Skocz do zawartości


Zdjęcie

WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO
Wallace:
Obsmialem sie jak mops :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Jestes WIELKI !!!
poklon poklon poklon poklon

EZOTERYCZNE znaczy dla wtajemniczonych, to chyba komplement?
Czy o to chodziło?

Poczytaj sobie co sie ludzie nauczyli po stazu :wink: :lol: :lol:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO

Poczytaj sobie co sie ludzie nauczyli po stazu :wink: :lol: :lol:


Szczepan a czego się nauczyłeś na ostatnim stażu z Kanai sensei? :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO

Szczepan a czego się nauczyłeś na ostatnim stażu z Kanai sensei? :roll: :roll: :roll:

Drogi Jurku,
nie odpowiadaj pytaniem na pytanie. To stara taktyka sofistow i mnie na to nie nabierzesz. :) :lol: :lol:

ps co do stazu z sensei'em, to faktycznie, moze faktycznie cos skrobne co sie nauczylem. bedzie ze 2 strony w Wordzie :) poklon poklon poklon
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO
Wiecie dlaczego był taki tłok, na tym stażu?

Bo połowa towarzystwa chciała mieć podpis, zdjęcie, możliwość chwalenia się (niepotrzebne skreślić), że była na stażu z 9 danem. Łot i co :lol:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO
Jeżyku musiałeś nas zdradzić? :wink: Teraz wszyscy już wiedzą.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO

Szczepan a czego się nauczyłeś na ostatnim stażu z Kanai sensei? :roll: :roll: :roll:

Drogi Jurku,
nie odpowiadaj pytaniem na pytanie.


Heya, heya ! Przecież o nic mnie nie pytałeś?! 8O 8O 8O :)
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO
Redakcja budojo

marcin kr. mówi o braku cięcia u Japończyków, choć nigdy w zyciu nie dokonał żadnego realnego cięcia Marcin_kr napisał:
Redakcja budojo:


marcin kr. mówi o braku cięcia u Japończyków, choć nigdy w zyciu nie dokonał żadnego realnego
cięcia

- a czy prezentujący pokaz dokonali realnego cięcia w swoim życiu:?: myslałem że to zabronione przez prawo


Realne cięcie to np. tameshigiri, nie jest w Japonii zabronione prawem.



No widze że redakja uważa że tameshigiri to tylko w japonii mozna ćwiczyć, no przepraszam jeszcze w firmowym dojo Budojo
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO

No widze że redakja uważa że tameshigiri to tylko w japonii mozna ćwiczyć, no przepraszam jeszcze w firmowym dojo Budojo


Marcin nie kręć, jeśli ciąłeś to napisz, że ciąłeś np. na zajęciach u takiego to a takiego instruktora takim to a takim sprzętem i już.
Naprawdę przyjemniej jest dyskutować z ludźmi którzy choć trochę znają się na rzeczy. :wink: :roll: :wink:

  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO
jesli chodzi o tameshogiri to mam niewielkie doświadczenie ale miałem przyjemność próbować kilka razy i to z niezłym skutkiem co mnie nawet zdziwiło, że aż tak mi dobrze poszło, ale to pewnie fart początkującego :idea: .
miecz był wykonany przez niejakiego Paula Chena- fachowcy mówią ze nienajgorsze miecze robi.
Natomiast pisząc o nierealności cięć podczas pokazu w Manggha nie miałem na mysli brak jakiejkolwiek dynamiki w cieciu, ot takie machanie (często popełniam taki błąd i z pokorą przyjmuję uwagi sensei), co szanowna Redakcja skwitowała "nie znasz się, nigdy realnie nie ciąłeś a sie odzywasz"- gratuluje elokwencji, czyżby brak argumentów do dyskusji :?:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO
Marcin,
jeśli czytałeś moje teksty o tameshigiri to wiesz że argumentów mi nie zabraknie, ale lubię wiedzieć z kim dyskutuję.
No to napisz teraz z perspektywy własnych doświadczeń co podczas pokazu battojutsu przez studentów wydało ci sie mało realne. Jeżeli widziałeś filmik z mojego tameshigiri to spróbuj porównać moje ciecia z ich cięciami. Mnie też chodzi o argumenty a nie wrażenia laika.
8) 8) 8)
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO
i powiem Ci że Twoje tameshigiri bardzo mi sie podobało - mówie o filmiku z budojo.
ale ciecia podczas pokazu nie było i bede się przy tym upierał, tylko machanie mieczem.
Nie wiem z czego to wynikało, ale czesto jest to niestety spotykane u aikidoków. Nie znam tego mistrza- moze uznał że te śmieszne tłumy w Krakowie i tak sie nie znają więc po co sie angazować, albo tak poprostu ćwiczy, tego nie wiem niestety
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO

ale ciecia podczas pokazu nie było i bede się przy tym upierał, tylko machanie mieczem.
Nie wiem z czego to wynikało, ale czesto jest to niestety spotykane u aikidoków.

To zjawisko zwane atrybucją.
Ponieważ wiesz, że aikidocy machali zamiast ciąć, a poszedłeś na pokaz aikido, uznałeś, że ci aikidocy też nie tną. Będąc uprzedzonym, nawet nie zauważyłeś, że to co podczas pokazu robili, to w większości nie było aikido.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO

i powiem Ci że Twoje tameshigiri bardzo mi sie podobało - mówie o filmiku z budojo.
ale ciecia podczas pokazu nie było i bede się przy tym upierał, tylko machanie mieczem.
Nie wiem z czego to wynikało, ale czesto jest to niestety spotykane u aikidoków. Nie znam tego mistrza- moze uznał że te śmieszne tłumy w Krakowie i tak sie nie znają więc po co sie angazować, albo tak poprostu ćwiczy, tego nie wiem niestety


Bardzo ci dziekuję za miłe słowa pod moim adresem, ale tak się składa że i studenci i ja uczymy się od senseja Inaby, z tym że ja troszkę dłużej.
Przed pokazem poprawiałem jednego z nich, ale chodziło o szczegóły formy, co do zasady cięć to widać że wyszli spod dobrej ręki.
Ale jak rozumiem teraz mówisz o senseju Tanace, i tu muszę wrócić do pierwszego argumentu - po prostu nie znasz się - sorry. :roll: :wink: :roll:

ps.u kogo się uczysz battojutsu?
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO
ćwicze iaido u kendoków w K-wie
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: WRAŻENIA ZE STAŻU W BUDOJO
Redakcja Budojo

Bardzo ci dziekuję za miłe słowa pod moim adresem, ale tak się składa że i studenci i ja uczymy się od senseja Inaby, z tym że ja troszkę dłużej.
Przed pokazem poprawiałem jednego z nich, ale chodziło o szczegóły formy, co do zasady cięć to widać że wyszli spod dobrej ręki.
Ale jak rozumiem teraz mówisz o senseju Tanace, i tu muszę wrócić do pierwszego argumentu - po prostu nie znasz się - sorry.
ps.u kogo się uczysz battojutsu?


Naprawde mi przykro że Twój sensei dał kiepski pokaz :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024