Skocz do zawartości


Zdjęcie

oj dogu dogu...mad dogu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
152 odpowiedzi w tym temacie

budo_tloluvin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

Dla mnie to już dawno nie jest zamieszanie medialne tylko wzajemne obrzucanie się błotem. Nie ważne kto zaczął, ale jakoś cholera nikt nie może skończyć, choćby na razie.

Jest konkretna propozycja jak to dalej sensownie pociągnąć? Jest! To dla czego nie pójść ta ścieżką, tylko koniecznie brnąć w coraz głębsze bagno... po prostu po co? Kto i co stara się w ten sposób udowodnić?



Piter - nikt nie stara sie nic udowodnic. Po prostu zarowno my jak i ludzie z TF za bardzo sie nakrecilismy i tak wyszlo. Oni wyszli z propozycja normalnego zalatwienia sprawy i tak zrobimy. Po prostu fakt pozostanie faktem - sposob w jaki nas potraktowali zaslugiwal na pomste. Nie pozwole nikomu bezkarnie pluc na siebie.
A inna sprawa, ze z poziomu dyskusji o zasadnosci wymiany gwarancyjnej lub jej braku zeszlo to do poziomu menelskiej bojki w sieni :-(
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

Piter, wyluzuj się, nie szalej, tylko wytłumacz chłopakom, że test Adama, chociaż bardzo przyznaję obrazowy ;) wiele nie wnosi do całej dyskusji, z prostego powodu - mianowicie sposób zamocowania noża na ławce całkowicie zmienia mechanikę całej akcji i każdy kto miał fizykę w szkole średniej może sobie łatwo wyliczyć dlaczego. Ten kto miał jeszcze wytrzymałośc materiałów i mechanikę teoretyczną może sobie policzyć dokładniej ;)

K.


Ale nie bawmy sie w obliczanie na ktorym centymetrze noz powinien byc zamocowany. Tez mialem na to ochote, az nie przemyslalem calej sprawy.

Przeciez w sytuacji awaryjnej nikt sie nie bedzie zasdtanawial czy zamocowac noz tak czy inaczej. po prostu wsadzi go miedzy galezie drzewa (tak jak to zrobili chlopaki ktorzy testowali MD) w rozstep w skalach itd. I ma sie nie zlamac.
Watpie ze ktos ratujac sie zamocuje noz ostatnim centymetrem ostrza w drzewie czy gdziekolwiek indziej.

KKamiLL
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Oś dźwigni znajdowała się ok. 1,5cm od jelca, na ostrzu oczywiście. Może to się nie rzuca w oczy, ale - przez to że ławka była z grubych i okrągłych rur - tak było.

Wcale nie kryłem nawet przez chwilę, że warunki testu nie były takie same. Ale - w końcu - nie porównujemy tutaj Stridera z ExtremaRatio.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Piter napisal:

Kto i co stara się w ten sposób udowodnić?


Piter, no jak to, wiadomo przeciez: masoni, Zydzi i cyklisci :wink:
Wojtek
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Nasze testy obnażyły mit Mad Dog'a, który jak znam ameryke i amerykanów został także w dużej mierze wykreowany na potrzeby marketingowe i handlowe. Mit jak widac niewspółmierny do rzeczywistosci. Dlatego nasza brutalna deteronizacja tego cuda za kilkaset dolców, została odebrana przez jego fanów napompowanych marketingową propagandą jako policzek od bandy pijanych barbarzyńców. Więc się wsciekli - nie mieli argumentów.

Jesli ja kupuję nóż za taką kasę to mam prawo spodziewać sie wytrzymałosci grubo powyżej przecietnej inaczej wole sobie kupic ilka innych tańszych noży. Mad Dog po tym tescie jest dla mnie nożem dobrym i nic więcej. Według mnie nie wartym 300$. O wiele gorsze zdanie mam o Kevinie, któremu nad wyraz łatwo przychodzi obrażanie ludzi wtedy kiedy nie może wysunąć sensownych argumentów.

Co do zastosowania w praktyce noża i w ekstremalnych sytuacjach, to miałem kiedyś jedną, kiedy wchodziłem przez okno do mieszkania przyjaciółki bo jej sie klucze zatrzasnęły i uzyłem....
he he własnie Mueli tyle ze Tanto :)
Musiałem stanąć na niej całym ciężarem (cos ponad 70 kilo wtedy ważyłem). A zaparkowana była w takie stalowe 'wygibusy' balkonowe (stary poniemiecki dom). I nozyk nawet nie jęknał. Więc niech nikt mi nie mówi ze takie testy nigdy nie bedą miały przełożenia na rzeczywistość.
Teraz wiem że gdybym miał tam MD i wchodziłby mój kumpel coś koło 112 kilo to bym nie ryzykował. Nie mówię, że ta muela to wytrzyma ale nawet jesli miałby sie złamac wole wyrzucić 200zł niz 300$ za ten sam efekt.

Podsumowując: Amerykanie to mitomani. Muszą mieć mity i je tworzyć żeby móc sie czuć lepszymi od innych nacji oraz po to żeby sprzedawać swoje produkty za wysokie ceny. Bo wiadomo każdy chce być posiadaczem legendy. Na podobne potrzeby zwraca się uwagę w ameryce jak chce sie sprzedawać np. samochody.
Jeśli sie znajdzie wiecej osób które bedą przeprowadzać takie testy to MD bedą musiały być nieco tańsze zeby sie sprzedawać :wink: . Bo prawde mówiąc to wyprodukowanie noża który sprzedawany jest za 300$ to koszt niecałych 100$ reszta to marże sprzedawców i tzw. "marka".

P.S. Jak mi sie uda znaleźć jakąś kamerę to może urządze test starej mueli Tanto, heh z ciekawosci ile nozyk za 50$ może znieść.
Pozdrawiam wszystkich testerów.
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Mi brakuje w ankiecie "nigdy go nie chcialem kupic" :)
  • 0

budo_mic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Tak mi się przypomniało odnośnie tych amerykańskich mtów. Mam znajomego, który interesuje się motocyklami i wogule jest skrzywiony na rym punkcie ( coś jak my z nożami ). Kiedyś zapytałem go o motory Harleya czy są dobre i tak dalej. Odpowiedział mi że Harleye są kiepskie swoimi osiągami oraz niezawodnością nidorastają do pięt maszyną japońskim. Jest nawet taka anegdotka " Dlaczego dwóch harleyowców nie pozdrawia się w momęcie gdy się mijają - a po co i tak się spotkają w najbliższym zakładzie mechanicznym. " Motocykle te dlatego się dobrze sprzdają ponieważ owiane są legędą i nic ponad to. Wygląda na to iż to samo dotyczy niektórych amerykańskich noży.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Zapodałem linka do testu na forum Swamp Rata- ciekawe co oni na to 8)
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
ja też bym nigdy nie kupił bo jak kiedyś napisałem za co SEIKEN mnie zjechał (pewnie ma tantiemy od kevina buuahahahhahaha ) te qrestwa:
MAD DOGI - wygladaja jak radzieckie noze kuchenne - no a jak teraz wiadomo ze sie do tego łamia to już chuj !!!
jakbym miał wyjebac kupe kasy na jakis super nóż to pewnie bym na stridera polował - mad dog - niedość że brzydkie to gówno sie jeszcze łamie ....na dodatek a twórca jest zarozumialym palantem -jak sobie poczytałem - chuj mu w amerykańska dupe - albo mad dog - najwiekszy !!! :)
co do wieszania sie na nożu - jak nóż jest hardcorowy to powinien wytrzymac
teg otypu rzeczy i już
w końcu jest do używania w extremalnych warunkach a nie qrwa do gablotki z popisem : high tech shit handmade by kevin........
i tyle
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
co tam nowego w temacie?
  • 0

budo_citizen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

co tam nowego w temacie?

Spojrzenie na Howlera - warto!

"I can go one better than that :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Here is a picture of my brother (215+ lbs - yeah he doesn't look it but he is ~6'5") hanging from a Howling Rat. I did this yesterday evening as I was curious as to what would happen when it broke (sorry Jennifer I should have had more faith). To be fair to me, I thought it would break mainly because my brother had been using it and he is slightly more than a little extreme with knife use, while I have some restrictions, he has basically none.

Plus the knife had been heavily sanded, if you check the review you will see not only had all of the coating been worn off, the top of the primary grind had been thinned out, the edge had been profiled to a zero-grind (and seen *heavy* hard use). I measured the thickness before flexing and it was significantly below 3/16". Anyway, while he was hanging on it and swearing on me for asking him to do this while he was drunk (he is a barbarian after all and had just got back from pillaging Pouch Cove), I took a few pictures, with the above one being the clearest. You can see little if any flex in the knife.

While the steel is not overly thick (I would not call 3/16" thin), the blade is very short. If the p-ATAK had a 7"+ blade then you could readily see the knife crack as the torque would be very high. But it isn't trivial to break even 1/8" of steel if your leverage is only a few inches, which I discovered when I broke the Deerhunters awhile back. In any case the knife should never shatter into multiple pieces, especially if it is spring tempered in the spine. It should not splinter like that even if it wasn't differentially hardned if it is a carbon steel, assuming of course it isn't a high alloy one like D2, which can break like then when overstressed.

INFI will not shatter like that, it just breaks clean, it will also take *huge* flexes before it breaks. Busse had pictures of the flexes you can achieve on the web. As for the metal and concrete cutting making the knife splinter, just consider what this would mean if it was true. You take your $500 "tactical" knife and are chopping some wood or whatever and hit a few hard contacts (assume you are fighting someone and so a series of hard cuts and smash into a belt buckle), would you now expect the knife to splinter when prying because of the damage done to the edge. You should not - especially if the spine is spring tempered which should prevent cracks from propogating even if you somehow manage to macro-crack the edge, which I have never even done and I have tried to pound knives through hardened steel rods using a framing hammer.

-Cliff Stamp"

... Piter, masz rację - Howling Rat nie jest wykończony tak pięknie jak GB czy AD - ale też działa! Cheers!
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

... Piter, masz rację - Howling Rat nie jest wykończony tak pięknie jak GB czy AD - ale też działa! Cheers!

A czy ja KIEDYKOLWIEK twierdzilem cokolwiek innego??? Take care! :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Szkoda, że nasz topic na BUDO też przybiera formę przeciekającego kibla... fuck :(
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Mysle ze mozna powoli sie uspokajac :) Szkoda przede wszystkim ze Kevin i inni zareagowali tak gwaltownie, ale mysle ze sie uspokoilo.
Swoja droga, nie znalazlem niestety tego dokumentu z testow dla US NAVY ale znalazlem inny oficjalny test dla Naval Special Warfare Group pod tytulem SOLE SOURCE JUSTIFICATION FOR ADVANCED TACTICAL ASSAULT KNIFE:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zwlaszcza jeden punkt (wytluscilem fragment):

4) The MAD DOG ATAK was overwhelmingly voted on as the best knife of the test. Both the
Buck and SOG units experienced permanent deformation as a result of the bending stress test
(this test was carried out by wedging the blade between two boards and doing pull ups
with a 200 lb man - this is indicative of actual use if the knife was needed for survival
use
). It should also be noted that the Mk 3 was also tested - it's blade broke in half
during this portion of the test.


Podkreslam ze ATAK zwyciezyl w tym tescie. Nie chce dyskutowac na temat jakosci nozy MD ale chodzi mi o to ze testowanie przez wieszanie sie na nozu nie jest czyms takim zeby az tak strasznie sie oburzac i dziwic.
Pozdrawiam,
Swingline
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
wlasnie chcialem zauwazyc ze my jedziemy ich nie mniej niz oni nas :roll:
moze wytykajac im brak kultury nie uzywajmy obelzywych okreslen :wink:
wracajac do howling rata, chyba nie jest on wbity czybkiem a wepchniety po rekojesc... trzeba naszych polskich 108 kg WRAa i tamtego drzewka zeby miec testy porownawcze :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
ej no to żeby przestać gadać bzdury :) , pomóżcie mi w czymś. mam problem z wyborem noża. MD czy spyderco santoku? :D
;)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

ej no to żeby przestać gadać bzdury :) , pomóżcie mi w czymś. mam problem z wyborem noża. MD czy spyderco santoku? :D
;)

A moze customik... Tichbourne K6? :)

Dołączona grafika
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
świetny! klinga całkiem szeroka powinna moje 70kg wytrzymac :) :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu

A moze customik... Tichbourne K6?


No i mamy zwyciezce :)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: oj dogu dogu...mad dogu
Piter ty tym kuchennym cackiem wojujesz u siebie ...w kuchni? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024