Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido a boks


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
Coz nie zamierzam tutaj podawac nazwisk tych dwoch panow...Moge powiedziec, ze obaj sa wybitnymi majstersztykami w swoim fachu. Sparing miedzy nimi byl zupelnie czysty jesli chodzi o sprawy techniczne, chodzilo tutaj o wylonienie bardziej skutecznego stylu. Jesli o chodzi o trzymanie na dystans to pierwsze skrzypce odgrywalo taekwondo, jednak w blizszej konfrontacji sprawy calkowicie zmienily swoj kierunek na korzysc aikidoki. Wiem, ze jesli walka toczyla by sie naprawde i ciosy, a takze chwyty nie byly by czysto techniczne to wygralby aikidoka. Tylko zaznaczam, ze wtedy obaj panowie nie walczyliby poslugujac sie tylko i wylacznie jednym stylem, ale to juz chodzi bardziej o ich umiejetnosci i obycie w walce.
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
Uważm, że w konfrontacji aikido z boksem byly by trudne ciosy krotkie do obrony. Przewaznie ciosy zadawane w aikido sa to ciosy długie i proste ktore moża zobaczyc a expresowy krotki cios troche trudno.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks

Feniks - nie jest to najlepsze pytanie. Poczytaj sobie, wiele dyskusji sie przetoczyło przez VB o skuteczności różnych stylów a także pytan typu: trenuje x co zrobić jak mnie zaatakuje ktoś trenujący y.

Z średnio otrzaskanym bokserem masz nikłe szanse. Uniki - musiałbyś być jak błyskawica.


Szybkiego Ten kana machnie i nie ma problemu :P
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks

Coz nie zamierzam tutaj podawac nazwisk tych dwoch panow...Moge powiedziec, ze obaj sa wybitnymi majstersztykami w swoim fachu. Sparing miedzy nimi byl zupelnie czysty jesli chodzi o sprawy techniczne, chodzilo tutaj o wylonienie bardziej skutecznego stylu. Jesli o chodzi o trzymanie na dystans to pierwsze skrzypce odgrywalo taekwondo, jednak w blizszej konfrontacji sprawy calkowicie zmienily swoj kierunek na korzysc aikidoki. Wiem, ze jesli walka toczyla by sie naprawde i ciosy, a takze chwyty nie byly by czysto techniczne to wygralby aikidoka. Tylko zaznaczam, ze wtedy obaj panowie nie walczyliby poslugujac sie tylko i wylacznie jednym stylem, ale to juz chodzi bardziej o ich umiejetnosci i obycie w walce.

i co z tego?jedna walka zalozmy,ze wygrana przez aikidoke-to nadal wyjatek. zreszta-ile trenowal aikidoka,a ile koles od teakwondo?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks

Przewaznie ciosy zadawane w aikido sa to ciosy długie i proste ktore moża zobaczyc


przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony
Panie, tosz to szok!!!!
W aikido długie i widoczne ciosy?
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks

Przewaznie ciosy zadawane w aikido sa to ciosy długie i proste ktore moża zobaczyc


przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony
Panie, tosz to szok!!!!
W aikido długie i widoczne ciosy?

i zdecydowanie nie mozna ich zobaczyc-sa niewidzialne.wiaze sie to ze specyfika aikido,jako drogi harmonii z energia ki. energia ki kumuluje sie podczas ciosu w rece.z tej reki,podczas uderzenia,wyplywa owa ki powodujac efekt uboczny,w postaci niewidzialnego ciosu
:twisted:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks

Polozyc sie i miec nadzieje ze jest slaby w parterze

taaaaa...byla taka kiedys pokazowa walka pomiedzy M.Ali i jakims japonskim judoka, tak wlasnie judoka robil, a Ali nigdy nie wszedl do parteru :wink:


Szczepan dwója z historii real budo Inoki to zapaśnik a nie judoka,
on leżał na plecach a Ali stał na linach, sytuacja była więcej niż komiczna.
Po pewnym czasie i gwizdach publiczności odtrąbiono remis.
I to by było na tyle w temacie wyższości boksu nad zapasami, boks stał wyżej bo na linach :) :) :)

Aiki jest dużo skuteczniejsze od boksu,ale nie każdy aikidoka wie co to aiki 8) 8) 8)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
Macias obaj trenuja okolo 15 lat sw.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks

Aiki jest dużo skuteczniejsze od boksu,ale nie każdy aikidoka wie co to aiki


Ty wiesz?
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
Ja nie lubie takich tematów. Co tu dyskutować? To jest nie problem sprawdzić. Myśle, ze nie będzie Ci trudno znaleźć boxera, który będzie chciał kulturalnie posparować, po przyjacielksu. Nie będzie potrzebna jakaś polisa czy coś. (no chyba śze chodzi o to, ze podpadł Ci jakiś boxer i sie chcesz upewnić, zanim go teges :P ) Ja osobiście sie nie wypowiadam. Aikidoka ze mnie nie dosć, ze z małym stażem to i różnie ostatnio chodze na treningi, a o boksie to nie mam wogóle pojęcia.
Wiem natomiast jedno. Boxer ma za soba troche sparingów, a aikidoka nie koniecznie (znaczy taki, który tylko na treningi aikido przychodzi i nic pozatym nie stara sie rozwijać). No i to daje bokserowi myśle troche przewagi.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
Zorganizujcie wiec starcie np. Michalczewski kontra Wysocki. Ma ktos jakies watpliwosci moze co do wyniku ? Obaj to mistrzowi z wieloletnim doswiadczeniem. Mysle ze do razu mielibyscie jasnosc ze taka konfrontacja jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu . Daje panu Wysockiemu co najwyzej szanse na przetrwanie jedenj rundy pod warunkiem ze biegalby caly czas po ringu.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
po pierwsze - J. W. jest mistrzem dlatego, że na taka walke by sie nie zgodził.
po grugie twój wspaniały Ali, wyglądał naprawde jak debil sciągając zapaśnikowi buty... :) - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
warto było ściągać....i jeszcze cycat z:
Angry white pijamas (swoj drogą prześmieszna ksiązka o yoshinkan aikido):
W hollu Yoshinkan Hombu Dojo w Tokio wśród zdjęć znakomitych gości ( Robert Kennedy, król Norwegii) wisi zdjęcie Mike Tyson'a. Odwiedził on dojo na krótko przed swoją porażką z Buster'em Douglas'em w 1989 roku. Tak jego spotkanie z Gozo Shioda sensei'em (Kancho) opisuje w swojej książce Robert Twigger:

"Don King i Tyson chcieli zobaczyć "prawdziwą rzecz", prawdziwego artystę sztuk walki, jak w komiksach czy w filmach video, małego, starego człowieka, który może załatwić, w jednej chwili, trzech czy czterech ludzi rozmiaru Tyson'a.
Kancho (Gozo Shioda - prz. tł.) zapewnił im swój klasyczny, niesamowity pokaz. Bez siły rzucał ludzmi przez pół maty. Kiedy pięciu instruktorów zaatakowało go mieczami i nożami unikał ataku, "siekając" atakujących tak, ze opadali wokół niego jak szmatki.
King zgodził się, to była "prawdziwa rzecz". Tyson zauważył , "To wszystko jest na kolanach, tak?"
Kancho był showmanem w takim samym stopniu jak Don King, zaproponował Tyson'owi założenie mu dzwignii nikkajo (nikyo - prz. tł) Mały, stary człowieczek prosił o założenie dzwigni na nadgarstku największego na świecie boksera wagi ciężkiej. Jednak Tyson wycofał się , wskazując na swoje nadgarstki powiedział - "Są ubezpieczone na 30 milionów dolarów, nie pozwolę ci ich zniszczyć".
Niektórzy mówią, że to jest różnica między sportem a budo. W sztukach walki nie możesz sięoszczędzać..."

Fragment książki Robert'a Twigger'a "Angry White Pyjamas", Londyn 1997, s.34. tłumaczenie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
pmasz,nie bardzo wiem co chciales udowodnic tym postem.nie wiem,moze jestem za glupi,ale nie rozumiem przesalnia twojego wywyodu.
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks

po pierwsze - J. W. jest mistrzem dlatego, że na taka walke by sie nie zgodził.


No czy ja wiem? Dziadek raczej nie migał się, gdy ktoś wyzwał go na pojedynek a J.W w cytowanym na tym forum wywiadzie stwierdził że: "to co umiał zrobic on- umiem i ja". Tak więc nie widzę przeszkód...
  • 0

budo_remi-thor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
Aikido 25 lat = max. kilka lat boksu :twisted:

Więc bokser Michalczewski musiał by walczyć ze zmartwychstałym Ueshibą.

Czy nie? Dziesięc tysięcy technik aikido ciężko opanować w tak krótkim czasie.
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
Nie chodziło mi o wystawianie kogoś. Wysyłanie trenera czy coś. Pójść na trening boxu i spróbować. Przecież to nie musi być jakieć mordobicie. Od paru ciosów nikt jeszcze nie umarł. Polecam. Pozatym takie łazenie i próbowanie sie ludźmi z innych styli to znakomity trening. A do tego świetny sposób na poznawanie ludzi :P
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
No właśnie. Czy ktoś z Was miał okazję wypróbować w przyjacielskim sparringu techniki Aikido? Chyba mało kto i jak zwykle w przypadku takich tematów 99% dyskutantów to ślepi nawijający z zapałem o kolorach :)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
jakis czas temu poszedlem boksowac z kumplem i po kilku sparingach z ciekawosci robilem z nim takie sparingi zadaniowe na techniki aikido (z ciekawosci,wole boksowac :) ).nie szlo to najlepiej,ale faktme jest,ze takie cwiczenie aikido dawaloby lepsze efekty niz stabdardowy trening.tyle,ze nie bardzo to juz chyba aikido jest...
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
Oprocz Aikido trenuje tez Boks i oprocz zwyklych sparringow bokserskich czesto sparruje na zasadzie oni Boks ja Aikido. Nie wychodzi to zle ale moja podstawa do obrony przed bokserem sa uniki rotacje bloki i garda. Pozniej do zwarcie i zaczyna sie Aikido. Jezeli chce sie bronic przed bokserem to niestety trzeba dojsc do zwarcia. Chyba ze ktos chce sprobowac lapac jego rece :-)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido a boks
zgadza sie,tylko ze tez troche ucze sie boksu i zanim dojdzie do zwarcia, to wiecej jest w tym boksu,tudziez tajskiego niz aikido :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024