Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pan Takeuchi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Pan Takeuchi
byłem ostatnio na stażu u tego pana, cóz błedy się popełnia, czy ktoś go wczesniej widział ? bo to ja zobaczyłem to mnie zażenowało, poczułem sie jak w jakimś przedszkolu - facet nie umie miecza do saya schowac (pochwa miecza to saya :-) ) nie mówiąc już o cięciach i założeniech, że ja pozwalam sobie na błąd by on myślał że wygra, jakies magiczne pozycje itp.

Nie wspomne już o ceremonii otwierającej trening, rei, pan sobie siedzi na ławce, skąd ja to znam :) my ukłon. pan dalej sziedzi, potem wstaje i wybiera tych zaawansowanych, miałem miecz to trafiłem do tej wyróżnionej przez soke grupy i zaczęlismy ćwiczyć - to czym machał ten gośc nie zasługiwało na nazwe miecz, nie było to nawet iaito a ja słyszałem ,że panowie robili pokazy katanami, potem mi powiedziano, że katan i porządnych iaito nie mają, bo trudno jest je sprowadzić z Japonii. To ja potrafię a oni nie, coś tu mocno nie gra.

Poza tym mam pytanie, czy jak ktos wkłada miecz do pochwy pomagając sobie paluszkiem to jest to taka szkoła, czy ma on po prostu to w :dupa: to jest chciałem rzec w poważaniu, bo ten pan jak wkładal miecz do saya to pomagał sobie palcem, jak chodzil po sali to meicz nosił jak maczugę, przypominał mi kapitana Cavemana z kreskówki :) noo, tego zarosnietego jaskiniowca. :) :) :-) :D :-) :)
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Marcin napisz jaki mial stopien i skad byl ten czlowiek......
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
o - a jednak byles :)
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
to jest soke toschimichi takeuchi 8 dan - w krakowie ma swoja sekcje/klub kenjitsu. 30 lat jeezdzil po swiecie i jakos tak sie stalo, ze zatrzymal sie kilka lat temu w krakowie.. no i jest tam do dzisiaj.

czesto czytalem na forum krytyke takeuchiego i blaszkiewicza. bylem u nich na stazu z kenjitsu 3 raz (z blaszkiewiczem cwiczylem - jako laik).

nie spotkalem sie z inna szkola niz takeuchiego, wiec nie mam porownania i wiedzy aby ich oceniac. a chetnie posluchalbym rzeczowych argumentow ktore przemawiaja przeciwko tym ludziom.. no i za tez - jak sa :)

osobiscie to mi sie podobalo.. jak na moj rozum to techniki mozliwe do zastosowania i realne.. przynajmniej u blaszkiewicza - u soke nigdy nie cwiczylem. a co do takich szczegolow ja ktos chowa miecz (czyt. nieelegancko) i nosi go jak siekiere.. to nie znam sie.

blaszkiewicz uczy technik walki - jakies zejscia, ciecia - podstawy - bo co bedzie pokazywal jak bokkeny chowac.. za pas? ;) - to na poziomie poczatkujacych.. a wyzej to nie wiem
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

o - a jednak byles :)


taak, i cholernie tego czynu żałuję, ledwo parę złotych ponad ilośc konieczną do przetrwania, i już wtopiłem je, ale nauka jakaś z tego jest, nie wszyscy żółci wiedzą co robić z mieczem.

Marcin napisz jaki mial stopien i skad byl ten czlowiek


8dan, asystent ćwiczący może ze trzy, cztery lata ma już 6 dan. nie sugeruj się tym i nie jeździj do nich bo szybko wyjedziesz, klient siedzi w Krakostanie, bo tam nieźle zarabia, na tym swoim kenjutsu.


blaszkiewicz uczy technik walki - jakies zejscia, ciecia - podstawy - bo co bedzie pokazywal jak bokkeny chowac.. za pas? - to na poziomie poczatkujacych.. a wyzej to nie wiem


a co umiesz już chowac, że się tego nie musisz uczyc, takie mam wrażenie po twoim poście, zresztą on sam jest początkujący, widziałem jak tnie i czym tnie, to nie było nawet iaito.

to jest soke toschimichi takeuchi 8 dan - w krakowie ma swoja sekcje/klub kenjitsu. 30 lat jeezdzil po swiecie i jakos tak sie stalo, ze zatrzymal sie kilka lat temu w krakowie.. no i jest tam do dzisiaj.


coś ten cały soke to legendami opbrasta, jeździł po śiwecie, co wam jeszcze naopowiadał, pies z kulawą nogą go nie widział, a tu Wam jakies kity z satelity sprzedaje, dany rozdaje na lewo i prawo, w jiu-jitsu takze, więc może faktycznie jeździł po świecie i ma dużo uczniów z danami po trzech tygodniach treningu, zresztą m. Błaszkiwiecz szybko awansował, szybszego awansu nie znam.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Co do chowania miecza...

Stare powiedzenie mowi prawdziwego mezczyzne poznaje sie po tym nie jak zaczyna ale jak konczy..........


... hmmmm...... ale niejestem pewien czy to o miecz chodzilo ... :)
  • 0

budo_o-s-c-a-r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Miecz czy nie miecz ale napewno chodzi o wkładanie do pochwy :D :D:D
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
z tym chowaniem chodzilo mi o to, ze na bokenach to nie ma sie co tego uczyc.. trzeba by iaito/katane z sayem miec..

uczy tego czego uczy, a ze moze tego nie umie.. jemu to nie przeszkadza..
  • 0

budo_andeus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Cienia Amberu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Coz w Poznaniu jest szkolka aikido w ktorej sa zajecia z "Iaido" w kazdym razie sie tak reklamuje na owych zajeciach bylem w ramach doksztalcania i odziwo nie zauwazylem ani jednej formy. Sensei mial 4 danik. Szkola byla markowana przez Nishio Sensei'a a owe iaido poza bokenem nie mialo za wiele zwiazku z orginalem a rozgrzewka to istna kpina... mhm i jeszcze wykonanie cala otoczka raczej przypominala zajecia aikido z bokenem... i za 1 trening tez trzeba placic .. polityka szkoly. W sumie malo to zwiazane jest z panem Takeuchi aczkolwiek nie doszukalem sie niczego blizszego z takimi informacjami a lepiej zeby ktos sie nie naciol.Gomen
  • 0

budo_lukew
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
pare lat temu bylem na seminarium u tego japonczyka. Mialy byc 2 godziny z przerwa po jednej godzinie. Na pierwszej bylo "kenjitsu" pare ciec techniki w parach jakies kata ale to wszystko ogolnie bieda soke siedzial sobie na lawce caly czas i nikogo nieporawail nawet jesli zle robil poprostu patrzyl tepym wzrokiem i nic pozatym. Najlepsze bylo jak pokazywal technike heh robil to GORA 2 razy i miecz mu latal w dloni poprostu trzesla mu sie reka jakby niemogl utrzymac ciezaru miecza co jak na kogos kto cwiczy pare lat to bardzo dziwne i tym od razu mi podpadl. Na drugiej godzinie go wogole niebylo (ponoc rozbolal go kregoslup) i zajecia prowadzil jakis rusek z jujitsu zero bokkenow tylko techniki bardziej nowoczesne zblizone do bjj i juz samopoczucie mi sie troche poprawilo :) ale przyjechalem nauczyc sie czegos z kenjitsu a nie z jujitsu bo to mialo byc SEMINARIUM KENJITSU. Niewiem co to wogole mialo byc na tym seminarium ale jak slysze to nazwisko to smiac mi sie chce. Wiecej juz niebede pisal o tym bo szkoda slow.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

Coz w Poznaniu jest szkolka aikido w ktorej sa zajecia z "Iaido" w kazdym razie sie tak reklamuje na owych zajeciach bylem w ramach doksztalcania i odziwo nie zauwazylem ani jednej formy. Sensei mial 4 danik. Szkola byla markowana przez Nishio Sensei'a a owe iaido poza bokenem nie mialo za wiele zwiazku z orginalem a rozgrzewka to istna kpina... mhm i jeszcze wykonanie cala otoczka raczej przypominala zajecia aikido z bokenem... i za 1 trening tez trzeba placic .. polityka szkoly. W sumie malo to zwiazane jest z panem Takeuchi aczkolwiek nie doszukalem sie niczego blizszego z takimi informacjami a lepiej zeby ktos sie nie naciol.Gomen


wiadomo o jaką szkołe chodzi - Michał Górski jak sie nie mylę, gośc trenuje aikido, nie widziałem nie wiem jaki jest, ale o tym też już słyszałem, idź na treningi do Jerry'ego, tam formy i nie tylko formy zobaczysz.

Chociaż zdjęcia w interku mieli fajnie, mieczory widać było, cóz w praktyce inaczej :? :(
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

z tym chowaniem chodzilo mi o to, ze na bokenach to nie ma sie co tego uczyc.. trzeba by iaito/katane z sayem miec..

uczy tego czego uczy, a ze moze tego nie umie.. jemu to nie przeszkadza..



w drugim zdaniu to sam odpowiedziałes na pytanie, mieszjkasz w takiej okolicy, że potencjalnych nauczycieli masz tam multum.

do katany to się lepiej za prędko nie zabieraj i nie pod okiem Takeuchiego.
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

czesto czytalem na forum krytyke takeuchiego i blaszkiewicza.

nie spotkalem sie z inna szkola niz takeuchiego, wiec nie mam porownania i wiedzy aby ich oceniac. a chetnie posluchalbym rzeczowych argumentow przeciwko .. no i za

osobiscie to mi sie podobalo.. jak na moj rozum to techniki mozliwe do zastosowania i realne.. przynajmniej u blaszkiewicza -


Powitać rozentuzjazmowany tłum fanów kenjutsu...sorry, KEN-JITSU...!

Nie chciałem wtrącać do dyskusji tych pary słów, ale... stało się, trudno !

No ciemne moce, dlaczego tak narzekacie na Soke Takeuchi czy też jego uczniów ? Nawet na shihana Błaszkiewicza ?
Przecież dają z siebie wszystko aby was zadowolić... a Wy za to odwdzięczacie im się "żywą gotówką?"....i jest ok!

Nie przestrzegacie jednak pewnego powiedzenia : Klient płaci i wymaga !
Wy natomiast nie wymagacie... nic więcej... więc i oni nic więcej nie dają z siebie.

A może jest inna przyczyna tego stanu rzeczy ? Może oni naprawdę w to wierzą, hmmm ?? I co wtedy ? Chcecie zabrać im marzenia ?

Jeżeli macie wątpliwości, to może ten tekst was wzmocni duchowo !

sensei Takeuchi Toshimichi 8 dan urodził się w 1945 r w rodzinie o bogatych tradycjach samurajskich, od najmłodszych lat tradycje i sekrety w tym umiejetnośc walki ken-jitsu zgłębiał pod okiem dziadka Gongo Takeuchi oraz ojca Matsaburo Takeuchi. Po ukończeniu studiów na uniwerystecie Hosei wyjechał do Niemiec,gdzie w 1970 r otworzył trzy szkoły ken-jitsu: dla studentów, aktorów i ludzi show biznesu. Ponadto był instruktorem Bundeswehry gdzie szkolił żołnierzy. W 1997r przyjechał do Krakowa gdzie rozpoczął szkolenie przyszłych instruktorów. International Academy of Kenjitsu jest jedynym dzieckiem sensei które narodziło się w 2000r w Krakowie.

mam nadzieję, że to wystarczy.... :)

Dla początkujących proponowałbym ostre katany i ćwiczenia w parach... :twisted:

Yawara... daleki przodek Takeuchi...
a może jeszcze dalszy... :roll:
  • 0

budo_tenrai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Marcin,
skoro juz tak wiele potrafisz z kenjitsu, wiec dlaczego pojechales na to seminarium, powinienies sam poprowadzic swoje seminarium.

Jesli nie wiesz o kim naprawde mowisz, to lepiej nie mow.

Aha, Shihan Mariusz Blaszkiewicz ma 1 dan kenjutsu, 6 dan jujitsu.
Jesli watpisz w to co potrafi z kenjutsu, poczytaj :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"Nowe Brzesko 12-09
Przedstawiciele nowobrzeskiej szkoły ju-jitsu, Mariusz Błaszkiewicz z córką Kariną z Nowego Brzeska, wywalczyli kilka dni temu dwa złote medale w swoich kategoriach na Mistrzostwach Świata w Niemczech".

Wiec jak myslisz, potrafilby ktos kto nie potrafi "trzymac miecz" i "cwiczy kilka lat kenjutsu" przygotowac tak osobe, zeby ona wygrala MISTRZOSTWA SWIATA?

Soke Toshimichi Takeuchi ma 8 dan nie tak sobie, on naprawde jest Mistrzem, he is the SAMURAI!
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Co do mistrzostw w niemczech - juz raz pisalem ze to byl zwykly turniej nawet bez obsady pelbej w niektorych kategoriach. A mistrzostwami swiata moze ktos nazwac turniej dla przedszkolakow w Koziej Wolce. Druga sprawa nawet tamten turniej nie byl nazwany w niemczech mistrzostwami swiata a otwartymi mistrzostwami europy.

Jedna wielka improwizacja - ale dzieki oszolomom jest wizerunek polskiego jujitsu taki jaki jest ;(
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
To w końcu nie wiem. Warto iść na trening miecza do Takeuchiego czy nie?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi

To w końcu nie wiem. Warto iść na trening miecza do Takeuchiego czy nie?


Isc zawsze warto - kazdy ma oczy i swoj rozum i inaczej postrzega swiat ;)
A im sie wiecej rozglada i dluzej cwiczy tym wiecej sie zauwaza ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Ogolnie to sie zgadzam z Marcinemw 100%. Cwiczenie bronia, a mieczem w szczegolnosci, juz tak ma, ze liczy sie KAZDY drobiazg. A niedokladnosci po kilkunastu latach treningu praktycznie dyskredytuja goscia jako instruktora.

Moze warto byloby zamiescic pare jego fotek? Bo niektorzy cwicza wlasnie tak mieczem :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

przewaznie karatecy albo mistrzowie jujitsu nowoczesnego :wink: Acha, a potem podczas egzaminow uzywaja miecza japonskiego jak w pasowaniu na rycerza, plazem klepiac studentow po ramionach: mianuje cie na 15 kyu, mianuje cie na 10 kyu...itd.... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Acha, tak tez cwicza

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

qrna poplakalem sie ze smiechu.....

te zdjecia to dla ciebie Raphael ku przestrodze. Takie badziewie ludzie cwicza i wciskaja innym ze to kenjutsu....Jak zobaczysz cos podobnego to uciekaj, uciekaj i nawet nie odwracaj sie....
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan Takeuchi
Dzięki za ostrzeżenia Szczepan. :) A gdzie w takim razie w Krakowie można popełnić ciekawy i wartościowy trening pod względem miecza i nie narazić się potem na śmieszność.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024