Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:
eee fajny jestes to ja bym ci dal nawet 7 albo 8 nawet.
Zrobie ci dyplom pod corelem na papieze czerpanym. Masz jakies preferencje co do kolorow???
Petr
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:
Hmmm... te delikatne sugestie świadczą o pewnych personalnych wycieczkach w stronę A. Braksala :lol: :lol: :lol:
Czemu?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:

jakos nie slyszalem zeby np. Dacheng był określany mianem sifu lub kazał tak siebie tytułować...


Dacheng kiedyś w jakimś poście wyjaśniał pewne subtelności między "sifu" a "lao si" (piszę z ulotnej biologicznej pamięci) :)
Z tego co zrozumiałem i zapamiętałem, to "si fu" jest to takie "mistrzu" jak można powiedziecieć do hydrualika "mistrzu, tylko żebyście mi tu bajzlu nie narobili jak będziecie rury wymieniać". Ale ja tam chińskiego nie znam i może nas podpuszczał 8)
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:

Hmmm... te delikatne sugestie świadczą o pewnych personalnych wycieczkach w stronę A. Braksala :lol: :lol: :lol:
Czemu?


Moim zdaniem to nie są żadne personalne wycieczki, tylko po prostu delikatne zwrócenie uwagi na fakt, że takie stopnie w gruncie rzeczy dokladnie niczego nie oznaczają. I tylko tyle. ja też nikogo się nie czepiam tutaj, tylko stwierdzam prosty fakt.

Jak już przy tym jesteśmy to parę szczegółów, chociaż nie wiem, czy jest sens to pisać, gdy wszyscy i tak zdają sobie z tego sprawę. A przynajmniej powinni. Większość tych duanów została nadana w ramach znanej skądinąd organizacji muratowej, gdzie tenże Murat jest od dawna szczęśliwym posiadaczem 10 dana, co jest oczywiście jak najbardziej odpowiednikiem japońskiego 10 dana :) Potem udalo się w końcu założyć związek i nadawać duany kolejne. I na zdrowie. Każdy ma prawo. Tego się nie czepiam. Zwłaszcza, że o sportowe wushu chodzi, które mnie ni grzeje ni ziębi.

Ale gdy w takiej sytuacji argumentem za tym, że ktoś jest coś wart jest jego numer duana, jest to odrobinę pozbawione sensu.

I jeszcze do tsailifo: chodzi o sportowe wushu, więc szukanie przekazu itp. to niepotrzebne szukanie dziury w całym. Do oceny niech będą wyniki z mistrzostw świata i olimpiady.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:

jakos nie slyszalem zeby np. Dacheng był określany mianem sifu lub kazał tak siebie tytułować...


Dacheng kiedyś w jakimś poście wyjaśniał pewne subtelności między "sifu" a "lao si" (piszę z ulotnej biologicznej pamięci) :)
Z tego co zrozumiałem i zapamiętałem, to "si fu" jest to takie "mistrzu" jak można powiedziecieć do hydrualika "mistrzu, tylko żebyście mi tu bajzlu nie narobili jak będziecie rury wymieniać". Ale ja tam chińskiego nie znam i może nas podpuszczał 8)


Są dwa slowa shifu, mające nieco różne znaczenia. Jednego z nich żadną miarą nie da się użyć poza kręgiem "rodzinnym", a w przypadku drugiego, zwłaszcza w Pekinie, gdyby ktoś go użył w stosunku do mistrza kung-fu/wushu, ten raczej by się poczuł odrobinę obrażony. Shifu to się mówi do np. wspomnianego hudraulika, zamiatacza ulic, naprawiacza obuwia itp.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:
Zgadzam się co do tych stopni. Z tego co wiem, to w tradycjnych szkołach KF nie ma czegoś takiego, po prostu starsi stają z przodu.
Stopnie to taka moda i zakorzeniła sie dość mocno. Bo jak wygląda przeciętna rozmowa? Tak:
-Ćwiczę xxxxxx.
-Oooo... a jaki masz pas?
:)

A co do tych wysokich stopni to rzeczywiście czasami wygląda dziwnie, jak w przypadku Murata, jak sam sobie nadaje wysoki stopień...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:

Zgadzam się co do tych stopni. Z tego co wiem, to w tradycjnych szkołach KF nie ma czegoś takiego, po prostu starsi stają z przodu.


Zaś by tam. U nas co bardziej zaawansowani z tyłu stoją. Żeby nie przeszkadzać i nie zasłaniać bardziej początkującym. No i nie dekoncentrować tym, ze tak pięknie i z gracją stoją bez ruchu :)

K.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:

I jeszcze do tsailifo: chodzi o sportowe wushu, więc szukanie przekazu itp. to niepotrzebne szukanie dziury w całym. Do oceny niech będą wyniki z mistrzostw świata i olimpiady.


No cóż... ten tytulik "sifu" to on ma już z czasów kiedy nie było PZWushu... a gdyby do oceny miały wystarczyć wyniki z MŚ i olimpiady to on już chyba nie jest w wieku startowym :)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:

No cóż... ten tytulik "sifu" to on ma już z czasów kiedy nie było PZWushu... a gdyby do oceny miały wystarczyć wyniki z MŚ i olimpiady to on już chyba nie jest w wieku startowym :)


Tsailifo, mam wrażenie że nie jesteś konsekwentny, przedmiotowa osoba zaczynała w ten sam sposób co jeden znany facet od Twojego stylu o którym się wypowiadasz umiarkowanie ale z pewnym szacunkiem i inna osoba od stylu wingczun którą dażysz dużym szacunkiem. Wszyscy w tym pokoleniu zaczynali najpierw od karate a potem od książek (albo odwrotnie u co poniektórych), no niektórzy zatrzymali się na książkach dłużej albo zupełnie... Sam już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Akurat o tytułowaniu się per sifu to chyba już tutaj wszyscy starzy użytkownicy znają moje zdanie, jednak nie jestem pewien czy i Ciebie czasem nie wołali sifu już dawno niektórzy i czy na to świadomie pozwalałeś. W sumie mniejsza z tym, myślę że po Twojej stroie jest wszystko Ok, tylko czasami się tak wypowiadasz w taki niekonsekwenty sposób, czy co
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:

Tsailifo, mam wrażenie że nie jesteś konsekwentny, przedmiotowa osoba zaczynała w ten sam sposób co jeden znany facet od Twojego stylu o którym się wypowiadasz umiarkowanie ale z pewnym szacunkiem i inna osoba od stylu wingczun którą dażysz dużym szacunkiem. Wszyscy w tym pokoleniu zaczynali najpierw od karate a potem od książek (albo odwrotnie u co poniektórych), no niektórzy zatrzymali się na książkach dłużej albo zupełnie... Sam już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Akurat o tytułowaniu się per sifu to chyba już tutaj wszyscy starzy użytkownicy znają moje zdanie, jednak nie jestem pewien czy i Ciebie czasem nie wołali sifu już dawno niektórzy i czy na to świadomie pozwalałeś. W sumie mniejsza z tym, myślę że po Twojej stroie jest wszystko Ok, tylko czasami się tak wypowiadasz w taki niekonsekwenty sposób, czy co


Ale znany facet z "mojego" stylu poszedł dużo dalej niż książki :)
Ten z kolei od Wing Chun... hmmm... też jakby już troche dalej niż książki poszedł :)

Tak się dziwnie składa że nikt nie nazywa mnie sifu... nie nazywał również :)

Niekonsekwentnie ???? Bardzo możliwe... bo się czepiam tych "sifu" o których nie wiem kto i kiedy im nadał ten tytuł, a raczej który z ich nauczycieli :)

Dzisiaj np. dowiedziałem się że i w Polskim Wing Tsun jest już "sifu" :) i do tego Polak :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:
:-) Sifua TsaiLiFo alez Ty jestes tendencyjny... :nie:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:
tendencyjny to moje drugie imię :)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:
nie wydaje sie wam ze odbiegacie od tematu tego postu. Zaczyna sie znow licytacja kto lepszy kto czego dokonal. Typowe polskie piekielko. Autor tego tematu ma zapal do treningu chcial sie nim z nami podzielic. Jest poczatkujacym uzytkownikiem i pewnie nie myslal ze trafi od razu na zmasowana krytyke i klotnie. Dorosli panowie wstyd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:
No bo my tacy upierdliwi jesteśmy
  • 0

budo_mazakungfu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:
Spajk, ja przestałem się przejmować, przyzwyczaiłem się :D
Co do odbiegania od tematu - z tym się zgadzam :lol:
Jeżeli jednak oni myślą, że prze te ich "upierdliwe uwagi" się zniechęcę, to się grubo pomylili!
Ja nie mam im tego za złe. Po prostu mówią, co im się nie podoba i moim zdaniem tak powinno zostać. Dzięki temu wiem, co robię źle i co mam poprawić.

Ale... dzięki za wsparcie :wink:

Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:

Jeżeli jednak oni myślą, że prze te ich "upierdliwe uwagi" się zniechęcę, to się grubo pomylili!
Ja nie mam im tego za złe. Po prostu mówią, co im się nie podoba i moim zdaniem tak powinno zostać. Dzięki temu wiem, co robię źle i co mam poprawić.

Ale... dzięki za wsparcie :wink:

Pozdrawiam wszystkich.


"Pozwól robić innym to co chcą
Nie znaczy to że jesteś słabszy.
Bądź posłuszny i słuchaj zasad życia.
Nie znaczy to, że inni są silniejsi"

Qrcze, te złote myśli były chyba w jednej pierwszych książeczek o sztukach walki, jaką czytałem. Miałem wtedy tyle lat co Ty :D
  • 0

budo_mazakungfu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:
A jednak istnieją jakieś mądre złote myśli... :D
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:

A jednak istnieją jakieś mądre złote myśli... :D


Czasem wydaje sie, że tych "złotych myśli" aż za duzo jest...
  • 0

budo_mazakungfu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:
Może i jest dużo, ale nie koniecznie mądrych :wink: . Ale dobrze, teraz może już trzymajmy się tematu... 8O
  • 0

budo_kubagc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu/WuShu - super klub dla każdego :!:
Jeszcze ja się wypowiem OT odnośnie tego :

W końcu trafiłem na PZWS i SiFu Braksala ...

:D

Nie chodzi o to że typ sobie nadaje sam tytuł Shifu , tylko o to że cały ten PZWS to jedno wielkie pośmiewisko. Braksal i jego wspaniali koledzy ze związku nadli sobie jakieś Duany z kosmosu , że niby są najlepsi ... a jedyne w czym są najlepsi to w kombinowaniu jakby tu więcej hajsu zarobić, zamiast ćwiczenia. Niby takie czasy ale to ich nie usprawiedliwia. Dlacze więc Shifu Zhang Feng Jun , który uczył większość z panów zasiadający w tym związku i był inspektorem Wushu na Chiny, nie może mieć takiego duana jak oni , chociaż umiejętności ma nieporównywalnie większe i Chinach zrobił sobie ten stopień , ale tu mu nie chcą dać ...
Banda złodzieji i kombinatórów , ze sportem mało mają wsólego oprócz tego że mają z niego zyski.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024