Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach

A ponizej , wczesniej juz obiecany opis wreczenia berimbau Sfiftowi :)
"Dla Swifta, jednego z członków naszej grupy, piątkowy trening (05.03) był szczególny.
Już po raz drugi został wręczony mały wisiorek w kształcie berimbau – nagroda za ogromne
postępy w Capo i oddanie dla grupy. Wszystko poprzedzone było, niejako już tradycyjną, kilkunastominutową grą w Roda, po której Dominik powiedział kilka wzniosłych słów :) i
ofiarował Łukaszowi berimbau. Jeśli ktoś twierdzi, że człowiek nie potrafi latać powinien
zobaczyć wtedy Swifta. Tańczył 10 cm nad parkietem – tak rozpierało go Axe!
Następna „ceremonia” odbędzie się w bliżej nieokreślonym terminie.
Jej bohaterem będzie ten, w kim nasza Święta Trójca – Kalin, Gacek i Fifek – zobaczy
to „coś”... Więc się starać! :) "

Czy u was też są jakieś nietypowe zwyczaje/ceremonie w klubach? ;P
O takim czymś pierwsze słyszę :)
Cytat pochodzi ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach
hehehe nie moglem sie powstrzymać :) wybaczcie
Dołączona grafika
foto ze stronki: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i jeszcze pytanko do kogos z grupy z Elbląga: skoro piszecie ze nie należycie do żadnej grupy to czemu nosicie Abady firmy ABADA Capoeira i camisy z AdG?
:wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach
Może mają mestre z Abady i contramestre z AdG?? :D
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach
Piszcie na temat!
A co w tym dziwnego, że niezrzeszona grupa ma ciuchy z różnych grup? Skoro nie mają innego dostępu do camis i abad? Gdzieś kupować muszą? Jakby mieli ciuchy tylko z AdG to ludzie z AdG by się oburzali, że się pod nich podszywają ;) a tak to wiadomo, że te znaczki na ich ubraniach nic nie znaczą. Analogicznie byłoby z Abadą.
Niektórzy tu chyba tylko wchodzą by się czepiać innych... ehh.... no comment...
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach
No dobra. Ale czemu w takim razie przy spodniach z logo ABADA u jednego kolesia na zdjęciu jest cordao crua-amarela ?? 8O
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach
Czepiac? O nie. Ja sie tylko pytam, skoro mają ciuchyb i corda to znaczy ze musieli byc w jakiejs grupie.
  • 0

budo_sorriso
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio de Janeiro

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach
Nasza grupa jest jeszcze zbyt młoda, by mówić o jakichkolwiek zwyczajach. Za to zauważyłem w pewnych grupach dość dziwny zwyczaj... Hmm,... nawet nie wiem jak go nazwać. Chodzi mi o "najeżdżanie" na inne grupy, na ich styl, alunos, prowadzących treningi. Mi się ten zwyczaj na przykład nie podoba i raczej się u nas nie przyjmie.

Pozdrawiam
Axé !
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach
[quote name="el_pabo"] Za to zauważyłem w pewnych grupach dość dziwny zwyczaj... Hmm,... nawet nie wiem jak go nazwać. Chodzi mi o "najeżdżanie" na inne grupy, na ich styl, alunos, prowadzących treningi. Mi się ten zwyczaj na przykład nie podoba i raczej się u nas nie przyjmie.
[quote]

8O :rofl:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach

a tak to wiadomo, że te znaczki na ich ubraniach nic nie znaczą.


Wiesz, osobiście znaczy to dla mnie bardzo wiele. To tak jakbyś zobaczył kogoś na ulicy w koszulce swojej grupy, a okazuje się, że koleś ma ją ot choćby z lumpexu...
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach
Pisałem to mając na myśli, że nic nie znaczą jeśli chodzi o przynależność tych ludzi do wymienionych grup.
Oni ich na pewno nie mają z lumpexu, więc to sprawa osób które sprzedały im te abady. Jak ktoś sprzedaje innym abady swojej grupy... to później nie ma się co dziwić ;)
Sami sobie ich nie uszyli ;)
  • 0

budo_kalin
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach

jeszcze pytanko do kogos z grupy z Elbląga: skoro piszecie ze nie należycie do żadnej grupy to czemu nosicie Abady firmy ABADA Capoeira i camisy z AdG?
:wink: :wink: :wink:

Abada firmy ABADA Capoeira nie sa nasze , ci koleie ktorzy na fotkach w tych abada naleza do tej grupy. Poprostu pryzjechali do Lidznarka z nami potrenowac, to chyab nie jest zabronione ? !
A co do camisa AdG to kupione zostaly od Mestre Nema na warszrsztatach 23 stycznia w "Starcie" w Gdyni, na ktore zreszta mielismy zaproszenie .
Nie podpisujemy sie pd zadna grupa ale skoro kupilismy sobie koszulki to mozemy w nich sobie przeciesz trenowac .
  • 0

budo_kalin
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach

A ponizej , wczesniej juz obiecany opis wreczenia berimbau Swiftowi :)
"Dla Swifta, jednego z członków .....................

Czy u was też są jakieś nietypowe zwyczaje/ceremonie w klubach? ;P
O takim czymś pierwsze słyszę :)
Cytat pochodzi ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Chodzi tu o wreczenie zwyklego wisiorka z Berimbau , jestesmy grupa niezrzeszona, takie cos dodaje innym motywacji i tylko o to w tym chodzi , zreszta tekst na stronce byl napisany z nutka zartu :)
  • 0

budo_kalin
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach

A co do camisa AdG to kupione zostaly od Mestre Nema na warszrsztatach 23 stycznia w "Starcie" w Gdyni, na ktore zreszta mielismy zaproszenie .

Sorki z rospedu sie pomylilem :/, nie byly to warsztaty tylko trening jednodniowy
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach

A ponizej , wczesniej juz obiecany opis wreczenia berimbau Swiftowi :)
"Dla Swifta, jednego z członków .....................

Czy u was też są jakieś nietypowe zwyczaje/ceremonie w klubach? ;P
O takim czymś pierwsze słyszę :)
Cytat pochodzi ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Chodzi tu o wreczenie zwyklego wisiorka z Berimbau , jestesmy grupa niezrzeszona, takie cos dodaje innym motywacji i tylko o to w tym chodzi , zreszta tekst na stronce byl napisany z nutka zartu :)

Ja nic nie mówię ;P
Fajna sprawa :D niezły pomysł :)
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach
kiedys jak bylem u AxE capoeira na treningu widzialem jak przed treningiem pod wodza barrila grupa wykonuje jednoczesnie jakas sekwencje po czym dopiero zaczynal sie normalny trening
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach

Abada firmy ABADA Capoeira nie sa nasze , ci koleie ktorzy na fotkach w tych abada naleza do tej grupy.

A z ABADA z jakiego miasta oni są? Bo niestety nie poznaję nikogo z nich.
  • 0

budo_kalin
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach

A z ABADA z jakiego miasta oni są? Bo niestety nie poznaję nikogo z nich.

CI kolesie sa z Abada Gdynia , nie wiem czy tak wypada po podawac nazwiaska ale luz ( nie pamietam poprostu ksywy )
Jeden to Kamil Jodelko a drugim jest Filip ( niestesty nie pamietam nazwiska ale to i tak nie wazne ). :/
Zdjecia byly robione w lidzbarku warminskim w zeszle wakacje .
  • 0

budo_venifica
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach
Trafiłem tu przez przypadek szukając wisiorka berimbau dla mojej dziewczyny,ale jak juz przeczytałem ten temat to sie wypowiem.Prosze tez o zachowanie tej wypoeidzi dla siebie,bo nie wszyscy poporą to co powiem.
uirapuru ty jesteś z ADG i takei rzeczy jak ciuchy ludzi z tego klubu strasznie drażnią i taka jest prawda.ADG strasznie przywiązuje wage do ciuchów i (niestety) do cordao(a NEM do kasy :P ].Chodzi mi o to że w pewnych kręgach zaczął sie straszny bieg po sznurki a to wcale niekomu nie pomaga. Skąd to wiem...no ano moje karkiera w ADG trwała 4lata.Czasem jeszcze wpadam na treningi czy na "Akro".Także dla mnie to jak najbardziej zrozumiałe ze to wkurza.Myśle że logo klubowe i nawet charakterystyczny styl danej grupy to jets dla Capoeristy pewna świętość.I tu się z tobą Uirapuru oczywiscie zgadzam.Ja również po odejsciu z ADG z kilkoma osobami mamy kilku aluno (kilku kumpli z osiedla w sumie).Mamy też mamy pewne charakterystyczne logo i specyficzny kolor cordao [to polecam wprowadzić wszyskim "undergroundowym" grupom zeby uniknąc problemów - kiedy ktoś zasłuży,umie grać na berimbau, dobrze gra w Roda i poprowadzić kawałek treningu to dostaje członkowski klubowy Cordao.Pozbywamy sie wtedy problemów z grupami,niezdrowej rywalizacji i problemów z gradacją.To tak jak z tym wisiorkiem tylko na stałe i nie do uszkodzenia:D]i chyba bym sie wkurzył gdyby ktos urzywał naszej nazwy.
Jeśli chodzi o "najeżdzanie" na inne grupy...
To bardzo ciężki i delikatny temat.Ten kto mieszkał w Krakowie i zna historie Klubów Unicar(dawna Magiia)i Artes Das Gerais, a tu dokładnie dwóch panów - Frances oraz Adama Faby,wie ze takie droczenie potrafi sie zamienic w niebezpieczną rzecz.
Trzy dni temu kiedy ćwiczyłem z chłopakami podszedł do mnie naćpany i podchmielony dres manifestujący wyższość Unicaru nad innymi grupami i strasznei chciał z nami sparować.Miał pecha bo trefił na mnie:).Capoeiry używał,ale bez ginga- dobry koleś co.Spoko,spoko, nic mu nie zrobiłem tuesora i duszenie rozwiązało kwestie umiejętnosci.A potem koleś chodził po osiedlu i sie darł ze ze mną wygrał.A niech mu bedzie.Następnym razem nie bede sie bawić.Także jeśli ktoś prowadzi swoją grupe jesli kiedykolwiek zobaczy jakies negatywne odnoszenie sie do innego klubu niech odrazu goscia spieprzy.Ja tak robie.Wiem spod czyich skrzydeł wyrosłem i żywie do tego klubu i do ludzi ogromny szacunek i o to gorąco apeluje.Wzajemny szacunek i jakąś wieź solidarnosci.Bo potem moze przybrać to duzo groźniejszą forme.
Co do istnienia "undergoundowych" grup-są i będzie ich jeszcze więcej.Capoeira jest pociągającym sportem dającym wiele pozytwynej energi (myśle że to AXE własnie tak przyciąga),a nie kazdego na niego stać.Jeślie tylko Academias jak ADG,Abada,Unicar będą choć w penym stopniu z nami współpracować to myśle ze Capoeria pięknie sie rozwinie w Polsce.Jesli tak sie nie stanie Capoeira wylegnie na ulice w niekontrolowanej formie i wtedy mozemy mieć więcej takich dresików.Bo niektórzy cwaniacy zauważyli już że KickBoxing to chyba nie to.(Choć przyznam szczerze ze sam przyłozyłem reki do propagowania Capoeiry jako twardej,ofensywnej sztuki walki...i tu mi sie przypomina ADG jakieś 3-4lata temu)
Koniec
AXE
trzymajcie sie ciepło i blisko berimbau
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach
cooooooooo............ :?: 8O
  • 0

budo_alemao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwyczaje/tradycje/ceremonie w waszych klubach

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024