Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poczatek z CAPOEIRA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_kaleson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Poczatek z CAPOEIRA
witam!
Probuje sie zapisac na jakies SW, CAPOEIRA mi sie podoba,aczkolwiek nie wiem czy mozna sie nauczyc czegos fajnego na tym,i czy jest to w ogole przydatne?? Wiem ze cwiczacy CAPOEIRA sa bardzo dobrze rozciagnieci, i chcialem jeszcze spytac, czy dlugo trzeba trenowac dla takich efektow??
Jestem z Czestochowy, i wiem ze jest u nas sekcja CAPOEIRA, nie orientuje sie moze ktos czy jest ona jakas dobra??
Please - HELP! :)
  • 0

budo_lucjusz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
Witaj,

Probuje sie zapisac na jakies SW, CAPOEIRA mi sie podoba,aczkolwiek nie wiem czy mozna sie nauczyc czegos fajnego na tym,i czy jest to w ogole przydatne??

Co to znaczy czegos fajnego? I do czego ma byc przydatne? Jeli pojdziesz na kilka treningow to poczujesz czy capoeira cie wciagnie :-) Trenowanie capoeiry ma sprawiac przyjemnosc a nie byc tylko srodkiem do uzyskania jakiegos efektu.

Wiem ze cwiczacy CAPOEIRA sa bardzo dobrze rozciagnieci, i chcialem jeszcze spytac, czy dlugo trzeba trenowac dla takich efektow??

Takich tzn jakich? Jesli teraz nic nie trenujesz to naprawde sie rozciagniesz :-) i pierwsze efekty zobaczysz w miare szybko.

Jestem z Czestochowy, i wiem ze jest u nas sekcja CAPOEIRA, nie orientuje sie moze ktos czy jest ona jakas dobra??

Z tego co pamietam to w Czestochowie swoja sekcje ma grupa Artes das Gerais. Nie wiem jak z innymi grupami. Jesli sa jakies inne to powinienes przejsc sie do wszystkich i zobaczyc gdzie najbardziej spodoba sie styl, sposob prowadzenia treningu i klimat. A jak nie to AdG chyba nie bedzie zlym wyborem :-)
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
Ja powiem tak jak by powiedziła większość...Przejdź się na trening i zobacz, wtedy będziesz wiedział czy chcesz ją ćwiczyć....Pozdro
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
I tyle informacji powinno Ci starczyć . Aaaa... napisz jeszcze czego sam chciał bys nie nauczyć ( spiewać , grać na bębnie , bić ludzi na ulicy , kroić dzieći z telefonów , podszkolić sie w breaku czy moze jeszcze coś innego :wink: ) a My napiszemy Tobie czy na Capo sie tego naumiesz czy nie ...... ( Ale pałam szacunkiem do wszystkich .... aż mi sie Shift chce wciskać :) )
  • 0

budo_kaleson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
hm... Chcialbym byc bardziej wysportowany, byc rozciagniety, umiec jakies fajne zamotany ruchy wykonac, i takie podobne! :) I moze jeszcze cos a la BREAKE DANCE! :)
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tu jest link do Częstochowskiego Artes das Gerais.

Zajecia prowadzi Graduado Cigano. Mialem okazje spotkac tego czlowieka. Jest to naprawde niesamowity capoerista. Pod jego okiem naprawde pokochasz Capo i "zamotane ruchy wykonac, i takie podobne! I moze jeszcze cos a la BREAKE DANCE!" zejdzie na drugi plan :P


zycze powodzenia, DZIK
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
To idź sobie pogadać z chłopakami co się bawią w breaka a nie na capo, to nie ta bajka zdecydowanie. :?
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
Ale panowie ... przesadzacie , przeca to jest typowe podejscie laika .
Nawet ktoś kto trenował -dajmy na to - miesiac , do konca nie wie co to jest prawdziwa Capoeira. Ja sam zrozumiałem to i owo dopiero po 5-6 miesiacach ... zakapowałem o co biega z tym całym "dialogiem" miedzy graczami. Wiec jak ktoś kto zaczyna trenować i mowi o Brazylijskim braku to sie nie dziwcie tylko starajcie sie czem prendzej naprowadzić go na light side of the force .........

pozdr ......... a ty kaleson zaczynaj trenować .... i na poczatku sie na acrobacje nie napalaj ... co do sparności fizycznej i rozcziagania to goraco polecam ...
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
Źle mówisz Archon...Ja np. breake ćwiczyłem dobre 3 lata temu i mi się szybko znudził. O capo dowiedziałem się cos ponad rok temu i od razu chciałem umieć ginge, a nie bary czy twisty także dla mnie to złe porównanie. Mój kumpel co ćwiczy breake jak próbuje ze mną zagrać to i tak to u niego wygląda jak break i mi się np. nie podoba :D
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
No dobra , sa wyjątki . W wiekszości przypadków jednak jest mniej więcej tak jak opisałem ......... 8)
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
Ja w to wątpie ale dobra ty masz swoje zdanie i ja swoje..
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA

Źle mówisz Archon...Ja np. breake ćwiczyłem dobre 3 lata temu i mi się szybko znudził. O capo dowiedziałem się cos ponad rok temu i od razu chciałem umieć ginge, a nie bary czy twisty...

moze cie tak nie ciagnelo do elementow bo miales juz wczesniej z nimi stycznosc,normalka...
  • 0

budo_kaleson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
ale czy ogolnie uwazacie CAPOEIRA za fajny sport?? Widzialem kiedys filmiki, byly po prostu piekne,ale to pewnie byli goscie co cwicza CAPOEIRA z 30lat,ale tak czy siak wygladalo bosko! Czy polecilibyscie ten sport innym??
  • 0

budo_darq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA

ale czy ogolnie uwazacie CAPOEIRA za fajny sport??

Ekhm... sztuka walki...
  • 0

budo_kaleson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
no sztuka walki! :) A skoro juz pisales, to mogles napisac Swoja opinie! I co polecilibyscie np bardziej: CAPOEIRA czy TKD ?? Wiem ze te sporty sie roznia, i ciezko polecic ale chodzi mi bardziej o ogolna zwinnosc, sprawnosc oraz dobre uderzenia nogami!! :)
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
Podejrzewam, że każdy z działu Capoeira poleci ci tę sztukę walki, bo w końcu by tu nie zaglądał gdyby mu się nie podobała ;)
Idź na capo nie pożałujesz poświęconego czasu :) chyba, że będziesz bąki zbijał po kątach zamiast trenować ;P lub trafisz na jakąś omkłą grupę ;) hehehe
:)
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
Stanowczo nie polecilbym capoeiry innym. Jest to "sport" tylko i wylacznie dla absolutnej elity, majacej juz za soba co najmniej kilkuletnie doswiadczeina w MA. I trenujacej od malego akrobatyke. Oczywiscie jezeli masz powyzej 10 lat to jestes juz kategorycznie za stary zeby zrobic jakiekolwiek postepy.

Stanowczo tez nie uwazam Capoeiry za "sport" fajny. Treningi to ciagla ostra i smiertelna rywalizacj i niesmowita presja ze strony grupy i prowadzacych. Capoeira jest "sportem" ktory wykonczy twoja psychike spowoduje u ciebie szereg koszmarnych kontuzji. Po wielu latach treniowania nabawisz sie na pewno schizofrenii, kiły oraz owsikow.

Czlowieku ! To jest forum fanatykow capo. Niektorzy z tych ludzi choduja tykwy w swoich ogrodkach. A ty sie zastanawiasz co ci odpowiedza na pytanie "Czy capoeira to "fajny" sport ???" No a jak myslisz. Masz w swoim miescie swietna sekcje, z swietnym prowadzacym. Zamiast siedziec przed kompem, przejdz sie na trening (pierwszy za friko) posluchaj bateria, zobacz jak ludzie graja w roda, pogadaj z trenerem. Nie poczujesz tego czytajac to forum. IDZ NA TRENING. Powodzenia stary :wink:

pozdrawiam, DZIK
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
SIC. $ero$lav mnie wyprzedzil :P
  • 0

budo_kaleson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
dzieki! Na pewno sie przejde w tym tygodniu! :)
  • 0

budo_kaleson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
aha, zapomnialem, zastanawiam sie czy ktos nie wie jak czest sa treningi ?? Bo na stronce jest podany tylko piatek,a podejrzewam ze sa czesciej, nie orientuj sie ktos??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024