Skocz do zawartości


Zdjęcie

RAK od UDERZEŃ ??????????????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_azazel_20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

RAK od UDERZEŃ ??????????????
Hejka.
Mam dosyć dziwne pytanie... Mianowicie dowiedziałem się wczoraj na treningu, najpierw od jednego gościa, który ćwiczy, a potem od Instruktora, że np. od utwardzania (trzy gwiazdy), można dostać raka... czy to jest faktycznie prawda :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: Nie ukrywam, że troche się przeraziłem, ale znam ludzi, którzy ćwicza po 10-15 lat, czy sam Mistrz Chen Yong Fa i nigdy w życiu o tym nie słyszałem... Pozdrawiam i życze Wszystkim jak Najwięcej Zdrowia :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????
Mogę Ci odpowiedzieć ale raczej na GG
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????
tsailifo, pozwol ze ja tez cos powiem, bo sprawa nie dotyczy tylko ChLF

oczywiscie ze moze powstac jakis nowotwor pod wplywem utwardzania i treningu na przyrzadach. wszystko zalezy od tego jak sie cwiczy i w jaki sposob zabezpiecza konczyny przed urazami.

w dzisiejszych czasach mamy nowoczesne przyrzady a trening na nich powinien odbywac sie w tzw 'przyrzadowkach': ochraniacze, rekawiczki, napiestniki itp. same przyrzady powinny miec zabezpieczone powierzchnie do uderzania odpowiednim materialem izolacyjnym.

ciekawostka: w dawnych czasach, przed i po kazdym treningu na drewnianym manekinie uzywalo sie odpowiednich masci i ziol leczniczych. niektore szkoly uzywaja ich do dzis.

ps: teraz wiecie dlaczego wiekszosc manekinow ma ciemny kolor? wlasnie od uzywania tych preparatow :)
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????
Ja krótko, raka generuje tyle czynników , że ten jeden więcej - uderzenie,wiele statystyki nie zmieni!!

Jak będziesz więcej trenował i się ruszał a nie siedział przy kompie albo TV to teoretycznie mam mniejsza szanse zapaść na nowotwór.
  • 0

budo_tomifu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????
:) mikropęknięcia, rozwarstwienia kości - normalka. takie zajęcie :) , ale pod odpowiednim okiem mozna tego uniknąć

Tomi Fu
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????
Jest to problem przy zlym lub zbyt intensywnym cwiczeniu. Na pewno nie mozna nabawic sie szybko raka ale dla mnie norma kilka lat temu bylo to ze mialem non stop powybijane kciuki i palce tracily ruchliwosc w stawach. Byl to wynik zbyt czestych sparringow knockdown- i ochraniacze nie pomagaly. W koncu odpuscilem bo zmniejszona ruchliwosc dloni przeszkadzala mi w studiach.
Z dzisiejszej perspektywy uwazam ze utwardzanie jest potrzebne ale wielu ludzi z tym przesadza i robi z narosli na kostkach jakas religie. Chodzi tylko o to zeby w walce sobie rak w nadgarstkach nie polamac. Zreszta jest tyle dobrych technik nie wymagajacych utwardzenia i tyle technik wykonywanych naturalnie twardymi czesciami ciala- kolana, lokcie, piety, wnetrza dloni...ze naprawde nie ma sensu przesadzac.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????
Strach przed rakiem jest groźniejszy od raka. Nie palcie papierochów i zdrowo się odżywiajcie, a o raku od obić zapomnijcie.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????
Dużo pomarańczowego soku i ryba codziennie . Podobno wtedy raka ma się z głowy :)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????

Hejka.
Mam dosyć dziwne pytanie... Mianowicie dowiedziałem się wczoraj na treningu, najpierw od jednego gościa, który ćwiczy, a potem od Instruktora, że np. od utwardzania (trzy gwiazdy), można dostać raka... czy to jest faktycznie prawda :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: Nie ukrywam, że troche się przeraziłem, ale znam ludzi, którzy ćwicza po 10-15 lat, czy sam Mistrz Chen Yong Fa i nigdy w życiu o tym nie słyszałem... Pozdrawiam i życze Wszystkim jak Najwięcej Zdrowia :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Ściema jakaś, tysiące ludzi utwardzają, choćby robiąc pompki na pięściach i jakoś nikt raka nie dostał. Przynajmniej ja o tym nie słyszałem. No i posadzkarze też by musieli dostawać raka bo się w robocie na pięściach opierają i mają seikeny wyrobione jak karatecy. Thaibokserzy utwardzają golenie raczej powszechnie a słychać jedynie o pojedyńczych przypadkach że komuś zaszkodziło. No chyba, że ktoś przesadza. Albo chodzi o jakieś dziwne utwardzanie :-) No właśnie, co to te trzy gwiazdy i co wy tam właściwie utwardzacie i jak bo może ja niewtajemniczony jestem? :-)



Wosiu
  • 0

budo_fasola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????
Przynajmniej jak bede palil to alzhaimera noie bede mioal
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????

Przynajmniej jak bede palil to alzhaimera noie bede mioal


Kosmiczna bzdura. Ale pocieszaj się dalej.
  • 0

budo_wilczy pazur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????

Z dzisiejszej perspektywy uwazam ze utwardzanie jest potrzebne ale wielu ludzi z tym przesadza i robi z narosli na kostkach jakas religie. Chodzi tylko o to zeby w walce sobie rak w nadgarstkach nie polamac. Zreszta jest tyle dobrych technik nie wymagajacych utwardzenia i tyle technik wykonywanych naturalnie twardymi czesciami ciala- kolana, lokcie, piety, wnetrza dloni...ze naprawde nie ma sensu przesadzac.


A ja uważam że nie jest potrzebne, co mają pościerane, poobijane kostki i zwyrodnienia do usztywnienia nadgarstków.
Ręka przygotowana do uderzenia to jedno a narośla na kości to co innego, wiadomo że się pojawiają czasem ale żeby specjalnie się o nie starać.
  • 0

budo_wilczy pazur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????
żeby specjalnie guzy produkować... moim zdaniem to niepotrzebne.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????

Przynajmniej jak bede palil to alzhaimera noie bede mioal


Kosmiczna bzdura. Ale pocieszaj się dalej.



No Słoniak, jako lekarz powinieneś się starać pozyskiwać wiedzę nie tylko z zakresu dozwolonego przez mafię medycyny akademickiej i przemysłu leków syntetycznych... Akurat Fasola trafił na dobre informacje, chociaż co do niego to wiemy... Na zachodzie jest przynajmniej kilka stowarzyszeń ludzi chorych na alzheimera które walczą o legalizację używania marihuany w celach leczniczych i mają sporą dokumentację kliniczną że marihuana w istotny sposób pomaga przy tej chorobie. To że jeszcze dodatkowo pomaga w paru innych przypadłościach, jest pomocna w wyostrzaniu wzroku o zmierzchu i w nocy (tak twierdzą rybacy na Karaibach) i w sumie nie jest bardziej uzależniająca niż tytoń i alkochol oraz nie ma (podobno) ani jednego przypadku zejścia śmiertelnego czy poważnych problemów zdrowotnych przy przedawkowaniu, to już dodatkowa sprawa... Sorry za OT.


Wosiu
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????

Przynajmniej jak bede palil to alzhaimera noie bede mioal


Kosmiczna bzdura. Ale pocieszaj się dalej.



No Słoniak, jako lekarz powinieneś się starać pozyskiwać wiedzę nie tylko z zakresu dozwolonego przez mafię medycyny akademickiej i przemysłu leków syntetycznych... Akurat Fasola trafił na dobre informacje, chociaż co do niego to wiemy... Na zachodzie jest przynajmniej kilka stowarzyszeń ludzi chorych na alzheimera które walczą o legalizację używania marihuany w celach leczniczych i mają sporą dokumentację kliniczną że marihuana w istotny sposób pomaga przy tej chorobie. To że jeszcze dodatkowo pomaga w paru innych przypadłościach, jest pomocna w wyostrzaniu wzroku o zmierzchu i w nocy (tak twierdzą rybacy na Karaibach) i w sumie nie jest bardziej uzależniająca niż tytoń i alkochol oraz nie ma (podobno) ani jednego przypadku zejścia śmiertelnego czy poważnych problemów zdrowotnych przy przedawkowaniu, to już dodatkowa sprawa... Sorry za OT.


Wosiu


Dane mam dość bieżące :) Po pierwsze primo ultimo nie było wspomniane że chodzi o gandzię, a w naszym kręgu kulturowym palenie oznacza palenie tytoniu. Po drugie sekundo (bzurna składnia polsko-łacińska zamierzona) nie słyszałem, żeby ktoś polecał profilaktykę antyalzhaimerowską przy użyciu kanabinoli. Leczenie owszem. Po trzecie też jestem za legalizacją trawy, choć to wcale nie świadczy o tym, że jest mało szkodliwa. To że nie zabija na miejscu o niczym nie świadczy. Zabija ograniczenie wyobraźni i speed jakiego może dawać oraz stany depresyjne przy odstawieniach (a owszem występują).
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: RAK od UDERZEŃ ??????????????

Zabija ograniczenie wyobraźni i speed jakiego może dawać oraz stany depresyjne przy odstawieniach (a owszem występują).


Wątpiącym polecam "Eden Express" Marka Vonneguta (tak syna tego Kurta Vonneguta) wydane dawno temu w Polsce. Młody żył w komunie w Kanadzie, zdrowo popalał i popadł w ciągły haj bez ziela, psychozy itd.
Miał pewne problemy ze sobą, a zioło je spotęgowało aż doszedł do domu bez klamek. Warto poczytać, bo talent ma po tatusiu, i jest to wesoła książka, autor obecnie wyleczony jest lekarzem pediatrą. Pisze bez morałów, to po prostu jego wspomnienia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024