Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latarka, co polecicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

z tego sklepu wysyłają tylko do USA

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak byk stoi "International Orders", zreszta napisze do nich czy wysla do Polski.
  • 0

budo_lucek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Wiśnicz/Bochnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Mam kilka pytań o 2 latarki led lenser z allegro:
1. to ta za 193,50 którą polecał Cassini
2. to podobna za 170

-obie bardzo podobne, jak nie takie same
-nie ma opisanego żródła światła (1,25W)?
-droższa - 2 stopnie świecenia
- tańsza - nadruk na pokrowcu i na obudowie

Prosiłbym o pomoc i oświecenie mnie w tym temacie, bo się troche przypaliłem na nie.

lucek
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Mam kilka pytań o 2 latarki led lenser z allegro:
1. to ta za 193,50 którą polecał Cassini
2. to podobna za 170

-obie bardzo podobne, jak nie takie same
-nie ma opisanego żródła światła (1,25W)?
-droższa - 2 stopnie świecenia
- tańsza - nadruk na pokrowcu i na obudowie

Prosiłbym o pomoc i oświecenie mnie w tym temacie, bo się troche przypaliłem na nie.

lucek

W przypdaku tej za 170 zł o chodzi Ci zapewne o 7736 - V² three A Power Chip. czyli [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] O niej możesz poczytać sobie tutaj. Mam ją i jestem z niej zadowolony.
Jeżeli chodzi o tą drugą [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Jest to chyba mniej więcej to samo (nie wiem, bo nie rozkręcałem jej) tylko, że ma tryb oszczędny i w innym miejscu wyłącznik. Na ful świeci identycznie z tego co wiem i ma takie samo źrodło światla.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
A ja powiem, że ledlensery zajebiste, ale do łażenia po krzakach za taki piniądz nie ma nic lepszego niż Petzl Tikka Plus. Kosztuje toto bodajże 135pln i swieci jak głupie. :)
A świeci cholernie długo. Rzecz sprawdzona w takich warunkach, że lepszych nie trzeba.
Wyobraźcie sobie b. gęsty, podmokły las o 1 w nocy, deszcz zacina, a wy musicie zważyć zwierzątko, które mieści się swobodnie w pudełku zapałek, jest szybkie i ma ostre ząbki...
Nic nie przebije diodowej czołówki z 5 stopniową regulacją siły światła.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Mogę się z tym zgodzić, tyko, że dla mnie ważna jest możliwość zaświecenia niespodziewanie złemu panu w buzię, czymś co spoczywa sobie w kieszonce i jest niewielkie, a przy tym eksploatacja nie obciąża zbytnio mojej kieszeni.
  • 0

budo_lukaszki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1032 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?


z tego sklepu wysyłają tylko do USA

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak byk stoi "International Orders", zreszta napisze do nich czy wysla do Polski.


oto odpowiedź z Amondotech - niestety nie wysyłają:

"We are sorry that we don't offer worldwide service any more, because of too many fraud transactions. Please understand our situation, thank you."
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Cassini: W pełni Cię rozumiem i Twojej potrzeby nie neguję.
V2 znajduje się od dawna na mojej liście zakupów, ale ze względu na to, że jestem studentem biologii, a nie stróżem prawa, jest to wywołane raczej potrzebą "mania". :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

V2 znajduje się od dawna na mojej liście zakupów, ale ze względu na to, że jestem studentem biologii, a nie stróżem prawa, jest to wywołane raczej potrzebą "mania". :)

Nie musisz być strózem prawa. Wyobraź sobie, że schodząc do piwnicy w bloku odpowiednie właściwości sprzętu mogą Ci się czasem przydać. Nie musi to być V2, jest wiele lepszych sprzętów, u mnie liczy się koszt eksploatacji, dlatego było V2, teraz być może będzie INOVA T4. Niestety jestam maniakiem :(
  • 0

budo_il diabolo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Witam

Zamierzam kupić latarkę i od kilku dni prowadzę poszukiwania tej jednej, jedynej. Zdecydowałem się na model x5 inova, jednak przed dokonaniem zakupu chętnie usłyszałbym komentarz osoby, która w tej kwestii ma rozeznanie lepsze niż ja. Chodzi mi mianowicie o praktyczne konkrety, a nie teoretyczne parametry newiele mówiące o tym jak dany sprzęt sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Latarka będzie mi potrzebna głównie do krótkich wypadów poza miasto, jednak, jeśli zajdzie taka potrzeba, musi się też nadawać do eksplorowania budynków i terenów zurbanizowanych. Poza tym ma mi wiernie i dobrze służyć, jeżeli wybiorę się na kilkudniowy biwak czy rajd pieszy. Wymagam od niej, aby nie zepsuła się od wilgoci (choć raczej nie będę z nią nurkował) oraz by zniosła wstrząsy i uderzenia jakie mogą się przytrafić osobie lubiącej dużo się ruszać, biegać, skakać i z rozpędu rzucać się na różne twarde przedmioty (eee... to w sumie zdarza mi się coraz rzadziej). Nie oczekuję, że oświetli mi zacienione obszary Księżyca, jednak jej zasięg ma być wystarczający do komfortowej, nocnej wędrówki. (tutaj mam na myśli także problem z tym, że snop światła może byż zbyt skupiony, tj. 'złodziejski'').
X5 urzeka mnie swoim wyglądem i, jak na razie, zdaje się, że jej parametry też są opowiednie. Może jakiś praktyk potwierdzi lub zaprzeczy tej teorii :?:

Świetnie by było gdyby tez ktoś podał mi namiary na najtańszy(internetowy) sklep z x5. Najlepiej, aby był polski. Mam namiary na graham knives, jednak nigdy nie dokonywałem zakupu za granicą i trochę nie czaję możliwości rozliczenia się z nimi. Wpłata na konto? Ale z konta złotówkowego? Czy może jest możliwość zapłaty 'za pobraniem'?

pozdrawiam

i niech światło będzie z Wami
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
wg mnie nie warto pakować się w konieczność zasilania drogimi i wydajnymi bateriami skoro moc światła i tak nie powala i nie wykorzystuje ich możliwości
  • 0

budo_seraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdzie wiatr zawraca i 101m i w prawo;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Mam pare pytan i chyba dobrze trafilem w topic:)

A więc pierwsze to czy dostane gdzies jeszcze Arc Flashlight ARC-AAA LE(lub PREMIUM nie wiem czy to to samo co LE ale z tego co kojarze to tak), chodzi o tą z mocniejsza dioda i tytanową anodyzacją.Spodobala mi sie bardze ale ponoc ta firma upadła a latreki ciężko dostać:(

Drugie pytanie to jak sie sprawy maja z jasnością i dlugością świecenia zwykłej infinity oraz wersji ultra(a propo, gerber robi wersje podstawowe czy tylko ultra?, bo przy cmg bylo to i to:))bo zależy mi też na tym żeby długo świeciło a podobno zwykła infinity dlugo jarzy?Meritum-czy warto kupić zwykłą infinity, bo chce żeby długo świeciła ale nie chce żeby było to coś w stylu lampki choinkowej!Aż takich wyrzeczeń kosztem żywotności nie podejme.Ma oswietlić teren pod nogami w lesie oraz w miare dobrze przedmioty z odległości 10-20cm-czy wersja nie ultra podoła?

Trzecie pytanie czy Surefire robi jakies latareczki led na baterie aa?I czy można zastąpić litówki 123 jakimiś akumulatorami?

Z góry dziex za odpowiedzi-Pozdro
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Wybaczcie jesli juz bylo ... ale
Do normalnego EDC uzytkowania, ktora bedzie lepsiejsza - Stream Key Light czy CMG Infinity Ultra ???
Czytalem o oby w tym temacie .. ale jakosc nie moge sie zdecydowac.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Trzecie pytanie czy Surefire robi jakies latareczki led na baterie aa?


Z tego co mi wiadomo to nie. Ale jest rozwiazanie. Moduł KL1 lub KL4 mozna połaczyc z body od Vital Gear (konkretnie VB3). Poczytaj sobie http://www.forum-kul...showtopic=73525 Niestety nie ma juz zdjec...
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Trzecie pytanie czy Surefire robi jakies latareczki led na baterie aa?


Z tego co mi wiadomo to nie. Ale jest rozwiazanie. Moduł KL1 lub KL4 mozna połaczyc z body od Vital Gear (konkretnie VB3). Poczytaj sobie http://www.forum-kul...showtopic=73525 Niestety nie ma juz zdjec...


no i są też akumulatorki - dobre litowe PILA wchodzące za 2 baterie CR123, i badziewiaste Ni-Mh 3 ogniwa w obudowie CR123
  • 0

budo_seraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdzie wiatr zawraca i 101m i w prawo;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Tak dla przypomnienia-mój powyższy post nadal aktualny:) Jak ktoś coś wie, to byłbym wdzięczny:)Jak jest z tymi infinity i arc-aaa?
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Jreżeli chodzi Ci o ARC to jest wiecznie żywe. Coś na temat jego nowej wesji latarki na pojedynczego AAA jest tutaj..
  • 0

budo_seraf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdzie wiatr zawraca i 101m i w prawo;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Ale czy ta nowa arc-aaa posiada tytanową powłokę? Bo sie z tego względu bardzo na nią napaliłem:)Taki freak na tym punkcie;PA poza tym latareczka jest wpasiona mała, ładnie daje i wogóle:) Chciałbym gdzieś dostać starego arc-aaa le:)Chyba, że nowy również ma ti-coat.Bo alternatywą dla niej jest w moim mniemaniu infinity(tylko nie wiem czy ultral czy normal) :( Ciekaw jestem czy są jeszcze w ogóle jakieś aaa na 1 ledzie?
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Ale czy ta nowa arc-aaa posiada tytanową powłokę?

może sie myle ale była to konstrukcja z duralu (waszego alu lotniczego) anodyzowana na KOLOR TYTANOWY
powłoki tytanowej tam zdajesie nie było...... ale zawssze się mogem mylić :)

pozdro
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
ja bym sobie ta infi standard odpuscil.Mam ultra i do wiekszosci potrzeb (swiecenie na krotki dystans w piwnicy,pod lozko czy za szafe,oswietlenie wnetrza komputera podczas wymiany podzespolow,oswietlenie w nocy rozkladu jakdy)wystarcza.Ale juz z oswietleniem drogi w polmroku radzi sobie raczej kiepsko-jest poprostu za slaba.I nie chodzi mi o to ze to nie szperacz-slabo oswietla przestrzen bezposrednio pod nogami.O ile jeszcze sie nadaje w pelnej ciemnosci kiedy oko sie juz do slabego swiatla przyzwyczai to w polmroku wlasnie mozna dostac oczoplasow wpatrujac sie w gre swiatla i cieni powstala przy uzyciu slabej diody.Wiec jesli nie masz duzych wymagan wez IU a jak cie stac i chcesz cos wiecej to swietna bedzie arc AAA premium- czas pracy bedzie krotszy,ale za to calkowita moc wypromieniowana przez diode bedzie jakies 2,5razy wieksza i pamietaj ze wymiary arc-a z nawet jedna zapasowa bateria w kieszeni to bedzie mniej niz sama infinity.
Pozdrawiam
adiblue
  • 0

budo_wilquck
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Witam!
Mój pierwszy post na tym forum :) .

Więc:
nie szukałem, bo te 20 stron do przejżenia wymagają wyjątkowo silnej woli :P :) . Żeby nie było- opcja szukaj i google zawiodły;).

Ok- szukalem nie znalazłem:

Co możecie powiedzieć(głównie Ci co mają te modele) o latarkach:

ROTHCO G.I.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zaciekawiła mnie konstrukcja i inne pierdoły, jednak brak informacji o czasie świecenia etc.
Co możecie mi powiedzieć o w/w rozwiązaniu użycia diod LED w dość nietypowym miejscu latarki i xenonie powyżej>?
Wydaje się to aż takie badziewiaste? Może to COŚ jest dobre ale pieron wie.

Drógi model który mnie zainteresował i może go kiedyś kupię (jeśli Bóg da, a pieniądze pozwolą :lol: ).

Jest to SureFire A2 Aviator. Chodzi mi tu o tą wersję:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to jest to za 129$

Co mi powiecie o tych 2 latarkach?

Zastosowanie i wymagania które muszą spełniać:

Samoobrona (Czasem się stoi na ochronie- ale nie mecze piłkarskie, co by nie zbierać sobie przeciwników :lol: :P ), samoobrona w mieście równierz ;) .
Las (oświetlenie większej części terenu)
Dom- przypadek gdy nie ma prądu w okolicy
Garaż- ni mam tam żarówek a czasem muszę trafić po rower :lol:
LAS- gdy jest ciemno, jadę na rowerze z trasy i G. widać.

Ten SF wpadł mi w oko- może macie jakiś sposób, jakąś firmę, jakieś znajomości czy pieron wie co, zeby go sprowadzić zza naszej cudownej granicy za nie aż tak kosmiczne pieniądze (129$ + cło+ VAT + przesyłka + widzi mi się marży w sklepie :) ).

pozdro i z góry dzięki za KONKRETNE odpowiedzi (zwłaszcza o sprowadzenie SF).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024