko zeby pokazac na przykladzie tego testu jak sie testuje noze i jakie wymagania taktyczny fixed ma spelniac.
Swingline
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu


Co do ceny to oprocz wykonania recznego placi sie takze za "atest na elektrycznosc" ,kiedys bylo tym mowione..
.

ciałbyś nim druty po tym jak przeszedł test na łamanie podczas którego miał sie nie złamac ??? oj...teraz to juz nawet nie wierze że mnie nie kopnie jakby co...;(

cougar mądrze pisze - śledze cały ten wątek na obu forach i nie wnikając w sprawy polsko-amerykańskie, a skupiając się na nożu napiszę tak:
Rozszerzona gwarancja sugeruje, że nóż ma ponadprzeciętne możliwości -
i właśnie po to zapłaciłbym $500 żeby mieć pewność że się nóż nie złamie (nie zawiedzie), a nie że mi go w ramach gwarancji wymienią lub nie. Jakby kosztował 1500$ i dawali gwarancje że bez pytań kurierem w 24h przysyłają nowy i zabierają stary to również sugerowałoby że nóż jest lepszy - ale jak byłoby naprawdę - testy by pokazały :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

Hehe...

Wkurwiony niemożebnie po lekturze tematu w którym buraki zza wielkiej wody plują na naszych chłopców popędziłem po pracy do domu, i...

... efekty łatwo znajdziecie wchodząc na stronę będącą źródłem całego tego zamieszania.

bueehehehhehehe:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------

It is NOT reasonable to expect a 3/16" blade to cut through bricks and then withstand the extreme stress of a 230 lb man hanging from it. I would be amazed if any 3/16" knife could withstand that sort of torture without permenant deformation or breakage.

--------------------------------------------------------------------------------

i dont want to be rude, but take a look at these movies (muela for 15$ vs. 70kg)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrowko dla budo


Pozdrówka dla budo, oj adam adam :) dobrze mieć takich ludzi na forum :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

Hehe...

Wkurwiony niemożebnie po lekturze tematu w którym buraki zza wielkiej wody plują na naszych chłopców popędziłem po pracy do domu, i...

... efekty łatwo znajdziecie wchodząc na stronę będącą źródłem całego tego zamieszania.

Pozdrawiam,
AdamD


Rewelacja, to się nazywa utrzeć nosa!!!
Adamie - respect!!
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

Hehe...
... efekty łatwo znajdziecie wchodząc na stronę będącą źródłem całego tego zamieszania.

Pozdrawiam,
AdamD

dobre, dobre :) no i maja zagryche pojebani amerykani :) :) :)
niech sprubuja sie nazlopac moze im latwiej pojdzie :twisted:
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Przed wysłaniem resztek Mad Doga radzę się zastanowić. Cliff Stamp pisze że po wysłaniu złamanego noża do Kevina ten odmówił gwarancji jak również oddania szczątek.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Adam, gratulacje! Właśnie dokonała się na naszych oczach rewolucja w nożach! Karty zostały właśnie odkryte. Padł mit MadDoga, Mick Strider i Chris Reeve też zaczynają szukać sobie cichych i ciemnych zakamarków, gdzie mogliby się w razie czego schować... cholera, Sebenza zaczyna mi się w kieszeni rozpadać z przerażenia! Oto jest... Muella to jest właśnie to czego każdy szuka! Reszta (no, może poza niektórymi modelami Nieto) to złom za koszmarne pieniądze. Mamy właśnie narodziny legendy i najlepszy nóż... no, w końcu wytrzymał ten "eksperyment"... i to jeszcze za circa 12 dolców! Czego chcieć więcej?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

dobre, dobre :) no i maja zagryche pojebani amerykani :) :) :)
niech sprubuja sie nazlopac moze im latwiej pojdzie :twisted:

Jasne, pojeby jedne... tak, mają teraz zagrychę pojebcy, tak trzymać panowie! Napijmy się, może jeszcze coś mądrego wymyślimy!
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

Adam, gratulacje! Właśnie dokonała się na naszych oczach rewolucja w nożach! Karty zostały właśnie odkryte. Padł mit MadDoga, Mick Strider i Chris Reeve też zaczynają szukać sobie cichych i ciemnych zakamarków, gdzie mogliby się w razie czego schować... cholera, Sebenza zaczyna mi się w kieszeni rozpadać z przerażenia! Oto jest... Muella to jest właśnie to czego każdy szuka! Reszta (no, może poza niektórymi modelami Nieto) to złom za koszmarne pieniądze. Mamy właśnie narodziny legendy i najlepszy nóż... no, w końcu wytrzymał ten "eksperyment"... i to jeszcze za circa 12 dolców! Czego chcieć więcej?


Kurde Piter nie rób jaj... Adam wibitnie pokazał że te gówno od Mad Froga nie jest warte kilku Mueli a co dopiero 20...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
A jednak nie tylko Muella! Właśnie zrobiłem mały eksperymencik... zamocowałem za ostrze u nasady rękojeść Spyderco Navigatora i również udało mi się na niego wejść! I wytrzymał! WOW... folderek, 2 cale ostrza... Kevin mógłby się wreszcie nauczyć jak się noże robi...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

Kurde Piter nie rób jaj... Adam wibitnie pokazał że te gówno od Mad Froga nie jest warte kilku Mueli a co dopiero 20...

Czego mam nie robić? Jaj? heh...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Piter, wyluzuj się, nie szalej, tylko wytłumacz chłopakom, że test Adama, chociaż bardzo przyznaję obrazowy ;) wiele nie wnosi do całej dyskusji, z prostego powodu - mianowicie sposób zamocowania noża na ławce całkowicie zmienia mechanikę całej akcji i każdy kto miał fizykę w szkole średniej może sobie łatwo wyliczyć dlaczego. Ten kto miał jeszcze wytrzymałośc materiałów i mechanikę teoretyczną może sobie policzyć dokładniej ;)

K.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Jest taki nozyk nazywa się wz 56. Wisiałem i stałem na nim wielokrotnie. Był jebany o drzewo że az wióry leciały... I wszystko co sie mu stało to się troche garda wygięła. A co by się stało z taklim Mad Dogiem jak by upadł na beton? Może rącza by odpadła? A potem Kevin by powiedział tak: co to za durny polaczek rzuca moim cudem techniki o beton? Pewnie się najebał i tyle. Gość w moich oczach jest skończony.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Chcialem zauwazyc, ze wszystkie 3 testy na wytrzymalosc byly przeprowadzane w roznych warunkach i w inny sposob. Inne naciski inne polozenie nozy rozne materialy uzyte itd. itd. wiec jak dla mnie wynki tych testow nie sa obiektywne. A ogladanie zdjec wieszania sie na nozach przyprawia mnie o dreszcze brrrrr. Co do argumentow na wbijanie nozy w tafle itd. nierealne. Nikogo nie bronie, ale jedna jaskolka wiosny nie czyni i moze warto byloby spojrzzec na to wszystko obiektywnym wzrokiem a nie przez pryzmat wypowiedzi na tamtym forum.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

Piter, wyluzuj się, nie szalej, tylko wytłumacz chłopakom, że test Adama, chociaż bardzo przyznaję obrazowy ;) wiele nie wnosi do całej dyskusji, z prostego powodu - mianowicie sposób zamocowania noża na ławce całkowicie zmienia mechanikę całej akcji i każdy kto miał fizykę w szkole średniej może sobie łatwo wyliczyć dlaczego.

Tylko widzisz chodzi o to, że ja o tym wiem, ty wiesz, sporo osób tutaj oraz na forach w USA też. Więc co da taki test wraz z zamieszczonym komentarzem? Wśród osób, które potrafią popatrzeć obiektywnie na takie coś wzbudzi co najwyżej wąpliwości odnośnie pojmowania pewnych oczywistych praw fizyki... sorry, ale na mnie takie popisówki działają odwrotnie niż zamierzony efekt. Przypomina mi to styl dowodzenia tez lansowany przez niektórych polityków z naszej wspaniałej polskiej sceny... ;)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Znaczy wiesz, jak dla mnie to test Adama dowodzi, że Muela nie jest aż tak totalnym gównem, bo ja bym obstawiał, że nawet przy takim teście pęknie ;)
Dla mnie oczywistym jest, że cały problem z tym testem MD, który chłopaki zrobili nie leży w tym, że udało im się zniszczyć nóż, tylko w medialnym, że tak powiem zamieszaniu wokół całej sprawy wykreowanym przez Kevina. Myślę, że oni sami nie spodziewali się, że sprawa nabierze takiego rozłosu. I w sumie tak naprawdę dobrze by było, jakby obejrzał to niezależny ekspert, bo sądząc po reakcjach Kevina to mam wrażenie, że jego ocena do końca obiektywna niestety nie będzie.

K.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
To prawda że testy sa nieporównywalne. Ale mi chodzi o to że ta cała sprawa utwierdza mnie w moim wcześniejszym przekonamiu. Kupę kasy warto dać na np taki folder jak sebenza, bo ma sie pewność że np blokada się nie wyrobi i nóż będzie słuzył może kilku pokoleniom. Ale w przypadku fixed to jest zupełnie coś innego. Takim nożem to się robi różne dziwne sprawy i wywalić 300 czy 500 baksów na coś co można łatwo rozwalić?!?!? To nie dla mnie. Ja pozostaję przy swoim F1 i BK7. I może dzięki temu testowi upadnie mit niezniszczalnych noży za 500 baksów. Bo niby co uzasadnia różnicę 350U-450USD pomiędzy Mad Dogiem a BK7? Ze gość to robi ręcznie i selektywnie hartuje??? Przecież przy rąbaniu drewna nie będę o tym myślał.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Dla mnie to już dawno nie jest zamieszanie medialne tylko wzajemne obrzucanie się błotem. Nie ważne kto zaczął, ale jakoś cholera nikt nie może skończyć, choćby na razie.

Jest konkretna propozycja jak to dalej sensownie pociągnąć? Jest! To dla czego nie pójść ta ścieżką, tylko koniecznie brnąć w coraz głębsze bagno... po prostu po co? Kto i co stara się w ten sposób udowodnić?
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
cóż... nie dywagując nt porównywalności (mierzcie te momenty siły): jak się zamocuje płaskownik ze stali konstrukcyjnej o przekroju MD w ten sam sposób co z teście terenowym, to też powinien wytrzymać - problemem jest zahartować nóż tak, żeby ciął lodówkę bez wyszczerbienia, ale nie był przehartowany, i miał odp. wytrzymałość... zaostrzyć płaskownik i potem na nim stawać to nie problem....
noże za 500$ nie są niezniszczalne, ale moim zdaniem duży, solidny fixed powinien mieć taką wytrzymałość, żeby nie można było go złamać obciążając tylko swoim ciężarem
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024