Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poczatek z CAPOEIRA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_beleza
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA

Jest jeszcze podejście do samego treningu i procesu nauczania. Trening Capoeiry to radość i często zabawa ruchem. W capo jest: ucz się spokojnie, delikatnie, ciesz sie z gry. W taekwon-do nacisk położony jest na: szybciej, mocniej, wyżej. Daj z siebie wszystko, przeżyj trening jak wielką bitwe, "nigdy nie możesz być zadowolony ze swojej techniki" (gen. Choi).


a podejscie do treningu zalezy od prowadzacego

na poczatku musisz pewne rzeczy robic powoli, chyba nie powiesz ze uczac sie jakis technik w taekwon-do od razu prubujesz kopac na maksa i jeszcze wyzej, mocniej, szybciej.
jak opanujesz technike to dopiero wtdey zaczyna sie praca nad szybkoscia, moca uderzen, inaczej efekt jest komiczny - np przy armadzie wykonywanej przez poczatkujacego prubujacego koniecznie dorownac wysokoscia kopniecia bardziej zaawansowanym, zwykle konczy sie to utrata rownowagi i efekt jest komiczny
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA

To punkt widzenia TaeKwonDoki :wink:


E tam tekwondoki. Nie tak łatwo jest wyrzucić z siebie Capoeriste.

na poczatku musisz pewne rzeczy robic powoli, chyba nie powiesz ze uczac sie jakis technik w taekwon-do od razu prubujesz kopac na maksa i jeszcze wyzej, mocniej, szybciej.


Nie do końca o to mi chodziło. Pewnie że na początku (ale tylko na samym początku) wkonujesz technike troche wolniej i bardzo sie na niej koncentrujesz.

Chodz mi o to, ze na sali na której trenujesz Capo (academia ??) zaimportowana jest Brazylia i jej duch. Jest radośc, uśmiech, spontan, AXE i chyba pewien zdrowy dystans do życia. Pewnie ze czasami jest agresja, ale tylko wtedy kiedy gracze tak postanowią. W przeciwnym razie, jest to "walka z uśmiechem na ustach". I liczy sie to zeby cieszyć sie grą, kumulować AXE, czarować ruchem.

Taekwon-do to duch wschodu. Jeżeli koreańczyk mówi ci, że jego hobby to Taekwon-do, to pewnie trenuje po 8 godzin dziennie 6 dni w tygodniu. I liczy sie tylko techniczna perfekcja, siła i szybkość. Na sali treningowej Taekwon-do (dojang), kiedy walczysz cały czas masz ogromny szacunek dla przeciwnika, ale jednocześnie musisz dawać z siebie wszyko aby w uczciwej walce go pokonać. Ukłon, WALKA na maxa, ukłon.

Chodziło mi o podejście do trenowania.

ehh, Off topic nam się zrobił.

pozdrowka, DZIK
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA

ehh, Off topic nam się zrobił.


heh, przestaje sie powoli przejmowac juz tym ;)

poprostu ktos mnie wywali i zmieni moderatora ;)
  • 0

budo_ejan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
heyka
sluchajcie czy sa w polsce jakies grupy ktore trenuja tylko czysta angole, poniewaz slyszalem ze wiekszosc grup cwiczy w stylu regional. jesli tak to by ktos mogl mi napisac jak sie takie grupy nazywaja. mam nadzieje ze moje pytanie nie jest glupie troche mieszam sie jesce z tymi grupami i stylami.
z gory dzieki za jakies info
narka
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA

heyka
sluchajcie czy sa w polsce jakies grupy ktore trenuja tylko czysta angole, poniewaz slyszalem ze wiekszosc grup cwiczy w stylu regional. jesli tak to by ktos mogl mi napisac jak sie takie grupy nazywaja. mam nadzieje ze moje pytanie nie jest glupie troche mieszam sie jesce z tymi grupami i stylami.
z gory dzieki za jakies info
narka

Raczej niema, angole zazwyczaj trenuje sie na warsztatach z brazylijczykami, w niektorych grupach robi sie trening angoli np.: raz w miesiącu. W tym stylu liczy bardziej sie improwizajca i malicia a nie wycwiczone techniki.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA

heyka
sluchajcie czy sa w polsce jakies grupy ktore trenuja tylko czysta angole, poniewaz slyszalem ze wiekszosc grup cwiczy w stylu regional. jesli tak to by ktos mogl mi napisac jak sie takie grupy nazywaja. mam nadzieje ze moje pytanie nie jest glupie troche mieszam sie jesce z tymi grupami i stylami.
z gory dzieki za jakies info
narka

W Beribazu samej czystej Angoli nie praktykujemy, ale jest jest jej bardzo duzo w miesiacu, niemal pol na pol.

ArkuS: Niestety improwizacji tez trzeba sie nauczyc :)
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
Goliat: twoje zdanie jest bez sensu :twisted:
Nie praktykujemy tylko i wyłącznie Angoli, ale za to jest ona dość często (w porównaniu z AdG por example), choć nie powiedziałbym, że pół na pół... raczej, że dość daleko od pół na pół :)
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poczatek z CAPOEIRA
no, o cos takiego mi chodzilo :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024