Skocz do zawartości


Zdjęcie

ile czasu ważny jest stopień?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_el_gordo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

ile czasu ważny jest stopień?
Mam pytanko małe:
czy wie ktoś ile czasu ważny jest stopień w TKD ITF?
Mam za sobą 9 lat przerwy :oops: jestem pewien że się dużo pozmieniało ale teraz znowu chciałbym potrenować w klubie.
Mam na myśli przerwę w przynależności do klubu, opłacanie składek,
badania zawodnicze (te na pewno się skonczyły).
Czy majac kiedyś 3 cup zachowuję go dozywotnio czy zaczynam od pięknej bieli.
Osobiscie mam zamiar zapisać się do poczatkujacej sekcji a jak załapię to co zapomniałem to moze załozyłbym mój stary sfatygowany pas.
Czy znacie jakieś dobre sekcje ITF w Trójmieście (szczególnie Gdynia)
Pozdrawiam Polske wschodnią (Lublin i Lubartów)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Jeśli masz certyfikat na stopień, to jest on - o ile mi wiadomo - ważny bezterminowo, podobnie jak np. dyplom uniwersytecki...

W praktyce spotykam się z tym, że ludzie wracający po długiej przerwie symbolicznie zakładają biały pas lub też ćwiczą w stroju "cywilnym", dopóki nie wrócą do formy i nie przypomna sobie tego, co na swój stopień umieć powinni. Oczywiście nie muszą zdawać od nowa egzaminów - jest to czysto symboliczny "powrót do źródeł".

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_el_gordo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Dzięki Gizmo za wskazówke
Właśnie z tymi certyfikatami jest mały problem mianowicie w wyniku wielu przeprowadzek możliwe ze zaginęły w akcji ale liczę że moze związek wystawia jakieś wtórniki, przecież powinni posiadać rejestry z danymi ćwiczących, złozonymi egzaminami itp.

PS. Czy ktoś zna koleje losu klubu Kwan Gae z Lublina?
Byli w nim m.in. A Klimczak i A. Płachta
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Z tego co wiem, można uzyskać wtórnik dyplomu. Protokoły są archiwizowane i można sprawdzić, jaki kto posiada stopień.

Co do klubu "Kwang Gae" - kiedyś, kiedyś połączył się z MKS Record prowadzonym przez Krzysztofa Pawlika i tak powstał Green Sport Club. Po pewnym czasie K. Pawlik odszedł z tego klubu, a Albert Klimczak prowadzi go nadal. Tutaj jest strona tego klubu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Stare czasy mi przypomniałeś. W czasach klubu "Kwang Gae" ćwiczyłem w "Koryo" u J. Sokoła. Człowiek był jeszcze młody i piękny, a teraz to już tylko ta kropka nad i została... ;)

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
polecam klub --> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :) :) :)
  • 0

budo_el_gordo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
To co napisales Gizmo uswiadomilo mi ze mimo moich 28 wiosenek to w TKD jestem juz chyba emerytem. Ale Powiem Ci ciekawostkę:
ostatnio po wielu namowach zgodzilem sie na sparring z mlodym adeptem ITF - no po prostu przezywam teraz swoja druga mlodosc :P . Chlopak stwierdzil ze albo sciemniam z ta przerwą albo trenuje ciagle cos innego, a ja malo sie nie poplakalem ze szczescia jak moje stare dawne kombinacje nadal sie sprawdzaly. Inna sprawa ze teraz jestem zolnierzem zaw. i moze realizm kombatow nauczyl mnie pewnych nawyków ktorych zastosowania ogromnie poprawia skutecznosc nie lamiac przy tym zasad tej pieknej sztuki.
PS. A pamietam ze Sokola to nie lubilismy (ale do dzis nie wiem dlaczego :wink: )
Pozdrowka serdeczne
  • 0

budo_el_gordo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Gizmo, czy korzystając z twojej przebogatej wiedzy moglbym sie dowiedziec cos o takich klubach i ludzuach (co porabiają itp.): Lewart Lubartów, T. Adamczyk,M.Wałach, AZS Biała Podlaska, A. Chomiuk.
Troszke sie zaliczyło klubów i trenerów
(chociaż Wałach mnie nigdy nie trenował - od niego dostalem pierwszy prawdziwy wpierd.... na stefie w Lublinie, do dziś pamietam jak mnie wtedy trema zżerała :oops: )
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Lewart Lubartów istnieje i ma się dobrze. T. Adamczyk również (MKS Lubartów, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]), zresztą jest zarejestrowany na tym forum i czasem się wpisuje. M. Wałach z tego co wiem nadal działa ostro. A. Chomiuk jest teraz instruktorem w klubie "Garda" Warszawa, posiada 2 dan ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]). Z tego co wiem, sekcji taekwondo w AZS Biała Podl. już nie ma, rozwiązano zdaje się z powodu trudności finansowych, ale taekwondo w Białej nadal się prężnie rozwija pod wodzą Zbigniewa Bujaka.

A J. Sokół zawsze był kontrowersyjną postacią, chyba zresztą to jedyna rzecz, którą od niego przejąłem, bo nasze drogi rozeszły się 10 lat temu skręcając w zupełnie przeciwne strony.

Co do starej szkoły taekwondo - do mnie jakiś czas temu trafił facet po kilkunastu latach przerwy (w czasach szkolnych miał 4 kup, obecnie ma 2 kup i ćwiczy razem z synem). U niego też było jasno widać, że stara szkoła nie rdzewieje...

A tak w ogóle - to miło mi, że mamy kolejnego dinozaura na forum. Myślę, że IRA też z przyjemnością powita kolejny relikt pokoniunkcyjny w dziale TKD Vortalu Budo... ;)

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Można by osobne forum zrobić dla dinozaurów i starych wyjadaczy resztek :) .
  • 0

budo_el_gordo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Ale mnie podłamujecie: to co juz sie nie nadajemy chyba jeszcze takie dinozaury moglyby co nieco mlodziezy pokazac :) .
A tak odbiegając od tematu to z tego co tu czytam to do TKD wchodzi parter czy sie myle?
A jak jest z samoobroną czy pojawily sie jakies nowinki?
Mam tylko nadzieje ze samoobrona przeszla jakas metamorfoze bo to czego kiedys sie uczylem trącilo juz wtedy myszką i niewiele bylo praktycznych technik i kombinacji majacych zastosowanie w dzisiejszej rzeczywistosci. Dobrym wg mnie rozwiazaniem byloby zaczerpniecie technik z KM przynajmniej w poczatkowej fazie nauczania co skutkowałoby dosyc szybkim nauczaniem skutecznych technik. Z drugiej strony uczenie combatowych technik w miere realnym trybie (mowie o sposobie trenowania) mogloby odstraszyc wielu młodych (czesto bardzo mlodych) adeptów, wiec jak zwykle trzeba znalezc zloty srodek.

Przemyslalem sobie sprawe powrotu do regularnych teningow w sekcji no i zaczynam juz niedlu ale zdecydowalem sie na bialy pas i nie bede wyskakiwal ze stopniem sprzed wiekow. Mam tylko nadzieje ze trafie na sekcje w ktorej beda ludzie w wieku wiecej niz 15 lat. Obiecuje zdawac rzetelne relacje z mojego little come back :) . A moze macie jakies sugestie co do klubów i sekcji TKD w 3miescie?
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Kluby sa i w Gdansku i w Sopocie i w Gdynii. Porownywac nie ma ich za bardzo jak gdyz np. klub w Sopocie jest calkiem nowym tworem aczkoliwek Greed powinien wiedziec wiecej na ten temat. Ja jestem z Gdanska i zapraszam oczywiscie do nas:)
  • 0

budo_el_gordo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Dzieki Picachu,
tylko wy to kto że zapytam glupio?
(juz mi wstyd za takie pytanie :oops: )
  • 0

budo_seba.l
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
A.Klimczak żyje ma się dobrze tyle ze juz z nami nie wytrzymuje :D ale bywa:D A.Płachta juz dawno nie trenuje chociaz czasem pokazuje sie na treningu zeby nam powiedziec co kaleczymy w ukladach i tak to malo pomaga ale zawsze cos:P A strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to lipa robi sie nowa bo ta taki łebster z klubu robił i ja skaleczyl niezmiernie. To ja tyle strzała!!
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?

tylko wy to kto że zapytam glupio?

Gdanski Klub Taekwondo :twisted:
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Mój klubowy kolega wrócił jakieś 0,5 roku temu po 10 latachy przerwy do TaeKwon-Do ITF pogubił certyfikaty, wiec napisał mejla do pztkd, i mu wystawia nowy na 6cup ale chyba bedzie coś tam musiał zapłacic za ten certyfikat
  • 0

budo_el_gordo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
elfie drogi a mozesz powiedziec cos na temat jak mu idzie?
Chcialbym sie dowiedziec o problemach zwiazanych z powrotem na Dojang
ja np. mam klopot zeby przekonac zone :) ze naprawde duzo to dla mnie znaczy ale mysle ze dam rade 8)
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Ja w tym roku wróciłem po ośmiu latach przerwy (przedtem osiem lat treningów). Jest OK. Rozciągam się, wracam do formy. Do ideału jeszcze daleko, ale pracuję. Powodzenia.
Acha, znaczy PS: Żona reaguje z politowaniem - taki stary a chodzi się lać po mordach.
  • 0

budo_zlotyelf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 624 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Feniks-Arete Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: ile czasu ważny jest stopień?
Jak po tak długiej przerwie wydaje mi sie ze w ciagu tych 6-7 miesiecy wrócił do formy przypomiał sobie wszytkie układy wymiata b.dobrze efektownie wszytko wyglada i załozył w koncu zielony pas ; )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024