Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latarka, co polecicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
w tych tanszych sa stosowane zupelnie inne diody, znacznie slabsze
ja mam infinity ultra i jest swietna:
-nie martwie sie o baterie, nawet na znalezionym na ziemi paluszku poswieci :wink:
-mala i zawsze pod reka
-przepalanie sie zarowki ? nie dotyczy
-mozna ja zawiesic/przypiac do czegokolwiek, leciutka i w kieszeni nie czuc

aha arc AAA ponad 20 godzin swieci na bateryjce i do tego mocniej niz inf. ultra ? chyba arc AA mocniej swieci ale tez nie sadze zeby dluzej...
  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

W kwestii tej latarki z allegro za 24zł. Jak zamierzasz coś takiego kupić i porównywać z firmami, które tu wymieniamy, to dyskusja jest całkiem zbędna.
Ja bynajmniej "za chiny ludowe" bym tego nie kupił.


Dzięki za wszystkie informacje. O tą latareczkę z Allegro spytałem z ciekawości. Sam się nie znam, nie widziałem nigdy latarki diodowej ... takiej na zarowki xenonowe czy halogenowe również nie. . . dlatego zadaję różne pytania.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie. . .
  • 0

budo_melkar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Ja polecam inove X1- podobna konstrukcja co x5, ale bateria to zwykły paluszek. Swieci bardzo skupionym swiatlem- niesie daleko ale na małą odłegłość jej przydatność nieco słabnie- bo oświetla bardzo małą przestrzeń.

popieram
posiadam X1 - mała; mocna; silne, skupione światło - no i na normalną baterię AA (koszty).
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

popieram
posiadam X1 - mała; mocna; silne, skupione światło - no i na normalną baterię AA (koszty).


O ile ktos szuka silnie skupionego swiatla, tzw zlodziejki :)
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Mam od 3 tygodni X1 (to prawda - NIE WOLNO wchodzić do Świata Noży :) ) i jak na razie nie mam nic do zarzucenia. Nie jest to reflektor przeciwlotniczy, ale skupienie wiązki robi wrażenie - ciemne schody, szukanie czegoś, gdzieśtam etc.
Od wczoraj - nowe doświadczenie - wredny kundel sąsiada - chlast po oczach i... psisko zdurniało 8O - lepsze niż gaz pieprzowy. Po świętach będzie chrzest bojowy - jedziemy w Beskid, gdzie na pewno będzie okazja poszlajać się po ciemku po lesie - wtedy prawda wyjdzie na jaw. Ale na razie - gorąco polecam
Pzdr.
-wój-
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
moje doświadczenia:


jak ma być porządna to tylko z regulowanym poziomem napięcia-każda znana mi bateria albo akumulator traci napięcie w czasie rozładowywania więc trzeba je podtrzymać na jednym poziomie [idealnie by było gdyby użytkownik mógł wybierać czy chce jasno i krótko czy ciemniej i dłużej]

najlepsza by była dioda Luxeon Star [niestety chyba 20-30$ za samą diodę] , do KL1 surefire można też przykręcić "pojemnik" na 2 paluszki [akumulatorki np.] albo 3 baterie typu 123

G2 oczywiście odpada - to oświetlenie taktyczne a nie do namiotu czy chodzenia po lesie


surefire sprzedaje 123 trochę taniej - 15$ za 12 sztuk
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Arc AAA daje 8 godzin jasnego trybu na Duracelach, potem przełącza się na Moon i nie starczyło mi cierpliwości, żeby sprawdzić, kiedy to się skończy, ale za baaaardzo bardzo długo... :)
Dołączam się do entuzjastycznych opinii: to jest to, niezniszczalna absolutnie, niezarysowalna (LE) i eksploatacja za grosze, jedyne co jej sie moze przytrafic to zgubienie, bo jest malutka.
Jeśli chcesz taniej - Infinity też jest ok, ale większa i bardziej rozproszone, ciut słabsze światło.

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_kieleka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
A ja polecam streamlighta.
Na przykład tam ale mozna znaleźć jeszcze taniej.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sam mam Twin-Task™ L2 - 70 lumenów i chyba rzeczywiście je ma. Jest bardzo jasna, nawet tylko na diodach. No a ta na 3 AA ma diodę 1 watową i 35 lumenów.

A może poczekać na nowe modele Inova które wchodzą na rynek w kwietniu X0, T1, T3. W necie prezentują się nieźle.
  • 0

budo_argasiu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
jak ktos chce z ciekawosci mozna looknac tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ciekawe opisy i porownania
  • 0

budo_mic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Moim zdzniem jeśli chodzi o wymieniane wyżej latarki (Arc, CMG Mini Maglaite itd. ) to nadają się one przede wszystkim na latarki kieszonkowe do codziennego użytku. Jeśli chodzi natomiast o latarke do użytku outdoorowego czy biwakowania pod namiotem to nie ma latarki nad czołówke. Pod namiotem nawet najlepszy Surfire nie da ci takiego komfortu jak czołówka ( chodzi o wolne ręce ). Bardzo dobre czołówki robi firma Petzl a i ceny mieszą się w podanym przez ciebie zakresia.
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

moje doświadczenia:


G2 oczywiście odpada - to oświetlenie taktyczne a nie do namiotu czy chodzenia po lesie


A to przepraszam :) :) :) myslalem ze jednak mozna nią czasem od czasu do czasu podswietlic jakis las :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Widze ze kazdy poleca to co sam ma :-)
Wiec ja polecam Walthera Tactical.
Tyle ze ja lubie duze swiatlo w malym opakowaniu i naprawde do waltherka zastrzezen nie mam. A jak do tych 100PLN dolozysz jeszcze ok 20 to powinno CI sie uda ta latareczke kupic.

Bo skoro mowiles na poczatku o MagLite AA, a waltherek jest dosc znaczaco krotszy od tego maga, a swieci o nieeebo mocniej. zreszta nawet nie ma co porownywac.
Ale to latarka taktyczna (jak sama nazwa mowi) jednak wg mnie przydaje sie zawsze - ja ja nosze przy sobie codziennie i czesto mi sluzy.

A przy tym wbrew pozorom nie zre duzo pradu
Naprawde polecam

KKamiLL
  • 0

budo_tai-chi clan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
przechódź od latarni do latarni i oszczędzisz na latarce
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

moje doświadczenia:


G2 oczywiście odpada - to oświetlenie taktyczne a nie do namiotu czy chodzenia po lesie


A to przepraszam :) :) :) myslalem ze jednak mozna nią czasem od czasu do czasu podswietlic jakis las :)


oczywiście, że można tylko po godzinie podświetlania można utknąć w środku ciemnego lasu a podświetlenie jest takie, że odbicia światła oślepiają


ale jest świetna kiedy trzeba sprawdzić co jest 50 m dalej albo kiedy ten kierowca z naprzeciwka uparcie jedzie na długich ignorując [wcale nie słabe] światełko rowerzysty [sprawdzone] :)
  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Ale mi Panowie zagadke daliście. Jeszcze do wczoraj byłem ukierunkowany na Mini Maglite 2AA oraz diodowego CMG Infinity Ultra (o Inova X5 na razie będę jedynie śnić)
Dzisiaj po przeczytaniu kolejnych odpowiedzi i obejrzeniu ofert zawiesiłem na dłużej oko na Walther Tactical polecany przez KKamiLL dostępny pod adresen [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Streamlight tez ma kilka ciekawych modeli. . . jeszcze polookam. Dzięki śliczne za wszystkie informacje. Nie sądziłem nigdy, że zakup latarki będzie tak trudny. Gdybym miał w kieszeni te 10zł to bym nie miał problemu i w kiosku RUCH zakupił pierwsze lepsze "coś".
Na razie mocno ukierunkowuje się jednak na diodowe modele, raczej te droższe. . . postaram się przed zakupem obadać jak to świeci. Jednak widzę, że na dłuższą metę to diodowe są bezobsługowe i wykluczenie zakupu zarowek czy baterii zwroci z nawiązką dołozoną kasę . ..

Jeszcze raz dziękuję a teraz pozwołcie, że oddale się w milczeniu i w kącie będę rozmyślał nad tym co kupić ... bo na razie sam już nie wiem
Pozdrawiam
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Jeszcze raz sie zastanow czy zalezy Ci na mocnym swietle, czy po prostu potrzebujesz oswietlic kilka metrow przed soba i ew poswiecic gdzies w bagazniku auta (ale przy tym miec ta bezobslugowosc diodowki).

A przy tym zadaj sobie pytanie jakie rozmiary latarki Ci sa potrzebne, bo jesli nei chcesz tego nosic w kieszeni to wtedy gabaryty nie maja znaczenia IMHO

KKamiLL
  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Jeszcze raz sie zastanow czy zalezy Ci na mocnym swietle, czy po prostu potrzebujesz oswietlic kilka metrow przed soba i ew poswiecic gdzies w bagazniku auta (ale przy tym miec ta bezobslugowosc diodowki).

A przy tym zadaj sobie pytanie jakie rozmiary latarki Ci sa potrzebne, bo jesli nei chcesz tego nosic w kieszeni to wtedy gabaryty nie maja znaczenia IMHO

KKamiLL




Rozmiar powiedzmy niech ma znaczenie w moim wypadku. Jeśli ma to być tradycyjna latarka noszona w ręce to w kieszeni powinna się mieścic. Stąd m.in. moje docelowe ograniczenie do 2AA. Jeszcze pomyślę nad tym mocniej. Bo może sięzdecyduję na czołóweczkę Pelza. Za 130zł można dostać juz fachową 4-diodową z regulowanym strumieniem i natęzeniem światła. Przydatna na pewno na camping i do grzebania w kompie, bo wolne ręce są. . . jeszcze pomyślę . . . Dzięki w każdymbądź razie za pomoc.

Co do siły światła. "szperacza" nie potrzebuję. Wystarczy by oświetliła niewielkie obszary terenu - pod nogami etc.

Pozdrawiam
  • 0

budo_nimnul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz - NimnuLandia

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tutaj mozesz zobaczyc jak wyglada porownanie wielkosci MagLite 2AA do surefire E2. Dlatego podaje Ci tego linka ze Waltherek jest takich samych rozmiarow co ten surefire.

KKamiLL




Walther Tecnical jest taki maciupki jak E2? O kurde glowe bym dal sobie uciac, ze jest duuuzo wiekszy ... no ale dzieki za uswiaWalther Tecnical jest taki maciupki jak E2? O kurde glowe bym dal sobie uciac, ze jest duuuzo wiekszy ... no ale dzieki za uswiadomienie ... to tymbardziej m isie podoba :)
Pozdrawiam
domienie ... to tymbardziej m isie podoba :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tutaj mozesz zobaczyc jak wyglada porownanie wielkosci MagLite 2AA do surefire E2. Dlatego podaje Ci tego linka ze Waltherek jest takich samych rozmiarow co ten surefire.


A nie jest przypadkiem grubszy? Z tego co pamiętam, to te Waltherki to raczej sa rozmiarów 6P a nie E2...
  • 0

budo_lob
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Emilin (centralna Polska)

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Jasne , Piter ma racje Walther jest zdecydowanie grubszy od E2. Polecam metodę gkozi na niesfornych kierowców ,sam używam do tego Surefire'a E2.Efekt piorunujący.Ciekawe swoją drogą co sobie myślą o tym słupie światła, 8O 8O 8O .Pzdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024