Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latarka, co polecicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Może super lumenów nie ma, ale za to ten styl i moda. Każdy zazdrości.
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Ja polecam inove X1- podobna konstrukcja co x5, ale bateria to zwykły paluszek. Swieci bardzo skupionym swiatlem- niesie daleko ale na małą odłegłość jej przydatność nieco słabnie- bo oświetla bardzo małą przestrzeń.



Mr.Mapet czy wiesz cos moze wiecej o inova XO czy to diodowka Wyglada solidnie :) mysle ze InovaX5 to dobry wybor-cena-jakosc
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

moze Ty pomozesz?
Znasz jakies strony z wyjasnieniem co to jest lumen, jakie sa tego przeliczniki ... ile to jest 1 lumen swiatla (jaka jasnosc, porownywalna do czego?) itd?
Dzieki . . .


W specyfikacji latarek SureFire podawany jest strumień świetlny latarek w lumenach. Dlaczego?
Podanie strumienia świetlnego w lumenach umożliwia porównanie źródeł światła. Podawanie światłości w kandelach, która upraszczając definicję fizyczną jest miarą intensywności w wybranym punkcie, unieumożliwia porównania. Swiatłość w kandelach zależy przede wszystkim od miejsca pomiaru w wiązce światła. Oczywiście każdy wybiera punkt o największej intensywności światła, ale aby latarka była przydatna nie wystarczy jasny, jeden bardzo mały punkt (jak plamka lasera), bo tak naprawdę dalej nic nie będziemy widzieli. Podawanie światłości w kandelach daje w wyniku, wywołujące wrażenie, wielkie liczby - miliony. Stąd też światłość w kandelach jest często podawana przez producentów latarek. Niestety nie rzadko, tylko niektóre egzemplarze osiągają podane parametry, czasem rzeczywista różnica wynosi 100%.
Inaczej jest w przypadku strumienia świetlnego, który podaje upraszczając, całe światło wypromieniowane ze źródła.
Dla przykładu, 75 watowa żarówka, która ma około 1000 lumenów zaopatrzona w reflektor mogłaby być szacowana, w pewnych warunkach jako mająca światłość ponad 2 miliony kandeli! Tylko każda żarówka będzie miała inną światłość w tym wybranym jednym punkcie albo mówiąc inaczej punkt o tej światłości będzie w innym miejscu ze względu na różnice w wykonaniu żarówek.
Swiatłość w kandelach nie informuje w sposób realistyczny użytkownika co do ilości światła i wiązki jaką wytwarza latarka, dlatego do latarek SureFire wybrano podawanie strumienia świetlnego w lumenach.
Wszyscy czołowi producenci źródeł światła do mieszkań, biur (żarówki, świetlówki, halogeny na 240 V) i innych profesjonalnych zastosowań, podają w parametrach źródeł światła strumień świetlny w lumenach. Podawany przez SureFire strumień świetlny poszczególnych latarek jest wynikiem pomiarów światła z użyciem przyrządów laboratoryjnych.
Cytat ze:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
coby mnie nikt o plagiat i takie tam nie posądził...

A swoją drogą -byłem raz, naiwny żuczek, w siedzibie BJsystem, sądząc naiwnie, że wyjdę od nich z latarką w ręku...
Kurwa!! Takiego podejścia do klienta jeszcze nie widziałem - jako żywo!!!
Mistrzostwo świata! Zapyziała baba z petem w ryju, znudzonym głosem, nie podnosząc oczu znad jakiegoś szmatławca, poinformowała mnie, żebym sp...lał, bo oni sprzedają do poważnych firm.
No to spier...łem. No i nie mam Sure Fire. Howq.
Ale to na marginesie całkiem.
-wój-
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

A swoją drogą -byłem raz, naiwny żuczek, w siedzibie BJsystem, sądząc naiwnie, że wyjdę od nich z latarką w ręku...
Kurwa!! Takiego podejścia do klienta jeszcze nie widziałem - jako żywo!!!
Mistrzostwo świata! Zapyziała baba z petem w ryju, znudzonym głosem, nie podnosząc oczu znad jakiegoś szmatławca, poinformowała mnie, żebym sp...lał, bo oni sprzedają do poważnych firm.
No to spier...łem. No i nie mam Sure Fire. Howq.
Ale to na marginesie całkiem.
-wój-


I tak sie dziwie ze tam trafiles, ja bladzilem pol godziny zanim do nich dotarlem. Tyle ze ja mialem wiecej szczescia i latarke zdobylem :) (moze mieli lepszy dzien?)
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

I tak sie dziwie ze tam trafiles, ja bladzilem pol godziny zanim do nich dotarlem. Tyle ze ja mialem wiecej szczescia i latarke zdobylem :) (moze mieli lepszy dzien?)


Ha, ha, ha - ja ich szukałem dobre 45 minut (włącznie z telefonem do kumpla w firmie, czy mi się adresy nie pop... :lol:
Fak(t) - to było dobre pół roku temu - może zmienili (oby!) podejście do klienta, tym bardziej, że dopadła mnie nowa choroba: L2-HA-WH LumaMax. Na szczęście nie mam na razie kasy...
-wój-
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
bjsystem ma niezla oferte po dosc niewygorowanych cenach. Ja robilem z nimi interes droga mailowa. Ale faktycznie, maja jakas niedorozwinieta sekretarke... Na szczescie nie obcowalem z nia fizycznie ;) ale pomylenie adresow i wybranie najdrozszego z mozliwych transportow(44zl z krakowa do lodzi!) jest pozalowania godne.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
woj, chodzi ci zapewne o ten sprzet? :)

Dołączona grafika
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Ja polecam inove X1- podobna konstrukcja co x5, ale bateria to zwykły paluszek. Swieci bardzo skupionym swiatlem- niesie daleko ale na małą odłegłość jej przydatność nieco słabnie- bo oświetla bardzo małą przestrzeń.



Mr.Mapet czy wiesz cos moze wiecej o inova XO czy to diodowka Wyglada solidnie :) mysle ze InovaX5 to dobry wybor-cena-jakosc


Diodowa oparta na 1-watt Luxeon Star LED, czyli na bardzo jasnej silnej diodzie. NIezły power, spala dwie drogie 3V baterie w 8h. Podobno mają jakieś problemy z produkcją...
  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

W specyfikacji latarek SureFire podawany jest strumień świetlny latarek w lumenach. Dlaczego?
Podanie strumienia świetlnego w lumenach umożliwia porównanie źródeł światła. ............. -wój-




Dzieki wielkie.
pozdrawiam
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Nimnul, jak będziesz kiedyś w jakimś sklepie (np. dowolny hipermarket) z żarówkami to podejdź do półki i weź do ręki jakąkolwiek świetlówkę kompaktową (tzw. energooszczędną) marki Philips albo OSRAM. Na opakowaniu zawsze podają ile lumenów daje takie urządzenie. Przy okazji zobaczysz jaka jest różnica w sprawności w zależności od producenta.
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

woj, chodzi ci zapewne o ten sprzet? :)


Dokładnie!

W grę wchodzi jeszcze L4-HA-WH - ale muszę podrążyć temat, bo na pierwszy rzut oka, to one się niespecjalnie różnią możliwościami.
Na razie żadna mi nie grozi, bo czekam na paczuszkę od Pitera, ale jak się odkuję nieco... :) :) :)
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

(...)wybranie najdrozszego z mozliwych transportow(44zl z krakowa do lodzi!)


Dorożką wysłali 8O 8O :) :) :?: :?:
-wój-
  • 0

budo_marcin_s
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 461 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Witam serdecznie po raz pierwszy wszystkich nozo- i latarkoholikow
musze przyznac iz swego czasu jakies 1.5 roku temu rowiez bylem w bj system po mojego pierwszego surefire-a 6P . mialem te przyjemnosc rozmawiac z owa paniusia ( raczej byl to monolog - pani nie przejawiala zainteresowania ), stwierdzila tylko ze szefa nie ma , a ona to mu grzebac po sprzecie nie bedzie :D Na szczescie przyjechal szef , bardzo mily gosc i kupilem co chcialem. co do tej feralnej pani x to albo to jest pociotka szefa albo jego zona ( biedny szef ) . U mnie w firmie nie ostala by sie taka spejalistka.
do rzeczy - 6P sprzedalem i mam w tej chwili Elite E1e z ktorej jestem bardzo zadowolony i którą polecam
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Gdzie można kupić tego smoka?

Raczej cie Lordzie nie stac bo to idzie w dziesiątki tys baksów z tego co pamiętam... :twisted:
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Ja niestety tez miałem doczynienia z panią X boże co za jędza zamówiłem w BJ System e1 tak gdzieś pod koniec roku 2003 i nic żadnego odzewu nie polecam tej firmy jeśli ludzie nie chcą zarabiać kasy to przecież nie można im na siłe proponować interesów.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Racja :) :)
  • 0

budo_kastgel
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Czy ktos kupowal u nich G2-BK ? Calkiem niezla oferta. Cena 174,22 zł "chyba najtańsza na rynku.." jest dosc znosna :) Jakie wrazenia z uzytkowania ?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Nie kupowałem wprawdzie u nich, ale jestem użytkownikiem tej lataki.
To podstawowy model, jednak dający wystarczający strumień swiatła do większości prac. Nie jest ona wodoszczelna, warto o tym pamiętać.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
ja kupiłem u nich i właśnie G2-BK [trochę tu uciążliwe,że nie mają na stanie ale wtedy to były jakieś kombinacje surefire ]

użytkowanie - spoko , w zakresie zastosowań - do oświetlenia wnętrza namiotu raczej się nie nadaje,do czytania mapy też nie, daje dużo światła ale dość szeroki promień - mam wrażenie,że to z E1E jest bardziej skupione

na początek w sam raz, potem [jak się już dorobi czegoś lepszego] zawsze można wrzucić do schowka z samochodzie i zapomnieć albo [sprze]dać
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Dlatego ja razem z latarką kupiłem nasadkę, o taką o:

Dołączona grafika

Spoko sprawa, operuje się kciukiem, jak trzeba zwiekszyć zasięg to wystarczy jeden ruch.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024