Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latarka, co polecicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

budo_atomex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Male pytanko do uzytkownikow Inova X5: jak dlugo swieci na jednym komplecie baterii :?:
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Male pytanko do uzytkownikow Inova X5: jak dlugo swieci na jednym komplecie baterii :?:

20h na pełnej mocy + "kilkadziesiąt" na pół gwizdka- te pół gwizdka to i tak dużo
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tutaj mozesz zobaczyc jak wyglada porownanie wielkosci MagLite 2AA do surefire E2. Dlatego podaje Ci tego linka ze Waltherek jest takich samych rozmiarow co ten surefire.


A nie jest przypadkiem grubszy? Z tego co pamiętam, to te Waltherki to raczej sa rozmiarów 6P a nie E2...


hmm, no OK. Pomierzylem waltherka
Surefire E2e ma ~115mm dlugosci i 25.4mm srednicy - to sa dane ze strony SF

Waltherek natomiast: dlugosc - 120mm i srednica 29mm.

Tak wiec jest minimalnie wiekszy od E2e, ale mniejszy od 6P - tez minimalnie :lol: bo pomiedzy wymiarami tych latarek sa naprawde minimalne roznice.

Patrzac na tabele z wymiarami surefire i porownujac to do mojego waltherka wychodzi na to ze i 6P i Centurion C2 sa bardzo male (mimo iz nieznacznie wieksze od walthera).

Niezaleznie od tych roznic w rozmiarach podoba mi sie generalnie ze z tak malego sprzetu moze sie wydostac tyle swiatla.
W sumie jak dla mnie gabaryty latarki sa b. wazne, bo nie lubie nosic ze soba kilogramow sprzetu

KKamiLL

PS. jak kasa bedzie to napewno kupie centuriona - pytanie tyko ktorego :-)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
WLasnie, bo zapomnialem.
Moze ktos mi pokazac (albo chociaz opisac) porownanie swiatla z Surefire E2e (ew. streamlighta scorpion, ew. walther tactical) ze swiatlem Inovy X5??

Chodzi mi zarowno o jasnosc i o moc swiecenia (ile metrow w ciemnosci...)

KKamiLL
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

WLasnie, bo zapomnialem.
Moze ktos mi pokazac (albo chociaz opisac) porownanie swiatla z Surefire E2e (ew. streamlighta scorpion, ew. walther tactical) ze swiatlem Inovy X5??

Chodzi mi zarowno o jasnosc i o moc swiecenia (ile metrow w ciemnosci...)

KKamiLL


X5 a Surefire L4
Dołączona grafika

A oto E2E a L4

Dołączona grafika


Polecam jeszcze ten link: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Moze ktos mi pokazac (albo chociaz opisac) porownanie swiatla z Surefire E2e ze swiatlem Inovy X5?

To akurat łatwo sobie wyobrazić... zapalasz X5 i widzisz całkiem miły snop dobrze skupionego światła. Zapalasz E2e i... snop, który daje X5 po prostu znika 8O . Cóż, X5 ma strumień światła dobrze poniżej 10 lumenów, a E2e ma ich 60. Nie ma porównania.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Moze ktos mi pokazac (albo chociaz opisac) porownanie swiatla z Surefire E2e ze swiatlem Inovy X5?

To akurat łatwo sobie wyobrazić... zapalasz X5 i widzisz całkiem miły snop dobrze skupionego światła. Zapalasz E2e i... snop, który daje X5 po prostu znika 8O . Cóż, X5 ma strumień światła dobrze poniżej 10 lumenów, a E2e ma ich 60. Nie ma porównania.


No wlasnie. I jak dla mnie to jest czynnik ktory niestety wyklucza diodowke - przynajmniej narazie, poki nie mam kasy zeby sobie kupic 10 roznych swiatelek i sie bawic.
Wiec taka Inova X5 jest dobra (bardzo dobra) ale na biwak, po to tylko zeby sobie oswietlic placyk maly albo pare metrow drogi.

Ale co kto lubi to wybiera. Mi zalezy na mocnym swietle, a ze nie mam kasy na SF E2e wiec kupilem waltherka. Nie jest to sprzet tak dopracowany jak SF, ale naprawde jestem z niego zadowolony. Za to kase naprawde warto.

Chcialbym tylko porownac swiatlo E2e z waltherem - chociaz ktos kiedys pisal ze moc jest bardzo podobna. Skupienie snopa swiatla napewno gorsze, chociaz jest regulowane i mozna ustawic naprawde niezly strumien swiatla.

KKamiLL
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
KKamiLL, a gdzie ten Walther jest "made in"?
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

KKamiLL, a gdzie ten Walther jest "made in"?


No skoro Walther to Germany chyba nie??

Na latarce nic nie napisali

KKamiLL
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

No wlasnie. I jak dla mnie to jest czynnik ktory niestety wyklucza diodowke -


To zobacz jeszcze raz na porównanie E2e i diodówki L4 (65 lumenów).

Dołączona grafika

A X5 jest świetną latarką która zupełnie mi wystarcza. Filozofia żarnikowych latarfek surefire nie odpowiada mi, bo zjadają 20-40 zł na godzinę...
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

No skoro Walther to Germany chyba nie??
KKamiLL


Aaa, to nie takie oczywiste. Są np. lunety do wiatrówek sygnowane marką Walther, które są "made in China" na licencji.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
mapet, OK. Ta latarka ma bardzo mocne swiatlo. Ale zobacz jak dlugo ona swieci. godzine na pelnej mocy i 3 godziny na zmniejszonej.
A my tu rozwazamy diodowki ktore maja troche dluzej swiecic.

Zauwaz ze gdy do centuriona zalozysz modul z zarowkami LED to bedzie to swiecic slabiej ale kilkanascie razy dluzej.
Fakt jest faktem ze nie trzeba wymieniac zarowek w diodowkach i to jest plus.
Przyznam ze nie rzucila mi sie jakos w oczy nigdy surefire L4, ale to faktycznie niezly sprzet. NIestety jego cena jest dosc wysoka.
Jej minusem jest tez to ze baterie trzeba zmieniac dosc czesto.

Ale gdyby tak zalozyc ze potrzebujemy swiatlo rzedu wlasnie 60 lumenow i nie chcemy wydawac na zarowki to moznaby sie zastanowaic nad L4. Jedynie baterie trzeba bedzie zmieniac.



Cactus, nie mam blizszych informacji n/t miejsca pordukcji latarki walther tactical


KKamiLL
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Wszystko OK, ale jak na razie to jeszcze żarniki rulez (jeśli chodzi o moc). No i na większym dystansie wychodzi jednak iż żarnik ma lepszy "pattern" i jednak taki kieszonkowy szperacz jak C2 czy nawet 6P dalej sięga niż L4. Ale oczwiście to sprzęty o nieco innej filozofii...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Wszystko OK, ale jak na razie to jeszcze żarniki rulez (jeśli chodzi o moc). No i na większym dystansie wychodzi jednak iż żarnik ma lepszy "pattern" i jednak taki kieszonkowy szperacz jak C2 czy nawet 6P dalej sięga niż L4. Ale oczwiście to sprzęty o nieco innej filozofii...


Dlatego od jakiegos czasu upatrzylem sobie centuriona i jak tylko bede mial kase :( to sobie kupie. Bo dla mnie wazne jest duze swiatlo w malej obudowie.

A jak mnie bedzie stac na diodowke to pewnie tez bede szukal takiego rozwiazania zeby jak najmocniej swiecilo.

KKamiLL
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Wszystko OK, ale jak na razie to jeszcze żarniki rulez (jeśli chodzi o moc). No i na większym dystansie wychodzi jednak iż żarnik ma lepszy "pattern" i jednak taki kieszonkowy szperacz jak C2 czy nawet 6P dalej sięga niż L4. Ale oczwiście to sprzęty o nieco innej filozofii...


Jeśli chodzi o zasięg to bardzo ważny jest rozmiar lustra...
Na allegro można miec już za 84 zł coś takiego :P :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Jeśli chodzi o zasięg to bardzo ważny jest rozmiar lustra...
Na allegro można miec już za 84 zł coś takiego :P :D

do kitu, lustro jest z plastiku i się odbarwia na brązowo od temperatury żarówki... Zalatuje tandetą, ale fajne mimo wszystko :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Znowu allegro :X
Szukajac na allegro nie zdziwilbym sie gdybym znalazl latarke ktora mozna lasy podpalac.
A jesli chodzi o przyklad, ktory dal mapet, to po co nosic tyle kilo (w dodatku badziewia jednorazowego uzytku) jesli mozna kupic sprzet markowy, o wiele mniejszy a przy tym moze bardziej wydajny.
I na dluzsza mete okaze sie ze jego cena nawet nie jest wysoka bo w czasie zanim sie ten sprzet zuzuje, musielibysmy takich jednorazowek kupic kilka.

KKamiLL
  • 0

budo_speedy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
no wlasnie tez ostatnio draze ten temat... jakos tak te wszystkie nazwy mnie przytlaczaja... a nieststy nie mialem w reku nawet MagLite, przeczytalem caly temat ale no hmm... malo mi to wszystko mowi. Wiec... proste pytanie... kwota w granicach 100zl, nie mysle o diodowkach, chodzi mi o latarke ktora mozna nosic przy sobie zawsze, swiatlo... no wiadomo czym jasniej tym lepiej generalnie szukam czegos z czym mozna by do lasu pojsc itp. Bylem nastawiony na MagLite 2AA bo i ladna i w miare mala choc juz taka no...
Wiec plis help czy to dobry wybor i ew co zamiast? Propozycja KKamila (Walther) mi sie spodobala. Masz moze jakiegos linka z fotka? Jak dlugo on swieci na komplecie bateri i jak ma sie to do wytrzymalosci MagLite 2AA?
Prosilbym o jakiegos linka czy cos gdzie bylo by porownanie swiatel ale w formie fotki...
Z gory wielkie dzieki...
Pozdrawiam
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Mi zalezy na mocnym swietle, a ze nie mam kasy na SF E2e wiec kupilem waltherka.


Mam kilka pytań:
- jakich baterii się używa z tą latarką
- ile wytrzymują
- czy jest problemem dostanie żarówki na wymianę ?
  • 0

budo_mic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Jeśli chodzi o Surefire to kilka informacji oraz ceny ( i to w pln :wink: ) możecie znaleźć tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024