Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koreanczycy a predyspozycje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_mind
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Koreanczycy a predyspozycje
czy koreanczycy bądź inne ludy wschodu ( chiny japonia itd) maja lepsze predyspozycje do sztuk walki poprzez budowe swego ciala czy cos w tym stylu , nobo chyba nie powiecie ze wszystkie ludzie sa jednakowi co widac chociazby na przykladzie szpagatu poprzecznego - nie wszyscy go mogą zrobic >
a na treningach widac to jak na dloni ze niektorym nawet nowe rzeczy latwo przyswoic
i jeszcze jedno tamci maja jeszcze chyba mniej urazow - ach ta chinska medycyna
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
http://www.forum-kul...showtopic=65344

Cross-posting, czyli umieszczanie tego samego topicu w roznych dzialach jest na tym forum na szczescie niedozwolone. :evil:
  • 0

budo_uplinks
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
Koreanczycy sa najlepsi w TKD bo to ich rodowa sztuka walki. Nie sa niczym lepsi od europejczykow, tyle ze dla taekwonda poswiecaja cale swoje zycie, to dla nich w pewnym sensie droga, sposob przejscia przez zycie. Pokonuja ta droge z najlepszymi trenerami TKD na swiecie. Ich treningi na ktore poswiecaja duzo czasu sa bardzo skuteczne.
  • 0

budo_mind
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
wiem sorki sie pomulilem ale chcialem miec odpowiedz w odniesieniu do taekwondo
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
Krazy taka opinia , ze im mniejszy ma czlowiek wzrost tym latwiej mu wykonac kopniecia , itd. . A jak wiemy , azjaci sa zwykle troche nizsi od np. europejczykow .
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
Bzdura. Wszystko jest zwizane z predyzpozycjami pojedynczego czlowiekam, a nie determinowane jest przez kolor skory, czy przynaleznosc narodowa.
Np. u mnie sa ludzie rewelacyjnie kopiacy i slabo, swietnie lapiacy wszystko od razu i nieszczegolnie, a reprezentuja te sama "rase".
K_P
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje

Bzdura. Wszystko jest zwizane z predyzpozycjami pojedynczego czlowiekam, a nie determinowane jest przez kolor skory, czy przynaleznosc narodowa.
K_P


To niestety mit - pomiedzy rasami wystepuja roznice anatomiczne, a takie MUSZA przekladac sie na okreslone predyspozycje biologiczne. Tak jest w przypadku wszystkich zwierzecych ras (patrz np. rasy koni i psow) i czlowiek nie jest tu zadnym wyjatkiem - podam jedynie przyklad czarnoskorych stumetrowcow...

Inna sprawa ze brak predyspozycji mozna czesciowo zniwelowac odpowiednia praca i treningiem.

Poprawnosc polityczna - poprawnoscia, a biologia - biologia.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
To prawda polowiczna. W moje grupie sa ludzie, ktorzy (m.in. ze wzgledu na budowe miednicy) robia szpagat "turecki" bez problemu. Inni nie zrobia tego nigdy! A to nadal ta sama rasa!
K-1 pokazuje, ze istotniejszy jest jednak wzrost i masa. Tu przewage maja tzw. biali i czarni, a nie zolci.

Mam tez paru znajomych (lekkie wagi), ktorzy skopali na miedzynarodowych zawodach "biale", "zolte", jak i "czarne" dupy.
Co do sprintu to nie bede sie teraz wypowiadal. Sztuki walki sa bardziej zlozone.
K_P
  • 0

budo_miki3d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
Jest faktem, że zółci są mali. Stąd nie mają dużych reprezentacji w ciężkich wagach i tam się nie liczą. W ITFie jest kat. wagowa +80 kg, bo tam najcięźsi Koreańczycy ledwo ważą te 80 w dżinsach.

Azjaci mają też w kilku miejscach przewagę biologiczną:
1) trenują 20 razy w tygodniu
2) mają żółtych grandmasterów, którzy robią wszystko, żeby to żółci sie najbardziej liczyli
3) mają żółtych sędziów, którzy widzą tylko zółte trafienia itp.

Co do anatomicznych możliwości robienia szpagatów - nie ma to najmnijeszego przełożenia na walkę sportową.

I proszę mnie nie brać za rasistę. Z punktu widzenia mojej miłości do TKD żałuję, że nie urodziłem się zółtkiem tylko białasem i nie w Korei tylko w Polsce :P
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje

To prawda polowiczna. W moje grupie sa ludzie, ktorzy (m.in. ze wzgledu na budowe miednicy) robia szpagat "turecki" bez problemu. Inni nie zrobia tego nigdy! A to nadal ta sama rasa!
K-1 pokazuje, ze istotniejszy jest jednak wzrost i masa. Tu przewage maja tzw. biali i czarni, a nie zolci.

Mam tez paru znajomych (lekkie wagi), ktorzy skopali na miedzynarodowych zawodach "biale", "zolte", jak i "czarne" dupy.
Co do sprintu to nie bede sie teraz wypowiadal. Sztuki walki sa bardziej zlozone.
K_P

Ale my mowimy o predyspozycjach rasowych a nie o wyjatkach :)
Popatrz na niektore plemiona afryki , pigmeje i watussi , jedni maja predyspozycje do ludzi doroslych 1,3m drudzy do 1,9m i to ze sa tam wyjatki to tylko przypadek 8) . Gdzies slyszalem ze z powodu budowy najbardziej gietcy sa mieszkancy mongoli czy tez okolic , to nie znaczy ze kazdy jest tam akrobata tylko ze przecietnie sa oni bardziej gibcy. Ogolnie to sie odnosi do azjatow. Nie powiesz przeciez ze to iz srednia wzrostu i wagi ludzi mieszkajacych w np korei nie ma nic wspolnego z predyspozycjami tej nacji. Oni poprostu tak maja ze przecietny koreanczyk jest nizszy od np przecietnego polaka.
A to ze zdarzaja sie ludzi wybitnie predysponowani do czegos w kazdej rasie/kraju/plemieniu to nic nie zmienia - to normalna rzecz. Nawet z dwoch krolikow miniaturek moze sie urodzic 5 kilowy olbrzym :)
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
A ja uważam inaczej Polacy są jedni z najlepszych na świecie w Taekwon-do a wcale nie są żułci ani nie mają innego koloru skóry! Poprostu najważniejszy jest systematyczny trening. Koreańczycy sami są zdumieni jak dobrze poznaliśmy ich sztuke walki!!! 8) A polscy trenerzy są jednymi z najlepszych na świecie, nie wspominając o polskich zawodnikach!
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje

A ja uważam inaczej Polacy są jedni z najlepszych na świecie w Taekwon-do a wcale nie są żułci ani nie mają innego koloru skóry! Poprostu najważniejszy jest systematyczny trening. Koreańczycy sami są zdumieni jak dobrze poznaliśmy ich sztuke walki!!! 8) A polscy trenerzy są jednymi z najlepszych na świecie, nie wspominając o polskich zawodnikach!


Polacy są jednymi z najlepszych ale w sportowym tkd (za koreańcami, przynajmniej kiedyś). Jednak najlepszymi technikami na świecie sa koreańczycy (patzrąc ogółem oczywiście). Takie jest moje zdanie.

Pozdrówka.
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
Ukasz widze że jesteś z woj.Śląskiego to tak jak i jestem ciekaw gdzie trenujesz jeśli można wiedzieć w jakim mieście i jak sie twój klub nazywa z góry dzieki!! A co sądzisz i Susce mistrzu świata lub europy bo dokładnie nie pamiętam w układach???? :?:
  • 0

budo_miki3d
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje

A ja uważam inaczej Polacy są jedni z najlepszych na świecie w Taekwon-do a wcale nie są żułci ani nie mają innego koloru skóry!


O czym niech świadczy grad medali Plaków w TKD na Igrzyskach Syndey ;)

Poprostu najważniejszy jest systematyczny trening. Koreańczycy sami są zdumieni jak dobrze poznaliśmy ich sztuke walki!!! 8) A polscy trenerzy są jednymi z najlepszych na świecie, nie wspominając o polskich zawodnikach!


Tia, trener jedynej naszej zawodniczki, która pojedzie na olimpiadę - Seo Kwang Lee - nie wiem czy ma polskie obywatelstwo, ale na pewno nie jest białasem ;)
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
A ja słyszałem, że Francuzi dużo wyjaśniają. Polacy zawsze byli we wszystkim dobrzy, ale niestety nie było i nie ma środków by zdolności Polaków rozwijać. Dlatego często słyszymy "mistrzem został...pochodzenia polskiego" "wygrał ...z pochodzenia Polak", "mistrzem jest ...urodzony w Polsce ćwiczący..." . Inną sprawą jest, że Polacy sami wszędzie się doszukują swoich przodków. (patrz kandydat na prezydenta usa)
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
Thanes niewiem o co ci chodzi z tym kandydatem na prezydenta USA ale zgodze sie z toba że w polsce nie ma pieniedzy na to by sport ogólnie każdy nie tylko sporty walki mogły sie dobrze rozwijać. W polsce sie liczy na prywatnych sponsorów bo od państwa nie dostanie sie nic! I gdzie są te podatki co je płacimy jako naród! A więc jedyny ratunek dla polskiego sportu to prywatni spąsoży i oby takich było jak najwięcej!! :!:
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Koreanczycy a predyspozycje
Koreanczyk, nie koreanczyk - jak dostanie z piety w nos to tez krwawi na czerwono :wink:

W Korei ludzie pasjonuja sie TKD tak jak Amerykanie w USA baseball'em czy RUGBY :) To podobnie jak w Brazylii - tam kazdy prawie gra w pilke nozna. Cos co pochlania caly narod musi byc z kolei dochodowe, itp. Fajnie by bylo jakby w Polsce sie TKD (albo w ogole MA) bardziej rozwinelo... bo ludzie dalej wytrzeszczaja oczy np na osoby cwiczace sobie chocby na packach kopniecia a o sparingach juz nie wspominam gdzies na swiezym powietrzu.

Pzdr CarpeDiem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024