Skocz do zawartości


Zdjęcie

podobne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne

ale jak by ktos np. uszkodzil mi oko albo pozbawil ojcostwa albo skopal na ziemi jak psa to zrobil bym tak jak napisalem nie ma tu nic do smiania


A jakby ktoś uszkodził Ci oko w walce "honorowej" ? :) to co wtedy? Sorry, ale po prostu śmiać mi się chce, jak słyszę o podziale ulicznych walk na "honorowe" i "niehonorowe"... czegoś takiego najzwyczajniej nie ma w przypadku starcia jeden na jeden.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne
walke raczej mozna byl lepiej rozpatrywac w kategoriach wygranej lub przegranej. Wiadomo ze czesto cel uswieca srodki wiec jak widze ze moge byc trupem bo ktos stosuje tzw "brudne sztuczki" wtedy odpowiadam tym samym , jesli ktos walczy w miare fair wtedy moze faktycznie nie ma sensu robic czegos takiego.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne

jesli ktos walczy w miare fair wtedy moze faktycznie nie ma sensu robic czegos takiego.


To znaczy co przez to rozumiesz :?: Bo dla mnie "w miarę fair", to jest jak mi przyśle trzy dni wcześniej sekundantów, regulamin i jest w tej samej kategori wagowej. W przeciwnym razie to jest zwykła napaść i należy dać jej odpór.
A i tak palce w oczy w klasycznej Muratowej wersji się nie sprawdzają :wink:
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne
Do morfeusza: podalem przyklad ze jak jakis łepas jakos tam mnie nazwie to walne mu w pysk a nie wydlubie oko i nie rzadam honorowych zasad po prostu nie kopne go w jaja itp.
Do giro: co ty pleciesz to ze nie wloze komus palucha do oka albo nie kopne go w jajaca czy na przyklad uderze w krtan to nie znacze ze nie bede go lutowal z piesci lokci kolan butow. Powtarzam musialem sie nieraz bronic i czesciej wygrywalem wiec mi tu glupio nie kracz. Jak mozesz stwierdzic ze przegram skoro nie widziales jak walcze.
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne
Widze ze czesc tej dyskusji wynika z zupelnego niezrozumienia przez min.smooka zastosowania tych "brudnych technik".To nie polega na tym ze ktos cie obrzuci obelgami a Ty mu na dzien dobry wydlubujesz oko z dystansu :wink:
Tego typu techniki wykonuje sie tylko w scisle okreslonych przypadkach!Czyli kop w jaja np. w przypadku kiedy chcesz utrzymac dystans,wykorzystujesz moment zaskoczenia i szybko goscia kasujesz,nie wdajac sie w dluzsza wymiane (na ktora czesto nie ma czasu)
Nastepnie wkladanie palcow w oczy stosujesz z regoly tylko gdy do zwarcia juz doszlo a chcesz sie szybko uwolnic.Lub sa to elementy niektorych technik interwencyjnych z bardzo agresywnym przeciwnkiem.
To tyle.To sa techniki ktore maja uratowac ci zycie i nikt sie w takiej sytuacji nie bedzie zastanawial ze sie obrazisz i bedziesz goscia scigal po miescie.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne
morfeusz76 świetnie to ujął - nic dodać...
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne
Jakie "brudne sztuczki" masz na mysli mowiac o KM? :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne
Giro interesuje cie temat shootfightingu?
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne
Smook a bez obrazy ile ty masz lat?
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne
ludzie ale wy głupoty piszecie widziałem troche walk i nigdy nie widziałem żeby ktoś komuś wydłubywał oko rozumiem że jak wy przegrywacie to odrazu palce w oczy ale mi sie jakoś nie zdarzyło nigdy czegoś takiego zobaczyc
większość ludzi miała w swoim życiu jakąś walke więc dlaczego po ulicach chodzą tylko osoby z kompletem oczu

walki na śmierć i życie to oczywiście inna sytuacja i wtedy dłubanie oczu jest jak najbardziej ok ale chyba się nie zdarza żeby ktoś chciał nas zabić gołymi rękoma jeśli już to bierze jakiś nórz pistolet a wtedy łatwo się domyśłeć że chce zabić i można do woli korzystać z śmiertelnych technik pana Bryla
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne
powiedzcie mi cos
czemu wy do cholery umoralniacie coś takiego jak Combat.
po co tłumaczycie co można, a co jest nie na miejscu.
w combacie nie ma czegos takiego jak Fair. ani pół fair ani 1/3 fair.

jest pewien zakres technik, które człowiek próbuje sobie przyswoić.
i nie dzieli ich sobie w głowie na te do użycia w klubie, na uliczy czy przy napadzie.

uczy sie ich, wpaja je sobie, po to, żeby zawsze były i zostały użyte nie wtedy kiedy wypada, tylko wtedy kiedy one zadziałaja najlepiej.
czyli pozwolą nam pójść dalej.

to czy pójdziemy dalej schodząc z linii ataku przeciwnika, czy przez mocne kopnięcie go, nie jest ważne.

wybierzemy to co jest najlepsze w tym a nie innym momencie.
konskewencje tego znać powinien każdy, kto coś ćwiczy

jezeli nie zna i musi sie o nie pytać....

cóż.... szkoda słów.




pozdrawiam
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne
po prostu niektóre osoby nie odróżniają combatu i jego celów od szlachetnej samoobrony...
  • 0

budo_lukszs
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne
Smok:
nie wiem teoretyzowac to moge na treningu od tego go mam tu sie ucze odruchow.A w realu dostosowuje sie do sytuacji, kilka latek temu jak jeszcze nie trenowalem bylem mlody pralem sie z gosciem ktory byl starszy i specjalnie prowokowal sytuacje by sie bic, coz udalo mu sie, doszlo do zwarcia ja go okladalem piesciami on zlapal mnie za wlosy strzelil hiza w twarz dokladnie w nos i pewnie bym dostal nstepne bo widzialem przez krew ze zbiera sie do nastepnego tylko w tym momencie zlapalem go za jaja i gdy podskoczyl to jeszcze strzelilem na porzegnanie piescia w to samo miejsce i.... moglem sie udac do chirurga bo nos byl zlamany a krew tak sie lala ze nawet nie myslalem o dalszej walce. nauka byla taka ze jak pralem sie z innym gosciem to sam juz uzylem kolana w ten sam sposob. Jak bys mial nos polamany i taki bol to bys sie nie zastanawial nad walka fair, gdybym wtedy cwiczyl i byl po takiej walce nie zastanawialbym sie i strzelilbym gdybym mial taka mozliwosc kin geri tym bardziej ze nigdy nie prowokowalem zajsc sam zeby sie wyzyc a to byla przeciez taka bojka podworkowa tzw.zwykla. Nie o smierc i zycie, a moglem zdechnac gdyby mi strzelil drugi raz i wbil nos w mozg prawda? wiem o co ci chodzi ty sie boisz po prostu zeby kogos nie uszkodzic na tyle by ne zostal kaleka lub nie zginal, po prostu masz chlopie sumienie, ale po co teraz rozwazac a co by bylo gdyby???jak bedzie gdyby to sie bedziesz martwil:) nerwicy sie nabawisz. kurcze i sam zaczalem teoretyzowac;) ...sory
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: podobne

ludzie ale wy głupoty piszecie ...
...i można do woli korzystać z śmiertelnych technik pana Bryla

O te śmiertelne techniki to są własnością pana Bryla?, on je opatentował?
No prosze czego się człowiek dowiaduje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024