Skocz do zawartości


Zdjęcie

Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan

...zastanawia mnie tylko po jaka cholere do aikido uzywacie bokken czyli drewnanego miecza, a nie np. styliska od lopaty...bo tym mozna uderzyc przeciez lepiej niz takim mizerniutkim bokkenikiem...(acha moze zrobicie sobie bokkeniki z drewna balsa???)


A jak się nim tnie kartki ;)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
Sorry chciałem napisać ze wrzuciłem pare fotek z treningów, na swoją stronkę.
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
Oj usmialem się do rozpuku!!!
Po pierwsze nasze rozmowy sa jakby nie było tylko internetowymi dywagacjami!!! I dalej musze Ci dac odpor twierdzac po raz drugi, ze ciecie shomen uchi z pozycji jodan trwa jedynie 5 milisekund, a wiedze swoja opieram na slowach jednego z autorytetow kendo w Polsce jakim jest niewatpliwie nie A. Cognard sensei a A. Kustosz szef wyszkolenia Polskiej Kadry Kendo...
Poza tym shinai tez nigdy nic nie przecialem- ale nie zmienie to faktu, ze w kendo, aikido, iaido i tam gdzie uzywa się broni w postaci jap. miecza wykonujemuy ciecia a nie uderzenia!!!
Proponujesz mi abym przekwalifikowal się na boks...czy zdajesz sobie sprawe jaka predkosc osiaga koncowka takiego urzadzenia jak bat podczas gdy się z niego strzela? Może takiemu "batmanowi" zaproponujesz jakas ciekawa sztuke walki??? Bo sukces gwarantowany???
Acha i nie widzialem, aby jakas osoba nie majaca hakama cwiczyla z legendarnym już siejacym postrach Arturem??? A widzialem jak cwiczyl z R. Gembalem- czy to Jego masz na mysli piszac, ze to Pedzel jest tym mniej zaawansowanym i nie wie co to jest absorpcja- bo chyba o tym min. napisal ksiazke, która wlasnie zglebiam???
Jest takie powiedzenie: "nie strasz nie strasz bo się..."a tak się poczolem po Twoim ostatnim poscie!!!
Jeśli chodzi o zaproszenia to bardzo dziekuje jak tylko będę w stanie to oczywiście skorzystam i rewanzuje się zaproszeniem na trening do Warszawy, a poza tym...zapraszam wszystkich niedowiarkow jeśli chodzi o machcanie bokken na gasshuku kendo do Kalisza, z mila checia powymieniamy się spostrzezeniami stojac naprzeciw siebie...
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
Spokojnie z Inska zdazycie na kendo do Kalisza bo od 31 lipca przez dwa tygodnie... :) :) :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
"W dynamicznej przestrzeni konfrontacji zdarzają się sprzeczne światopoglądy i doświadczenia. Zrozumienie procesów dualnych i dążenie do harmonii przeciwieństw wyznacza kierunek etyczny i estetyczny aikido.
Uniwersalizm gestu aikido prowadzi do kreatywnej komunikacji w momencie konfliktu. Tylko brak chęci dominacji i niestwarzanie zagrożenia dla integralności struktury psychosomatycznej przeciwnika prowadzą do realnego zwycięstwa, gdzie nie ma pokonanych, a zwyciężają wszyscy protagoniści.
Sztuka aikido jest drogą kształtowania "ciała świadomego". To edukacja, która pozwala na harmonijne współzycie społeczne przy jednoczesnym zachowaniu wolności indywidualnej"

Cytat z okładki książki Roberta Gembala "Aikido - Edukacja Ciała i Umysłu" - myślę, że to wyjaśnia wszystkie poruszone tu problemy

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

PS: Protagonista - w znaczeniu potocznym człowiek odgrywający ważną rolę w jakimś wydarzeniu
:lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
Jezyk - spaliles temat; to sie nadaje na osobny bardzo ciekawy topic :) :) :wink:

A swoja droga to jak to sie przeczyta to kapciuchy w locie spadaja 8O :o 8O :o :P i chce sie zawołac gromkim głosem - GDZIE BYŁ REDAKTOR :!: :!: :!: I DLACZEGO ZROBIŁ TAKA KRZYWDE AUTOROWI :?: :roll: :idea:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
Gregos 28!

Po pierwsze: różnica między nami jest taka, że ja treningu kendo i iaido byłem, senseia Kustosza też widziałem w akcji. Ty natomiast z nami nie ćwiczyłeś. Mówiąc o cięciu mam na myśli uzbrojenie i przemieszczenie, nie wiem co Ty masz na myśli. U nas też się tnie a nie uderza. Twoje teksty przypominają mi typowe wypowiedzi trolla, zapraszasz mnie na gasshuku, ale ja nie muszę nic udowadniać kendokom. Natomiast Ty coś chciałeś mi udowodnić. Szkoda marnować słów na taką marną prowokację. Dla mnie zachowujesz się jak troll. Swego czasu zastanawiałem się czy nie ćwiczyć kendo lub iaido, ale z braku odpowiedniego nauczyciela w Szczecinie i z chęcie poznania czegoś innego niejapońskiego wybrałem FMA.
Po drugie: sensei Kobayashi zanim ćwiczył aikido, cwiczył jak większość Japończyków kendo. Sensei Cognard również był dość zaawansowany w kendo, nawet zastanawiał się nad rzuceniem aikido (wtedy ćwiczył coś z linii aikikai) na rzecz kendo, gdzie wszystko było jasno ustalone. Było to przed spotkaniem z Kobayashim. Oczywiście potem rozmienili się na drobne i pociągnęli coś zupełnie nieefektywnego (aikiken), bo przecież nie wiedzą, jak się tnie bokkenem :)
Po trzecie: nie wiem co to jest zanshin, jedynie 12 lat ćwiczę karate w szkole, która się nazywa 'Zanshin' i nikt nigdy mi nie wytłumaczył, co znaczy to słowo :wink:
Po czwarte: nie wiem czy jesteś mocno zaawansowany w kendo, ale zachowujesz się jak troll.
To Łabędź & Jeżyk: nie jestem zwolennikiem książek R.Gembala, o czym z pewnością wiecie :)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan

Przyznam, tez ze Wasze uklady czy tez formy wtedy gdy jest wiecej niz jedna osoba atakujaca sa b. ciekawe...jednakowoz przy tak sygnalizowanych atakach ....sa poprostu zalosne!!! :) :) :)

Jeszcze jeden kwiatek :wink: To znaczy, że są ciekawe, ale jednocześnie żalosne :?: 8O To jednak zapraszam do Ińska, bo sam nie mogę robić za kilka osób, które będą atakować bez sygnalizacji...
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
RG już wcześniej udowodnił że umie korzystać z cudzych, nota bene bardzo ciekawych książek, myslę że ta pozycja wydawnicza nie zawiera zbyt wielu jego osobistych przemyśleń i może niewątpliwie stanowić źródło ciekawych informacji. Trzeba tylko umieć odzielić ziarno od plew :?
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
Gregos ja się pytam a o co tobie biega?? Twoje wypowiedzi są podobne do obrazów z filmu KLATKA. Widać w nich brak zrozumienia i poszanowania innych. Może byś tak pisał konkrety i poparł je przykładami??
A od kiedy to KENDO jest wyznacznikiem wiedzy o władaniu mieczem czy innym sprzętem mieczo podobnym hę? Z tego co się orientuję, a jestem ignorantem, to KENDO jest sportem, który się wywodzi z dawnych szkół kenjutsu. I to wszystko co ma wspólnego z prawdziwym katori.
Naparzenie się w zbrojach jest fajne, ale ....... Zastanów się zanim będziesz kpił z innych szkół władania bronią bo mogą CI wpier..... na macie. Jak chcesz to ubierzesz się w swoją zbroję a ja ubiorę się w swoją i sprawdzimy shinaj vs. pałka. Ale uprzedzam leję nie tylko po ochraniaczach :) :wink:
  • 0

budo_insultdog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan

Oj usmialem się do rozpuku!!!
Po pierwsze nasze rozmowy sa jakby nie było tylko internetowymi dywagacjami!!! I dalej musze Ci dac odpor twierdzac po raz drugi, ze ciecie shomen uchi z pozycji jodan trwa jedynie 5 milisekund, a wiedze swoja opieram na slowach jednego z autorytetow kendo w Polsce jakim jest niewatpliwie nie A. Cognard sensei a A. Kustosz szef wyszkolenia Polskiej Kadry Kendo...


jedna milisekunda to tysieczna czesc sekundy. mrugniecie trwa 0.2-0.3 sekundy.
Na pewno 5 milisekund :?: :roll: :wink:
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan

Gregos ja się pytam a o co tobie biega?? Twoje wypowiedzi są podobne do obrazów z filmu KLATKA. Widać w nich brak zrozumienia i poszanowania innych. Może byś tak pisał konkrety i poparł je przykładami??
A od kiedy to KENDO jest wyznacznikiem wiedzy o władaniu mieczem czy innym sprzętem mieczo podobnym hę? Z tego co się orientuję, a jestem ignorantem, to KENDO jest sportem, który się wywodzi z dawnych szkół kenjutsu. I to wszystko co ma wspólnego z prawdziwym katori.
Naparzenie się w zbrojach jest fajne, ale ....... Zastanów się zanim będziesz kpił z innych szkół władania bronią bo mogą CI wpier..... na macie. Jak chcesz to ubierzesz się w swoją zbroję a ja ubiorę się w swoją i sprawdzimy shinaj vs. pałka. Ale uprzedzam leję nie tylko po ochraniaczach :) :wink:


Zgadzam sie. W kendo ciecie jest obecne w kata i to wsio.
Bokken w aikido nie ma wiele wspolnego z prawdziwym mieczem, chociaz wielu sie tak wydaje (chodzi o technike ciecia).
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
a od kidy to aikido jest wyznacznikiem tego jak poslugiwac sie mieczem?
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
Bujin, jestes w wielkim bledzie ciecie jest obecne w calym kendo jako takim, a nie tylko w kata...jesli nawet w walce sportowej trafiles dobrze w punktowane miejsce, a sedziwie zauwazyli uderzenie, a nie prawidlowe ciecie z te- no- uchi to punktu nigdy nie zdobedziesz!!! A dodam, ze aby byc sedzia trzeba miec duuuza praktyke w "wykonywaniu" tadashi kendo, a nie tylko w walce sportowej, w ktorej mogloby sie wydawac, ze przypadkowe trafienie jest uznawane jako prawidlowe porzadne ciecie!!!
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan

Bujin, jestes w wielkim bledzie ciecie jest obecne w calym kendo jako takim, a nie tylko w kata...jesli nawet w walce sportowej trafiles dobrze w punktowane miejsce, a sedziwie zauwazyli uderzenie, a nie prawidlowe ciecie z te- no- uchi to punktu nigdy nie zdobedziesz!!! A dodam, ze aby byc sedzia trzeba miec duuuza praktyke w "wykonywaniu" tadashi kendo, a nie tylko w walce sportowej, w ktorej mogloby sie wydawac, ze przypadkowe trafienie jest uznawane jako prawidlowe porzadne ciecie!!!


Do moze jakostam przypomina ciecie, ale to wszystko. Mi sedziowie zaliczaja wszystko, byle bylo czysto, dobre kiai i korrekt zanshin.

No i jak patrze sobie na walki w dywizji 5.danow wzwyz, to ciec jakostam nie ma...ale nie spieram sie, moze masz i racje.
  • 0

budo_cholerstwo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan

jesli nawet w walce sportowej trafiles dobrze w punktowane miejsce, a sedziwie zauwazyli uderzenie, a nie prawidlowe ciecie z te- no- uchi to punktu nigdy nie zdobedziesz!!!


BZDURA!!! I to kompletna!

1\ Żaden sędzia nie patrzy na tenouchi (mało który by to zauważył). Co sędziego obchodzi twoje tenouchi? Twoje tenouchi to „twoja brocha” a nie sędziego! Dobrze będzie jak sędzia zauważy czy nie „walisz płazem”.

2\ Jeżli chodzi o punktowanie, to rola sędziego sprowadza się (niemal wyłącznie) do oceny SIŁY CIOSU!

A dodam, ze aby byc sedzia trzeba miec duuuza praktyke w "wykonywaniu" tadashi kendo, a nie tylko w walce sportowej, w ktorej mogloby sie wydawac, ze przypadkowe trafienie jest uznawane jako prawidlowe porzadne ciecie


Niby dlaczego przypadkowe trafienie nie ma być uznane? Przypadkowe trafienie ma taką samą wartość, jak każde inne trafienie.


Mi sedziowie zaliczaja wszystko, byle bylo czysto,


No też mi odkrycie. :)

dobre kiai i korrekt zanshin.


Bzdura! Jak kiai i zanshin zaczną wpływać na ocenę trafienia, to sędzia powinien się udać „na bambus”.
Nie róbcie z kendo łyżwiarstwa figurowego czy innych skoków narciarskich.


Uderzenie, cięcie, milisekundy i inne tenouchi - co za brednie!

1\ Uderzyć kataną jest bardzo trudno - niemal wyłącznie mamy do czynienia z cięciem (krótszm, dłuższym - ale zawsze cięciem);
2\ Uderzanie (rąbanie) to „pełnoprawne” sposoby zabijania (jak cię rąbne w czerep kataną, to cię zabiję i już - i nie ma znaczenia czy będzie to przypadkowe!).
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan

A dodam, ze aby byc sedzia trzeba miec duuuza praktyke w "wykonywaniu" tadashi kendo, a nie tylko w walce sportowej, w ktorej mogloby sie wydawac, ze przypadkowe trafienie jest uznawane jako prawidlowe porzadne ciecie

Niby dlaczego przypadkowe trafienie nie ma być uznane? Przypadkowe trafienie ma taką samą wartość, jak każde inne trafienie.

W kendo tak nie jest. Aby cięcie było zaliczone, musi spełniać kilka warunków, wymyślonych właśnie po to, żeby cięcie spełniało teoretyczne cechy dobrego cięcia.
Jeden z tych warunków to kiai, dla każdego celu cięcia kiai jest inne, zawiera nazwę celu.
  • 0

budo_cholerstwo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
PRZYZNAJĘ SIĘ DO BŁEDU!!!
Masz rację Prorock.
Sprawdziłem regulamin zawodów kendo - to jednak "łyżwiarstwo figurowe".
Niech mi wybaczy bujin, którego ośmieliłem się "zaczepić", a który ma - w tym wypadku - rację.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
A wracając do poruszonej wcześniej kwestii tenouchi. Cholerstwo twierdzi, że to błąd, ale nie pisze dlaczego. Czy ktoś jeszcze pociągnie ten temat?
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido z A.Cognard Shihan
Podsumuję:
bokken to nie katana-to oczywiste. Sa pewne podobieństwa, jak i różnice.
W naszej szkole wykonuje się cięcia. O ile dobrze pamiętam trening kendo i iaido zasady są podobne, chodź są pewne różnice w szczególach, generalnie chodzi o to aby końcówka bokkena z odpowiednią mocą i precyzją trafił w odpowiednie miejsce. W ataku nie powinno być przyruchów.
Czy ktoś robi przyruchy to już jego indywidualna sprawa, tzn problem :) . W aikido aikiken to tylko element, więc jako taki wymaga pewnej pracy własnej (np. nad dynamiką cięcia). Nie wszyscy traktują to wystarczająco powaznie, ale to sprawa podejścia. W kendo shinai to jedyna broń i jako sztuka walki jest wyspecjalizowana w posługiwaniu się tymże.
Czy nasze układy sa nierealne :?: To już wymaga sprawdzenia w praktyce. Ze swojej praktyki mam zupełnie inne wnioski: to naprawdę działa. W aikido nie ma walki jako takiej więc na pewno nie będziemy walczyć, ale jak ktoś nie wierzy, że to działa, niech sprawdzi nas w praktyce, na treningu. Każda człowiek sprawiający trudności jest na wagę złota, można wielu rzeczy się nauczyć i przemysleć, co jest nie tak....Ocenianie kogoś przez szybę jest niepełnowartościowe, rzeczywistość może mocno zmienić spojrzenie :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024