Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latarka, co polecicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
446 odpowiedzi w tym temacie

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

wiec znalazlem na allego cos takiego
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Specyfikacja techniczna
Żarówka: Luxeon® III STAR emiter 1W

warte to 130PLN ?

ps. chodzi o swiatelko EDC

thx


i jak, kupiles ta latarke? tez sie do niej przymierzam wiec jezeli tak to opisz swoje
wrazenia
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Mam pytanko.
Chcialbym kupic sobie latarke - nie taka do swiecenia po skrzynce na listy czy w poszukiwaniu czegos pod lozkiem - od tego mam Photon Microlight. Szukam porecznej latarki na wyjazd. By oswietlic pole namiotowe gdy sie bedzie szukac swojego itp.
Myslalem nad Surefire G2 albo Inova T2. Co sadzicie o tych latarkach do takich zadan, ew jakie inne polecacie
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Skup sie na czyms co bedzie mialo rozproszony promien - oraz dlugi czas swiecenia. Inova T2 nie nadaje sie na to.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Jak się nie mylę to INOVA robiła tyż latarki z optyką dającą światło o troszkę szerszym kącie od T2, czy T3. Nie wiem czy jeszcze robi takie modele, w każdym razie były niedawno oferowane w sprzedaży przez jakiś polski sklep internetowy, gdzie typowano je właśnie do zastosowań turystycznych. PDF z ich latarkami (niestety typowo taktycznymi) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Chyba sie juz jednak zdecydowalem na SureFire G2. Przeczytalem duzo postow na jej temat i jej uniwersalnosc, wymiary oraz sila mnie przekonaly. A ze wlasnie to ma byc glownie do chwilowego oswietlenia wiekszych obszarow to powinna sie spisywac dobrze.
Zamowie ja chyba w Arizzonie bo nigdzie bardziej konkurencyjnej oferty nie widzialem (170zl wraz z przesylka).
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Generalnie jeżeli miałbym w perspektywie zabawkę za te pieniążki może bym tak wybrał. Gorzej jeśli potrzebujesz latarki do pracy. Za baterie pracodawca Ci nie zapłaci niestety. Ale da każdego coś miłego :wink:
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Mozliwe, ale to ma byc raczej latarka awaryjna, a nie do codziennej pracy. Wiec z bateriami nie powinienem az tak bardzo tego odczuc.
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
kupił se kuż ktoś t4
kurna napaliłech sie na nią i potrzebuje kogoś by mnie utwierdził w chęci kupienia
jak kto mam niech wpisze wrażenia czy widok w ręce

pozdro
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Jak sobie przypominam ktoś z budowlańców ją ma, miał zresztą po urlopie napisać reckę. Sam na nią czekam, bo ta latarka mnie interesuje..
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Panowie: ja mam bardzo konkretne zapotrzebowanie:

1.Latara ma byc moim głównym źródłem swiatła, zarówno na wyjazdach, jak i na codzień
(ergo nie musi być duża)
2.Ma zapewniać mocny strumień światła, niekoniecznie musi to być szperacz, ale
rozproszony też nie za bardzo (planuję też zakup Tikki plus)
3. Zdecydowanie ma to być Luxeon.
4. Zdecydowanie ma chodzić na baterie AA, najlepiej 2 ( w ostateczności 4)- nie zamierzam
nie zamierzam latac po lesie i pytać sięptaszków i sarenek, czy nie mają odsprzedac paru
CD-123
5. Jeśli bedzie długo świeciła, (3-4h na max'a, potem tryb moon) to już w ogóle super.
6. Cena: hmmm. rozumiem, że to nie będzie 5pln... :roll: Ale 400-500pln wolałbym nie
przekraczać.

Co byście polecili? Sf Kl1 +vb3?? Jak to świeci na AA? Duża jest różnica pomiędzy tym zestawem, a np. e2e+KL1? Chodzi mi głównie o to, czy na 2(lub 3) CR-123 świeci mocniej/dłużej niż na 2 AA, a jeśli tak, to o ile?

Dodam, że CR-123 są dla mnie zdecydowanie za drogie, jako źródło energii.
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Własnie! Czy ktoś wie czemu "Raz Dwa Trzy" są na potęgę droższe o innych baterii?
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Własnie! Czy ktoś wie czemu "Raz Dwa Trzy" są na potęgę droższe o innych baterii?


Jakich "innych"?

Bo z porownywalnych to u mnie 123 kosztuje 1/3 tego, co taka sama bateria 3V Kodaka do aparatow foto. Nawet troche mniej.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
KL1 [II gen] + VB 3 to chyba dobry wybór

co do cen baterii : CR123 to baterie litowe, ostatnio jak widziałem litowe AA to kosztowały coś koło 28zł za parę więc jeśli cena CR123 przekracza 15 zł to jest to prawdopodobnie naciąganie klienta , może dlatego, że to nie jest/nie była powszechnie używana bateria - skoro stać człowieka na aparat który takich baterii używa to niech Łoś płaci za baterie ekstra ...
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Panowie: ja mam bardzo konkretne zapotrzebowanie:



Nichia Aurora
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to nie jest Luxeon, ale jest LED o dużej mocy. Ceny przystępne. Na eBay w okolicach 30 USD...
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Panowie: ja mam bardzo konkretne zapotrzebowanie:

[
Co byście polecili? Sf Kl1 +vb3?? Jak to świeci na AA? Duża jest różnica pomiędzy tym zestawem, a np. e2e+KL1? Chodzi mi głównie o to, czy na 2(lub 3) CR-123 świeci mocniej/dłużej niż na 2 AA, a jeśli tak, to o ile?


Po pierwsze KL1 daje jednak dosyć punktową wiązkę, da się przeżyć, ale do nocnego biegania po wertepach bym nie polecił.

Na 2 Duracelkach AA KL1 świeci 64 minuty na "pierwszym biegu", potem jeszcze długo długo, całkiem użytecznym światłem, nie starczyło mi cierpliwości żeby sprzawdzić ile pociągnie.

Na 2 AA świeci tak samo mocno jak na jednej RazDwaTrzy :) . Surefire podaje przy E1L i E2L output 25 i 30 lumenów. Sczerze mówiąc różnica tych 5 lumeów więcej przy zasilaniu dwoma 123 jest dla mnie nieodczuwalna, za to długość świaecenia owszem :-) . Przy zasilaniu 3x123 w VB3 body, nie zuważyłem żeby KL1 świecił jaśniej niż na 2x123. Za to na pierwszym biegu powinien świecić spokojnie ze 4-5 godzin na takim zasilaniu. Nie sprawdziłem dokładnie jak długo, bo jakoś szkoda mi było wypalić 3 baterie tylko dla testu :) .

Niewątpliwy plus zestawu KL1+VB3 to uniwersalność, możesz świecić na AA, ale jeśli dojdziesz do wniosku, że jednak warto wpakować litówki to niema problemu. Na wypadach w trakcie moroźnej zimy można sie przekonać, że "zwykłe" baterie raczej marnie się sprawdzają w ujemnych temperaturach.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Dzięki chłopaki! :)

Rozwialiście sporo moich wątpliwości.

Borsoock: Co do biegania po wertepach: Do tego będzie Tac Tikka Plus. :)

Z tego, co pogrzebałem w necie, to widzę, że w moich kryteriach mieszczą się:

1.KL1+VB3 (kozacki wygląd niezła moc) - cena ok. 93USD + przesyłka(cło??) :?
2. LedLenser V2 (3xAAA np. aku 1000mAh :twisted: )-jedyna z tego typu latarek, którą miałem w łapie. (tutaj chyba Cassini mógłby skomentować) Przyjemna całkiem cena- ok.170-210pln.
3. Nichia Aurora- dość spora i tylko na 2xAA- mam wrażenie, żę jest też słabsza niż KL1.
Niewątpliwy plus, to cena: 20USD + przesyłka (cło???) na ebay'u.

Mam jeszcze pytanko takie: Czy m się różni KL3 od KL1?? W testach na flashlightreviews świecił dłużej znacznie. Czy pasowałby do vb3, czy to inny gwint?
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Mam jeszcze pytanko takie: Czy m się różni KL3 od KL1?? W testach na flashlightreviews świecił dłużej znacznie. Czy pasowałby do vb3, czy to inny gwint?


nie wiem czy się nie mylę ale: ma inny gwint, nie ma luxeona tylko około 30 mniejszych diód
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
KL3 i tak nie pasuje do VB3 body. KL1 albo KL4 z 5W luxeonem pasują. Zapomniałem dopisać, że kolega Yaro (niektórzy znają z innego portalu) puszczał KL1 z VB3 na dwóch akumulatorkach AA i też działało. Sam nie próbowałem, więc nie potrafię napisać jak to świeci i jak długo. Ale niewątpliwie wtedy świecenie wychodziłoby najtaniej :) .
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?
Panowie wybaczccie, że zadam pytanie które juz napewno wiele razy padło, ale nowe model na rynku pojawiają się co chwilę - więc może coś nowego mi polecicie.
A teraz konkrety, czyli czego szukam:
* zródło światła dioda (1,5-3W)
* zasilanie najlepiej 3*AA lub 3*AAA (dopuszczalne zasilanie z litówek)
* korpus najlepiej aluminiowy (dopuszczalny korpus plastikowy)
* mile widziana możliwość zmiany mocy (max lub światło ekonomiczne)
* cena oscylująca wokół 200zł
* dostepność na polskim rynku
* inne bajery: klips, dodatkowy włącznik z tyłu

Marzy mi się coś takiego jak Petzel MyoXP w rurowej aluminiowej obudowie;)
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Latarka, co polecicie?

Panowie wybaczccie, że zadam pytanie które juz napewno wiele razy padło, ale nowe model na rynku pojawiają się co chwilę - więc może coś nowego mi polecicie.
A teraz konkrety, czyli czego szukam:
* zródło światła dioda (1,5-3W)
* zasilanie najlepiej 3*AA lub 3*AAA (dopuszczalne zasilanie z litówek)
* korpus najlepiej aluminiowy (dopuszczalny korpus plastikowy)
* mile widziana możliwość zmiany mocy (max lub światło ekonomiczne)
* cena oscylująca wokół 200zł
* dostepność na polskim rynku
* inne bajery: klips, dodatkowy włącznik z tyłu

Marzy mi się coś takiego jak Petzel MyoXP w rurowej aluminiowej obudowie;)



Wszystkie warunki (poza jednym) spełnia Led Lenser V2. Nie ma tylko regulacji. Są wersje na aku, 3AAA, 3AAAA, i litówki. Mozna kupić z uchwytem na rower i paskiem na głowę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

8 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024