Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pan Takeuchi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_o-s-c-a-r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Tak sie składa że kolesia ze zdjęci znam już rok i bynajmniej nie jest to pan Takeuchi.
Denerwuje mnie tylko fakt że nie znasz kolesia widziałeś tylko jedno jego zdjęcie, na dodatek nawet niewiesz w jakich okolicznościach było robione a już gościa krytykujesz i wystawiasz mu opinie.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
nie krytykuję tego gościa, tylko Takeuchiego, porównując technike ze zdjęcia z tym jak na stażu trzymano miecze. Według mnie to ani jeden ani drugi nie mają oprawidłowego chwytu, ale tego drugiego musiałbym zobaczyc, tak jak zobaczyłem Takeuchiego. Mam tylko takie niejasne wrażenie że już gdzieś go widziałem, to nie jest ktoś z Poznania, kto prowadzi sekcje nin-jitsu ?
  • 0

budo_o-s-c-a-r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Nie niejest to koleś z Poznania a z Żor.
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Ja w sumie nie bardzo mogesięwypowiadać. Co prawda byłam na seminarium u Takeuschiego(i to chyba ze 3 razy :roll: ) ale o mieczu pojęcia nie mam 8)
Ale jeszcze powiem coś co do tych całych zawodów w Niemczech. (a swoja drogą Martius skad wiadomość o tym, ze w nazwali to "otwartymi mistrzostwami Europy"? Na dyplomach jest "World Cup " :) ) W kategorii w której startował Pan Błaszkiewicz było dwóch zawodników- drugi z kijem. No i dopiero 2 DAN :) Ala jego córka to dobra jest. Jak na swój wiek :)
a po szersząrelacjez zawodów zapraszam :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

(a swoja drogą Martius skad wiadomość o tym, ze w nazwali to "otwartymi mistrzostwami Europy"? Na dyplomach jest "World Cup " :) )


A fakt pomylilem z 2002 ;) no to teraz nazwali to World Cup :) :) - co zreszta nie zmienia nic ;) - bylas widzialas ;)
Dlatego zawody traktuje sie z przymruzeniem oka. Na zachodzie sa to imprezy zarobkowe bo i publicznosc placi i zawodnicy i medali jest tyle ze wiekszosc wraca zadowolonych ;) i wraca za rok a potem sie okazuje ze zwyciescy miedzynarodowych zawodow dostaja wciry na turnieju okregowym w Koziej Wolce ;)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

co zreszta nie zmienia nic ;)

Fakt, nic nie zmienia, tak tylko się pytam- bo może się na dyplomach pomylili :)

medali jest tyle ze wiekszosc wraca zadowolonych i wraca za rok

Ja medal mam(i w sumie na walki nie narzekam- bo wcale tak łatwo nie było- przynajmniej w kategorii dziewczyn- przynajmniej było więcej zawodniczek niżmedali- co jak na razie w kategorii kobiet jeszcze mi sięchyba nie zdarzyło :roll: ) ale nie wróce :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

Ja medal mam(i w sumie na walki nie narzekam- bo wcale tak łatwo nie było- przynajmniej w kategorii dziewczyn- przynajmniej było więcej zawodniczek niżmedali- co jak na razie w kategorii kobiet jeszcze mi sięchyba nie zdarzyło :roll: ) ale nie wróce :)


Zgadza sie i to jest najwazniejsze wazne zeby powalczyc - medal w turnieju jakimkolwiek wywalczyc tam gdzie jest wiecej zawodnikow niz medali to juz osiagniecie - ale nie oszukujmy sie do poziomu mistrzostw swiata to tego rodzaju zawodom wiele brakuje ;)
Ale jak ktos poczyta takie teksty :

Nowe Brzesko 12-09
Przedstawiciele nowobrzeskiej szkoły ju-jitsu, Mariusz Błaszkiewicz z córką Kariną z Nowego Brzeska, wywalczyli kilka dni temu dwa złote medale w swoich kategoriach na Mistrzostwach Świata w Niemczech.

Wśród 70-ciu reprezentantów z Polski biorących udział w tegorocznych (8-9 listopada) jubileuszowych Mistrzostw Świata Karate Wszechstylowego w Lauenburgu w Niemczech nie zabrakło nowobrzeszczan. Szkołę ju-jitsu z Nowego Brzeska reprezentowali sensei Mariusz Błaszkiewicz 6 dan i jego córka Karina Błaszkiewicz.

- Ponad połowa polskiej ekipy wycofała się na starcie i nie brała udziału w zawodach, dlatego że organizatorzy dopiero na starcie powiadomili nas, że walki będą się toczyć pomiędzy różnymi stylami walki. Karina, która opanowała ju-jitsu, musiała pokonać dwoje karateków, by wywalczyć w swojej kategorii Mistrzostwo Świata - powiedział nam ojciec Kariny Mariusz Błaszkiewicz.

Chodząca do szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Nowym Brzesku Karina Błaszkiewicz już 6 razy z rzędu zdobywała Mistrzostwa Polski. Tym razem, sięgnęła po złoty medal na Mistrzostwach Świata. - Sukces Kariny, nie byłby możliwy bez Moniki Fularskiej, z którą Karina od ośmiu lat systematycznie trenuje. Za pośrednictwem prasy składamy Monice i jej rodzicom wielkie podziękowania za lata wspólnych treningów, które zaowocowały tym mistrzostwem - mówią zgodnie rodzice mistrzyni świata.

Złoty medal, tytuł mistrza świata, puchar i dyplom przywiózł również z Niemiec ojciec Kariny Mariusz, założyciel i trener w nowobrzeskiej szkole ju-jitsu. - Tytuł mistrzowski wywalczyłem w stylu "kata". Jest to forma walki z mieczem, ale z przeciwnikiem, którego sobie trzeba umieć wyobrazić. W mojej konkurencji startowało kilkunastu zawodników z różnych stron świata. Swój sukces dedykuję wszystkim nowobrzeszczanom, bo zawsze z dumą podkreślam, że wywodzę się z nowobrzeskiej szkoły ju-jitsu - opowiada 43 letni sensei, który jest uczniem japończyka, prawdziwego samuraja Toschimichi Takeuchi. - Serdecznie gratuluję tego wielkiego sukcesu Mariuszowi i Karinie. O sukcesie ich wielkim osiągnięciu nie zapomnimy podczas najbliższego święta naszej gminy - powiedział nam wójt Jan Chojka.


To sobie nie wiadomo co wyobraza :) :) a to po prosty jedna wielka mistyfikacja ;)
  • 0

budo_kano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Jezeli uprawiacie sztuki walki to dlaczego opluwacie te osoby??????????. Gdzie wasz honor ludzie?Czy to jest postawa prawdziwego adepta czy mistrza sztuk walki zeby o kims tak pisac.Nie robcie ze sztuk walki polityki i prywatnych wojen bo to nie o to chodzi.Przytocze jedno z pieknych hasel "Wszyscy mamy jedno zrodlo i jeden cel" Wiec prosil bym zeby powstrzymac sie od plotkarstwa i zaczac dazyc do pelnego rozwoju wlasnego siebie i pomocy innym ludziom.Nie robcie ze sztuk walki targowiska.Z wyrazem najwyzszego szacunku dla wszystkich KANO
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
8O Ręce opadają :splat:
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
ostatnia moja wypowiedź to była do tego artykułu przytoczonego przez Martiusa - żeby później nie było 8)
  • 0

budo_tenrai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Kto pyta, nie błądzi
:)

wiecej pytan, wiecej nowych informacji - dzieki :) :) :)
  • 0

budo_tenrai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
"Jesli chcesz sie nauczyc walczyc, musisz zaczac od siebie"
  • 0

budo_kano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

"Jesli chcesz sie nauczyc walczyc, musisz zaczac od siebie"



tenrai odpisz na mail
  • 0

budo_tenrai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
niedotarl[/img][/list][/code][/quote]
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

Jezeli uprawiacie sztuki walki to dlaczego opluwacie te osoby??????????. Gdzie wasz honor ludzie?Czy to jest postawa prawdziwego adepta czy mistrza sztuk walki zeby o kims tak pisac.Nie robcie ze sztuk walki polityki i prywatnych wojen bo to nie o to chodzi.Przytocze jedno z pieknych hasel "Wszyscy mamy jedno zrodlo i jeden cel" Wiec prosil bym zeby powstrzymac sie od plotkarstwa i zaczac dazyc do pelnego rozwoju wlasnego siebie i pomocy innym ludziom.Nie robcie ze sztuk walki targowiska.Z wyrazem najwyzszego szacunku dla wszystkich KANO


Kano - hasla przytaczaja osoby ktore najczesciej ich nie przestrzegaja ;)
Kiedys tez byly piekne polskie hasla a przywodcy kradli na potege :)
Tez bylo wtedy haslo jednego celu :)
Chcesz wierzyc w mistyfikacje to wierz nikt Ci nie zabrania.

Anduina wyraznie chyba napisala ile osob bylo w kategorii zlotego medalista prawda ?? - ona tam byla osobisci i startowala - Ty zapewne nie bo bys pisal inaczej.
Moze tez Ci opisac seminaria kiedy to mistrzowie obdarowywali sie nawzajem przez 30 minut stopniami i dyplomami w sztukach walki o ktorych nie mieli nawet pojecia.

Jak wytlumaczyc swoim uczniom fakt ze musza ciezko pracowac na stopien a mistrz to nie musi tylko moze sobie nawzajem nadac ?
Jak postepujemy tak nas postrzegaja ale wlasnie dzieki takim ludziom z takimi zagraniami nigdy nie beda sztuki walki mialy szacunku - na szacunek trzeba zasluzyc potem i wytrwalym treningiem a nie polityka pod publiczke. Kiedys moze to pojmiesz. Wtedy bedziesz gotow na zaczecie treningu nawet jesli teraz masz 5 DAN ;)
  • 0

budo_kano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

Kano - hasla przytaczaja osoby ktore najczesciej ich nie przestrzegaja ;)
Kiedys tez byly piekne polskie hasla a przywodcy kradli na potege :)
Tez bylo wtedy haslo jednego celu :)
Chcesz wierzyc w mistyfikacje to wierz nikt Ci nie zabrania.

Anduina wyraznie chyba napisala ile osob bylo w kategorii zlotego medalista prawda ?? - ona tam byla osobisci i startowala - Ty zapewne nie bo bys pisal inaczej.
Moze tez Ci opisac seminaria kiedy to mistrzowie obdarowywali sie nawzajem przez 30 minut stopniami i dyplomami w sztukach walki o ktorych nie mieli nawet pojecia.

Jak wytlumaczyc swoim uczniom fakt ze musza ciezko pracowac na stopien a mistrz to nie musi tylko moze sobie nawzajem nadac ?
Jak postepujemy tak nas postrzegaja ale wlasnie dzieki takim ludziom z takimi zagraniami nigdy nie beda sztuki walki mialy szacunku - na szacunek trzeba zasluzyc potem i wytrwalym treningiem a nie polityka pod publiczke. Kiedys moze to pojmiesz. Wtedy bedziesz gotow na zaczecie treningu nawet jesli teraz masz 5 DAN ;)



Martius ale c0o przeszkadza Ci ze ktos gdzies byl i cos zajal?To jest jego sprawa.Mysle ze skonczmy ten temat bo to do niczego dobrego nie prowadzi.Zyjmy w zgodzie.Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

Martius ale c0o przeszkadza Ci ze ktos gdzies byl i cos zajal?To jest jego sprawa.Mysle ze skonczmy ten temat bo to do niczego dobrego nie prowadzi.Zyjmy w zgodzie.Pozdrawiam Cie bardzo serdecznie.


Kano - mi nie przeszkadza ze byl i zajal - to nawet cieszy.
Ale robienie wokol tego szumu jakich to nie mamy mistrzow swiata to jest po prostu policzek dla prawdziwych mistrzow swiata na porzadnych zawodach.
Co gorsza ludzie w to wierza a nie majac skali porownawczej porownuja wedlug tych osob inne osoby.

Wiesz czym sie rozni wiedza doktora Walesy od np pierwszego lepszego doktora wykladowcy wyzszej uczelni ? - no chociazby w elektryce ?? ;)

Ogolnie w sztukach walki to wlasnie cos w rodzaju Lepperriady - wystarczy pokrzyczec, naobiecywac ludziom i ma sie poplecznikow -Image robi swoje :)
  • 0

budo_kano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Martius ale kto taki szum robi wokol tego?Ludzie na forum.Mysle ze jak skonczymy ten temat to bedzie najlepiej.Zycze milej nocy.Pozdrawiam Kano
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

Martius ale kto taki szum robi wokol tego?Ludzie na forum.Mysle ze jak skonczymy ten temat to bedzie najlepiej.Zycze milej nocy.Pozdrawiam Kano

Na forum by nie bylo szumu gdyby nie takie artykuly jak zostaly przytoczone.
A takich informacji nie udziela prasie nikt inny jak glowny zainteresowany ;)
pozdrawiam
martius
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
wracając do zadaniczego wątku tego tematu.
Yawara rzekł:

No ciemne moce, dlaczego tak narzekacie na Soke Takeuchi czy też jego uczniów ? Nawet na shihana Błaszkiewicza ?
Przecież dają z siebie wszystko aby was zadowolić... a Wy za to odwdzięczacie im się "żywą gotówką?"....i jest ok!

Nie przestrzegacie jednak pewnego powiedzenia : Klient płaci i wymaga !
Wy natomiast nie wymagacie... nic więcej... więc i oni nic więcej nie dają z siebie.


otóż to, ja wymagam, dlatego byłem tylko na jednym treningu, i nie walczyłem ze szefem, który kazal mi cos zrobić by zostac dłużej. Co do wymagan to masz rację, może dzieje się tak dlatego, że Takeuchi jest Jasponczykiem i wszyscy myśla, że kto jak kto, ale on to musi dobrze robić. a tymczasem jest inaczej. klażdy Polak zajmujący się iaido, kendo, kenjutsu czy czymkolwiek innych w sztukach walki, jest weryfikowany przez innych, a tego Japończyka nie ma jak chyba zweryfikowac, bo co kazać mu rąbać coś tam by się okazało ile umie. Mój wniosek jest taki, niech gośc jedzie na jakies seminarium tameshigiri, czy iaido i niech pokaże cos ludziom mających pojęcie na co patrzą, a nie takim co się zachwycili szermierką, widzą coś co myślą że jest kataną, a nią nie jest itp. Napisałeś o robieniu kasy, itu masz racje, zawsze najwięcej zbija sie sałaty na ludzkiej ciemnocie, tyle ze może mieć krótkie nogi.

Jak przyjedzie na staż na którym będa tacy ludzie o których ja się uczyłem to ja też przyjade. aha, nie krytykuje go jako osoby, tylko to że wmawia ludziom ciemnote, pokazuje coś o czym nie ma pojecia i koniec. Widziałem Polaków, czy to na żywo, czy na filmikach machających sto razy lepiej niż tam machano, którym miecz nie lata na boki po cięciu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024